Kejt.lin

Ani ne tak filmově a efektivně zpracované jako příběhově naprosto dokonalé... nerada bych opomenula že My sister´s keeper má opravdu výtečný hudební podtext, smekám...Spletitá cesta plná překážek, která vede stejně už od začátku k jednomu jedinému cíli: nakonec zjistíš jak posranej je život. A přeci na něm záleží, máš ho ráda i když ho máš tak zatraceně těžkej. Protože obsahuje i ty krásné věci, lidi okolo tebe a nenaplněné sny. Přijít o něj vědomky a čekat až příjde ten úplnej závěr, s očima přivřenýma kvůli tomu, že lidem okolo tebe se bortí vše o co se snaží a výčitky, neustálé výčitky a nekonečné otázky "proč" .. tak tohle je strašně, ale strašně těžká smrt .. a přesto pro někoho jediné východisko k vysvobození... "Pamatuješ na to léto, kdžy jsem odjela na tábor ? Měla jsem strach, že se mi po vás bude stýskat. Než jsem nasedla do autobusu, řekla jsi mi abych si sedla na levou stranu, hned přímo k oknu, abych se mohla ohlédnout a vidět tě tam.....teď si tam sednu taky" .. ()

Hanes88

Jeden z nejlepších dramatických filmů, které jsem viděl za poslední dobu. Cameron Diaz ve své netradiční roli, kdy není střeštěná a usměvavá, ale starostlivá, histerická matka. Ne že by to filmu nějak uškodilo - zahrála to prostě geniálně a vůbec celý film se povedl. ()

Petullka.66

Nádherný film o tom, že zdraví máme jenom jedno. Zdraví je to nejdůležitější v našich životech. Nicméně skoro každý, kdo je zdravý, postupem času zapomíná, jak velký dar vlastní. Protože člověk si skutečně uvědomí, to co měl, až když to ztratí. Tento film může lidem připomenout, jak jsou vlastně šťastní (že jsou zdraví), i když si to momentálně nemyslí... Krásná melanchonická hudba dokresluje celému dojemnému příběhu (tolik důležité) detaily. A ano, přiznávám se - tento film mě zasáhl, rozbrečel, přivedl k přemýšlení a vryl se mi na dlouhý čas (nebo snad navždy?) do mysli. Doporučuji zhlédnout. /Dávám 6 hvězd z 5!/ ()

Andree8

O tom, že Abigail Breslin je jednou z nejtalentovanějších dětských (nebo-li mladistvých, chete-li) hereček není třeba dlouho polemizovat. Ale říct mi někdo před shlédnutím tohoto Dramatu, že v něm Cameron Diaz nehraje potrefenou husu, která balí mladé zajíčky, nebo nenakope celému podsvětí zadek jako v Andílcích, ale hraje zde opravdu srdceryvnou roli, která se ji dá hlavně věřit... řekl bych onomu člověku, že je asi blázen. Ale ona udělala Cameron blázna ze mě a za její obdivuhodný výkon tleskám ve stoje. Originální téma s nečekaným závěrem umocněná pořádnou dávkou emocí by si asi nejspíš zasloužila pětihvězdičkové ohodnocení, nicméně právě ta extrémní dávka citů sráží mé hodnocení o stupínek níže. Každopádně nápad - scénář - režie a potažmo celý film se opravdu povedl. ()

PetkaW.

Člověk celý film tuší, že to přijde, ale stejně ho to pak dostane. Brečela jsem už od půlky. Film o tom, jaké to je, když do rodiny zasáhne těžká nemoc. Každého to nějak ovlivní a každý se s tím snaží poprat po svém. Skvělé herecké obsazení. Cameron Diaz mě svým výkonem hodně překvapila. Je to něco úplně jiného, než na co je od ní člověk normálně zvyklý. Abigail Breslin je kouzelná sama o sobě a Sofia Vassilieva byla taky neskutečná. Už jen samotný námět filmu je hodně emotivní, ale když to takhle člověk vidí z první řady a má možnost nahlédnout tomu všemu pod pokličku, tak se ho to dotkne dvakrát tolik. ()

Schuldiner

Celý je to takový umělý. Nemůžu si pomoct. Ani jsem nebyl dojatej nebo nějak jinak pocitově zasaženej. Prolítlo to kolem mě a já si ke konci jen tak netečně párkrát zívl... Prostě tenhle film na mě nepůsobil...nefungoval. ()

peetriss

Filmová citová vydíračka z kategorie těch dobře natočených, takže jí to lze s klidem odpustit. Co však neodpustím je, že tato vydíračka dostala přednost před konfrontací matky a dcery, která soudně odmítá darovat orgány ve prospěch své nemocné sestry. Zde tkvěl obrovský dramatický, emoční a etický potenciál, ke své škodě jej tvůrci odsunuli do pozadí. Herecky je film táhnut dívčím duem Abigail Breslin a Sofií Vasillieva. Naopak nešťastně, a zřejmě z ryze marketingových důvodů, je obsazena Cameron Diaz - dokázal bych si představit mnoho hereček, které by se v této roli vyjímaly lépe. Přesto, už z podstaty tématu, se jedná o silný film. 70% ()

Prochy38

Život je někdy pěkně tvrdej... Protože ještě děti nemám, ani si nedokážu představit, co to musí pro rodiče být... C. Diaz potěšila. Film mě dostal. ()

Rozjimatel

"Každý sa vám snaží nahovoriť, ako si plánoval dokonalú rodinu. Ale pravdou je, že väčšina detí je plodom bujarého večera a zabudnutej antikoncepcie."     Áno, je také sladkobôľne a slzopudné, ale napriek tomu som po krátkom odolávaní napokon podľahol. Nick Cassavetes proste tieto "dojáky" nakrúcať vie, čo jednoznačne dokázal svojím vrcholným dielom  Zápisník jedné lásky (2004). Podobne ako v spomínanom filme, príbeh je opäť vyrozprávaný retrospektívne, pomocou rafinovaných časových skokov. Veľmi sa mi páčili herecké výkony, predovšetkým ženských predstaviteliek (mužské postavy tu sú tak trochu do počtu), konkrétne ústredného tria (matka a dve dcéry). U Abigail Breslin som to očakával, ale mne úplne neznáma Sofia Vassilieva ma veľmi príjemne prekvapila. No a Cameron Diaz, ktorú tu všetci bytostne neznášajú, alebo aspoň "nemusia", už po mnohý raz jednoznačne dokázala, že to nie je iba nejaká atraktívna blondína, ale aj výborná herečka. Film som videl so slovenským dabingom, ktorý nepatrí práve k tým najlepším, konkrétne dabing malej Anny dosť píli uši (ostatní dabingoví herci sú väčšinou v poriadku). ()

Mírouš

Typická citová vydíračka. Ale pro toho, komu se takový filmy líbí a je citový masochista, můžu vřele doporučit. I já jsem bulel jak želva... ()

KatRi

Model dokonalé americké rodinky, matka úspěšná právnička, která se nikdy nevzdává, svalnatý a krásný tatínek, který ji miluje a pomáhá kariéru rozvíjet....dům, auto a dvě krásné děti, syn a dcerka. Jenže... přichází děsivá zpráva - dcerka Katie má leukemii. Může matka využít možnosti moderní medicíny a použít jedno dítě jako nástroj pro záchranu druhého? A jak se může vztah těchto dvou rozvíjet, když matka není zvyklá prohrávat, ani že by se jí někdo postavil? Navíc když je ten někdo jedenáctiletá dcera a jde o záchranu sestry. Cameron Diaz podává zřejmě jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Jenže pomáhá jí k tomu i velmi výrazná a emotivní role (tak trošku Sophiina volba). Vždyť o kolik působivější je civilní herectví jejího manžela, který sice nemá tolik prostoru, ale umí v pravou chvíli uhodit hřebík na hlavičku. Naprosto skvěle je rozpracován vzájemný vztah tří sourozenců, to považuji za možná trochu nereálné, leč scenáristicky silné a velmi dobré (zdánlivý protimluv pochopí, kdo uvidí). Vyzdvihnout je třeba výkony tradičně výborné Abigail Breslin i nepříliš známé Sofie Vasillievy. Nejlepší film o smíření, sourozenecké lásce a (ne)odpuštění, jaký jsem kdy viděla. A každý, kdo cynicky říká, že je to chvilkami zbytečně dojemné a plné emocí, by se měl zamyslet sám nad sebou. Takovýto film se bez silných emocí prostě neobejde. ()

sona123

Začátek neuvěřitelně drsný, svojí svižností, přímočarostí a otevřeností. Okamžitě získáme jasno v tom, kdo je tu hrdinou. Pak přichází většinová část, flashbacky, místy bohužel dlouhé, ničím nové a zcela předvídatelné (kromě radikalismu matky, kterou tu opět skvěle hraje úžasná Cameron). A pak konečně vrcholí drama v soudní síni, které ovšem velmi záhy končí a máme tu opět staré dobré klišé. Ale jinak téma neuvěřitelně drsné a neotřelé, a výkony nadprůměrné. Emoce se nedostavily tak, jak by měly, škoda. ()

lareinna

Cameron Diaz som ešte v takejto úlohe nevidela, čo oceňujem. Väčšinou ak je to o chorobe blízkeho, tam sú emócie. Ale toto nebolo len o tom. Súrodenci úžasne držali spolu a mali sa hrozne radi. Aj keď bola Anna možno spočiatku plánované dieťa a to doslovne, myslím, že to, že bola na svete nakoniec prinieslo tejto rodine len šťastie a radosť. Ďalej matka, ktorá mala v hlave roky myšlienku, že nenechá svoje dieťa umrieť, až zabúdala na ostatné deti..ale kto je dokonalý..? Bola na druhej strane veľmi silná a bojovala do poslednej chvíle. Možno každý z nás by určité veci v takejto situácii urobil inak. Ide proste o to, že v živote sa stáva všeličo..a nebudem súdiť, či je to dobré, alebo zlé... ()

22matelko

Smutný príbeh s ešte smutnejším koncom no napriek tomu skvelý film so skvelými hereckými výkonmi. Pri filmoch neplačem aj keď sú akokoľvek dojemné alebo smutné, ale pri tejto snímke vyhrkli na konci slzy aj mne. Doporučujem pozrieť je to zo života. ()

kikka20

Dostalo mě to! Krásný film, i když smutný, ale co oni předvedli bylo famózní! Takový smutek jako u tohohle filmu jsem dlouho nezažila. Výborné obsazení se skvělým dějem. Anna nebo-li Abigail - ona byla prostě skvělá, tak mladou a výbornou herečku jen tak nenajdete a ona má vše co si každý přeje (myslím teď vše ohledně hraní). Tenhle film vás dostane, nemám ani slova jak tento film popsat, všechny slova by nebyly přesné. Hodně hraje na city, ale kdo by nebrečel kdyby měl dceru s takovouhle odpornou nemocí. Bylo mi ji líto, ani nevíte jak! Tohle si zaslouží 5*! ()

Mikino00

Film, který je sice na vážné téma, ale nezmůže se na nic více než hrát na city a snažit se diváka rozbrečet. Snaha Diaz ukázat že je více než pěkná tvářička, se moc nevyvedla, herectví není její silná stránka. ()

Kejf.

Vysoce emotivni film! Na prvni zkouknuti to se mnou ani nehlo (asi nejaky bezcitny obdobi), ale druhy, treti, ctvrty zkouknuti jsem smacela jeden kapesnik za druhym. Cameron se sice ukazala jako pekna semetrika, ale kdovi, jak bychom se zachovali my ostatni. Nevite, zda stat na strane Anny ci matky (Diaz), ale ve finale je to cele uplne jinak... A samozrejme se tenhle film ohani skvelymi hereckymi vykony jako je moje oblibena Abigail Breslin a samozrejme Sofia Vassilieva. ()

Rufete

Nikdy jsem nezažil smutnější a depresivnější film. Mnoho úžasných herců a hereček se sešlo, aby natočilo tento film. Dokonale zapadli do dějové linie a vytvořili spolu úžasnou rodinku s jediným cílem - připravit pro dívku s leukémií (Kate) krásný život. Matka se ji sice stále urputně snaží zachránit, ale všichni ostatní tuší, že je to beznadějné. A tak se snaží o její maximální blaho, dokud je tu s nimi. Dále je tu další dívka, Anna, její sestra, která má darovat ledvinu, aby mohla Kate žít déle. Sestru má ráda, ale myslí také na svou budoucnost a uvědomuje si, že by nikdy nebyla jako ostatní dívky a nemohla prožít stejné věci. Tento film je velice silně psychologicky zaměřený, má zapůsobit na psychiku člověka plnou silou a on se před ní nemůže ubránit. Sofia Vassilieva předvedla mimořádný výkon, pro mě jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. Bylo to neskutečně dojemné a vždy, když si film pouštím opakovaně, se opět neubráním slzám. Rakovina je ošemetné téma také v reálném životě a stádium, ve kterém se nyní nachází, mě přivádí do velmi depresivního stavu. Můžeme jen doufat, že se vše obrátí v dobré. ()