Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Kothy

Celkem drsný film z policejního prostředí v L. A. Díky pohledům z první osoby a záznamům z kamer to vypadá velmi autenticky a vtáhne vás to do děje. Jake Gyllenhaal a Michael Peña září. Konec je ale opravdu hodně drsný. "Tady se všechny síly dobra připravujou na boj se sílama zla." ()

MikeCool

Asi nejlepší akční z větší části POV film z policejního prostředí. Děj je sice o ničem dá se říci, ale aspoň se tu pořád něco dělo a pořád někoho zatýkali, zachraňovali, vtípkovali a při důraznějších scénách mleli pořád dokola slovo "fuck" (326x za film) což už ani pěkné ani drsné nebylo, ale takový jsou Američané. Můžeme si zde také všimnout, že přesnost při střílení zbraněmi hlavních hrdinů je devadesáti procentní a přesnost protivníků je opět téměř nulová, ale taková je taky Amerika, konkrétně Americká distribuce. Přesto Patrola naplnila moje očekávání a hodně mě oslovila. Závěr doladěný úžasnou písní si zkoušel zahrát dokonce i na city, ale mě akční film nedojme, ať se stane cokoliv. Přesto mi úmrtí hlavního hrdiny bylo líto. Po shlédnutí Bowling for Columbine a teď i Patroly si už nemyslím, že mnou tak vysněná Amerika není zas tak úžasná, jak se nám nejen z médií jeví! ()

teutates

Někdy bych si nejraděj vedl svůj deníček, obzvlášť ve dni jako je tady den, kdy Don Peňa s Jukalenom vystřílí noční LA. I když začínám poněkud ironicky, mam jasno!? zlatá Patrona… End of Watch se fucking povedl, já tyhle dýchánky rád i když bohužel držitel odznaku nejsem (nevydán pro vysokou inteligenci) každopádně žlutý a bily bradr na mně udělali dojem a to je co říct. Jen doufám, že to strážce zákona Verbalus nezhatí a nezkazí tak krásné hodnocení, které tu v tento sněžný den vidím. U mně 8/10 ()

swamp

Skvělý cop co-op film. Gyllenhaal a Peña působí, jakoby se doopravdy znali. LAPD mám opravdu u prdele, ale když mi to někdo podá takhle, tak opravdu zírám s otevřenou pusou. Bez servítek, bez pozlátek. ()

nascendi

Príjemné prekvapenie. Nie som fanúšikom filmov z policajného prostredia, ani filmov z prostredí, kde život prebieha na najnižšom poschodí, či už je to cigánska osada, brazílska favela alebo ďalšie hniezda chudoby, drog, násilia, špiny a beznádeje. Ale som fanúšikom filmov, ktoré mi dané prostredie zobrazia uveriteľne. A ak sa to podarí, čo sa v tomto filme podarilo, potom prepáčim aj príliš časté zaplietanie sa strážnikov do prípadov prekračujúcich ich kompetencie, roztrasenú kameru, dokonca aj nadmerné nadávky a myšlienkovo chudobné dialógy, ktoré naopak pokladám za vhodný príspevok k zobrazeniu života, postojov a životnej filozofie oboch hlavných predstaviteľov, ()

cukorek

" Boh miluje policajtov " takáto fráza odznela z úst jedného hlavného muža zákona Mika, keď bez mocne kľačal pri svojom postrelenom kolegovi Brainovi. Samozrejme potom nečudo, že Amerikou panuje úzko spätý názor k spomenutej fráze a ktorá potom bezprostredne miluje svojich policajtov, ktorí sa menia na "neskutočných" hrdinov v ich očiach a tak každý druhý chlapec sa che stať policajtom poprípade vojakom. Toto blahorečenie bolo citeľnou propagačnou kampaňou už od začiatku čo mi zjavne nevoňalo a len tak ľahko som sa nenechal nachytať na túto nechutnú návnadu. David Ayer sa na opačnej strane zákona ukázal oveľa lepšie a šlo mu to od ruky, keď originálne podal kriminálnu zápletku vo filme Training Day. Nakoniec pár slov k voľbe real kamery, ktorá miestami z filmu robila len akýsi "hudobný klip" a úvodné nepriehľadné zostrihanie sa tiež nedalo prehliadnuť, čo môj filmový zážitok doviedlo k 40%. Ak by si niekto chcel pozrieť film z policajného prostredia v lepšom dramatickom prevedení a istým zmysluplným odkazom pre spoločnosť tak nech zvolí film A.C.A.B. ()

Tomco

Ústredná dvojka fakinkšit vynikajúco zladená. Vzájomné debaty, hlášky nemajú chybu. David Ayer presne vie, na čo sa chcem pozerať. 90% ()

Arsenal83

Lepší v danom žánri je asi už len Training Day, vlastne v prevedení toho istého režiséra. Výborne zahrané a skvele zobrazené prostredie amerických "no-go zón", kde policajt reálne zápasí o život v podstate každý deň. Vidím, že niektorí spochybňujú, že film odráža realitu, ale dovolím si nesúhlasiť, stačí si pozrieť štatistiky kriminality, vrážd a zranených policajtov na hraniciach s Mexikom a v podobných oblastiach okupovaných neprispôsobivou menšinou živiacou sa predajom drog a inou nelegálnou činnosťou. Veď koľko len slávnych rapperov prišlo v prestrelkách o život. Film sa mi páčil aj záverečným malým prekvapením, no mal ostať pri predposlednom zábere. Posledná scéna v aute bola úplne zbytočná. ()

Bachy

Takový ten klasický lehký nadprůměr, který neurazí a rozhodně nenudí ani minutu. Jenže průšvih je, že nemá nic, co by mě přimělo říkat, že je to zatraceně dobrý, že musím Patrolu všem doporučit, že bych si ji pustil někdy rád znovu. Má některé opravdu výborné momenty, ale zase tam chybí to něco navíc, co si z filmu budete pamatovat. Tudíž ano, líbilo, nelituji, že jsem viděl. Nenudil jsem se, ale toť vše. 7/10? ()

eLeR

Najprv mi tá kamera vadila, ale rýchlo som si zvykla. Má to šťavu, výborných hercov a ešte lepší soundtrack ... mňa to bavilo. Amen! ()

Happens

Takřka POV policisty stylizovaný film. Neboli Milý deníčku kamerou jednoho policisty. Jake jako vždy předvádí svůj herecký talent, který je umístěn do policejního prostředí uprostřed nehostinných míst v LA. Film má svůj náboj, je šťavnatý a je do čeho si kousnout. ()

Chrustyn

David Ayer si udělal jméno, díky scénáři k oskarovému "Trainning Day", který ukazoval odvrácenou tvář tvrdé policejní práce. V podobě režiséra si pak utvrzoval pozici vypravěče drsných příběhů o (ať už poctivých nebo nepoctivých) policajtech, kteří se nebojí použít zbraň. Teprve "Patrolou" se ale snaží onu tvrdou práci, ukázat divákům v co nejreálnějším podání a vypráví "obyčejné" dny obyčejných poldů v drsných ulicích L.A., kde jsou vraždy a drogy na denním pořádku. Ukazuje všemožné druhy policejních zásahů, honiček, domácího násilí, vražd a jen tak mimo rozehrává příběh o drsném gangu s velkým arzenálem a slovem "fuck" na jazyku. Avšak celý tento příběh je zde pouze pro to "aby se ve filmu něco dělo a mohl mít nějaký konec". Větší část je opravdu věnovaná "standardní" policejní práci a je to možná dobře, protože díky působivé vizuální stránce, (ruční digitální kamera, kamera upevněná na zbraních, před obličeji hrdinů apod.) snažící se vzbudit co nejreálnější dojem se na film opravdu pěkně dívá a i ústřední dvojici se dá snadno uvěřit, že to jsou obyčejní chlapi, dělající nebezpečnou práci. Nebýt pár slabších míst, mohlo to být za plný počet. ()

