Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Curfew

Tak tohle je jízda! Moc dobře si pamatuju, jak jsem si poté, co jsem vyšel z kina, musel (MUSEL) zapálit, abych to rozdýchal. Scénář drží v napětí a konec je příšerně vygradovaný, Pitt je naprosto přesně typově utrefený, Freeman odvádí přinejmenším standart a Spacey je jako vždycky úplně jiný než obvykle a přitom geniální. Spousta věcí vám dochází postupně třeba hodinu po filmu. Jenom vzpomínka na tenhle film mrazí. To se musí vidět, a ne jednou. P.S.: A Paltrowová je prostě roztomiloučká i v téhle své nejdepkovatější roli. ()

Kiedis

Dokonalé,šokující a brilantně zfilmované psycho,které by si v pětihvězdičkovém limiutu zasluhovalo Se7en hvězd :))) ()

cashplouch

Jedno z vrcholných děl v žánru thriller. Každá složka filmu je přesně na svém místě a je dokonale promyšlená. Scénář ( výborné dialogy, závěrečný rozhovor v autě), výprava (precizní do posledního detailu), hudba (funkční a působivá), střih, kamera (Darius Khondji je machr), režie (bezchybná - za všechno např. honička, posledních cca 30min filmu), herci ( další ze skvělých a nezapomenutelných výkonů Morgana Freemana, typově dobře obsazený Brad Pitt, naprosto bez emocí Kevin Spacey). Možná chvílemi efektní, ale to je mi úplně fuk. ()

MRK

Zrejme najtemnejší film, čo som mal kedy tú česť vidieť. Ten Kevin Walker musí byť strašný psychopat. Videl som aj 8mm aj Ospalú dieru a všetky tri boli mimoriadne brutálne a nechutné. Zo všetkých troch má však tento najprešpekulovanejšie vraždy najviac dorážajúce na divákovu psychiku, výbornými hereckými výkonmi, veľmi hustou atmosférou a aj prekvapujúcou pointou. Neodporúčam však slabším povahám. Je to hodne nechutné... ()

benema001

Film sam o sobě dokonalý, který skrívá mnoho záhad. Skvělá kamera, zvuk i obsazení herců. Vynikající napětí a psycho.Mno prostě neni co dodat zkuste a uvidíte. ()

PavHer

Výborný psychothriller a absolutní povinnost pro milovníky temných a napínavých filmů. Výborné výkony Pitta, Freemana, Spaceyho i Gwyneth Paltrow spolu s hutnou atmosférou a kamerou v podání Finchera z tohoto filmu dělají nezapomenutelný depresivní zážitek. 95% ()

Silnica

Se7en bylo první. Pak přišli další, a také povedené kousky tohot subsubžánru. Ale Sedm je skvost mezi nimi. Dokonalá temná atmosféra, kde snad nejvíce oceňuji hustý déšť a potemnělé byty.(jak tu někdo namítal-proč by nemohlo pršet celý týden?A proč si člověk musí v neznámém prostředí rozsvítit, kdoví v jakém stavu je elektroinstalace,baterka vše jistí). Tomu všemu kontrastující "slunečná" závěrečná scéna s vybroušenou pointou. No zbývá jen dodat, že pomyslným osmým hříchem je, že nám zde není dovoleno dávat sedm hvězd, tenhle film by je měl. ()

bery77

Vynikající herecký počin od tří hlavních protagonistů (Freemam, Pitt, Spacey). Hlavně pak výkon Kevina Spaceyho v roli šílence je opravdu nepřekonatelný. Na tomto filmu není snad opravdu nic na co bych si mohl postěžovat, snad jen to že mohl dostat nějakého toho oscara. ()

shinlove

Asi nejlepší thriler, co jsem kdy viděl. Jedinečný Kevin Spacey, jehož lehkost herectví obdivuji. To, že tam hrají Pitt a Freeman je sice fajn, ale dokud nevystoupí Spacey celý od krve a s jednoduchostí facky neřekne, že kdyby nepřišel, tak by ho nikdy nenašli, jsou kucí jaloví... Je to zajímavý děj po všech stránkách, s napětím a věrohodností, že až mrazí. Ale stejně se rád podívám i příště :-) 5* ()

SakyLand

Psycho thriller plný drsných scén a přitom to není jen "slátanina" nezapadajících záběrů. Film má myšlenku, děj a dokáže perfektně navodit tu pravou atmosféru strachu. Nic jiného jsem ale od Davida Finchera nečekal. ()

aliajas

Často používaná téma dvoch policajtov, z ktorých jeden je mladý a ešte relatívne nadšený svojou prácou v presvedčení, že môže niečomu pomôcť a druhý, starší, ktorý sa už nechal poraziť zlými skúsenosťami a svoj boj sa rozhodol nadobro skončiť odchodom do dôchodku. Línia zločinu je tiež dosť často používaná - fanatický zločinec, ktorý je presvedčený, že mu nejaká vyššia moc dala právo určovať, kto má zomrieť a kto nie. Tvorcovia sa pravdepodobne snažili vytvoriť čo možno najrealistickejšie prostredie, hoci na môj vkus film obsahoval príliš veľa vulgarizmov na takého hrdinu a aj samotné rozhovori poukazovali skôr na psychodrámu, než na kriminálku. ()

J.Bourne89

Kurevská jízda s dokonalou Fincherovskou potemnělou vizualizací a skvělými hereckými výkony tří hlavních postav. Na první shlédnutí jde o jeden z nejparádnějších zážitků, jaký lze u obrazovky zažít ! ()

Olafa

Scénář výborný, vraždy nechutné, avšak originální, herecké obsazení skvělé. Ale když já u toho nikdy nevydržela až do konce... hodnotím tedy jen na základě toho, co jsem viděla (přišli reklamy, já to na chvilku přepla a 5 minut z filmu pryč). ()

Wulfhere

Uspech Sedm zapocal serii thileru, ktere se snazi sveho uchvatneho predchudce trumfnout. To se ale jeste nikomu nepovedlo. Sedm je nejlepsi thiler, jaky jsem kdy videl. Pri sledovani me ani na chvilku neprestalo mrazit v zadech a konec me uzemnil a temer rozplakal. ()

Špinič

Je mi ľúto, neodsúdte ma, ale nepáčilo sa mi to, naozaj som chcel pochopiť film , prečo je taký úspešný, ale nefungovalo to. Na to že to je triler som sa až moc nudil, a áno koniec bol silný, ale to mi nestačilo , ja to vidím len na lepšie 3*. Asi si to budem musieť pozrieť ešte raz, ale veľmi sa mi nechce. Update- pozrel som aj druhýkrát ale nič sa nemení. ()

adamm90

Sám nevím, jak jsem mohl po prvním shlédnutí filmu dát pouze tři hvězdy. Tenhle film je prostě super.....opravdu. Hlavně ty herecké výkony obzvláště Brad Pitt. A ten konec byl také vynikající.... Konečně taky film, kde vyhrává záporný hrdina. Navíc ještě lenoch, jenž se probere po příchodu policie.......super. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý