Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Cappuccino

Oproti prvej časti sa jedná o výrazné zlepšenie kvality. Zatiaľ čo jednotka bola len tupou rezačkou, ktorá postupom času unudí diváka k smrtí, dvojka ma bavila od prvej až po poslednú sekundu. Dobre, fajn, nejedná sa o žiaden premyslený a scenáristicky vyšperkovaný klenot, ale o to tu, vážení spolu-diváci, vôbec nejde! A treba si to uvedomiť ešte predtým, než sa do filmu pustíte, lebo pokiaľ od neho čakáte niečo viac než oddychovú akciu, budete len a len sklamaní. Tak ako v oskarovej dráme nehľádam efektné súboje proti démonom, tak ani vo Wrath of the Titans nebudem hľadať žiadnu dejovú komplikovanosť. ()

Ruut

Velmi příjemné překvapení oproti "jedničce" a potěšila i několikanásobná vpašovaná sebereflexe a sebeironie (Perseus na Peagase:"leť rovně, ať to hezky vypadá," cameo jedné sovičky ehm ... závěrečná Diova hláška). Takhle klidně jo. Příjemný neškodný popcorn, pochopitelně dějově ohlodaný na kost. (procentuální hodnocení tedy až po termínu, o který si požádal distributor) ------------------ EDITACE po konci embarga/prosby distributora o mlčenlivost k 27.3. = 1, 3D efekt - Titání z roku 2010 jsou prvním trojrozměrným filmem na který se začalo ve velkém nadávat, od té doby se rozšířila značka real 3D. Tentokrát je to mnohem koukatelnější. Je tam ta hloubka, nic není orzostřené. Sice je třetí rozměr ne moc dobře využitý, ale oproti svému předchůdci velký pokrok. -----2, děj - jednička šíleně nudila, dvojka je o něco kratší a prostě tam na ty hloupé patetické fráze není tolik prostoru. Takže asi tak ----- 3, postavy - spojitá nádoba s bodem 2. Film sám o sobě nebstojí. Tvůrci očekávají, že znáte jedničku a .. a nepřiznají to .. .ale čekají, že znáte i právé Titány z roku 1981. Mě jen zarazilo, že bohové jsou komplet vykresleni jako výágusové .. víc spoilerovat ale nebudu ----- 4, A ty hlavní pozitiva? Triky celkově ucházející, spíš občas opravdu prvoligová. A ano, je to ukázkový tupoučká výplach na jedno použití. Ale kolik takových tu ročně máme? hmmm? ... Takže suma sumárům. Když dám Transformerům jedničce 100%, musím dát Hněvu Titánů 60%. P.S. Jen doufám, že opravdu platí to, co řekl Zeus ke konci - že už žádní další bohové nebudou ... ()

-OverLord-

Po (bez prdele) skvělý jedničce obstojný a slušný pokračování, což se stane v poslední době fakt jednou za čas. V některejch ohledech chudší - hlavně mi tam chyběla "Íjo", protože ten "vztah" s Andromédou byl pořádná nuda. No a celkově takový hezčí zakončení jako v jedničce. Na druhou stranu jsem dostal mnohem epičtější film, bitvy ve stylu "tisíc" na jednoho, občas na dva, nebo na tři, taky povstání toho největšího hováda co jsem snad na plátně viděl a konečně i bohy v akci. Mnohem víc prostoru dostal úžasnej Ralph Fiennes jako Hádes a potěšili v podstatě neznámý frajeři Édgar Ramírez coby Ares a Toby Kebbell jako strejda Navigátor. Perseus přestal používat strojek na vlasy a ouha docela mu to sekne. Akční výplach mozku a blockbuster jako blázen a komu se to nelíbí, tak je divnej a nechápu proč na to vůbec chodí. Osobně mám pro řecký báje a pověsti slabost, takže spokojenost. Nářez. ()

Foox

Worthington sice konečně vypadá aspoň trošku jako Perseus, jenže to je všechno. Ještě horší než předchozí Souboj titánů. ()

Mi Nü-Chai odpad!

To je tak, když si Sadako v SA transportu vybere film, který ho nebude mrzet vidět v tak debilních podmínkách, ergo píčovinu, a tiše doufá, že bude alespoň zábavná. Co vám mám povídat, milé děti, byla to hodina a půl patetické nudy občas proložená dementní akcí. I prostá diablovka Titan Quest má lepší příběh (a méně otravnou obrazovou stránku), než tenhle slint. Btw. Sam Worthington by měl pouvažovat o změně jména, navrhují Worthless. Tento (ne)herecký zjev nejen, že vypadá jak český hokejista, ale hraje nenáročnou úlohu Persea natolik příšerně, že i takový Ted Prior by vedle něj snad vypadal schopně. ()

Allien.9

Něco mi říká, že než ten komentář dopíšu, zapomenu, že jsem "Wrath" vůbec viděla... "Souboj Titánů", který jsem, jakožto milovnice originálu, velmi dlouho zatracovala, mě ve finále poměrně příjemně překvapil (dá-li se to tak říct). S kultovním britským fantasy z roku 1981 měl totiž společná nanejvýš tak vlastní jména + pár (ala 21. století předimenzovaných) scén. Ke Hněvu Titánů" bylo tedy vykročeno pravou nohou, na zem však došlápla levá. Japato? Japato, protože když je blbý (tj. nezáživný, nudný, prázdný...) scénář, nezachrání ho ani o pětadvacet milionů vyšší rozpočet, ani slogany slibující HNĚV. Větší hněv mám já, když se mi ze stolu skutálí pero, takže tu máme další ukázkový případ klamavé reklamy. No, aspoň, že ten Perseus dostal rozum a nechal si narůst vlasy, ta vylepaná hlava byla děs s velkým D.;-) P.S.: Víc procent než jednička? Jste normálně zvrácení! Za mě 2,5*. ()

Peytl

Po Souboji Pimpánů (zde jsem s dovolením použil originální výraz tříletého hocha pro mužský genitál ) a Válce Bohů (Thory i jiné fantaskní představy o evropských božstvech očima amerikánce a vraha z Uólstrýtu do tohoto subžánru tahat nebudu) přišel třetí pokus , ve kterém se už Pimpáni na-dobro vysrali-nasrali (nehodící se škrtněte) doslova a není divu. Bohové totiž vypadají jak bezdomáči ze Šervůdu po večerech okupující parkplatz u Kaufu a ač mám Neesona rád, při spatření jeho originálního profilu jsem vždy již dopředu varován zkušeností, že tady chce někdo zachránit srajdu džedájem. Nicméně přechodem vizáže bohů od homoklád k nemytým mužikům film kupodivu lehce získal, džedájem ne. Je tedy rozhodně ve všech směrech lepší, než zmiňovaní předchůdci. Chiméra byla fakt svině zlá, jooo, takhle je to pro Peytliče hustý, Vobři byli vobrovský, triky řádně ztrikovaný, to jen tak namátkou, skoro se to drápalo (díky mému chlapskému primitivismu) po čtyřech plackách, ale další obsazený, ano, ten hygienou nepolíbený CD-Rom předstírající, že je Poseidonův syn, kterému někdo vkládal do jeho mordy nehumorné polovtipy ( fakt boží, doprskl jsem až na Olymp) a antikoncepční Andromeda, tomu dali v mých očích na prdel. O hlavním polobohovi Perseovi nemluvě, je v tom nevinně, to Avatááár. Tak jakýpak další kecy, co? Obsah filmu je ostatně dostatečně popsán od páně distributora (doporučuji přidávat špeka na každé sudé sedadlo) Takže co si zaslouží polobůh, polovtip a nepoložitelná položena?? Žerouc při filmu polomáčené, dávám inspirován žrádlem 50%, zde tedy tři mišelíny. ()

kingik

Rozhněvaní titáni se vrací, aby si udobřili rozhněvané diváky roztrpčené prvním moderně pojatým remakem z před dvěma roky, oživit zašlou slávu antických bájí. Jeden z nejočekávanějších blockbusterů úrodného jara stran filmových atraktivit si chce reputaci napravit metodou lépe rozvinuté zápletky, méně rozkouskovaného děje a navrch přidává nezbytnou porcičku špičkové digitální akce. Nejedná se o žádnou zběsilou akční smršť, ale nuda nehrozí. Ačkoliv tím si nejsem tak úplně jistý, vzhledem k značné předvídatelnosti a překvapivě úporné snahy o invenční děj. A i když se to všechno sešlo v poměrně příznivé konstelaci, zabránit postupnému oslabení napětí se tvůrcům nepodařilo. Zvláště když ty nejlepší scény jsou k vidění v traileru. Není třeba až moc klesat na mysli. Udatný polobůh Perseus bude muset vynaložit všechny svoje síly, aby vyrval svého otce boha Zeuse ze spárů podsvětí, kde ho drží jeho zavržený bratr Hádes, jehož spojencem je padouch Áres, spojenec pro rozpoutání války. Tihle dva zosnují konec světa za přispění vládce Krona, ale na záchranu světa Perseus nebude sám, protože bok po boku bude mít sličnou královnu Andromedu a její udatnou armádu. Je třeba podniknout dobrodružnou výpravu do podsvětí, a ještě než se tak stane, nashromáždit důležité složky pro jistou mocnou zbraň. Dobrodružství na první pohled jistě skýtající množství atraktivních scén, ale druhým pohledem jsem zjistil, že tomu tak není. Měl jsem pocit, že tvůrci neměli buď dostatečný finanční rozpočet, anebo jim postupně docházely nápady. Na obojím něco je, protože když se otevřou brány Podsvětí, čekal jsem, jak na mě vyběhnou všemožné příšery a jiná nadpozemská stvoření, ale nebýt jednoho celkem solidního úvodního útoku jakýchsi dvojhlavých bestií na rybářskou vesnici, ničeho tak extra jsem se nedočkal. A tak to šlo s celým filmem. Občas zdlouhavé kecy, které mezi sebou vedly postavy, a pak nějaká ta akce s Kiklopy, pak nějaké neupřesněné a neústrojné hrdinovy přízraky či snové sekvence a závěrečné zúčtování za vydatných výbuchů a třesků. Když to tak vezmu, nemyslím si, že by film přišel až tak horlivě napravovat chybky z prvního a částečně remake dílu. Například okřídlený koník Pegas stále zůstává hnědákem, i když úchvatným, a antické báje, respektive jejich postavy, jsou zpracovány na americký způsob. Perseus připomíná více než rybáře a poloboha, chlapíka, co denně tráví několik hodin ve fitku a jeho atletická disponovanost by tomu odpovídala, a ještě si dává záležet na své frizuře, krátký sestřih z prvního opusu vystřídaly lokny, které jsou přece jen zažitější pro řecké polobohy. Sam Worthington, i tak ve své roli postrádal výrazovost a charisma. Budiž mu ke cti, že i když toho nenatočil zrovna málo, není tak profláknutým ksichtem a tenhle chrabrý "anglán" má zřejmě recept, jak se nezprotivět publiku. Je dobře, že tvůrci přišli s novým příběhem, který je uspokojivě vyprávěn a odehrává se deset let od porážky Krakena Perseem. Ten má mezitím malého syna Hélia a prokazuje vřelé otcovské sklony. S novým příběhem se odboural problém svázanosti spojené s jakýmkoliv remakem starých Titánů. I přes slibované zlepšení, jsem osobně neočekával razantní posun v kvalitě, i když nastal, není tak markantní a vadilo mně, že stěžejní scény ke mně nedolehly. Z Hádese se nakonec vyklubal celkem sympatický chlapík, ve kterém se hnulo svědomí a dokázal si se svým bratrem i odpustit a větším parchantem zůstal Áres. Když však Zeus a Hádes, představitelé absolutního Dobra a Zla, si to štrádovali bok po boku jako spojenci v bitvě, bylo mně úděsně trapně za ně oba. Poetika starých Titánů se ve filmu v menší míře přece jen objevuje (v prvním dílu to tak patrné nebylo) a není to jen krátkým setkáním s mechanickou sovičkou. Zarážejícím faktem zůstává stopáž filmu, která se na blockbuster smrskla na 90. minut. Přimlouval bych se o půl hodinu navíc a nějakou tu scénu s příšerami z Podsvětí jako bonus. Co mně nejvíc na pokračování chybělo, byl výraz. Film ho nedosáhl, ani kdyby se Poseidonovým trojzubcem rozporcoval, Hádovými vidlemi rozcupoval a Diovým bleskem rozmetal. 60% () (méně) (více)

Payushka

Proč se na monstra z pekel útočí ohnivými koulemi? Nebo proč nikoho nenapadne, aby zesláblému Diovi pomohli tím, že se k němu začnou modlit? Přitom je hned na začátku filmu jasně řečeno, že lidé se už k bohům nemodlí, a právě proto jsou slabí a jejich schopnosti je opouští. Kdyby se ale takhle uvažovalo během natáčení, Hněv Titánů by byl desetiminutový kraťas. ()

InJo

Standardní sezónní blockbuster. Slušné triky, jakž takž zábavná akce, trocha odlehčujícího humoru a čtyři špičkoví herci ve vedlejších rolích. Nic víc, nic míň. Předchozí (údajně dost zhovadilý) SOUBOJ TITÁNŮ se mi zatím vyhnul, ale přesto mi nečinilo problém si i bez jeho znalosti tenhle výplach myšlenek v rámci možností užít. Děj a postavy jsou klasicky hollywoodsky tupé a ploché, funguje to jen a pouze jako série atrakcí, které se jen marně snaží zamaskovat, že nemají moc smysl. O idiocii scénáře dále vypovídá, že romantická linie po celou dobu de facto neexistuje, protože vlastně není potřeba (stejně jako samotná "hlavní" hrdinka), a chudáci tvůrci si to uvědomili až na konci, kde se to snažili "povinně" dohnat (btw scéna před závěrečnými titulky je taky pěkně trapná). Škoda, že hlavní (lidský) záporák nemá žádné charisma a že film není pouze konverzačním dramatem mezi Diem a Hádem. Ne snad, že by ti dva spolu vedli nějaké bůhvíjak úžasné dialogy, ale na hádky Neesona s Fiennesem bych se vydržel dívat hodiny... :-) 50 % ()

Šakal

Zatímco jednička se veze na vlně (sympatického) nadhledu, kopíruje (alespoň základ. kostru) původ. originálního (osvědčeného) příběhu resp. bere si z něho silné scény-postavy (Kalibos, Medůza, štíři....ok, přiznávám, Kraken se zrovna dvakrát nepovedl), navíc je i vtipná a především se nesnaží hrát „na něco čím není“, (tím pádem nepodkopává sebe ani originál), druhé pokračování si nese vražednou kombinaci. Je neskutečně tupé, prázdné a zejména nudné, což je kombinace, která se nep(r)omíjí. Je mi to skutečně až líto, ale nenašel jsem si k němu cestu, dokonce ani jediný silný moment, natož (narozdíl od jeho staršího bratříčka) důvod, dát si v budoucnu („u pivka“) repete. Zkouknout a rychle zapomenout, což po pravdě, nebude zase tak velký problém. Možná se ale šeredně pletu, nebo(ť) jsem http://www.arara.cz/t/product.php?id=282034&ref_id=zbozi Who knows..... p.s. trojky se upřímně děsim. ()

IQ Tiqe

Jednička měla příšerné 3D, tohle mě ale taky nechalo chladným. Ani megalomanské efekty, ani celkem povedení obři, ani navenek zajímavé bludiště, ani kukuč Rosamund Pike nepřebili slabý děj a zpracování. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 4 | hudba 6 | humor 0 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

Carol Pifková

Napriek dobrým efektom, ma tento film neskutočne nudil. Ani neviem, čo napísať k filmu, ktorý ma nútil od nudy behať na WC, sedieť a čumieť na strop a prešľapovať ako keď čakáte v dlhej rade pri pokladni v Tescu. Z milosti aspoň teda tá jedna hviezdička za efekty, a že vzhľad tých mýtických bytostí bol naozaj úžasný. ()

Anderton

Chcel som to vidieť preto, lebo ma zaujímalo, ako bude vyzerať Rosamund Pike v historickom kostýme. Chcel by som s ňou totiž chodiť. Ak máte na ňu číslo, napíšte mi ho do správy. Filozofovať nad tým, koľko zbytočných fantazijných svetov vzniklo po úspechu Pána prsteňov, sa mi nechce. ()

Frajer42 odpad!

Bohužel jsem byl asi nalazen na zcela jiné frekvenci než byla ta, na které byl vysílán tento film. Nějak jsem celý jeho děj nepochopil(nejsem si dokonce jistý ani jeho existencí), pročež nacházím pouze dva možné důvody. Buď jsem ho nepochopil, protože vládne strašně nabitým a komplikovaným dějem, který je pro nás běžné smrtelníky naprosto nestravitelným, nebo jsem ho nepochopil proto, že jsem velkou část stopáže prospal. Usnout zde nedělá větší problém. Film je přecpán úseky, kde je vždy přibližně 65 % - 100 % plátna naprosto černého a tvůrci nechávají čistě na divácké fantazii domyslet si co se zrovna odehrává. Když náhodou není tma, tak se neustále vykecává a dialogy v tomto filmu opravdu nepatří k silným stránkám. Jsem však neskutečně rád, že se mohu s čistým svědomím prohlásit za nezaujatého diváka vůči titánské sérii. A to z toho důvodu, že se mi novodobý Souboj Titánů velmi líbil. Tento film měl však spíše blíže k filmu Válka Bohů, který jsem nezvládl hodnotit jinak než odpadem. A stejně tomu bude i v tomto případě. Takhle blbý film se zkrátka nevidí každý den, ba dokonce ani každý týden. Takže ODPAD! ()

Kothy

Opět se žádný zázrak nekoná. Zprzněné řecké dějiny a totální slátanina. Sam Worthington se opět snaží hrát Persea... Alespoň půvabná Rosamund Pike to trochu oživuje. ()

AllShallFall

Tím že to je vlastně zcela nový vymyšlený příběh, vyhýbám se jakémukoliv srovnávání. Tento díl na mě působil velmi ale velmi pozitivně. Mělo to větší grády. Bylo to více napínavé a vizuálně propracované. Lepší něž jeho předchůdce. A o dost. ()

DwayneJohnson

Naprosto zbytečné pokračování příběhu, který šlo určitě udělat mnohem lépe, viz Souboj Titánů z roku 1981. Za smínku stojí možná jen solidně udělané trikové efekty a dál už nic. Dost známých herců v béčkovém zpracování, které asi nebylo nejlevnější. Chybí tomu všechno, nějaké herecké výkony, lepší příběh, děj i spád, tohle vše hodně pohulhává a chudák Sam, na to sám zdaleka nestačí. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)