Mocný vládce Oz

• USA Oz: The Great and Powerful (více)

Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu. (TV Nova)

Jakubik

V podstatě jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Přebarvený mix Burtonovy Alenky a Sněhurky a sedm trpaslíků. K vizuální stránce a 3D nemám v podstatě co říct i když občas je fakt až přespříliš vidět umělotina. Nejslabší věcí na filmu je samotný scénář, který je fakt slabý a v podstatě nejlepší na filmu je konec který funguje na výbornou. Kdyby byl příběh trošičku sofistikovanější dal bych i čtyři ale takhle je to průměr… ()

darkreider

Mile rád to začnem porovnávať s Burtnovou Alenkou, ktorá ma nebavila ani trochu. Spokojne som sa zabával celé dve hodiny, Mila je sexy aj v zelenom, ale na na prvú scénu v kožených obťahovačkách nemá z hola nič. Tam kde Alenka bola farebný grc, tu mi ta omalovánka sadla. Asi aj pre to, že dej a réžia držia film nad líniou kde Alenka spadla hneď. Rozumej LSD rauš. Záverečné rozdávanie darčekov je síce pekelné, ale šľak to traf, odpustím im to. ()

IPajule

Začátek byla skoro dokonalý. Zprvu černobílý úvod a potom to přešlo v zpestření do všech barev. Překvapila mě role Mili Kunis s dvěma tvářemi, tou dobrou a nakonec tou zlou v podobě zelené čarodějky. James Franco se docela i hodil na čaroděje s frakem, cylindrem a samozřejmě jako správný čaroděj i knírkem. Efekty v celém filmu byly také moc pěkné. Fantasy film, který mě moc neoslovil. ()

Philipus

Špatný, špatný.. J. Franco se pro tuto roli vůbec nehodil. Čarodějnice byly celkem pěkné, ale změna, kterou prošla jedna ze sester, mi přišla značně podprůměrná, hodná malému dítěti - něco na styl filmu "Maska". Dvě hvězdy, za porcelánovou dívku a létající opici. Jinak bych film nedoporučil, moc se nepovedl. ()

redwik

Sam Raimi mal asi ostať radšej pri Spidermanovi, pretože Oz sa asi nevydaril tak, ako by mal. Možno by to bolo trochu lepšie, keby si Mila Kunis a Rachel Weisz vymenili svoje postavy, a keby James Franco tiež vymenil svoju postavu za, pravdu povediac, kohokoľvek iného. Trochu rozťahané, miestami nudné, pre dospelého diváka určite. Možno deťom sa to bude viac páčiť, ale ja hovorím za seba. Očakávané "zvraty", očakávaný koniec, podpriemer. James Franco - Oz /:/ Michelle Williams - Glinda /:/ Rachel Weisz - Evanora /:/ Mila Kunis - Theodora /:/ Zach Braff - Finley /:/ Tony Cox - Knuck /:/ Joey King - China Girl /:/ Bill Cobbs - Tinker ()

dakarin

Trocha hraní s dětskými sny :-) někomu se klidně může líbit :-) divadelní styl výrazových prostředků - takové to trochu násilné přehrávání :-( ()

Hpatrik

Fantastický výlet do země Oz - chytrě napsaná pohádka se skvělým obsazením (Franko, znovu báječná Michelle Williams, nádherná i ohavná Mila Kunis a samozřejmě Rachel Wiesz) a opravdu přenádherným ztvárněním země Oz. Raimi si očividně tohle pohádkové dobrodružství užíval, a musím říct, že já taky. ()

RoneXxXD

Je to dobré. Tenhle film jsem viděl v kině a sem tam i v TV a je to fajn. Vůbec nechápu komentáře,kterým se tohle nelíbilo. Lidi je to POHÁDKA a ještě k tomu od Ramiho tak co čekáte? Nějaký krvavý biják? Tahle kombinace je nezvyklá. Přesto velmi kvalitní linka a celkově obsazení a natočení parádní možná jen to CGI mohlo být lepším. Je to pohádka,co na to říct,s kapkou erotiky (u hereček),a kapkou napjetí či temnější atmosféry. Verdikt : 4/5, 80% zasloužilo by si to pokračování,i když by bylo jasné že pokračování by bylo to klasické Země Oz :D ()

Ceberus

Vizuálně krásná pohádka, šikovně vybraný hlavní herec, který byl tak akorát sukničkářský, abyste si ho ještě stále oblíbili a porcelánová panenka jako jedna z nejdojemnějších postav, které jsem kdy na filmovém plátně viděl - roztomilá jako Bouřilka (Sněhurka a jak to bylo dál), trápená jako Perníček (Shrek) a bojovnice jako veverčák (Doba ledová). :-) Film je hodně blízko čtyřem hvězdám, na druhou stranu musím odolávat pokušení dávat čtyři hvězdy všemu, co jsem viděl v kině místo domácí obrazovky. (Viděno v IMXAu a opět jsem si potvrdil, že mi na 3D brýlích prostě vadí, že ztmavují obraz - naštěstí film byl dostatečně zajímavý na to, abych na to nemyslel celou dobu). ()

Gewain

Film je plný klišé. Drtivou většinu scén jsem už někde viděl a byla to o poznaní lepší podivaná. Děj byl bezduchy a predvídatelny, predvídatelny asi jako kdyz psa posadite do kokpitu letadla aby pilotoval... predem vite ze to bude katastrofa. Opravdu jsem byl zklamán. Od tohoto filmu jsem si sliboval mnohem vic, mel ambice, v celku dobré obsazení (až na Milu Kunis, ta mne v tomhle snímku přišla zbytečná) a režisér se take netvářil tak špatně. No ale dopadlo to jak to dopadlo. PS: ale abych jen nehanil, parkrát jsem se dokonce i zasmál ale na 3 hvězdy to opravdu nebylo ()

D.Sleeper

Děj i scénář jsou vcelku očekávatelné. Nicméně, snímek je citlivě proložen sympatickými momenty - sem tam komickými, sem tam dojemnými, sem tam s dávkou nostalgie... A hle, ono to funguje. Působivý vizuál a půvaby Michelle Williams už jen podtrhují onen kouzelný efekt "proměny" Mr. Oze z Kansasu. ()

Oonika

Výborné efekty ve 3D, po téhle stránce jsem si film vážně užila. Ani zpracování příběhu nebylo zlé, jen začátek byl trochu delší. Co ale zlé bylo, jsou herecké výkony všech představitelů hlavních rolí. Franco, Kunis, Weisz.... Těžko přesvědčivé, podle mě i přehrávání. Škoda toho... ()

ISAJ

Zdĺhavé a nudné. Že to tie decká v kine vôbec prežili v zdraví. Jediná aspon trochu fungujúca časť filmu je tá čiernobielo kockatá v ´reálnom svete´. Prechod do krajiny Oz je až bolestivo nezaujímavý. Triky sú často horšie od hociktorého lepšieho animáku, a to ostatné je už iba márna snaha okopírovať Burtonovú Alicu. Raimi sa v rozprávkovom svete rozhodne nevie orientovať, iba tu márni talentom. Určite radšej by som ho videl opäť v nejakej marvelovke než v dvojhodinovej sucharine. 1/10 ()

Franc1s

Zábavná pohádka pro ty nejmenší. Spíš měl Sam Raimi zůstat u Spidermana nebo hororu. Zelá země Oz efektně barevná, "živá", bavil mě opičák s bručounem, toť vše.. Možná i zbytečně dvouhodinové a zvraty jasné už do předu. Asi ani nelituji, že jsem za to v kině nevyplázl 120kč. Snad by možná bylo mnohem lepší, kdyby celý tenhle film byl animák s více vtipem, pak věřím, že by to za to stálo. Zlatá Alenka v říši divů. 6/10 ()

Mastersn

Asi jsem divný ale i přesto že to byl takový digitální paskvil tak se mi to fakt líbilo a strašně se mi na to dobře koukalo. ()

Acrobat

Hoci klameme prirodzene všetci, muž v inom oblečení, s iným osudom, v inom rozpoložení, na inom stvorení, v inej planéte, cez iný pohľad je pre mňa vždy inšpiratívnym. Všetky nádeje smerujú k nemu, je na rozhraní rozumu a čarov. Je iluzionista, je to a tým, čím chcem byť – hoci nie reálne. Len pomyselne. Na ulici, v posteli, v byte, v aute, autobuse, práci, obchode námestí, ťa nikto neposunie na vytvorený piedestál. Sam Raimi oživuje nedotknuteľnú rozprávku pre americké pulbikum „čarodejník Oz“. Lyman Frank Bauman sťaby menej hodnotný Dobšinský, vytvoril raj pre Američanov a okázalá atmosféra resp. aura okolo rozpoznávania dobra a zla, večného boja je pre zaatlantik posvätná. Raimi aby teda nič nepokazil a vytvoril demá pre nové televízory Samsungu a Panasonicu (škoda že Pioneer skončil) nevtlačil žiaden svoj charakter, a preto keď mi poradili „naštuduj emócie a zmysel scénok“ poskočil som dozadu, že Oz nie je taký výnimočný, akým by som ho chcel mať. Zlosť je adekvátna nutnosti podradiť všetko väčšie zbytočnému fenoménu 3D. A tak viacej obdivujeme, kocháme sa, padáme vodopádmi, letíme tornádami, vyhýbame sa strašidelným rastlinám. O naivnosti a mrzutosti z obyvateľstva trpaslíkov, starcov, šičiek či koho ešte zmienky netreba. K Ozovi mi chýba protipól. Láska k dobrej priinceznej je nepostrehnuteľná, a tak jedine čo zaujalo je porcelain girl v čajníku a finálový útek balónom k čomu sa pridáva veľký „cigaretový“ zlostný (spravodlivo) Oz. Pani psychologička premýšťajte! Chcem byť Ozom, lebo zbožňujem zachraňovať iné svety pomocou mojich znalostí a Božej náhody. Ale film chcem iný. Prílišný rešpekt a strach tvorcov nepokaziť paranoju američanov. http://www.youtube.com/watch?v=PSZxmZmBfnU (videné 10.06.2013, BD) ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Sam Raimi a další tornádo

Sam Raimi a další tornádo

09.06.2016

Režisér trilogií se Spider-Manem a s Ashem se teď věnuje televizní tvorbě (především Ash vs Evil Dead) a dává si pauzu od velkého plátna. Jeho posledním filmem byl Mocný vládce Oz, v němž obří… (více)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka