Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

mm13

Prvé tri série by si zaslúžili celovečerný remake. Preškrtať, vybrúsiť a - prečo nie? - ešte pritvrdiť. Snáď niekedy... Ďalej som nepozeral, po emotívnej stránke skrátka už nebolo o čom. Naviac už tretiu sériu zachraňoval hlavne ten skvele vymyslený a do dôsledkov dotiahnutý dramatický oblúk. Nechcem si predstaviť, čo zo seba tvorcovia horko-ťažko pučili v 4. a 5. sérii. ()

TheJokerCZ

Tato věta vystihuje Misfits úplně dokonale. "Britská odpověď na HEROES, která je podána s anglickou chladností, cynickým humorem a politickou a morální nekorektností." Tento seriál jsem si rovněž zamiloval hned po shlédnutí první série. Největší chybou tohoto seriálu je fakt, že musíte dlouho čekat, než začne nová série. Ale to čekání se nakonec vyplatí. Alespoň to tak platilo tyto tři série. Nejsem si jistý, zda-li se to ale vyplatí i u té čtvrté. Všichni oblíbenci se tam už vyskytovat zřejmě nebudou, přibudou zcela nové a neznáme tváře. V duchu si tak říkám, že Misfits pro mně skončili po třech sériích a teď to bude tak trochu nový seriál. Ale nic na tom nemění, že se stále těším. Tento seriál má (měl) skvěle napsané a zahrané postavy (nejoblíbenější Nathan a Simon), perfektní soundtrack a tak trochu divnou kameru. No jsem zvědavý, jak dopadne čtvrtá série, ale snad nebudu nucen zhoršit hodnocení. Jen tak mimochodem, je to až neuvěřitelné, jak si u nás tento seriál našel své fanoušky. Pamatuji si, když jsem čekal na druhou sérii, že to mělo necelých 1000 hodnocení a teď to má přes 17 000! 1. série - 9/10, 2. série - 10/10, 3. série - 8/10, 4. série - 7/10 ()

Pepy

Tohle, je přesný případ toho, že i britové umí udělat ten nejlepší evropský černý humor. Každý díl je založen na nové pointě, příběhu... A opravdu jsem velice překvapen, že producenti do toho narvali co se dá... Od zmasakrování pár týpků, přes duchy, zombie až po zabití Hitlera. Je pozoruhodné, že i přesto vám to neubere na sledovanosti. Do toho vám v uších zní hezký puberťácký slovník a výběr hudby je taky hodně zajímavý. Po zkopletovaní všech těchto bodů, je to jednoznačně nejlepší seriál posledni doby! ()

Luboshmir

Tak je konec. Musim pochválit Rudyho, kterýmu se podařilo nahradit Nathana téměř na 100% a celkově to pořád bylo originální až do konce. ()

Caelos

První dvě sezony jsou fakt výborné. Pak přijde třetí, ta se dá, protože obsahuje nejlepší díl s náckama. Čtvrtá sezona už je vám tak nějak jedno no a na pátou se vyserete. Není to tak dobré jak jsem si myslel kdysi. Od čtvrté sezony jsou postavy zoufale nezajímavé. ()

rawen

Proč ne? Šílený, ale dobrý nápad, skvělé postavy, drzost, vulgarity, sex, SF, horror a absurdity. To všechno proneste s místy až téměř nesrozumitelným anglickým dialektem (aj fakin lov ja) a vypadne vám sice mírně roztřepený a nesoudržný, ale jinak velmi chytlavý seriál. Těším se na další sérii! 8.5/10 PS: hned v prvním díle Joy Division a Velvet Underground, oni asi ví jak na mě :) ()

maseer2

kašlat na srovnávání s Heroes, logiku, smysl a mnohdy i na ty superschopnosti, bez kterých by se tenhle seriál klidně i mohl obejít.. tady jde především o postavy, o hlášky (Nathan) a do jisté míry o snahu vybočovat z béžné seriálové tvorby podobným způsobem, jako vybočují naši hlavní hrdinové ze společnosti - Misfits je prostě kontroverzní, nekompromisní, suverénní, s ničím se neseroucí, parodující, šokující a místy velmi upřímný seriál, ve kterém si všechny ty na první pohled nesympatické hlavní postavy postupem času oblíbíte :) ()

GeusX

Svěží vítr mezi superhrdiny. Dost bylo slušňáků! :) Jak se aktuálně dozvídám, na Prima cool tv to budou přímo Zmetci... Hlášky, ve kterých se pro f*ck nechodí daleko, zajímaví "hrdinové" a dobrá hudba. První série výborná, neotřelá. Ve druhé a třetí řadě jsem u pár epizod získával pocit syndromu natahovaných seriálů, kdy se děj přestává posouvat vpřed a odbíhá od hlavní linie. Taková nastavovaná kašička, kterou trpí většina podobných 'záhadných' seriálů jako Hrdinové či Ztraceni... bohužel. Když dojde, vzhledem k ději, k nutnosti doplnit sestavu "veřejně prospěšně pracujících", tak mnoho originality tvůrci neměli a dali tam v podstatě stejnýho úchyla, který mi však nepřipadal příliš vtipný ačkoli se snažil to okecat seč mohl. Jsem zvědav na doplnění sestavy ve čtvrté řadě... edit: 4.řada se bohužel tváří jako bez fantazie, s úplně ubohými nevtipnými příběhy... ach jo ### Shlédnuty kompletní první tři řady a skoro celá čtvrtá, 1.řada: 95%, 2.řada: 80%, 3.řada: 70%, 4.řada: 50% :. Díky mizerně nezábavné podprůměrné čtvrté sérii snižuji na 4*. Pro zachování dobrého pocitu zapoměňte, že čtvrtá řada vůbec existuje! Nebo ještě lépe, více než na první dvě série se nedívejte. ()

BoPo

Samozrejme sú tu diery v logike a neustála vnútorná otázka: "Prečo tak mrhajú tým, čo majú?" No potom Vás pohltí skvelá hudba a momenty typu pôrod votrelca, opaľovanie na streche, účinky extáze a spol. Ako fanúšik irónie oceňujem fakt, že sa negatívne vlastnosti premenili na superschopnosti. K tomu si prirátajte, že druhá séria je lepšia než prvá a začne sa rysovať útok na plný počet hviezd. A moje poradie? 5. Curtis, 4. Alisha, 3. Simon, 1. - 2. Kelly a Nathan. Zaujímavá parta č*rákov, neužitočných kok*tov a k*nd bez budúcnosti. ()

bouncer

Velká Británie nám zase jendou ukázala, jak udělat nářezový seriál. Pro mě asi to nejlepší, co se v roce 2009 mezi seriály objevilo. Autoři doslova hýří neotřelými nápady a i když se vlastně jedná o celkem běžnou pointu, tak se s ní vypořádali vskutku netradičně. Partička k pohledání využívá svých superschopností ("Myslete si co chcete, ale já mám taky superschopnost. Jen zatím nevím jakou." "Možná jsi jen superdebil.") k zamaskování blbostí, které udělali a občas i k dalším blbostem, které jim zkomplikují životy. V jakém pošahaném světě by zrovna takový týpci dostali superschopnosti? :-) První díl se rozjíždí pomaleji a teprve nastíní co se bude dít, další díly už mě dostaly a první sezónu si nemůžu vynachválit. Ve druhé sezóně se příběhy trochu zamotávají, ale celkově si seriál drží vysokou úroveň a především nepolevuje z drsného humoru. Doufejme, že to bude pokračovat alespoň stejně dobře... yep, velmi dobře. Ale ve 4. sezóně už jasně dochází dech a nové postavy přeci jen nejsou tak dobré jako původní, odešel nám i Curtis :-( Ale poslední pátá zase chytla dech - slušné. (1. sezóna - 95%, 2. sezóna - 85%, 3. sezóna - 90 %, 4. sezona - 70 %, 5. sezóna - 85 %) ()

Hwaelos

Po první sérii: Misfits jsou neodolatelní. Porušují asi všechna tabu teenagerských seriálů. Hrdinové jsou mladí, otravní, sprostí delikventi, kteří nemají ambice a většinu času myslí na sex. Během prvních šesti dílů zavraždí tři lidi. Své nabyté superschopnosti používají ke šmírování a - opět - sexu. Pokud je vůbec dokáží kontrolovat... Ale i pro tohle všechno jsou neskutečně vtipní a hlavně opravdoví a lidští. Pozoruhodné na seriálu je, že se odehrává stále ve stejných neutěšených kulisách malé části londýnského předměstí. Jakoby svět Misfits existoval jenom na vymezeném prostoru. Jsem zvědavý, jestli je tahle hra s toposem záměrná nebo ne. To asi ukáží další série. V každém případě chválím výběr herců, kteří nejsou v žádném případě zrovna modelové a perfektně pasují do svých rolí. Hudba v seriálu nemá chybu a především vás musí nadchnout londýnské akcenty, které v některých případech (Kelly) mění oxfordskou angličtinu, na kterou jsme jako diváci zvyklí, v prapodivnou směs neartikulovaných samohlásek. ()

MoiJe

S1: Zas tak odvarena z toho nie som, ale niektore vtipky su naozaj podarene. S2: Sledovanie ukoncene niekde na S02E03. Jednoducho ma to uz nebavi a nezaujima ma, co bude dalej. O 1* znizujem hodnotenie. ()

JohnCZ

Neskutečně zábavný a nekompromisní nářez jehož první sérii jsem shlédl takřka v kuse a neskutečně jsem se těšil na druhou, která byla taky hodně nabouchaná. Celé to vše mělo akorát jednu chybu, málo epizod. Po třetí sérii, která byla snad ještě drsnější, brutálnější, černější a vtipnější zůstávám na pěti hvězdách a těším se na další super nášup. Dílů je sice zoufale málo, ale kvalita si drží vysoký standart a tvůrci neustále doslova srší nápady a pro milovníky hodně černého humoru (mezi něž se řadím) promyšlenými vtípky. Rudy, ač to zpočátku nevypadalo, skvěle zastal Nathana a je rovněž hodně zábavnou postavou. A logika? Neskutečně děravá, ale o to se ani Misfits nijak nesnaží. Cílem je bavit za každou cenu a to umí PERFEKTNĚ! Na závěr snad jen nutno dodat: "Fookin' Nazis!" ()

jahol

Přestože je tahle série hodně krátká, kolísá kvalita pouhých šesti dílů daleko víc než třeba u čtyř kompletních sérií Dextera. Začátek je jen slabým odvarem Heroes, ale pak to vezme obrat tak trochu jinam, hlavní Heroes se začínají vybarvovat a vy zjistíte, že se vás tenhle svěží seriál s velmi dobrými hereckými výkony chytá drápkem. Nejlepší je čtvrtý a pátý díl se skoky časem sem a tam, tyhle díly více než Heroes připomínají The Butterfly Effect s lépe vyladěnými následky narušení kauzality. Poslední díl ale bohužel zabředne do hodně laciného shitu typu Zlodějů těl nebo něčeho podobného a tak vše malinko přizachrání až úplný závěr, kdy se poslední z Hrdinů seznámí se svou novou schopností. Seriálu hodně pomáhá skutečně výborný soundtrack, ale z porce nadšení dost ubírá poněkud laciná kamera, která sice v každém dílu naservíruje několik "uměleckých" prostřihů na něco důstojně krásného (třeba oblohu), ale skorem po celou dobu promítání bloudí v pár nehezkých čtvrtích a šetří na benzínu. Když si ale uvědomím, že rozhodně nejsem ani náhodou ten, komu by byl tenhle seriál určen, klobouk dolů. Být o třicet let mladší, stylově se poflakující nešťastný mladík v kšiltovce s nárazníkem dozadu, co se nemůže potkat se životem, je tohle dílko do osobního TOP10. ()

villon17

Nechci bejt přísná, jsou to nejlepší tři hvězdy, jaký si dovedete představit, ale na čtyři to kouká závistivě zpovzdálí. Těšila jsem se totiž na komedii, humor nacházim jenom ve sprostejch hláškách nebo scénách, zdánlivě vtipnej je Nathan, ale přijde mi spíš slizkej než sympatickej. Jinak každej má něco do sebe, že Nathan na konci první série zjistí, že umí to, co umí:), bylo uplně jasný (trochu škoda), ale každej díl si drží úroveň, všechno na sebe navazuje (ne jako seriály, kde co díl, to uzavřenej děj), prostředí kulturáku a mladý delikventi, to je něco pro nás, co? A britská angličtina tomu dodává říz, i když jí pořád nemůžu přijít na chuť. Tady bych chtěla zmínit jednu československou hříčku - a to, že se mi líbí, jak tvůrci titulků překládaj Kellyin přízvuk do slovenštiny. Parádně se to tam hodí. ()

TheSame

Spokojenost, "Hrdiny" z Heroes jsem si nikdy neoblíbil, tady to je něco jiného. Nejen díky obsazení postav zapamatovatelnými sympatickými herci, ale zvláště pro tak charakteristický britský dialekt s drsnou Kelly a její skotskou angličtinou jako přídavek. Zatím po první seasoně dávám 4*. Pravda, skoro až do konce první části jsem jich zvažoval i 5, ale přecejen, v poslední epizodě už je moc (nejen) faktických chyb a dějových bludů, na kterých se jistě mělo trošku více zapracovat a dovést závěr sezóny k dokonalosti. Nestalo se tak, nu což... něco málo tomu zatím chybí, uvidíme dál... 80%(11.3.2011)..... Hm, tak zatím sice dějovej posun, zajímavý situace, ale spousta věcí je pořád so predictable, škoda, to je ta jedna hvězda co tomu chybí, trošku větší napínák by to chtělo,no... (18.3.2011)....... Po poslední epizodě snižuju hodnocení, 70%, 4* ale nechám (20.3.2011) ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V