Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

AmericanX

Miluju filmu ze sportovního prostředí,obzvlášť ty o boxu, a miluju Jake Gyllenhaala, takže není co řešit... ano, film není perfektní a není to Rocky, ale je to neuvěřitelně pravdivý a syrový pohled do zákulisí a machinací světa boxu, o tom, že boxer neví a neznamená nic, může být sebelepší a stejně stačí lusknutí prstu a může přijít úplně o všechno.. a samozřejmě nesmím zapomenout na vždy skvělého Foresta Whitakera.. ()

Houston1

do historie kinematografie sa to nikdy nezapise ale kaslat na to.bohuzial trailer ukazal az moc takze prva 3/4hodina bola zbytocna,ale prave tam zacal ukazovat Gyllenhaal ze je skvely herec.Whitaker do dvojky vyborne zapada.ja sklamany rozhodne niesom ()

Brain32

Čekal sem hodně a dostalo se mi poměrně slušného zklamání.. Scénář o ničem, klasické ohrané klišé.. Výkon Gyllenhaala ok, ale na oscara? To se zase proberte... Škoda, že hlavní roli nehrál Eminem, jak původně měl. ()

Pashowski

Tvůrci až urážlivě spoléhali jen na dokonale vysekané tělo Gyllenhaala, protože děj vypadal tak, jakoby si v konvenčnosti přímo liboval. Šampión co přijde o všechno, padne na dno a pak se pomalu zvedá, tady byl mockrát. Jenže Jake byl impozantní, Forest perfektní, navíc je mám oba rád :-) a myslím, že i když film nezasadil pětihvězdičkový knockout, tak slušnou pecku určitě. ()

Googooplexer

Stačí vidieť meno "Hope", k tomu premúdrelé nepríjemné decko a hneď je jasné, že Antoánovi zase fucqlo. Napatie bolo nie v tom ako to začne prebehne a skončí, ale v tom kedy a či to skončí. Jake G. je ale bezchybný a hviezda naviac za paródiu Foresta W. na svoje oko. ()

cergina

Asi musím prehodnotiť všetky hodnotenia 5 hviezdičkové, čo som doteraz rozdal. Pri žiadnom filme som sa nedokázal takto vcítiť do pocitov hlavného hrdinu. Film obsahoval všetko čo kvalitný film obsahovať má. Zrel s časom, ku koncu sa stupňovala atmosféra, napätie sa dalo krájať. Budem na tento film ešte dlho spomínať. ()

Rorschach_SK

"Ja sa viem brániť. - Zastavenie úderu tvárou nie je obrana." Príbehová linka je jasne daná a je s ňou okamžite oboznámený každý, kto videl hoc ktorý trailer. Taktiež štruktúra je štandardná - vrchol, pád, vykúpenie a cesta späť na vrchol. V tomto Bojovník neprináša nič nové. Slabinou je tu scenár a réžia. Zlomový okamih, okolo ktorého sa točí celý film je scenáristická barlička ako sviňa - hlavný boxerský súper skôr pripomína kolumbijskú boxerskú verziu CR7 (absolútne žiadna charizma) - záverečnému súboju, ktorý mal byť vrcholom filmu, chýbajú jednoducho gule (pre mňa najväčšie sklamanie) - celé to pretváranie boxerského štýlu a filozofické kecy v telocvični sú až príliš naťahované. To čo je na tomto filme výnimočné je Gyllenhaal. Z počiatku divoké až psychopatické zviera v ringu, neskôr zlomená troska snažiaca sa pozliepať svoj roztrieštený svet. Je obrovská škoda, že nemal okolo seba schopnejší štáb, ktorý mu v tomto prípade nestačí ani sekundovať, s výnimkou tradične výborného Whitakera. ()

Clockwork

Zajímalo by mě zda vůbec jde natočit sportovní film bez klišě. Ale teď ke snímku. Strašně se mi to líbilo hlavně ten koncept z vrcholu na dno. Jake Gyllenhaal jako vždy naprosto skvělej. Ostatní herci sice nejsou tak skvělý ale rozhodně se neztrácí. Popravdě pokud nebudu počítat první 4 díly Rockyho, tak je to asi nejlepší boxerskej film co jsem kdy viděl. ()

Karoleec

Na tento film se dá podívat z vícero pohledů. Tuctové drama o sportovci, kterého život srazí na kolena a on se musí sám navzdory všem překážkám zvednout. Takových příběhů už tu bylo, nejen ze světa sportu. Ale i přesto, že jsem byla schopná předpovídat snad každý další významný zvrat, Bojovník mě zaujal. Tentokrát především z pohledu herců, Rachel McAdams neměla moc prostoru se předvést, ale i těch pár okamžiků byla uvěřitelnou milující manželkou. Jake Gyllenhaal, u toho si troufám říct, že si za tento film vyslouží Oscarovou nominaci, i když Oscara, pokud se tak stane, nezíská. Nicméně je neuvěřitelné, co pro film dokázal obětovat, kolik hodin strávil v posilovně a z vyzáblého roztomilého chlapíka ze sebe udělal hordu svalů, která si žádala respekt, sotva se na plátně objevila. Z každého pohledu, i slova jsem mu věřila, že se pro boxování narodil. Scény, v nichž se propadá Billy až na dno, Gyllenhaal zahrál fantasticky. Kamera, záběry z ringu, hudba, herecké podání, to všechno bylo dobré, minimálně na standartu, ale i tak tomu něco chybělo. Zkrátka, tento příběh je už dávno ohraný, ať se zpracuje sebelépe. Znovu bych se na tento film nepodívala, i když za svou živelnost, emoce a dávku pořádného drama dávám čtyři hvězdy. ()

PORTER44

Boxerské drama o hvězdě která si myslí že je neporazitelná,dopřává si luxusu ale na jednom večírku mu omylem zabijí jeho jedinou oporu manželku a všechno se mu zhroutí,manažer ho hodí přes palubu a skončí skoro na ulici,když mu odeberou dceru snaží se dostat opět zpátky nahoru aby mu ji vrátily.Celkově docela dobrý i když první polovina filmu nic moc až když se začíná drápat zpět nahoru to začalo být zajímavý,F.Whitaker podal dobrý herecký výkon. ()

madline24

Rocky Balboa 21.století. Trochu podobné (ano, jsem Rockyho velká fanynka, takže ty podobnosti nemůžu nevidět), ale přesto velmi příjemné. Po dlouhé době film, co mě vtáhnul do děje a zajímal mě až do konce. Jediné minus pro mě bylo, že Rachel McAdams nedostala víc prostoru. ()

serbero

Po zhliadnutí tohto filmu som bol dosť sklamaný, očakával som viac. Nemám rád filmy kde sú angažované hollywoodske celebrity a majú len malé šteky Rachel McAdams tam bola úplne zbytočná a 50 Cent bol len reklamný pútač aby na film v ktorom beloch namláti občanovi tmavšej pleti prišli aj jeho bratia ( Nigga ). 3* len kvôli Gyllenhaalovi. ()

buryman

Box paráda pak, ale bla bla bla pak bla bla bla s dcerou jo a bl bla bla s trenerem mini trenink dobrý a pak zas hezký box. ()

flegmos

pribeh ma nedostal. Tak kliseoidny scenar som naposledy videl v Rocky 4. Je taky ciernobiely ako rozpravka. Ako reklama na biopotraviny. Herci tento film velmi vysoko tahaju nahor a to je vsetko. Cisty priemer. ()

ragnar1

Co to mělo být? Celý snímek čitelný a předvídatelný. Napětí? Pro mne takřka žádné. Drama? Ano, zde se najdou prvky tohoto žánru, ale jen velmi sporadicky (úmrtí manželky, vztah hlavního hrdiny a dcery, návrat na sportovní výsluní - ikdyž i tady reálná smysluplnost pokulhává). Herecké výkony? No myslím, že velmi nepřesvědčivé (většinou strnulé výrazy hovoří za vše). Ne, že by se mi nezamlouval výkon rádoby uvědomělé dětské postavy, ale ostatní herecké výkony moc nestojí za hodnocení. Člověk už si zvykne rok co rok na sportovní drama z okruhu drsnějších sportů (a že některé kousky jsou hodně povedení a vydařené!), ale jestli se bude vznik těchto filmů ubírat tímto směrem, tak ani nebude nutno se s těmito filmy nějak více seznamovat, bude to nuda, klišé, nuda a klišé... ()

Bertramm

Když už něco dělám klišácky, musim na to lišácky. Zlatej klišák Balboa a i ten se utnul 5kou. Sumamsumárum.... Jake je po čertech tvárnej herec a oproti němu je třeba... Di Carpacio rozmazlenej skautík. No ale tohle byla jen dvouhodinová jednohubka o ničem a konec zvonec. Ty dvě hodinky byly pro mě jak vyržet v ringu 12 kol s papežem a diskutovat o existenci toho.....Boha. Zbytečně strávená doba. ()

AAsniper

Samozrejme že som neočakával žiaden prelomový film. Veď čo sa dá nového vymyslieť v odvetví boxu? Všetko podstatné nám zhrnuli klasiky ako Rocky a Raging Bull. Tento film vyťahuje kvality z oboch. No a čo, že je dej predvídateľný? No a čo, že má film v sebe ale že úplne všetky klišé filmov podobného typu? Fanúšik boxerských filmov ich očakáva, fanúšik boxerských ich prekusne, dokonca si ich aj po x-tý krát vychutná. Herecké osadenstvo kvalitné, kamera super, zvuk parádny. Kvalitný zážitok, avšak nič prelomové. 4 hviezdy ho podľa mňa charakterizujú dokonale. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo