FlegyCZ

Zpočátku zajímavé, první půl hodinu mě to opravdu chytlo, jenže... Scénář opakující neustálý loading stejné situace začne po chvíli nudit a nejmíň čtvrtina scén působí jen jako přidaná, aby se film nějak vecpal do délky se kterou už projde do kin. Navíc příliš umělý happy end a scény zdůrazňující správné americké hrdinství už působí vysloveně vynuceně a přehnaně. Jako třicetiminutový díl seriálu Hranice nemožného by to bylo vynikající a nabité akcí, na pokrytí trojnásobného času však nápad bohužel nestačil. ()

mararati

Z mého pohledu vznikající sci-fi. Podle mě si tento film oblíbí každý nezaujatý divák. Opravdový fanoušek sci-fi nebo ten, kdo má ve filmech rád napětí, bude skutečně potěšen. Nechápu, proč zde téměř všichni hodnotí film z pohledu filmařského řemesla, jako kdyby tomu skutečně rozuměli. Podle mě tomuto filmu neschází nic zásadního. Názor, že filmu chybí pointa podle mě prameni z toho, že těch je tam víc než jedna, což se od kvantově rozostřeného kousku očekává. ;) Myslím, že kvantová teorie je spíše rozostřeným vnímáním jedné reality. A nemám dojem, že by tento film si dovolil větší úlet od reality, než leckterá z moderních oficiálních fyzikálních teorii... Ve srovnání s tímto kouskem (z fyzikálního pohledu) jsou mnohem mimo filmy jako Looper, Návrat do budoucnosti, Star Trek a další, už jenom proto, že zcela vědomě porušují hromadu principů spojených s (teoretickým) cestováním v čase. Navíc, odlišně od většiny sci-fi, tento film má v sobě (vedle napětí) zároveň i neuvěřitelný klid a smíření. Doporučuji! ()

MorraEddie

Jak už tady bylo mockrát zmíněno k dokonalosti opravdu chybělo málo. Film o kterém jsem nevěděl vůbec nic a pak se na mě z nenadání vyvalila taková nálož napětí a emocí,až mi to zařezalo trenky mezi půlky. Jake Gyllenhaal je opravdu výborný herec,ale to už přece dávno víme,tak proč se nenechat unášet se zatajeným dechem jeho skvělým hereckým výkonem až do samotného finále. ()

jessic

Zábavná, inteligetní žánrovka o tom,co se dá stihnout v 8 minutách.. Potěšila, zabavila, ale nenadchla. Scény ve vlaku mě hodně bavily, nudné dovysvětlující scény otravovaly a nechyběl ani podivně našroubovaný happyend. Stačilo docela málo a mohl to být filmový zážitek. ()

heavy

Pro lásku se vyplatí umírat víckrát. (A i pro jiné věci.) Časové hrátky, ve kterých není na nic dost času aneb co všechno se dá stihnout za osm minut. ()

martin5504

Neskutočne výbory film.Všetko do detailov premyslené. Skvelé prekvapenie, skvelý príbeh. Podľa mňa nie je k tomu čo povedať Zdrojový kód si zaslúži samozrejme 5 hviezdičiek z piatich! ()

LeePriest

Mám velmi rád ten pocit, když si o víkendu ve volném čase pustím film s tím, že snad uvidím něco zajímavého a nějakou tu hodinu a půl si odpočinu, no a nakonec je film takový, že slova něco zajímavého jsou velmi slabá. A právě takový pocit jsem zažil u Zdrojového kódu. Stylově natočený, od začátku napínavý, zdařile ozvučený, tempem rychlý, hereckými výkony neurážející kousek ()

brasek

Veľmi mierne nadpriemerný thriller so zaujímavou zápletkou a dobrou atmosférou, dej vo vlaku má solídne tempo. Zvyšok filmu a hlavne koniec absolútne postrádajú a podľa mňa aj kazia zážitok, ktorý tento film ponúka. ()

TesterX

Inteligentni a pritom lehce pochopitelny scifi thriller s originalnim zpracovanim, ackoliv synopse naznacuje presny opak. Good one! ///// tech: **** / film: **** / dojem: **** /// celkem: **** ///// ()

petr.al

Při mém tetelení se nad filmem ,,Na hraně zítřka" jsem často četl srovnání zdejších kinofilů se sci-fi ,,Zdrojový kód." Ano, dávám za pravdu, hlavní myšlenka je prakticky totožná. Přestože v porovnání s neohroženým padesátiletým bojovníkem s mimiky byl ,,Zdrojový kód" evidentně natočen za mnohem menší balík peněz, já osobně neměl ani na moment pocit, že by to vyznívalo jako nějaký handicap. Pokud je dobrý námět i přijatelný scénář, lze i s malým kašpárkem dělat velké divadlo. Líbí se mi jak režisér Jones umí být efektní na poměrně malém filmovém prostoru a s nižšími finančními prostředky (,,Moon"). Hodnocení 3,85 hvězdy čili skoro 4 :-D. P.S. Závěrečnou část ,,Zdrojového kódu" nemá smysl rozebírat, jedná se o klasický nešvar amerických bijáků. ()

Desmond04

Svižný film, žádné zbytečné opletáčky okolo, tak to mám rád. Akce a napětí bylo přítomné, sympatie u hlavních postav se také dostavili. Od Source Code jsem dostal zkrátka to co jsem žádal, chválím i všemi nenáviděný happyend. Jake Gylenhaal si prostě zaslouží konec dobrý, všechno dobré. Zvlášť dobré pocity ve mě vyvolal telefonní hovor s Colterovým otcem, impozantní scéna. ()

belinko

Jak ja milujem filmy podobného charakteru. Jake je dobrý, Vera je dobrá, fajn nápad a skvelé spracovanie. No niečo mi tam na tú poslednú hviezdičku chýba. ()

O_Peki

Výborný nápad a k tomu výborně natočený. Časem možná za plný počet. Musím počkat až to uvidím znovu. ()

blekekeke

Není potřeba se ptát jak to, jak je to možný ... je to neskutečná jízda, kdy prostě nevíte co kdo komu a kdo je kdo. Nepředvídatelné ... a to až do posledních chvil. A čas uteče tak neskutečně rychle. A i když je film jedna velká hádanka, na konci se stejně ptát nebudete ... fakt dobrý zářez do scifi :o) ()

dom1niq

Dobrých sci fi thrillerov nie je nikdy dosť a Zdrojový kód medzi ne určite patrí. Vďaka svojej svižnosti, stopáži a celkom zaujímavej myšlienke (aj keď v podstate jednoduchej) film vôbec nenudil a držal si napätie po celú svoju dĺžku. Vytknúť nie je veľmi čo, možno len tých pár smiešne vyzerajúcich počítačových trikov. Duncan Jones aj po tomto filme dokazuje, že je to režisér na správnom mieste a ja sa osobne teším na ďalšie jeho filmy. ()

kecinotrab

Naprosto MEGA film ! Lepší konec jsem už ani nemohl čekat. Zaujal mne už trailer na tento film, ale že to dopadne takhle dobře, to jsem vážně nečekal. Doporučuji! ()

pold odpad!

Ve sci-fi by měl být divák schopen pochopit oč jde. Tady je bez šance - teorie, že někdo (asi zlá americká vláda) teleportuje duši mrtvoly, která vlastně ještě není mrtvola, z nějaké havarované družice neboco, někam do vlaku, a zpět, a zase do vlaku, a zase zpět, aby nakonec ona mrtvá nemrtvá duše definitivně oskvotovala nějakého chudáka v tom vlaku, svojí debilitou překonává vše co jsem dosud viděl. To už radši knihovničkové černé díry z interstellaru nebo cokoli. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem