Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

F.man

Po cca. čtyřech dílech mě to nějak výrazně nechytlo. Ještě téhle bandě šanci dám, ale na více než tři to není. Jednotlivé díly špatné nejsou a dívat se na ně dá (jinak by to taky nebyly tři hvězdy), ale že bych byl néjak závratně unešen... To zase ne. ()

PauloZ

Zatím po čtyřech. Kvalitní scifárna z Británie :) Je to osobité, ujeté, svěží, lehce nadržené, teen, zábavné, akční i temné a napínavé! Skvělá kombinace a skvělí herci (baby jsou vybrány skvěle!). Tvůrci skvěla pracují s dějem, protože chvílema je to opravdu psycho a ty schopnosti! Třeba Alishina. Jako herec u mě vede Iwan Rheon coby Simon. Dodatek po 2. řadě Nedá se, musím zvednou na 5*. Od 4. dílu první řady se to dostává do pekelných toček, ubírá se na komedialitě a de to pěkně do černotky, což chválím! Samozřejmě pár kixů to má, ale bezvýznamných:) Možná byly trapné ty arašídy, ale zato skvělý díl s GTAčkem!! Poslední díl je opravdu skvělý, nechali diváky nehorázně napnuté! Moc se těším na 3. sérii.Po 3. řadě. Třetí řada funguje stejně dobře, jako ta druhá. Rudy je neskutečně skvělý charakter! 4. řada. Je to pořád dívatelné a tvůrci mají nějaké nápady v rukávu, ale je velmi smutné, že zrovna u takhle skvěle rozjetého seriálu, se to muselo herecky posrat! Nová dvojka nahrazující Simona a Alishu mě aboslutně nezajímá, nezajímají mě jejich osobní problémy, ani co se jim děje, i když se je tvůrci snaží hodně tlačit před kameru, a to i na úkor jediného původního člena Curtise!. 4. díl je velké psycho a jenom doufám, že se tvůrci nebudou pokoušet o jakýsi "restart" a rozjet to nanovo s novým kádrem. Prosím ať to touhle řadou skončí. ()

Lama.Lama

Nemůžu udržet chválu na uzdě! Tohle je prostě výborný! Někdy až nechápu, jak to může být tak vtipný! Herce jsem si zamilovala, i když jsem tomu na začátku nevěřila. Taky soundtrack je vynikající. A Nathan - to se nedá. To je takový ztřeštěný pako, že se u všeho, co vypustí z pusy, musím pořád smát. Beznadějně jsem Misfits propadla! (Moje hodnocení se vztahuje pouze na první dvě řady) ()

Kryton

Velká Británie opět jednou dokázala, že seriály umí. Dokonce dokáží i obehraný a už tolikrát viděný téma o superhrdinech udělat jako absolutní svěží věc. Misfits mají sice jen 6 dílů (1 série), ale co díl to super zábava. Nečekejte žádné nažehlené dialogy, které cedí nějaký hrdina v obleku nebo kostýmu. Je tu 5 vyvrženců, kteří musí plnit veřejně prospěšné práce a rozhodně je to nijak nebaví. Koho taky by bavilo mít grafity? Jednou přišla bouřka a vše se změnilo. Každý dostal schopnost jakou si jednou přál/nepřál a od té doby se pětice drží při sobě. Tady musím zmínit, že hlavní hrdinové jsou skvělé vybraní, sympatičtí a hlavně uvětitelní. Moc se těším na druhou sérii a i kdyby nebyla tak je Misfits naprostá seriálová bomba. Update: Třetí série se jeví jako hodně slabá. Abscence Nathana je hodně znát a nová postava se snaží být jako on. Co však tvůrci předvádějí ve třetí sérii za trapnosti se jen tak nevidí. Nejprve jsou nové schopnosti jen pro zábavu a nikterak nepomáhaj v ději ani skupině. K tomu už tam chybí jakési posouvání se dál v mytologii a podstatě schopností. Teď tu prostě mají vlastnosti snad všichni. Jako by se rozdávaly na každém rohu. Nuda nuda nuda........ ()

spaceboyCZ

Hodnotim po 4. dile: Britove opet dokazuji, ze serialy umi delat s gracii a radne kvalitne. Zadne rychlokvasky, ktere se Vam za par hodin vykouri z hlavy a Vy ani poradne nevite, na co jste to koukali. Pilotni dil zatim vede co se tyce kvality, nicmene cely serial ma mimoradne kvalitni kameru, uzasne dialogy a naprosto dokonale padnouci hudebni stranku. Pokud si nastavenou latku udrzi i nasledne dily (serie jich ma 6, jak je u Britu zvykem) a pripadne serie (zacala se vysilat 2., chysta se 3.), pujde o jeden z nejlepsich serialu za posledni roky. Je az neuveritelne, jak se tvurci vyporadali s postavami, kazda ma neco a vsechny se navzajem spojuji v dokonaly celek, kdy bez jednoho dilu retezu to nemelo proste smysl. Jako nejvice TOP postavu zatim hodnotim Simona, z ktereho udelali dokonale napinavou zahadu, navic je brilantne zahranan prevazne divadelnim hercem Iwanem Rheonem. Na druhe misto radim Kelly, jejiz uzasny prizvuk doslova hladi usi. Pak je tu Nathan, neskutecne proriznuta huba, co se s nicim nepare a po peti minutach v jeho blizkosti byste mu ji nejradeji natahli za to, jak Vas neskutecne sere, a v zapeti hned druhou za to, jak je svuj a skvely. A pak Curtis, atleticky cernoch, co ma srdce na pravem miste a Alisha, co marne hleda tu pravou lasku, ale pritom si to hledani krati bezduchymi romanky..nakonec se do sebe zamiluji, ale kvuli Alishine schopnosti se nemohou fyzicky dotykat a tak hledaji jine zpusoby... Tleskam, opet tleskam serialu, ktery dokazali na ostrovech natocit. Po skvelych SKINS dalsi "film na pokracovani" do zlate sbirky... PS: 1* si nechavam jako rezervu, kdyby to ke konci 1. serie podelali =D -- po shlednuti vsech dilu 1. serie a prvnich dvou dilu serie 2. zvedam na plnych 5*, serial si to zaslouzi, je to jednoduse dokonaly narez!!! ()

Anchi

Nádherná přehlídka akcentů. Moc povedený styling úvodních titulí. OD TÉTO CHVÍLE SE JEDNÁ O SPOILER / 1. díl mě dokázal rozesmát i unavenou téměř o půlnoci ("U can't hit someone in a wheelchair!" Mimochodem kluk, kterej pronesl tuhle větu, má neskutečnej talent. "Maybe u can do smth, just haven't found out what it is yet." "Yeah, right. What if I can't feel pain?" *he gets slapped* "AU!") / 3. díl - Furt nevím, jak se ten kluk jmenuje, the curly one - scéna, při který se snaží rozbít flašku silou vůle, mi způsobila delší smích.; první scéna s plešatou Kelly Alisha:"She looked like an alien" the curly one Nathan:"Ah dont be mean" smích "she did, didnt she?"; weird guye Simona shledávám patřičným weird guyem, skvěle ho hraje ten onen. / 4. díl - messing with future and past, ty dva afroameričani jsou neskutečně vtipní při jejich "sexu"álních hrátkách. / 5. díl - Nathan "First question - Have u ever had a sex with a piece of fruit" Simon "Give me my phone back" Nathan "Second question - was it a melon?"; Nathan "We have all foxed the fox, which makes us very bloody foxyyy" *Kelly giggles* "U like that, huh, yeah?" :D Oh god, ten má tak neskutečnou mimiku, fakt mě baví. / poslední díl 1. série - Un-fuckin'-believable./// 2. série 3. díl - žeru 'normálního' Simona, nevěřila bych, že dokáže mít takovej sex-appeal / 4. díl - Nero - Innocence!! Kelly ve svatebních šatech a Kelly psycholožka "That's what happens when blokes spend all their time playing computer games and wanking over porn on the internet" :D / 5. díl Nathan "Oh come on, if that was me bend over wearing a lovely pair of nickers, u are telling me u wouldnt treat yourself to a good Eiffel?" :D scénáristi mi dávaj. "I'm universaly popular and well liked, why would anyone want to kill me?" - N "Do the maths" Simon "There is no maths" N "Right. She was here + (plus) no one else was around * (times) she caught me leering at her semi-naked / (devided by) all the weird shit that happens to us = (equals) guilty!" / 6. díl - reportéři čekaj před community centrem, misfiťáci přemejšlí, kdo to o nich řekl, myslí, že to byl Nathan a ten přemýšlí "What? I didnt do anything. ...i dont think i did. ...im almost certain i didnt"; N "Teeth - good. Hair - beautiful. Kock - in. Lets go be famous!" /// 3. série - škoda, že jsme přišli o Nathana. Rudy je ovšem taky fajn, sice ne v prvních 3 dílech, ale pak ho člověk začne docela mít rád. 4. díl - totální sračka - Hitler, nácci? wtf? 5. díl - konečně dobrej díl, Kelly v těle holky v komatu, začíná se dávat dohromady se Sethem a Seth je boží :) ()

mad_ness

Je to opäť niečo iné, pre moje potešenie britské a myslím si, že aj skutočne vydarené. Fajn absurdný humor s obmenou rôznych vulgarizmov a pohlavných orgánov naozaj pobavil. A Simona som si totálne zamilovala. Jeho výraz "100% done with your shit“ a celá jeho mimika a expresie boli na zožratie. Fajnový herec ten Iwan. No a ak by to skončilo tam, kde prišli na scénu "náhradníci“ dala by som plný počet. ()

EastWicka

Boží, po britsku střelená variace na téma "superhrdinů a jejich starostí". Jo, přesně to mě od Misfits dlouho - a teď už vím, že neprávem - odrazovalo. Naštěstí jsem se nachomýtla k opakování a tahle partička sprostých delikventů, ironie a skoro něžný přístup ke společensky se vymykajícím menšinám všeho druhu si mě úplně získaly. Občas se u toho směju jako pošahaná puberťačka na celý barák a to je hrozně osvobozující ()

keddy79

Parádní seriál. Proč by superschopnosti měli mít je ušlechtilí a zamlklí chlapíci? Různorodá parta mladých delikvetů, z nichž ani jeden neví, jak ukrást auto, je daleko lepší! 3. série je o poznání slabší, ale vůbec to nebrání tomu, aby se stali Misfits mými oblíbenými. 4. sérii jsem po shlédnutí prvního dílu raději pustila k ledu. ()

baribal

Tak mám za sebou téměř celou první sérii a zatím musím říci, že v ní je vyloženě slabý jeden díl, ostatní jsou na velmi dobré úrovni. Lehké budování děje a zaměření se na schopnosti postav a humor, tak by seriály měly vypadat. ()

Krissty

Originální seriál.. Hlavní téma sice nijak zvlášť originální není, ale ten způsob podání dělá tento seriál výjimečným. Zásadní je asi mluva jednotlivých postav, především tedy Kelly (originál jsem sice neslyšela, ale dabing je opravdu hodně dobrý!! :D).. Dalším důležitým prvkem seriálu jsou zápletky, příběhy a všechna ta nedopatření, která prostě nemají chybu. Velmi dobrý seriál, jeden z mých nejoblíbenějších! :) "Někdo nechal klíčky v zapalování, ale není důvod toho člověka jmenovat... Prostě se to stalo! Takže mrtvýho vedoucího teď vozí živá vedoucí po městě nacpanýho ve vlastním kufru." ()

Krt.Ek

Když sleduji své ohodnocení, tak se sám sobě divím. Já, osoba která si libuje v konverzačním či lehce absurdním humoru, šoupne tomuto opravdu lascivnímu seriálu plný počet. Co se stálo? Nic vážného, jde jen jednoduše vidět, že Britové umí s vulgaritami a nekorektním humorem pracovat, počítám, že v americké produkci (pokud by se toho neujal Kevin Smith nebo jedna z kabelových stanic) by se seriál stál prvoplánovým a proto nesledovatelným (i když mě napadá otázka, zda by do tak kontroverzního vykreslení postav, puritánští Američané vůbec šli). 90% Viděno: 2/3, Nejoblíbenější postavy: Nathan, Simon, Kelly ()

Ozo

Geniální. Já vim, tímhle slovem nešetřím, ale tohle je další seriál, který mne přesvědčil o tom, že pokud jde o černý humor, tak jsou na tom Angláni mnohem líp než Amíci. Fakt by mne zajímalo z který řiti je Kelly, ten její akcent je fakt pekelnej - dík titulkářům, že to nenechali bez povšimnutí a nahradili češtinu slovenštinou. Už jsem natěšenej na další sérii, především na to, jak se Nathan vypořádá se svojí, po šesti dílech, objevenou superschopností. ()

Korbitch

První série rozhodně lepší, v té druhé mi to už přišlo všechno tak nějak bez pořádné atmosféry. Sice přibylo hlášek, zvlášť Nathan kraluje, ale až na pár husťáren (týpek co žil svojí videohru) to nebylo zase tak ničím vyjímečný. Chce to pořádnýho záporáka na celou sérii a ne každý díl řešit jiný věci. Třetí série totální průser. Nathan pryč a příběhy neskutečný nesmysly. Fakt se bojím 4. řady. Tak čtvrtá řada zatím příjemný překvapení. Vyčistil se vzduch a příběhům se dá zase věřit. Zkrátka uvěřitelný příběhy v neuvěřitelným světě. Doufám, že toho,co byl zodpovědnej za třetí řadu, nechali umývat grafity. ()

RasputincZ

Geniální soundtrack. Hlavní postavy skvěle fungují, každá z nich by na svých bedrech utáhla i průměrný seriál. Zezačátku jsem se moc nemohl naladit na stejně odlehčenou, revoltující vlnu. Misfits podobně jako třeba celkem nový Kick-Ass berou všechno to hrdinství, osudovost s mladým nadhledem a spíš to zesměšnují svým výstupem (například skvěle nahláškovaný Nathan, který si mě nakonec získal ze všech postav nejvíc). U Kick-Ass mě to obtěžovalo, zde mi to ve spojení s britským "šrmncem" neskutečně sedlo. Ten seriál je prostě stylový, dnešní, mladě energický a neskutečně zábavný. Plný počet nedávám kvůli druhé sérii, kde mi vadila zvýšená sebedůležitost, proti které celou první sérii tak úspěšně v Misfits zbrojili. Celá ta věc s budoucností mi přišla nelogická a zbytečná. Informace, že se Robert Sheehan (Nathan) nevyskytne v třetí řadě mě zaskočila a bojím se, že to bude obrovská rána pro celý seriál. Uvidíme, jak se s tím tvůrci vypořádají. ()

phoebess

Netuším, co tak úžasného lidi na tomhle seriálu vidí, ale je to jejich názor. Zase bych lhala, že mě to vůbec nebavilo. Ale jednotlivé díly se pohybují od velice povedených scén k těm opravdu šíleně nudným (které hodně převažují). Akorát mě opravdu mrzí, že se hodně inspirují Heroes (no ta linie s budoucím já mě píííp píííp píííp, opravdu pořádně) a jakoby to pak šlo do kytek... a až poslední díl mě tak nějak navnadil, že se na třetí sérii možná ještě kouknu. Finále mají opravdu skvělá, to se musí nechat. Chtělo by to vylepšit i ten zbytek. UPDATE: Chtěla jsem dát šanci i třetí sérii ale po dvou dílech to balím, nejen kvůli tomu, že jeden z dvou herců (Nathan), které jsem si tam oblíbila, už ve 3. sérii nefiguruje. ()

Paxxx.cz

Tímhle seriálem si s kámošem zkracujeme cestu vlakem ze školy domů. Příběh mě zaujal z hlavních postav bych vyzdvihl Roberta Sheenana, prostě jeho hlody můžu ;-). Misfits je pro mě seriál, který bych se nebál doporučit každému 8/10. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V