Preacher

• Česko Kazatel (neoficiální název) (více)
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (více)

Série(4) / Epizody(43)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

duritka

Ze začátku jsem byla velmi zmatená z toho, co kdo vlastně je, co tím vším kdo chce říct... A ani po skončení první série se to nezměnilo. A trochu podezřívám autory, že taky netušili, kdo co je a co tím chtějí říci... škoda, hlavní hrdina je dobrý, ale sám to celé neutáhne. ()

Predator77

Tak tenhle seriál mě úplně odrovnal už jen tím jak se zábavný, bohužel komiksovou předlohu jsem nečetl tak že nemůžu posoudit, ale za mě se rozhodně jedná o top seriál který by měl vidět každý komu nevadí krev a občas dost přepálený humor a šílený příběh společně z hlavním hrdinou který tenhle seriál táhne neskutečně nahoru, společně z vedlejšími postavami které vám možná i přirostou k srdci, a i cool akčními scénami s krásně nasnímanou a přehlednou kamerou plus ještě skvěle doprovodnou  hudbou která hraje v pozadí a která krásně sedí do dané scény, tak že pokud hledáte něco nového a jste unavení marvelovkami a dc filmy tak tohle rozhodně stojí za vyzkoušení ;) ()

Lockdown

Po prvních pár dílech jsem lehce zmaten. Na Preachera jsem se jako neznalec komiksů těšil a byl jsem zvědav jak se Rogen popasuje s dílem, od kterého dával každý ruce pryč. Výsledek je všelijaký. Zatímco herec Joseph Gilgun , který představuje Cassidyho ve všech scénkách září, Dominic Cooper se jako Jesse hodně hledá a jak jsem měl při jeho obsazení radost, tak teď se mi zde vůbec nehodí. V seriálu se vyskytuje velká směsice žánrů(od hororu, komedie, až přes western nebo fantasy) což na jednu stranu dělá seriál výjimečný. Problém epizod je ten, že musí do poměrně krátké stopáže nacpat hodně děje. Ovšem na to, kolik jsme toho v prvních epizodách viděli se vlastně vůbec nic nestalo. Stále však věřím že se seriál aspoň o trochu víc zvedne. V tuto chvíli 50% ()

johnysd

Komiks PREACHER sleduji už od první zmínky kdysi dávno ve SCORE. V knihovně mám všechny svazky. Seriál jsem očekával s napětím. Tak a výsledek. Ano byl jsem nadšen. Ale přece jenom, kdo nezná předlohu bude tápat, nebude se mu to líbit a bude zde drštit síru. Občas je to zdlouhavé a zbytečně natahované, ale pořád to má tu správnou Texaskou ujetou atmošku. Texas je prostě místo magorů. Jedinou výtku kterou mám je, že vlastně celých 10 epizod je jen rozjezd pro to co dělá PREACHERA PREACHEREM. Tohle měli autoři provést během prvních dvou dílu a vzhůru na cestu najít boha a rozbít mu co možná nejvíce hubu. Nicméně pořád je to aspoň pro mě, velmi důstojné převedení mé asi nejoblíbenější komiksové postavy. ()

Tomulka

První serie mne natolik nezaujala, že s tímto seriálem končím. Většinou dávám šanci dvěma sériím, ale u tohoto seriálu udělám výjimku, fakt mne to nezaujalo. Hlavně ta zápletka je taková uměle natáhnutá. ()

zekon odpad!

Nemastné neslané, bez nějakého příběhu a cíle. 6 dílů asi stačilo. Zbytečný bezduchý seriál. Po posledních 2 dílech dávám odpad.Tohle bezduché, cosi bez děje něco zfilmované zhuleným režisérem fakt ne!! ()

Alisha666

Všechny ty tři hvězdy má na svědomí Pepa Gilgun. Nebejt jeho, tak se ke konci tím peklem neprokoušu. Zejména první dvě řady se táhly jako covidová karanténa. Od Angelville se to jakž takž vylepčilo a poslední řada měla již takový pěkný komiksový spád, což byla vcelku úleva. Musím říct, že mě nijak zvlášť nezaujala ani předloha a vlastně mě docela těší, že seriálové postavy se od komiksu (minimálně v té části, kterou jsem zvládla přelouskat) liší (zde si povšimněte verše sdruženého). Na pilotní díl bych se dívala klidně každý Vánoce. Cassidy je fashion ikona. Starr ženoucí se za dingem legenda. Jo a Hitler v pěstním souboji se street boiem Ježíšem? To chceš. A ty tři hvězdy pořád patří Pepčovi. ()

Dreamer.max

Zpracování mě opravdu nadchlo, od vizuálu po atmosféru. Seriál v sobě snoubí to nejlepší ze všeho možného. Někde mi to připomínalo True Detective (to asi to prostředí Texasu a vůbec vizuál), humor mi moc sednul (nemůžu si vzpomenout, v čem je humor podobnej...to mě hlodá), akční scény vcelku nápadité ve stylu Hardcore Henryho, jen ne z první osoby. Po zrušeném Constantinovi ještě lepší náhrada, mnohem kreativnější, svěžejší a vybroušenější! A ten soundtrack je boží! edit: Už jsem si vzpomněl, co mi to připomínalo nejvíce kreativností v akčních scénách a někdy i humorem - skvělí Kingsmany! :) ()

Lockeroom

Komiks od Gartha Ennise mám moc rád, ale tohle je průser. Jedná se o něco úplně jiného, s komiksem to má společné jen některé postavy a motivy. Dva nehezcí, nezajímaví hlavní hrdinové ( v komiksu právě naopak! , Jesse Custer v seriálu vypadá jako Václav Upír Krejčí a Tulip je v komiksu cool blondýna ) a vcelku nudný děj. Těšil jsem se, ale ani mě nezajímá, jak s to dopadne a jak z toho autoři vybruslí. Dva body jsou za skvělý komiks, který s tímhle nemá moc společného.......... ()

lajda odpad!

Seth Rožeň si z nás asi dělá srandu! Hned jak jsem slyšela, že se tohle chystá, bylo mi jasný, že to bude stát za h@*&o a tvůrci opravdu nezklamali. Tohle je příklad toho, jak z naprosto bombastickýho kultovního díla udělat totální propadák. Nestačilo jim, že do role Jesseho obsadili Dominica "Puggfacea" Coopera a jako Cassidyho týpka, kterýmu není rozumět ani slovo a už vůbec nemluvím o tom, že svatýho zabijáka hraje Dougal MacKenzie, to bych ještě přežila, kdyby tam aspoň nechali nějakej děj. Tohle má s Preacherem společnýho jen název a děsím se, že se budou pokoušet zachovat části, který opravdu v hraným seriálu vidět nechci jako věčně blijícího D’Aroniqua, orgie Ježíše De Sadea nebo trio kanibalistickejch vidláků, ale vzhledem k tomu, že tam nenechali ani grandiózní a občas poněkud zvrácenou lovestory Jesseho a Tullip se nejspíš nemusím bát. ()

kristovanoho

První série skvělá, dokonce s pár geniálními momenty. Možná trochu pomalejší rozjezd, ale finále už stálo za to a nezbývá než se těšit na další sérii. Evidentně AMC dokáže produkovat i něco jiného, než sračky typu TWD. ()

BranuliQ

Komiks som síce nečítal, no približne som vedel, čo mám očakávať. No predsa som bol prekvapený! Neviem však s určitosťou povedať či som bol prekvapený milo alebo práve naopak. Celá séria mi totiž prišla dosť nevyrovnaná, niekedy až príliš divná. Tak či onak, kontroverznejší seriál som už dávno nevidel. No aj napriek všetkému ma to prekvapujúco bavilo. Neviem s určitosťou povedať prečo. Žeby preto, že originálnejší príbeh tu nebol už dlho? Naozaj neviem. Koniec prvej série bol ale postačujúci na to, aby som sa mohol tešiť aj na sériu druhú. No a aby som nezabudol, ťahúňom seriálu je bezpochyby Cassidy. 1. SÉRIA: 80% 2. séria začala ešte divokejšie a šialenejšie a ja som bol nadšený. No odkedy sa asi v polovici vytratil Svätý zabijak, ktorý bol mimochodom fantastický, s kvalitou to išlo rapídne smerom nadol a po tak zábavnom úvode som sa dostal do takého štádia znudenosti, že som druhú polovicu dopozeral už len zo zotrvačnosti, čo nie je veľké lákadlo na tretiu sériu. 2. SÉRIA: 60% ()

Regig

Dobrá úletárna, trochu praštěný jako filmy od Tarantina se směsicí MARVEL. Spoustu hlášek a narážek na náboženství. ´´Když bude chtít bůh pomoct, tak mu pomůžeme, pokud ne, tak mu nakopeme prdel´´ ()

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (více)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (více)