Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

El_Barto

Romantické filmy (ať už komedie nebo dramata) opravdu nemusím, ale toto je výjimka. Krásný film, tento režisér má sice režírování jen jako bokovku, ale právě proto dokonale věděl co dělá. Přestože těsně před koncem jsem měl chuť film stopnout – byl až moc psycho (a já psycho filmy nerad), jsem rád že jsem se dodíval do konce, nakonec všechno dobře dopadlo  Dal bych pět hvězdiček, ale bohužel Emma Watson je dokonalá, ale kombinace amerického přízvuku, krátkých vlasů a se širších ramen než mám já se mi moc nelíbila… P. S. David Bowie je frajer :-) ()

JARDAHONDA

Film Ten, kdo stojí v koutě vznikl na motivy oblíbeného románu spisovatele Stephena Chboskyho. Vypráví o čerstvém středoškolákovi jménem Charlie (Logan Lerman), outsiderovi, který všechno sleduje z povzdálí až do chvíle, kdy ho pod svá ochranná křídla vezme dvojice starších spolužáků. Krásná a svobodomyslná Sam (Emma Watson) a její odvážný nevlastní bratr Patrick (Ezra Miller) se Charliemu stanou průvodci na neznámém území nových přátelství, prvních lásek, bující sexuality, nespoutaných večírků, půlnočních projekcí Rocky Horror Picture Show a hledání dokonalé písně. ()

andaAanda

občas je myslím i divákovi, který nezná knižní předlohu, jasné, že jde o instantní podobu mnohem košatějšího příběhu, ale to holt už je úděl adaptací... výborný teenagerovský film s příjemným obsazením. ()

thoreau

Byl to mix všeho, co mě moc nebaví. Indie hudba, muzikál ze střední, homoerotika, Hermiona, sexuální zneužití nezletilého a z něj pramenící duševní choroba - prostě jenom hromada klišé nahrnutá jak buldozerem. Hodně jsem přeskakoval, tak se to dalo vydržet. Ani nevím, proč jsem dal jednu hvězdičku, asi z nějaké lítosti. Tohle byl omyl. ()

Janusa

Krasny film. Vsem nam kdysi bylo 15 a kazdy sme meli sveho Charlieho nebo svoji Sam. Realny, pekne natoceny film!! ()

Tr3D0ubl3

"We accept the love we think we deserve." S. Chbosky - Příběh o tom, že být i nebýt viděn není lehké. To první se musí ostatním dovolit, to druhé je osamělá iluze bezpečí. Tenhle film s bezva hudebním podkladem, se zařadil mezi mé oblíbené a to nejen ve svém žánru, ale i celkově. Každá jedna postava mě přesvědčila a nelze než pochválit obsazení. Od E. Watson a M. Whitman už jsem nějak tušila co můžu čekat, ale příjemným překvapením byli Logan Lerman a Ezra Miller. Přestože je to teenage/romantické drama, myslím, že film svou kvalitou neurazí ani kategorii over-twenty :-) //(Shlédnuto bez předchozího čtení obsahů, nebo vidění traileru a myslím, že to bylo jen ku prospěchu věci. Zážitek mne tak zastihl "na syrovo" a bez předsudků či očekávání, které bych si u žánru romantické drama vytvořila poměrně snadno)// ()

PersonG

Věděl jsem, že je Hermiona skvělá, ale po Wallflower ji miluji! Příjemná role Dylana McDermotta, Paula Rudda... Charlieho boj jsem cítil během celého filmu.. a fandil jsem mu! :) ()

babuca

z môjho pohľadu mal film 2 menšie výpadky, inak by som mu uťal plnú dávku. Myslím, že o Loganovi Lermanovi, Ezrovi Millerovi ale hlavne o Emme Watson ešte budeme veľakrát rozprávať v superlatívoch. ()

Crumb4

Film jsem poprvé viděla asi před rokem a byla jsem naprosto ohromena a na konci jsem brečela. Po roce jsem se rozodla, že si přečtu knižní předlohu a to rovnou v originálním anglickém znění. Jelikož jsem si film sotva pamatovala (ačkoliv na mě působil, po roce si všechny detaily nevybavujete), knížka pro mě byla překvapující. Charlie tam mluví mnohem víc o své rodině a myslím, že i závěr je v knížce nohem lépe vysvětlený. Některé pro mě zásadní momenty byly úplně vynechány, jako např. potrat Charlieho sestry a vůbec půlka jejího působení v příběhu. Což je opavdu škoda. Pokud by scénář a režii dělal někdo jiný, než sám spisovatel, ještě bych to pochopila, ale takhle film a kniha působí úplně jiným dojmem. Podstata a pointa sice zůstala zachována, ovšem film vyzní úplně jinak a hraje si na něco, co není. Možná i vzhledem tomu, že kniha byla zakázaná, jako by film prošel jakousi cenzurou a snažil se vypadat ještě více nevinně, než ve skutečnosti je. I přesto všechno, zůstávám na mých původních pěti hvězdičkách, ačkoliv teď hodnotím spíše příběh a tedy spíše knihu, ale samozřejmě výkon herců, protože Logan zahrál Charlieho skvěle. A Emma mi Hermionu nepřipoínala ani trochu, tím pádem taky super výkon. A Ezra? Nejlepší gay. Pokud si nepřečtete knížku, tak ten film budete milovat :) ()

Zzz38

Film, ktorý síce nemusí zaujať každého, ale nemožno mu odoprieť akúsi špecialitu. Za posledné obdobie najlepšie dielo, ktoré som mala možnosť vidieť. Prosto úžasné :) ()

Meteora17

Mám radost, když náhodou narazím na nějaký film, který je opravdu skvělý. Viděla jsem dost filmů, kde se vyskytoval Logan Lerman a musím konstatovat, že tento je nejlepší. Emma je prostě výborná herečka, k tomu není co jiného dodat. Ezra je zatím pro mě neznámý herec, který opravdu dobře hraje. Film je o prostém klukovi, který je outsider a chce aspoň nějak zapadnout. Snad každý se takhle někdy cítil. A když máte kolem sebe opravdové přátelé, najednou si uvědomíe, že jste na správném místě. Dojemný příběh, který mě vždy rozpláče. ()

emilionka

Docela povedený teenagerský film! Dobře se na to koukalo a nebyl to nějaký naivní slaďák, byl to takový ten film, co má i hloubku a to se mi líbilo ()

lazyfucker

Made my day. Ema je skvela. Ano ma urcitou auru, kterou ji dodava opusteni Hermiony (nikdy jsem nevidel jediny dil), ale sedi mi eem dokonale stejne jako zbytek hlavni trojky. Film me bavil, potesil a kurevsky pohladil. A ze nevyuziva zanrove konvence? Jenom dobre! That scene with his first kiss - heart-breaking soul-shaking kalkul, but works! ()

Pastoryus

Romantické filmy moc nemusím ale tenhle romanticko-dramatický se moc povedl.Příběh kluka který chce žít normální život ale minulost a nedostatek kamarádů mu to nedovolují.Až jeho vlastní odhodlání a začlenění do nového kruhu přátel a boj o svou lásku mu pomůžou se se vším vyrovnat.Drsný závěr a pointa traumatu z dětstvý mě překvapily tak jako herecké výkony Emmy Watson a Ezry Millera.I Logan Lerman byl výborný.Skvělý psychlogický film pod taktovkou výborného režiséra na který se rád podívám znovu. ()

wikigoogle

Film o teenagerovském způsobě žití.. Jako u většiny američanů, který procházejí tímt ověkem. Párty, drogy a sex. Tento film je dokonalý sám o sobě, krásně promyšlený a a s pointou. Role podle mého byly zahrány užasně. Co dodat - We are infinity! ()

petaechelon

Každý máme časy kdy bylo všechno na nic. (Slušně řečeno). A i určitě nekdo zažil co to je být outsider. Come on,and let's go be psychos together <3. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie