Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

argenson

Nevadilo by mi tolik znásilnění řeckých bájí, chtěl jsem si to užít jako akční a vizuálně dobrou podívanou. Což jako ano, i když ten sebedestruktivní proces jedný velký rodiny je úsměvnej a Zeus s vidlema v zádech mě doopravdy rozesmál. Co mi vadilo, byly kreténský dialogy a neschopnost božstev a polobožstev chovat se aspoň trochu vznešeně. ()

Terva

CITÁT - Příběh z dob, kdy ještě žili Bohové......... Pegas je nádherný a Božský. Jenže cestování s ním není nejlehčí. CITÁT - A koukej letět rovně, ať to dobře vypadá........... Obři (kyklopové) jsou roztomilí a mají libozvučnou řeč. Má to sice být akční snímek, ale k čemu je mi akce, když nic nevidím? Ne, že by tam žádná akce nebyla, ale je tak úžasně akčně rychle stříhaná, že z té akce nic nevidíte. Akorát mě z toho bolela hlava. Tedy, abych napsal pravdu já se celkem nudil. Slovo bratře tu je snad stokrát řečeno, až jsem byl přebratrovanej. Dobrá hudba, pěkné zvukové efekty a povedený 3D efekt - ano přesně takové jsou v poslední době točeny filmy. Filmy pro efekt, z mělkým příběhem na který ve své podstatě hned s odchodem z kina zapomenete. Příběhu hodně chybí a naopak je tam jeden "herec" navíc. Hvězda mínus za Liama Neesona. CITÁT - Už nemám žádnou sílu. Třeba budu bez ní silnější............ ()

MoiJe

Oproti Súboju o dosť menej "entertaining" a patos naopak hadam este silnejsi. Dost otravne pokrikovanie a zdoraznovanie mena Perzeovho syna, ktory je chudak asi menovec toho znamejsieho Helia. Stale to ako popkornak ale ma co-to do seba. ()

evilmind

O něco koukatelnější než jednička, ale pořád stejně nudné. Možná je to i nějaký speciální talent, vytvořit film, kde se sice pořád něco akčního děje, ale i tak je to nuda k uzoufání, všechny postavy jsou vám naprosto fuk, a je to opravdu boj neusnout. Snaha občas to zlehčit vtipnou hláškou je sice chválihodná, ale aby to fungovalo, muselo by jít o poněkud konzistentnější záměr - a Poseidonův syn sice má nadějně nakročeno ke komické postavě, ale prostě nedostal k ruce dostatečně vtipného hláškaře. I po druhém díle tak kdejaká žánrová videohra z PS3 vítězí jak rozmanitostí monster, tak kvalittou příběhu. ()

JohnCZ

Po scénáristické stránce těžce podprůměrný film, kterému však dominuje skvělé herecké obsazení a strhující mix akce, efektů a hudby. Ve výsledku mi to přišlo o kousek lepší (zábavnější), jak suchá jednička. ()

corpsy

Ja som prakticky spokojný, ako pri snímku z roku 2010. Len s tým rozdielom, že keďže remake z roku 2010 bolo prerábkou jedného z mojich najobľúbenejších filmov, tak viac sa prikláňam k dobrodružstvu spred 2 rokov. A to už len preto, že pred dvoma rokmi som s nadšenými výhliadkami čakal rovnomenný remake, ktorý ma nesklamal. Určite nie tak, ako ostatných. A o to ide. Je to prakticky jedno a to isté, ale nieje to ten pravý súboj Titanov, len ich hnev. No i tak, takýchto snímkov je v kinách málo a treba ich viac. Proste my diváci ich chceme, a to aj napriek nie veľmi kvalitnému príbehu. Hlavne o tom je popcornová kino zábava. Na necelé dve hoďky to naozaj fakt stačí. ()

liquido26

Zbytečný sequel, který mě nezaujal skoro ničím, maximálně snad těmi vizuálními efekty, ale to taky nijak extrémně. Originál je geniální, remake je docela dobrý, ale tohle byla zkrátka slabota. ()

ConanVJ

Druhý díl souboje titánů mi v hodně věcech připomínal mojí oblíbenou herní sérii God of War z Playstationu. Perseus už není jen obyčejný rybář, který náhle zasahuje do záležitostí bohů, ale válečník, který je všude znám jako přemožitel Krakena a celkově je postava lepší, než v prvním díle. Hněv titánů se mi hodně líbil, je zde víc potvor z řeckých mýtů, zajímavé lokace, pěkné souboje a na konci skvělá bitva. Celkově je filmek hodně povedený a i 3D bylo v kině byl super. Za mě 90%. :) ()

PauloZ

Liebesman dle mého není zdaleka tak špatný řežisér, jak by se mohlo zdát podle zdejšího hodnocení jeho filmů. Jenom prostě nedostal do ruky pořádný scénář, i když Světová Invaze je obecně velmi dobrá a ve hněvu titánů ukázal, že umí megalomanskou destrukci a akci. Teď k filmu. Je to o krapet lepší než první díl, který byl velmi slabým odvarem, jestli ne hanbou, původního filmu pouze nabytý skvělými efekty. Hněv titánů je už čistý blockbuster se vším všudy. Rozjelo se to velice dobře, žádné zdržovačky a rovnou do dění. Od úvodní akce až do samotného konce je Hněv T. nabytý efektama za milióny a fakt nádherně se na to dívá. Přes parádní scénu s kyklopy až po samotného Krona a skvělý zvuk! Navíc ta velikost všech prostor je lahoda pro oko. Jenže tím to končí. Já jsem čekal HNĚV titánů, černotu jak ďas a na konci pořádnou mlatu, tak jak sliboval nabušený trailer, ale toho jsem nedostal podle libosti. Vizuál je sice boží a akce, která je a není ji málo taky, jenže tím jednoduchým příběhěm, pár otřelýma proslovama a rychlým koncem to strašně klesá. Mimochodem to končí úplně stejně rychle a snadně jako první díl, jenom co se Kron trochu otrká (a že je jeho otrkávání megalom se vším všudy), tak doletí Perseus, aby mu jeho slávu jedním letem utl! WTF!? Přidat 20 minut finálové války s titány, trochu Perseuse a taťku se strýcem na konci potrápit, tak jsem si to vychutnal do sytosti. Takhle je to taková rychlá pompézní jednohubka. Škoda :( ()

curunir

,,STRATIL SOM VŠETKU SILU. A KTOVIE, MOŽNO BUDEM BEZ NEJ SILNEJŠÍ." __ Veľa ľudí tu spomína kvalitatívny skok dopredu oproti prvému dielu a to, ako si film užili. Na ,,Hnev Titanov" som sa pomerne tešil, pretože tento druh ,,nenáročných oddychoviek" mám vcelku rád a aj zatracovaný ,,Súboj" som vnímal ako veľmi obstojnú záležitosť. Fanúšikom ,,Hnevu Titanov" stačí zrejme veľmi málo ku šťastiu. Zmes rovnakej demencie som naposledy zažil ... zhodou okolností na žánrovo podobnej ,,Vojne bohov". Síce sa to tvári ako ,,hustá coolová 3D jízda" , no je to len hodina a pol tupej a vlečúcej sa nudy, pri ktorej som len obracal oči a čakal, čo za väčšiu hovadinu ešte uvidím. A čo Perseus a Andromeda? V prvom diely ju neľúbil, no teraz mu je už zrazu dobrá. Ha! Až pri ich záverečnom bozku som si uvedomil, že toto otrepané klišé som dovtedy počas deja nevidel, čo bolo aspoň minimálne ku prospechu celej veci. Najviac nahnevaní tu budú akurát diváci. Ak by som mal za takúto kravinu vyhodiť 8 euro (+ zrejme druhý lístok pre ďalšiu osobu + možné ďalšie drobné výdavky v podobe coly a pod.), tak by ma asi šľahlo. Prípadnú trojku si ale istotne tiež pozriem - no samozrejme len zadarmo a v kľude domova. (6015. hodnotenie, 688. komentár k filmu) ()

Kryton

Stejně bezduché, hloupé a utahující si z diváků jako předchozí Souboj Titánů. Neskutečně na co vše se najdou peníze a všem se utopí miliony. Scénař nic, o hraní se nezavadí, režisér je břídil co neumí akční scény (vrcholem jeho tvorby je Texaský masakr motorovou pilou - nový) a akční lži pár excelánc. Pokud se těšíte na ultra akční jízdu, pak dejte pápá očekávání. Začátek se sice ukáže akční a vyloženě kašle na děj z prvního filmu. Jede si svojí. Jenže do zpackaného finále se jen někam jde a dialogy jsou opravdu jak z bravíčka. Celou dobu se těšíte aspoň na ty Titány a oni je během pěti minut smetou ze stoly jako plastikové figurky. Jen jeden velký předražený reklamní trik na plastové figurky z kinder vajíček - to je Hněv Titánů. Btw. vlasy neudělají více. - to i v reklamě na šampon vidím více emocí a akce! Nejstupidnější blockbuster roku 2012!!! ()

draggo

Nenáviděný Souboj Titánů z roku 2010 se mi skutečně líbil a na pokračování jsem byl opravdu natěšený. To je možná i důvod, proč jsem nakonec zklamaný. Do Souboje jsem šel bez jakýchkoli očekávání, a tady jsem je měl opravdu vysoká. Ale ať hned nedštím oheň a síru - určitě musím udělit velikou pochvalu za celou vizuální stránku - ten film vypadá monumentálně, pěkně zpracovaných antických příšer je tu spousta, akční scény jsou hodně povedené. Velká škoda že jsem si (zase) nechal ujít 3Dčko, protože to tady mohlo být určitě skvělé. Hněv Titánů stál spoustu peněz a je to na něm zatraceně dobře vidět. Pokud vám jde jen o efekty a vizuál, směle do toho. Jenže... ono to občas nestačí. nepovažuju se za nijak náročného diváka, v pohodě si vystačím s klasickou klišoidní story, pokud je dobře podaná. A v Hněvu to bohužel trochu vrže. Námět příběhu se mi líbí, ale jeho podání je docela nepovedené - film je strašně uspěchaný, děj skáče z místa na místo a kolem proplouvá hromada postav, z nichž ani jedna nedokáže trochu zaujmout. Nevím proč má film jen 99 minut - zasloužil by si určitě nějakou rozšířenou verzi, která by ho dokreslila a dovysvětlila (tím nemyslím, že by tam bylo něco k nepochopení, ale na mě působilo vyloženě blbě, když se postavy přemisťovaly z místa na místo nejspíš teleportací). Škoda že to v kinech tak propadlo, další díl bych stejnak viděl rád, Sam Worthington je můj oblíbenec a v téhle roli se mi vyloženě líbí. /60% a 3*/ ()

ledzepfan

Nevím no.. Prý to měl být nabušený akčňák, ale ze zývání mi málem vyletěla čelist z pantů. Měla to být oddychovka, ale unavilo mě to jak osmihodinovka v uranovém dole. Jedno se tomu ale upřít nedá=laťku předchozího filmu to drží s přehledem. ()

JimWayne

Za veľa peňazí dosť krátka stopáž, čo možno ubralo filmu na kvalite.99 minút pri ktorých sa nenudíte,herci sú v pohode,efekty sú ešte o triedu lepšie ako v jednotke, skôr ma mrzí že to tak skoro skončilo.Film skončil akokeby si boli tvorcovia istý, že sa nájde niekto kto finančne podporí trojku avšak vtedy ešte nevedeli, že pôjde o diel v ktorom sa tržby budú pohybovať na hranici znovuskriesenia. ()

VojinRyan

Je to lepšie ako prvý diel. To áno. Je tam viac mytologických postáv, akcie ale hudba sa mi zdá horšia a celkovo je to i nadalej film bez poriadneho scenára. Vizuálne efekty a záchrana vlastného otca.Jednou vetou sa dá opísať príbeh. U mňa obľúbená a pekná Rosamund Pike v brnení....Hm...pekný ťah ale ani to filmu moc nepomohlo. A nepomohly tomu ani Nessonove blesky. Alepravda je, že je to lepšie ako prvý diel. 3* - 55% ()

baribal

Musím přiznat, že tak slabé jsem to nečekal. Po příběhové stránce naprostý paskvil a amatérismus. Samozřejmě jsem čekal akční hody, ale podložené alespoň něčím, co jako příběh dává smysl. Opět velké zklamání a doufám, že buď tuto sérii uzavřou dvojkou a nebo se pokračování ujme někdo, kdo ví jak točit filmy. ()

Alqarin

Naprasená pixeláž bez špetky soudnosti, která je ale na rozdíl od jedničky celkem sympatická a místy dokonce i působivá. Jen škoda, že je to prostě taková volovina. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)