klerik

Mám rád všetky Ayerovky a Patrola je asi najlepšia. To, že je akoby bez príbehu jej pridáva na sile. (Snaha ukázať, že v realite také MIAMI VICE vyzerá trochu inak?) Útržky zo života policajtov majú dobrú výpovednú hodnotu, ručné kamery sú neuveriteľne prirodzené. Mne sa páčili aj NAJLEPŠÍ Z BROOKLYNU a toto je podobne kvalitné, ale živšie... ()

SeBig

Byl jsem na tom v kině a musím říct, že tak dobrý film jsem nečekal. Je to zajímavě natočený, herci dobří a ke konci je to taky dost napínavý a dojemný. Taky musím pochválit skvělou hudbu co byla ve filmu. ()

korbitch22

Když vyšel první trailer, řekl jsem hned nahlas, že umře buď Gyllenhaal nebo Peña.Ayer na prvního neměl koule.K čemu je film, točený zkurvenou kamerou, o sebestředných kreténech v uniformě, jenž si myslí že placka a teaser je udělá...doslova udělá...Hlavní protivníci...komičtí pomalovaní gangstas voe, kterým vévodí ta hysterická přeafektovaná píča, kterou bych jedním dělem vrátil do doby ženské méňecenosti.K čemu je film, který je mizerně nasnímaný, je o kreténských postavách a skončí přesně tak, jak si řeknete po zhlédnutí traileru.Mongoloidních 81% mě tady už nemůže překvapit, ta dementní nemoc špatného vkusu se šíří snad geometrickou řadou či čo.Di do prdele Ayere a to sem tě měl tak rád.20%. ()

classic

Mal som pri sledovaní také pocity, že vidím akýsi policajný dokument, v ktorom sú dvaja príslušníci zákona, kolegovia, v americkom Los Angeles. Pôsobí to dokumentárnym dojmom, pretože jeden z policajtov, neustále drží v ruke kameru, s ktorou zaznamenáva jednotlivé udalosti, ktoré na nich dennodenne číhajú. Má to veľký efekt v realistickom podaní, keď druhý z tímu fízlov, je odhodlaný sa pobiť s nejakým vagabundom, bijú sa klasickou - starou školou, pretože ten grázel ho provokuje, že je frajer, len keď má nabitú zbraň v ruke, a tak o zábavu je postarané. Títo fízli sa volajú : , ten týpek, s kamerou, je - Brian Taylor, jeho predstaviteľ Jake Gyllenhaal, dokazuje, že je všestranný chameleón, ktorý sa nebojí hereckých výziev, pretože toto povolanie, nie je na to skúpe. Chlpatý, ktorý zmláti gangstra vo vlastnom baráku, je Mike Zavala, čoraz viac obsadzovaný Michael Peña. V rajóne - South Central v L. A. , sú rôzni idioti, s rôznymi pohnútkami, títo policajti prežívajú, už akúsi rutinu, na ktorú si museli zvyknúť, pokiaľ chcú vykonávať túto profesiu. V snímku sa strašne veľa nadáva, je bez akejkoľvek cenzúry, skrátka, mám zdania, že som priamo v centre diania, obklopený všelijakými gangstrami, dopomáha tomu práve táto kamera, ktorá v ruke, vyvoláva pocity autentickosti. Ručná kamera dokáže sprostredkovať zázraky, pokiaľ dotyčný vie, ako na to. Absentuje tu celkovo akýsi príbeh, ktorý by posúval postavy dopredu, ak nie som s fízlami v práci, tak buď sa obaja venujú svojim polovičkám, jeden ešte len čaká na svadbu, druhý, už ju má dávno za sebou, žena mu akurát priviedla na svet dieťa, alebo sú všetci spolu, a kecajú, a obidve pasáže, ma vyčerpávali, že som sa pri nich nudil. V pätách majú mexickú bandu, túžiacu sa na nich vyšantiť, pomocou nabitých samopalov. Vôbec sa nezaujímajú o to, že by po nich niekto šiel, pritom majú indície, že tak je. Scenár drsného Davida Ayera, sa snaží kompenzovať plytký dej tak, že nás zavádza do súkromia týchto fízlov, vtedy ma to nejako nebaví, pokiaľ tak nie je, potom ma film viac zaujíma, pre jeho odvážnu kompozíciu, vulgarizmy, pretože si myslím, že to takto v L. A. P. D. , musí fungovať, bez akéhokoľvek prikrášlenia, tak ako je to v skutočnosti + ak majú fízli v ruke kameru, ktorá je zapnutá, vzniká niečo veľmi realistické, od čoho človek neodvráti zrak, aj keď vidí, aké nekalé veci, sa tu dejú, ale taký je život v Policajnom štáte, kde kopec debilov vlastní zbraň, ktorú môžu kedykoľvek použiť, preto uznávam jednu vec, že tam muži zákona, majú plné ruky práce... ()

mcb

Intenzivní policejní pecka, která je zajímavá hlavně z hlediska snímání obrazu. Střídání klasických POV shotů známých z found-footage a nepřítomné ruční kamery spolu s agresivní vizuální stránkou (kamerový záznam při automobilových honičkách, noční záběry, černobílý obraz apod.) by si klidně mohly zasloužit malou analýzu. Kromě toho tu samozřejmě máme velmi vydařenou policejní "reality-show", možná nejlepší dosavadní Ayerův film, který je na jednou stranu nezaujatou (a poměrně nekompromisní) exkurzí do špinavého předměstí L.A. a na druhou typickou story o přátelství a úskalí policejní profese. Povinný patos v závěru není však tak silný na to, aby znechutil zážitek z tohoto velmi svižně odsýpajícího filmu, kterému se navíc daří kromě drsné videoherní akce přijít také s perfektně zahranými a uvěřitelnými postavami a nečekaného humoru pramenícího z jejich interakcí. Velká spokojenost. ()

Yardak

David Ayer policejní kriminálky opravdu umí (jmenujme hlavně jeho předešlé dílo Street Kings). Sice zvolil netradiční dokumentární styl, ale překvapivě mi to nevadilo a filmu to dodalo nový rozměr. Herecká dvojka se k sobě suprově hodila a oba (Gyllenhaal a Peňa) zahráli své party bravurně! Snímek přináší opravdu netradiční pohled na práci LAPD. Nemohu ani opomenout velmi dobré (komediální) dialogy. Patrola mě mile překvapila a nemohu jinak než za 5 hvězd! ()

rollman1

Další pecka letošního roku. Mrknem se do zákůlisí policejní patroly, ala ako to tam chodí. Film je prostě ve všech ohledech v-y-n-ikajícní. Nepustí vás od začátku do konce a pečlivě sledujete ostudy, teda osudy dvou policistů, kteří jsou velice sympatyčtí. Akce je zde málé množství, ale tady nejde o akci, ale o to jak je to zpracované a to je důležité. Casting vynikající a Honza i Michal nezklamali. Další film, který mě po Warriorovi totálně odpanil. 95% ()

heyda

Tohle je trochu zapeklitá věcička. Spousta momentů je naprosto božích, ale je tam i dost prapodivné či nudné vaty. Jak zpracování, tak příběh je strašně rozkolísaný. Jednou si říkáte: kurva, tohle je masakr....a pak zase: to mě nebaví, co to tam řeší za kraviny?......Je to strašně rozhádaný, přitom si troufám tvrdit, že tam je potenciál na TOP 300 film. Akorát se o ten potenciál rejža jen několikrát jemně otřel, jinak zůstal nevyužit. Škoda. Tohle mohla být pecka jako kráva. 60% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)