Mocný vládce Oz

• USA Oz: The Great and Powerful (více)

Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu. (TV Nova)

Puerdraco

Už asi vím, na co se využívají superpočítače: vyrenderovat kýč se silne kolísající akustickou hladinou zvukové stopy pročež se u toho nedá spát. Bdít u toho dovedou snad jen hodně malé děti, kterým ještě u sledování TV/plátna/monitoru nejde o děj, ale jen o pravidelně se pohybující barevné skvrny :o) a to taky jenom v druhé části, první černobílá je nemůže jakkoli zaujmout. Lyman Frank Baum (autor pohádkového románu Čaroděj ze země Oz) se musí v hrobě obracet. ()

ER

Na první pohled tleskám tomuto zpracování, které se liší od původní verze,kde jsou lidské slabosti ztvárněny lvem,strašákem a plecháčem. Tady to vše ztělesňuje "mocný" čaroděj s tváří J.Franca. A to je ten druhý pohled, který zastiňuje ten první. Vše se soustředí kolem něj a tak další postavy hrají až moc druhé housle,byť porcelánová panenka vypadá velmi dobře a létající opičák taky není špatný. Ale marná sláva, Franco to vše neutáhne. ()

vincchuppo

3 a 1/2 *. Bylo to zvláštní. Bylo to barevné. Mohlo to být vtipnější. Nejvíc mě dostala klasická "Campbellovka", šikmý zoom záběr na Franca, jako ze starých dobrých Evil Dead. :D ()

Ryšty

V první řadě musím vyzdvyhnout grafické zpracování, které se mi strašně líbilo. Film hraje barvami a krásně se na to kouká. Hned v závěsu je skvělej opičák. Takovýho mít jen doma, hmmm :) Příběh sem sice neznal, ale je dost převídatelný. Celkově mě to ale bavilo i když je to určeno spíše pro měnší. Škoda jen, že se nedalo dýl koukat na Milu Kunis. ()

Kritik.

Vizuálne prekrásne, hudobne fenomenálne, atmosféra dobrá... réžia a scenár sú dosť plytké (hoci jedno či dve prekvapenia možno zažijete), nuž ale veď je to rozprávka. Hlášky boli fajn. Postavy, charaktery, osobnosti, herecké výkony nič moc. Odpočinkový priemer. ()

bearmeedek

Pohled na název tohoto filmu by mě nikdy nenalákal, abych do něj vstoupil. Náhoda to zařídila jinak. Pustil jsem televizi , ten film tam začínal a zrovna vyskočil obrovský titulek Režie: Sam Raimi. To jsem zpozorněl a našel si, že tři čarodějky hrají: Mila Kunis, Rachel Weisz a Michelle Williams. To stačilo, abych to zkusil. A vyšla z toho příjemná pohádka i pro dospělé. A to i proto, že jemný humor byl srozumitelnější velkým lidem a dále proto, že cirkusový kouzelník ojel každou, kterou potkal. Samozřejmě kamera u toho přímo nebyla. Krásné pocitové kouzlo dodaly barvy a barvičky, no prostě jako v omalovánkách. Dalším plusem je příběh samotný, kde kouzelník nebí čarodějem, ale pouhý iluzionista, neboli podvodník. A v čarovné zemi se musí snažit přežít jen s tím, co měl jako člověk v sobě. ()

Karmin

Doufal jsem v chytrý snímek pro celou rodinu, kde bude pouťový kouzelník hýřit chytrými nápady, jak pomocí techniky přelomu století simulovat kouzla. Úvodní titulky a vkusný začátek mě na to hodně navnadily. Bohužel jsem nakonec dostal hloupou tradiční pohádku se všudevlezlými efekty pro 3D kina. Ale v rámci pohádkového žánru pro děti do 10 let tomu asi musím chtě nechtě přiznat jistý půvab :-/ ()

johhny007

Výborný film s výborným obsazením a s výbornými efekty, jako vždy mohu spoléhat , že kreslené filmy a filmy s efekty od Disneyho budou super! /Viděno 10.3. Velký Špalíček ()

Clark_Kent

Doslova jsem se ponořil do světa OZ. Perfektní oddychovka super efekty. James Franco se tam hodil Michelle Williams například od zkrocené hory velice sexy. Mila Kunis a Rachel Weisz zasloužilé čarodějky ted neví která znich je zkažěnější. ()

lord-artoo

Překrásně barevné, chvilkami dojemné, křesťansky orientované nic. Je to pohádka, o tom žádná, jen se nemohu zbavit dojmu, že je v ní příliš mnoho narážek pro dospělého diváka. Jako kdyby dnes už nikdo neuměl udělat čistokrevnou pohádku. Lidé dobří, vždyť u pohádek se pobaví i dospělí, jen když bude obsahovat všechno, co obsahovat má a ani o chlup navíc. Jednu hvězdičku ke svému hodnocení přidávám za každou scénu s porcelánovou panenkou. Kéž by měl celý film takové kouzlo jako ona. ()

sWONDER

Toto že natočil Raimi? Plochá rozprávka s niektorými nie úplne podarenými efektami, prehrávajúcim Jamesom Francom a záverečnou polhodinou ktorá to trochu zachránila. Krajina Oz je síce čarovná, ale prílišná farebnosť mi to kazila. K obyvateľom sa radšej vyjadrovať nebudem :-). Miestami ma trochu otravoval aj Pán Elfman a navrch všetkého, zlá čarodejnica nebola veľmi zlá. Na druhej strane na všetky tri sa dalo aspoň pozerať. Dobre, dám 3*, ale sú škaredé a s odretými ušami.:) ()

john.h

Barvičky, efekty, hezké pohádkové postavičky (ksicht opičáka a porcelánová panenka rocks), sladká Michelle Williams, fajn čarodějnice a spratkoidní James Franco, který se v průběhu filmu hezky mění v dobráka. Bylo to fakt hodně přeslazené a prvoplánově hezké (xicht opičáka, porcelánová panenka, Williams), ale mě to bavilo. Takovéhle pohádkové blockbustery klidně. ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Sam Raimi a další tornádo

Sam Raimi a další tornádo

09.06.2016

Režisér trilogií se Spider-Manem a s Ashem se teď věnuje televizní tvorbě (především Ash vs Evil Dead) a dává si pauzu od velkého plátna. Jeho posledním filmem byl Mocný vládce Oz, v němž obří… (více)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka