Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Ajinka126

Nečekala jsem tento styl kamery a popravdě řečeno jsem si na ni musela chvíli zvykat. A naštěstí se to povedlo rychle. Překvapilo mě, jak rychle to uteklo. Celé to tak nevinně gradovalo a vyvíjelo se to velmi přirozeně.. Až teda na Jakovu svatbu. V mých očích to byla skvělá demonstrace života policajta v americe. Až na řadu přišlo vygradování příběhu, tak mi tep vyskočil a já jsem měla pocit, že tu hru hraju s nimi. Úžasně mě do toho vtáhli. Škoda jen té velmi odvážné kamery.. to je věc, kterou jsem musela překousnout. ()

ConanVJ

Zajímavý filmek točený jako deník ze života policejních parťáků ukazující jejich zásahy v práci a soukromé události. To je navíc točené kamerou z auta a jakoby osobní kamerou, což filmu dodává takovou realističtější podobu. Oba hlavní představitelé filmu sedli na výbornou a člověk by jim role bezproblémů uvěřil. Když dojde na akci, tak ta taky vypadá pěkně drsně. Filmek se hodně povedl a dávám mu 80% :) ()

Marsik

Premiere Cinemas Hostivař - Filmy o policajtech jako je Training Day, Street Kings, Drsný časy, Hrdost a sláva a nyní Patrola mají převážně stejné tvůrce a je to 100% znát. Nejsou to špatné filmy, ale mají i další věc společnou - pomalé tempo a málo napínavých situací. A to je strašná škoda. Když budu hodnotit čistě jenom tento film, tak to byla přinejmenším velice zajímavá sonda do života amerických policajtů, kteří se každý den setkávají s těmi nejhoršími živly (je mi jich fakt líto - těch policistů). To zdlouhavé tempo však film dost sráží a to mě fakt mrzí, protože úvod velmi nabudil, ale pak má pozornost šla rapidně dolů. Navíc jsem šel do kina s tím, že to bude akční nářez od tvůrců Fast and Furious. To se nekonalo. Autentické ruční kamery byly sice chaotické a rychlý střih občas trhal oči, ale dalo se na to časem zvyknout. Ovšem...co se týče závěru, ten mě tedy dostal. Smutné a kruté zároveň. Tedy, díky finále si film Patrola nakonec u mě udržel tvář nadprůměrného dramatu. 70% ()

PauloZ

David Ayer je bezesporu jeden z nejnadanějších současných režisérů na poli Krimi. Velice zřetelně jde vidět jeho růst, od vkusného debutu Drsný časy, přes skvělé Street Kings až po letošní výborné policejní drama Patrola. Jsem velmi zvědav jakou medicínu nám namíchá příště s Arnoldem. Ayer je pro mě něco, jako Hillcoat na poli nekompromisních, drsných a špinavých westernů. Ayer jede bez zábran k násilí, nebojí se drsných záběrů a skvěle staví dějovou linku dvojice policistů, kteří jsou pro sebe jako bratři. Ayer se taky nedrží svého standardu a pouští se do autentické POV kamery, což k reálnosti a stotožnění se s hlavní dvojkou velmi dobře přispívá. Neskutečně mě to chytlo a věřím, že je nám velice reálně a autenticky představen drsný a nebezpečný život policie v jednom s nejnebezpečnějších měst USA. Pro mě je to zároveň asi nejkvalitněji zpracovaná látka policejního života v třetím tisíciletí. 5. hvězdu sázím za úplný konec, za nekompromisní přístup k látce, výtečné duo, černotu a neskutečně uvěřitelné emoce, které se mnou zakývaly zatím nejintenzivněji z Ayerovi filmografie. Někdo namítá nesourodou zápletku, která se netáhne celou stopáží, ale to je jenom dobře, tohle je čistý pohled do života poldů, na jejich každodenní šichtu a věřím, že přesně tohle bylo žádáno. Podobně jako Kathryn v Hurt Lockeru. PS: Největší počet fucků a jeho zkomolenin, co jsem snad zažil. ()

Kryton

Místy matoucí a třesoucí kamera snímá dvojici Gyllenhaal-Peňa, která si sedla. Zfilmovaná policejní reality show s velmi povedeným finálem. ()

schizmo

Pokud byl subžánr "found footage" doménou vyložene hororových či mysteriózních filmů, určitě jste si postupem času všimli jisté generičnosti až vyčpělosti a tím zakonité předvídatelné migrace jinam. Jedním z takových přeběhlíků budiž policejní thriller mapující práci policejní jednotky, bojující s kriminalitou drogových kartelů. Snímek má už od samotného začátku solidně pohlcující atmosféru, která vás vtáhne do děje a to i díky velmi sympatickému obsazení. No co vám budu povídat, dlouho jsem takhle žádnej film nehltal jako tento. A spád ke konci filmu, který nevěstí pochopitelně nic dobrého, vás posadí na prdel. Jedním slovem strhující! ()

FFilipCZ

Zajímavý námět, který byl geniálně zpracován. Hlavní dvojice herců bezkonkurenčně perfektní. Líbí se mi i ta nevšední kamera. Od toho filmu jsem dostal všechno - gradující smysluplný příběh, tuny akce, vtipné hlášky, smutné vyústění. Neskutečný adrenalin, spousta emocí. Tento film jsem si na 100% užil. ()

ledzepfan

Docela kulervoucí... Jeden by ty policajty skoro až obdivoval...kdyby se už ze základní povahy své práce neizolovali od zbytku světa kterému mají sloužit (a chránit).. To už je ale jiná písnička...... End of Watch není ani propaganda, ani kritika a tihle dva chlapi nejsou ani dokonalí ani prasata.. Až se zdá, že takhle nějak to možná někde fakt funguje... ()

baribal

Příběh sice nijak výrazný, ale ten způsob výprávění je prostě vynikající. Je vidět že Ayer tohle točit umí, takhle by měla moderní dramata s poldama vypadat. Bez kýčů, s humorem, s dobrou akcí a bez jakéhokoli balastu, který by film táhnul ke dnu. ()

JimWayne

Ďalší z Ayerových filmov o drsnom policajnom prostredí, tentokrát FF. Niektorým záberom to pristalo veľmi dobre ale boli aj také kedy ma to štvalo. Pečlivo vybudovaná súhra medzi hlavnými hrdinami. Každý záťah mal svoju pointu, potrebnú vážnosť. Celkový dojem z filmu veľmi dobrý, záverečné minúty neskutočne nadupané a využité do posledného detailu. 80% ()

Krissty

Zpočátku mi neseděl styl natáčení, který hodně působí dojmem dokumentárního filmu. Když jsem si na to ale zvykla, nemohla jsem se snímku nabažit. Nejlepší byly ty akce, do kterých se Brian a Mike neustále pouštěli a nakonec i ta kamera k tomu všemu perfektně seděla a vypadalo to všechno mnohem opravdověji. Byla tam spousta akce a napětí. Většinou mě akční filmy tolik nepohltí, tomuhle se to ale povedlo. A je mi jedno, jestli to bylo příběhem nebo sexy Gyllenhaalem s vyholenou hlavou. Je to prostě skvělý film! ()

agentmiky

Velmi zajímavý snímek, který se vymyká již zažitému systému a přichází s něčím novým a neokoukaným. David Ayer je zručným režisérem a Patrola mu prostě sedla ve všech ohledech. Kamera přidává na dynamičnosti, která se asi nejvíce projeví v závěru filmu. Já, coby divák, jsem si přišel více vtáhlý do děje, než je tomu u jiných filmů. Akce zde tolik není, ale napětí se někdy dá doslova krájet. Film mě bavil, člověk se dozví, jak to chodí v těch čtvrtích L.A., kam bych opravdu sám nechtěl zavítat. Herecké obsazení špička, a to hlavně ústřední dvojice. Gylenhaal s Peňou byli doopravdy velmi sehraná policejní dvojka. Možná bych filmu vytkl pár hluchých míst, které mi nedovolují dát filmu nějaká ty procenta navíc. Vystříhat pár dialogů a hned by se mi film zamlouval více. Závěr slušně vygradovaný, takový masakr jsem nečekal, o to více jsem z toho nadšený. Myslím si, že člověk, který má rád ty drsné detektivky ze staré školy, kde se ničím nemaže, si zde přijde na své. Za mě dávám filmu 80 % ()

Greg

"We stand watch together. The thin-blue-line, protecting the prey from the predators, the good from the bad. We are the police." Možná je to tím, že jsem úplně nepochopil záměr tvůrců, ale film mě zase až tak nedostal. Film v podstatě neměl žádný příběh a šlo "jen" o poskládané epizody ze života dvou policistů, ale to by mě vůbec nevadilo. Problém byl v tom, že tvůrci jakoby se nemohli rozhodnout, zda je budou prezentovat vtipně, smutně nebo ještě jinými způsoby. Netvrdím, že humor ve filmu nefunguje, právě naopak - občas jsem se zasmál docela dost. Největší problém pro mě ale bylo strávit kameru z první osoby, která byla v několika scénách tak roztřesená, že byl výsledný dojem z ní dost chaotický a místy jsem ani nevěděl, kde má kdo hlavu a kde je nahoře a dole. Ale věřím, že to byl původní záměr tvůrců a své příznivce si toto ztvárnění najde. Musím ale ocenit výkony dvou hlavních hrdinů, které výborně zahráli Jake Gyllenhaal a Michael Peňa... Jejich podání "obyčejných" strážníků bylo uvěřitelné a neměl jsem s ním sebemenší problém. A potěšila mě i Anna Kendrick, která sice nedostala ve filmu tolik prostoru, ale bylo fajn ji zase vidět hrát. Potěšil mě i zajímavě namíchaný soundtrack, který se ale k filmu a jeho atmosféře perfektně hodil. End of Watch je sice dobrý film, ale někdy hodně nesourodé a nepřehledné záběry mě docela vadily. Přesto dávám lepší tři hvězdičky. ()

Hannibal92

Pozor spoil, takže doporučuju zvážit přečtení pokud jste film neviděli. Úplně bych Patrolu vypustil, nebýt nedělní akce téměř všech Pražských kin za 50,-, což by byla velká škoda. I když film neměl téměř žádnou propagaci (možná že ani trailer v kině jsem neviděl), tak to byla celkem pecka. Co se ale moc nepovedlo byl závěr......řekl bych že pokud by umřeli oba dva a tím film končil, měl by film lepší divácké ohlasy, možná by se ještě dalo brát že jeden přežil a film končí na pohřbu "proslovem" od Taylora (čimž praktický i končí), ale ona následuje ještě scéna která se snaží celou atmosféru odlehčit (možná aby lidi neodcházeli z kina smutní). Ta závěrečná scéna sice byla výborná, ale měla být tak kam patřila a ne se jí nechávat nakonec jako "stalo se před několika dny". Co ještě působí trochu zvláštně je že z každýho gangu (i z policejního) nosí minimálně jeden člověk u sebe kameru. Film si na tom sice zakládá, ale nemuselo to být až tak vnucováno. [Cinestar Anděl - 11.11.2012] ()

MartinezZ

Skvělé policejní drama se skvělými hlavními (i vedlejšími) herci, skvěle napsané, zahrané i natočené. Musím uznat, že roztřepaná dokumentární kamera není můj šálek... čehokoliv, tady to ale a mělo nejen význam, ale hlavně důvod, a to se u mnohých jiných říct nedá. Nevýhodou je to, že je to tak natáčené celé a to i ve chvílích, kdy takový záběr prostě sami udělat nemohou a okolo není nic, co by je takto snímalo. Ve výsledku mi tak tohle narušovalo celou atmosféru. Režisér moc dobře věděl, co dělá a já mu to žral. Chemie mezi Peñou a Gyllenhaalem fungovala. ~~~ [SPOILER] A režisérovi se povedl i závěr, který praští pěstí do ksichtu, ale následně tu atmosféru odlehčí, aby divák neodcházel s pocitem destrukce a zbytečnosti, přesto zůstává hořká pachuť toho, co se stalo a že konečný závěr byl vlastně jen předvojem konce.[/SPOILER] ~~~ Mínusy: Místy nelogická kamera (co? Jaktože to vidím takhle?) a nechce se mi věřit, že by jim takhle lehce prošly kamery - ale to už asi rejpu :) ~~~ PS: Rozpočet filmu pouhých 7 milionů! ()

SaNcHeZ_cz

David Ayer se překonal. Jeho nový zářez mezi policejními dramaty je až mrazivě realistický, originálně natočený a skrze nabourání filmové iluze vtahuje diváka do příběhu naprosto nevybíravým způsobem. Velmi příjemná policejní záležitost, která válcuje konkurenci ve všech ohledech. [85%] ()

Paxxx.cz

Způsob jakým je film natočen mi nevadí,alespoň jde o něco nového a navíc se sympatickou dvojicí Gyllenhall Peña. Patrola nabízí několik povedených scén, ale hlavně je to film o přátelství, který vzdává hold příslušníkům policie...7/10. ()

Praxis

Tohle je hodně drsná policejní dramedy. Během té hodiny a půl si však hlavní dvojici nejde nezamilovat. Neustále se špičkují, občas padnou drsná slůvka, ale celkově jsou to sympaťáci. Děj v podstatě není prakticky žádný, máme možnosti sledovat každodenní činnost policistů v prostředí, které má do bezpečnosti sakra daleko. Všechno by Vám asi v hlavně tak nějak zůstalo jen napůl nebýt emocionálně vyhroceného finále, které Vás totálně rozšmelcuje a vžene slzy do očí. Jo, tohle je prostě nejen pro fanoušky oboru, ale pro všechny, kdo mají rádi trochu té dramatičnosti. 90% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)