emdvojka

Veľa tmy, veľa dlhých záberov. Veľa skvelých vystrašených pohľadov a veľa skvelých strašidelných zvukov. To ničivé ticho a desivý tikot starých hodín sprevádzaní dreveným vrzgotom dverí.... to bolo super. Ale stej tmy a stých častí, kedy od Vás očakavajú kúsok fantázie by som bral niečo iné. Niečo viac hrôzostrašné... Ale i tak je Wan majster svojho remesla a vie i keď jeho filmy sú dlhé upútať človeka na celú stopáž. Fajn i keď, ako sa hovorí nebola to celkom moja parketa...(500 komentár) ()

Mukunda

Dobře natočené, ale tak říkajíc plné různých klišé. Snad každý musel vědět, jak dopadne ten pes, a když tak doopravdy dopadl, chytal jsem se za hlavu. Co je pozitivní, že hrdinové amerických horrorů se konečně naučili při zkoumání tajemných zákoutí a zvuků rozsvítit. ()

Amyi

Jedine co vycitam filmu je: hned v uvode tvrdia, ze je to podla skutocnej udalosti...ja netvrdim, ze je to nemozne, lebo o svete viem este priliz malo a nikdy nebudem vediet dost... ale dop**i, aj keby to bola pravda, tak by som nikdy nenapisal, ze je to podla skutocnej udalosti, lebo su ludia co sa potom budu doma bat pri "zahadnom" vrzgani nabytku asi tak o bzilion krat viac! ()

superwinky

Dle mého názoru jeden z nejlepších hororů, který byl kdy zfilmován. Atmosféra, filmové triky, herecké obsazení... Naprosto bezchybné! S kombinací příběhů podle skutečných událostí ze života Lorraine a Eda Warrenových je snímek na vrcholku a myslím, že Wan z něj vytěžil co se dalo. Vera Farmiga opět nezklamala a její výkon mě opět uchvátil. Její nevinost a styl je naprosto bezkonkureční. James Wan je rozhodně mistrem ve svém žánru. Snad se budeme moct těšit i na další filmové lahůdky. ()

Bollek

Dost by mě zajímalo, nakolik je film podle skutečnosti a kolik si autoři vymysleli. Každopádně ten zbytek domysleli téměř dokonale. Takovýchhle hororů jsem já osobně viděl velmi málo. Nevím jestli se tak málo točí, nebo jsem měl prostě smůlu jen na špatné horory. Moc se mi líbila celková atmosféra, práce se zvuky, lekačky, vlastně skoro všechno. A zapojení páru démonologů do děje bylo taky skvělé. ()

mirecek

Je to horor stejný jako spousta jiných, vůbec nic výjimečného. A proč má tak vysoké hodnocení ? Přeci díky šťastnému konci -.- ()

bubblebobble

Technicky dokonalé, obsahovo prázdne. Nebyť asi prvej polhodiny, idem s hodnotením ešte nižšie. To prvé stretnutie kedy to dievčatko s ťahanou nožičkou vidí dačo za dverami, to je proste MEGA. To bolo prvý a bohužiaľ posledný krát čo ma niečo v tomto filme vystrašilo. Vadí mi jednoducho to prevedenie kedy zlo vlietne na scénu a otravuje tam už do konca filmu. Nič sa tu neskrýva, nič nie je zahalené tajomstvom. Divák všetko dostane na tanier. Od istého momentu tam len všetko lieta a pobehuje sa tam kade tade. Efekty zostarnú, prostunký príbeh zostane vždy. Deti... A nemyslíte si, že vás má ujo režisér tak trošku za debilov? ()

Plechpetr

Filmy by to byl rozhodně lepší, kdyby jim na konci filmu nevymklo vše z rukou. Trošku se neudrželi a roztočili to jejich běsnění do velkých otáček, až se člověk úplně přestal bát a začal se smát. No snaha byla... ()

Hpatrik

Zručně natočený horor z rukou talentovaného tvůrce, bez samoúčelných lekaček s poctivě budovanou děsivou atmosférou, nepřináší sice nic nového, ale zaboduje vysokou technickou kvalitou (výborná práce se zvukem), děsivou hudbou a hvězdným castingem. ()

michald99

Další uvolňovačka strachem sevřených měchýřů je tady, tentokrát v čele s Jamesem Wanem, který si udělal jméno svým debutem Saw a od té doby se u něj jen červená. A The Conjuring není výjimkou. Od bouchání dveří až po strašlivě ječení vrásčité stařeny plivající krev na bílé prostěradlo drželo moje srdce v kalhotech. Podle skutečných událostí to sice nebylo, ale přihlouplý text, který tak hlásal na začátku, nedělá film o nic míň strašidelným. ||80%|| ()

vera27

Hrůzu nahánějící horor, který pocit strachu opravdu vyvolá. Příběh je sice tuctový, ale jedinečně zpracovaný a reálný. Kvalitních hororů se v dnešní době moc netočí, tohle je vyjimka, která si zaslouží patřičné ohodnocení. ()

KafuR

Sympatická žánrovka okořeněná atmosférou 70. let, příjemným hereckým obsazením a příběhovou kostrou s nálepkou "true story". Film nesází na lekačky, prakticky všechny vypjaté momenty jsou výsledkem předem rozjeté dějové linie, ale za to se tu pečlivě od začátku buduje správně ponurá atmosféra, okolní prostředí a samotný baráček také neláká k rodinné dovolené, a tak na konci nezbývá nic jiného, než do svého seznamu povedených duchařin přidat další položku. ()

PenaPP

Napínavý horor se spoustou lekacích scén, který navíc neobsahuje hektolitry krve, jak je u dnešních hororů tradicí, a hlavní postavy se dožívají konce. Takových se dnes moc netočí, což je škoda. ()

Fat'Fatal

V podstatě stejný plot jako v Insidious. V domě vržou dveře a tahají se spící děti za nohy, povoláme tedy Ghostbusters a ti je vymítí. Škoda, že nejsou ani zdaleka tak vtipní. Ve filmu opět nikdo neumře a tak nejstrašidelnější jsou zřejmě lekačky, které ale stejně moc nefungujou. Napětí se ve filmu sem tam mihlo, jenže když jsem se v půlce filmu divil, že se ještě nic nestalo, tak to trochu ztrácí smysl. Jako horor to funguje napůl, proto tři hvězdy. Film vychází z reálné události a trochu jsem si zase rozšířil obzory. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

hrudka

Povedený film, při některých scénách mi opravdu mrazilo. Dobře natočené, dobře sehrané, povedený timing, povedený zvuk. Nakonec tomu odpouštím závěrečné historické fotografie skutečných postav a novinových titulků... protože dojem z toho celkem zesílil, nesnížil, nezkazil. ()

AxelWers

Hustá atmosféra, napätie, kvalitný horor. Čakal som čosi viac, ale sklamaný nie som. Inšpirované skutočnými udalosťami. ()

helraiser

Tak tohle se opravdu povedlo. Po dlouhé době opravdu strašidelný film kde hlavní roli hrají duchové a strašidelný dům. Vše klape jak má, herecké výkony jsou na úrovni a opravdu jim to věříte. Co se týče atmosféry tak ta je opravdu prvotřídní, pěkně temná, pomalu budovaná od prvního pohnutí předmětu, přes stále se stupňující se útoky temných sil na rodinu až po neskutečné finále, které opravdu stojí za to, i když u některých diváků tím film trošku ztratí, kvůli výmítačskému závěru, ale u mne to bylo právě naopak. Lekačky tu fungují na sto procent, ten kdo čeká laciné lekačky a digi bubáky tak bude opravdu zklaman, tohle je poctivá duchařina, kde hlavní roli hraje pomalu budovaná atmosférá a vše funguje jak má. Doporučuju dívat se v noci, to je opravdu zážitek. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění