Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Woodman

Jeden z nejvíce psycho-dramatických filmů co jsem zkoukl. Výborné herecké výkony. Napínavé až do konce. Já osobně, ale vždy předvídal, co se stane, což se mi nelíbí. ()

marcoss

Od prvych sekund neuveritelny film, vynikajuce vykraslene prostredie. Temne a ponure okolie. Vykony postav uzasne, hlavne Kevin Spacey sa svojej ulohy zhostil neuveritelne.  Jeden z najlepsich, ak nie aj uplne najlepsi psychotrhriller vsetkych cias. ()

Filmoar

Špinavý, skazený New York, Pitt v najlepšom rozbehu, Freeman je Freeman k tomu jeden pseudo posol BOHA nestítiaci sa akéhokoľvek zla voči ľudskej bytosti, kde na pozadí je tu opak všetkého Gwyneth Paltrow v polohe nárazníku toho všetkého... a Fincher... za mňa jeho top dielo a hneď za ním Fight Club 100 bodov zo 100, 5 hviezd z 5 tich ()

Honza.Hlavac

První zhlédnutí mě absolutně nenadchlo ale po druhem a třetím zhlednutí musím svoje hodnocení absolutně změnit . Za mě skvěle zvladnutá detektivka s ponurou atmosférou bojem mladého a starého světu i temným zabíjením . Nemusím asi dodávat ze vykon Morgana Freemana i Breda Pitta je úžasné . Moje hodnocení : 91% ()

peproch

David Fincher je jedinečný režisér a točí skvělé filmy, na které je radost se dívat. Depresivní, ale tak moc moc pravdivý film o tom, jak hnusný je svět a vy ač policajt jste pořád jenom "za" extrémně ohyzdnou zločinou stvůrou. ()

B1uce

Nezabudnuteľný zážitok a jeden z   najlepších filmov všetkých čias! Excelentná réžia Davida Finchera, ktorý týmto filmom len d'alej potvrdzuje, že patrí medzi špičku vo svojom odbore, surrealistická atmosféra mesta odsúdeného na zánik, ktorému niet pomoci, fenomenálne herecké obsadenie (Morgan Freeman a Brad Pitt na čele s Kevinom Spaceym podávajú prvotriedne výkony a nechápem, prečo ani jeden z nich nezískal Oscara), brilantne napísaný scenár bez jedinej menšej chybičky, výborne postavy, šokujúci záver a geniálna pointa. /100%/ ()

K1K0

Neskutočný film psychologicky thriller ktorý ti nedá spať, plný ohavností a nechutných vecí, je na čase vyložiť karty na stôl. Vynikajúce herecké výkony, dokonala réžia, rozhodne najlepší krimi žáner aký som videl, pomaly sa to stupňuje až do samotného konca kedy všetko vyjde najavo. Dvaja detektivi odhaľujú skutočnú pravdu a pátrajú po vrahovi ktorý ma zmysel pre detail, postupne prichádzajú všetkému na kĺb, takže rozhodne je nutne všímať si každý detial vo filme a pozrieť si ho celý od začiatku. ()

mapollam

Pamätám si, ako v kine všetci ostali ticho sedieť, hoci už bežali titulky. Dnes už ten film tak nešokuje, ale je to taký ten film, čo sa dá pozerať viackrát, bez toho, aby nudil. ()

Thesadovskej

Opravdu se mi film líbil, o to víc mě mrzí, že jsem ho viděl o tolik let později. Dostal jsem spoiler na finále na internetu a to je podle mého jediný důvod, proč dávám filmu 4 hvězdy.  Brad a Morgan jsou oba skvělý, to tu všichni vědí, jen mi byla občas postava Brada lehce nesympatická. Záporák byl taky velmi povedený. Není nám tu cpána žádná propagace čehokoliv, což se v posledních letech moc nevidí. ()

jirikzaboj

Nemám a ani nikdy jsem k Se7en nenacházel slova, které by vyjádřily emoce, které u tohoto filmu cítím. Jen vím, že jsem v úžasu a zároveň je mi hrozně zle. Jeden z nejodpornějších, nejprohnilejších filmů všech dob. A zároveň minimálně v krimi žánru úplně ten NEJLEPŠÍ. Ernest Hemingway once wrote, "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part. ()

konwor

Musím uznat, že David Fincher při výběru herců vyhrál. Morgan Freeman jako hlavní detektiv, dobrý tah, ale vybrat Brada Pitta jako druhého, vlastně v podstatě mladého detektiva, s podobností Tylera Durdena, tak kurva musím zatleskat. Celý film je skvělý, scénář, kamera a nebo hudba, na filmu jsem nenašel nic co by se mi nelíbilo. Hlavně, Brad Pitt dokázal skvěle zahrát další podstavu, před Fight Clubem, taktéž od Finchera bude určitě tento film, jako můj nejoblíbenější. Teď více k filmu jako takovém, první minuty filmu jsem očekával, že z toho bude něco zajímavě brutálního, jenom samotné odřezávání otisků prstů je masterpiece. Poté vidíme Morgana Freemana, bohužel ne s obchodem na Tacos, ale je tam. Freeman předvedl skvělé herecké výkony, ale to se dalo čekat, když hodně podobné předvedl i v našem dobře známém Shawshank. V moment, co se na scénu objevil Brad Pitt, až moc podobný postavě Tylera, tak jsem byl zaskočen. Zajímavé, že byl Tylerovi podobný a to ve Fight clubu hrál až čtyři roky později. Celkové momenty, jako obžerství, nebo ten týpek přidělaný k posteli, nebo POSLEDNÍ SCÉNA, tak ten film na mě vyvinul takový zvláštní pocit. Samotný nápad je zvrácený, ale dokonalý. Osobně bych dal Sedm před Zelenou míli, na bronzové třetí místo. ()

Korpy22

Duchaplná kriminálka. Není to oximoron? V tomhle případě ne. Představitelé zde totiž opravdu vyšetřují duchaplnou sériovou vraždu, jejíž rozluštění přináší spoustu morálního ponaučení a určitý přesah. Film má spát, skvělý námět dobře rozpracovány do scénáře. Radost se dívat a ještě k tomu nádherný mladý Brad Pitt. ()

Chris10

Asi nejlepší thriller co jsem, kdy viděl. Všechno funguje, tak jak má. Děsivá atmosféra, skvělá trojce herců, kde se Pitt minimálně rovná Spaceymu s Freemanem a krutopřísný twist na konci ze kterého mi spadla brada. 10/10 ()

Kouda

No nevím, já se na tenhle film upřímně těšil, ale musím se přiznat, že jsem lehce zklamaný. Překvapuje mě tak vysoké hodnocení, natož 4. nejlepší film. Psychologickým thrillerům jsem nikdy neholdoval a za mě to nevyvolalo až takové emoce, jako by asi mělo. Žánrově mi to prostě nesedlo. Takhle, konec to velmi zachraňuje, kdy hlavní twist je geniálně vymyšlenej a hraje si hodně na city. No pokud k tomu přidáme prakticky celý film až do konce, kde je hodně dialogů a (za mě) poměrně málo akce, tak to prostě pro mě netvoří 5* film. Často herci využijí většinu času na diskutování o jednotlivých vraždách, ale vlastně z toho nevymyslí smysluplný závěr. Hodně mi to připomíná film Mlčení jehňátek , tam se taky vše vygraduje až ke konci filmu a místy to má i podobnou atmosféru, ale ani jeden z těchto filmů ve mně nevyvolalo cosi, co z tohohle filmu dělá tak skvělý zážitek. Oceňuji výkon Brada Pitta, ten tam podával skvělé herecké výkony a bavilo vás na to koukat. Morgan Freeman mi ovšem nebyl moc sympatický a působilo to na mě někdy tak zvláštně a ten rozdíl mezi dvěma detektivy jsem si moc neužíval. Možná až si tenhle film pustím někdy znova, tak ho zpětně docením víc, ale za mě se nejedná a nic revolučního - prostě dobrý film, který neurazí, ale ani neohromí. Taková průměrná 4* ()

MrMartinTm

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů všech dob a zaslouženě. Silná krimi noirová detektivka s atmosférou, která by se dala krájet, s perfektním castingem a naprosto skvělými postavami - Freeman i Pitt se sem naprosto skvěle hodí a Spacey, který v této době ještě nedělal kraviny, tak je jakožto záporák správně tajemný a děsivý. Samotné vraždy jsou krásně surové a brutální, celý koncept a příběh je promyšlený a skvěle napsaný, samotný závěr je šokující a výborný jako uzavření celého děje. Hudba je atmosférická a krásně podtrhuje onu tajemnost a detektivní zápletku, kamera a celkově režie je taky skvělá (samozřejmě, je to Fincher). Pokud bych měl vytknout jednu jedinou věc, já osobně by bych radši, kdyby se film trošku více vyrochnil v těch samotných vraždách a rozebíral je trochu déle, některé jsou totiž (pýcha) tak trochu odfláklé. 10/10 ()

Olicsfdias

U Fight clubu jsem psal, že to je film ve kterém je Fincher ve svém nejlepším podání, Se7en tuhle ideologii docela silně rozbíjí. Film, který mi absolutně odpálil všechny smysly a donutil mě respektovat a udržovat svoje hříchy. Detektivní případ, který je od začátku velmi podivný a jeho vyvíjení bude velmi podobné, no a závěr...ten zosobněním všeho co na kinematografii miluju: Design, překvapení a silné emoce. ()

Lapin1984

Úchvatné od prvního do posledního obrazu.Filmová deprese která se nikdy neokouká.Pitt a Freeman je nejlepší detektivní dvojice všech dob.Finále je plíživá 30 minutová exploze. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý