Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Vampireman

Nehorázná propagace mravnosti zabalená v "cool zlobivém" balení plném nekorektnosti. Nemůžu tomu odepřít námět a pár rozbíjecích situací, ale Misfits ztratili dech už v první sérii (která má šest dílů). I míra nelogičnosti je tak široká, že jí nemůžu přehlížet. Pro frikulíny. Pokud bych měl ohledně hodnocení nějaké pochybnosti, čtvrtá série je naprosto zanedbává. ()

PogoJoe

První série výborná. Dobře napsané i zahrané hlavní postavy, spíše humorné zápletky a lehkovážná atmosféra, malý počet dílů, takže to nezevšední, fajn hudba – to vše dává dohromady výjimečnou kombinaci zábavy. Další série: Trochu mi vadila změna titulních rolí, chvíli trvalo, než jsem si zvykl. Poslední 3 série už nebyly tak super, ale pořád mě bavily a nakonec jsem si oblíbil i Rudyho. ()

Helo

Jasně, místama to nedává smysl. Jenže první dvě řady jsou jinak naprosto dokonalá, úchylná a přepálená zábava. Třetí řada potom už trochu klesla a vlastně jí zachránily až poslední dva geniální díly. Čtvrtá pak byla asi ze všech nejhorší, páč tam tak nějak přestala fungovat jak chemie mezi postavama, tak supehrdinskost a osudovost. Naštěstí ale ještě přišla řada pátá, která se zábavností, osudovostí, superhrdinskostí i chemií postav brátila zpátky na vrchol a celej seriál tak ukončila na vysoký úrovni. Škoda, že není víc seriálů s tak geniálně dementníma šaškama, jako byl Rudy, Nathan, Finn a poslední probační. ()

beran-ek

Zase po dlouhý době seriál, u kterýho mě mrzelo, když jsem dokoukal všechny dostupný díly a už nebyly další. Skvěle imbecilní postava Nathana (Robert Sheehan) a přízvuk Kelly (Lauren Socha), ale i ostatní postavy, jsou prostě krutý.. ()

Derek

asbos meets heroes... konecne po dlhej dobe nieco krasne politicky nekorektne a maximalne zabavne. clovek sa moze na britov spolahnut ked pride na osviezujuce ponatie otrepanych klise. takze namiesto pozitivnych a dobrackych ludi dostanu specialne schopnosti absolutny grazli, ktorym sa clovek radsej zdaleka vyhne. gejzir vulgarnych vtipov, cierneho humoru a sem tam nejakych vrazd. prvu sezonu som si nechal ujst ale urcite to napravim. som zvedavy ako to zakoncia ale neprekvapilo by ma ak sa divakovy vysmeju a prekvapia nas niecim neotrepanym. jednoznacne naj serial tohto roka... ()

togaf

Tak nevím, tenhle seriál mě nějak minul. Nechápu ty oslavné komentáře. Nathan byl místy skvělej a místy trapnej. A tak to bylo s každou postavou. Viděla jsem jednu sérii a na další se nechystám. Ztracený čas to ale nebyl, už jen kvůli úžasné Kellyině angličtině. ()

Falconica

Britové maj na rozdíl od Amerikánů jednu zásadně důležitou vlastnost. Uměj si dělat srandu sami ze sebe. A jedna značně otravná jim naštěstí chybí. Nemaj zachranitelskej komplex nutící je předstírat, že spasej svět a získaj tak nad všema svrchovanou moc. Přesto mám ráda hrdinský komiksy a brala jsem Heroes jako urážku těmto klasickým flákům, jelikož je neuvěřitelně vykrádali. Misfits je ale uplně a zásadně odlišná kategorie. Hodně jsem se nasmála:-D "Cheerleaders! Fucking cheerleaders!":-DDD Zpětně zvyšuji hodnocení na maximum, jelikož si i po tý době uvědomuju, že ve mne ten seriál pořád rezonuje. Ač měl svoje slabší díly, ta emotivní stránka byla opravdu silná. ()

CageDepp

Čtvrtá řada byla celkem zbytečná. No uvidíme jestli pátá a prej asi poslení nebude tak špatná. Bez postav z první a druhý řady hodně klesá kvalita seriálu. ()

gegina31

Skvělá první série a druhá série. V těch ostatních mi chyběl Robert Sheehan. Pak byla pauza mezi díly a nějak jsem ztratila nit. Snad se někdy dokopu k tomu zjistit, který díl jsem viděla naposled. ()

Hamaradža

(Hodnotím po prvej sérii) Maďarom mi boli Misfiti odporúčení so slovami "Príbehovo je to síce hrozná blbosť ale aj tak je to úplne super". Myslím že lepšie sa to vystihnúť nedalo. ()

grogodil

Vyprdnite sa na tajomné masky, na plášte, na slipy natiahnuté cez elastické punčocháče, či podobné americké znaky superhrdinov a vzdajte hold britským hrdinom v oranžových montérkach :-) ...Vynikajúci britský seriál so svojím osobitým "prízvukom" a postavami, ktorých osudy by bolo zaujímavé sledovať aj keby ostali úplne obyčajnými a nešvihol do nich ten blesk a nezískali superschopnosti. ()

hunty

Další pecka z Británie. Některé jejich schopnosti se můžou zdát klišoidní (až na Alishinu:), ale jsou podány "jinak", jako celý seriál. Tenhle seriál se se slovníkem nijak nepáře a momenty, kdy Nathan nakládá "slečnu" z domova důchodců, jsou nezapomenutelný : ) ()

K.B.L.

Na můj vkus trochu moc mrtvých, ale jinak paráda. Ačkoliv nemusim fantasy, tohle bylo na hranici snesitelna, supr charaktery postav, u Nathana jsem si prošla snad všemi stádii, od odporu, pohrdání, toleranci, fandění až po smutek. U Kelly jednak supr přízvuk a taky konečně postava, která nemá tělo modelky a přesto je tam za kočku, tomu fandim. Alisha s Curtisem by tam ani moc být nemuseli a Simon.. kapitola sama pro sebe. Možná trochu přehnaná postava, ale líbí se mi, jak je na tom krásně vidět, že nezáleží ani tolik na tom, jak člověk vypadá, ale jaký má seběvědmí. Věčné klišé, ale ono to tak prostě je. Shrnutí - jsou to vlastně hodné děti, jen byly ve špatný čas na špatném místě. Často. (citace s3e7) ()

Petroff

Jestli je nějakej seriál z roku 2009 cool, jsou to Misfits... Update: Scénáře třetí série mají docela hustej sociální přesah! Misfits už zdaleka nejsou jen cool zábavou, ale velmi originálním počinem se skvělou hudbou, perfektní kamerou a atmosférou. Postavu Nathana nahradil týpek, kterej je pro mě osobně mnohem povedenější postavou... Takže od první série zasloužených a neupadajících (-poslední díly mi přijde, že se kvalita ještě zlepšuje ) 5 hvězd. Při pročtení několika aktuálních komentů mi to nedá a musím sem hodit: "Nathan sucks!!" (představitel jeho postavy mi rozhodně nepřišel jako nijak excelentní herec, a Rubyho sprostota je jaksi esenciálnější, čistější... ) Spoiler z 3. serie: zasranej raketovej inženýr je nejlepší superhrdinská schopnost ever :D edit 2013: Někdy ve třetí serii jsem to absolutně vypustil, i proto mám cuky hodnocení o hvězdu stáhnout. ()

Gereth

Britská odpověď na superhrdiny se superschopnostmi. Tu se nikdo nesnaží zachránit svět, nepronáší co pět minut moralistické proslovy a celkově jsou všichni tak nějak pořád v klidu. Sem tam se o někom zjistí, že není tak uplně v pořádku, sem tam někdo někoho odkrouhne, ale jinak pohodička...uklízíme odpadky, čistíme zdi. Co na tom, že venku proběhla magická bouřka, která změnila kde koho, co na tom, že okolo naší partičky čas od času zmizí člověk, policii je to fuk, státu je to fuk, nikoho nic nezajímá, však oni pošlou někoho dalšího, aby se o ty delikventy staral. Zpočátku příjemné osvěžení, ale už po pár dílech to bohužel začíná nudit. Postavy nejsou nijak extra sympatické, logika pokulhává...nicméně stále to udržuje moji pozornost. Uvidíme, jak budou pokračovat v druhé sezóně. // Nejoblíbenější postava: Simon // 1.serie: 70% // 2.serie: 80% // 3.serie: 55% ()

fmash

1. série: Skvěle osvěžující. Nad scénářem se sice nesmí moc přemýšlet co do průběhu děje, ale atmosféra je vykreslená výborně a působí autenticky. Rád bych viděl v takové podobě nějaký evropský klon „přátelských“ seriálů, tj. bez superschopností na jedné straně a bez špatně skrývané blazeovanosti na straně druhé. Pepičtina a všelijaké dialekty činí originální znění dokonalou lahůdkou. Jednu epizodu jsem viděl s dabingem, který není úplně nejhorší, ale stejně je to jako nebe a dudy, protože ten originál se prostě napodobit nedá. Nejradši mám Kelly (kvůli dialektu), pak Nathana (kvůli vtipnýmu kokotství). 2. série: Scénář si s postavami dělá co chce, logika se povážlivě vytrácí, je to tak trochu ode zdi ke zdi... zvažoval jsem ubrání hvězdy, ale druhá část série mě fakt bavila a ať je to jak chce, je to prča. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V