Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

J.Mayen

Dneska jsem si dal repete tyhle pekny a na vecer velmi vhodny lahudky. V nekolika momentech jde videt shodu s Exorcistou, ale zase v dnesni dobe natocit neco co nenim v necem nicemu podobny lze asi uz jenom tezko. Libily se mi obe deti, teda myslim jak vse s ladem skvele zahraly. Kolikrat mi prijde, ze detsti herci zvladnou svoji roli lip nez jejich dospeli kolegove. Kdo hleda na vecer pekny horor, tak tady ho ma. ()

vodkasesemte

No konečně něco ze života... jo a mimochodem, čuráci, demoni se neschovávají ve skřínkách (nehledě na to, že mužou posednout i předměty). Do života jim otevřete dveře snadno sami tím, že se dopouštíte hříchu. To jen tak na okraj. A kdo ještě nemá v hlavě totálně nasráno, musí si dát dohromady, že pak je celá naše společnost POSEDLÁ! Jen to není tak vidět, protože jsme legalizovali zlo a s demony takřka vytvořili alianci. A mě posedá ten nejhorší - nenávisti a posléze masoové vraždy. Pořád si představuju, jak vás zmrdy rozsekám na malé kousíčky. Bude to zábava! Zítra napíšu delší komentář, až se na to pořádně podívám. Ted jdu do hajan, pa! Dont you think maybe I should have packed up my stuff from my office (tak muže bejt rád, že mu něco neukradla - asi toho už má dost)? When you eat animals, you become one (výborný - přesně todle jsou problémy dneška). Gets the message across? Thats going to make you so POPULAR. Dad, you need to understand, we are all one big family on this planet, no matter what species, and we dont eat our family (fakani budou poučovat svoje fotry - přitáhl bych čokla z utulku, před ní ho zabil, upekl a donutil jí ho sežrat). You are entering a shoe-free zone (dneska jsem o tom psal - o těch kurvách, že jim chlapi prostě jen slouží a přejímají jejich životní styl - místo toho, aby mu rozbil držku a jí uřízl hlavu, tak si o tom přátelsky pokecaj - co naplat, že s cizím chlapem bude trávit čas jeho Bohem předurčená žena jeho mrtky - mají starost o to, aby se do domu nedostaly bakterie, neušpinil koberec a další hovna). Theres a doggie door! Lets get a dog from the shelter (byla posedlá už předtím - to nebyl vtip - myslím, že to naznačili dost jasně). Výbornej film. Moc se mi líbí - nechá ty zmrdy, aby si zahráli sami sebe, a ještě se u toho prímově bavili. Tydle souvislosti jim vubec nedochází. A mně jich hodně uniká. Pomužete mi? Critters come over from those woods. Your mom says that? You know, its for the best (kripl). You cant say stuff like that. Its going to upset your sister. For real? You are going to blame this on me? Je to nabytý dialogama (jakýma). Mercedes, baráček, a přece nejsou štastní. Nebo jen na chvíli. Snaží si zlepšit náladu kupováním dárku. A hele, kosa dopadla na kámen. Budou nejštastnější lidi pod sluncem. Poland 1920. Dibbuk. Hebrew word for dislocated spirit. Trap demon. Whoever made this box certainly had intense convictions. Its why they concealed this lock and carved these words. Basically what they are saying is warrning. Deadly. Do not open. So, dont open it (brány do pekla jsou otevřené). Co je s ní zase špatně? Má větší apetit, sereš jí - což je pochopitelný, stejně jako její nevlastní tatínek a cizoložná matka. Whoever sits in the refuge of the most high, he shall dwell in the shade of the Almighty. I will say Hashem. He is my refuge, my fortress, my God. I will trust in him. For He will deliver you from the ensnaring trap (jaký vydání čte) from devastating pestilence. With his pinion Hw will cover you and beneath His wings you will be protected. His truth is shield and armor. You shall not fear the terror of night… identita byla prozrazena. Já se nebojím teroru tmy, ale světla! What he wants form my daughter? Co asi… to samý jako každej pedofil. Užít si s ní! The dibbuk looks for innocence. A pure soul (šest už jí bylo, ale). The gost begins to hear voices, experience visions. All of this is the deception of the spirit to protect the host and drive others away (já nikdy neměl vidiny, ani neslyšel hlasy). The final stage is when the dibbuk (najednou s malým) attaches to the host, the two becoming one (to se stalo vám, českým prasatum, aniž byste si toho všimli). Demoni vám popletli hlavy, cesta života je vám k smíchu. Žijete sami v temnotě. It will feed and take until there is nothing left. It wants only one thing, that which it does not have (body). Life. The only way to stop the dibbuk is by commanding it back into the box by its name. Ti demoni to taky nemaj lehký. Začínám s ním cítit. I dont have its name (aha, tak proto je to s malým). Myslel, že se tak jmenuje. Nedávalo to smysl. Exorcism. It is too great of a risk. Tak k čemu tu jste? Kvuli prevenci? The dibbuk could come upon anyone attempting to perform the ceremony. Tak proč jste to nenapsali na tu bednu! This must be left to the will of God (deus vult). If it would be your child, would you leave it to the will of God? A komu jinýmu, ty demente. To si piš. Ještě ho mužeš odvíz do nemocnice. Pikuach nefesh. A permitted violation of a Shabbat law. A human life is in danger (not life, soul). I am not only allowed, but required to act (aha). Až si to rozdáš se třema týpkama v podchodu, tak se mužeš vrhnout na demony. I called a friend of mine. Shes (shes!) a mental - health specialist (to nemá chybu). No muže se na ni podívat. Spend a couple of days giving her a full evaluation at her facility (dokonce). Book of Psalms. If the spirit was contained, it would have to look upon itself (mirror), to be forever reminded that it turned away from God. Abyzou. Taker of children. Dyt to řikám, pedofil! A zbytek až zas jindy. The doctors, they cant help us, cna they? Can you help us? Of course. Do I look like a doctor? As the others have done in the past, I have asked you to put something from your heart in the box. It is believed that this essence will bind the prayer. The strength of my entire family is with us. Chudák demon. Even in the face of this evil, our faith must remain unwavering (dyt žádnou neměli). Oil of two olive trees. Oil represents light. Water represents darkness. May God separate between these two as only light can dispel darkness. Nor the destruction that ravages at noon. Put Your hands on her. You need only look with Your eyes and the punishment of the wicked illuminator. Everybody put your hands on her. Cast all fear from your hearts. Nebylo by lepší ho zastřelit pětačtyřicítkou? That is no longer your daughter. Ona jim utekla ze sálu! Výborný. He will instruct His angels in your behalf to guard you in all your ways. I say to you in the name of God, leave this flesh! He will save you from the destruction and pestilence (nákaza/mor). You are cast away from the eyes of God! Daddy! Abyzou! Tzadok. Clyde. Ole Bornedal (directed by). () (méně) (více)

Hyssi

Film je po technické stránce úplna sračka. Opravdu by mě zajímalo co dělal střihač v první hodině filmu.. Nápodobně na tom byl i kameraman, kterej držel tu kameru v ruce poprvé, ale tak chápu někde se začít musí. Ovšem po příběhové stránce to nebylo až tak zlé, ale že by to byla nějaká hitparáda se říct nedá. Hlavní postava na styl bobra byla hrozně otravná a doufal jsem že zdechne... Film docela sračka [20 %] ()

Rodriguess

V kine vyborna zvukova kulisa. Dejovo nic moc ale tak tie zvuky ma celkom paradne strasili. Herecke vykony mohli byt tiez o kus kvalitnejsie. Celkovo mal film taky pomaly spad a koniec no neviem, radsej nehodnotím. ()

Shinnie

Nemám rada horory. Iba niektoré a to musia byť fakt veľmi dobré aby sa mi páčili. Toto však bolo tak trápne až to bolelo. Zdĺhava predpríprava na ľakačky ktoré nestáli za nič. Neviem či som bola príliš odosobnená ale fakt ani jeden raz som sa nezľakla. Bol tam síce pokus o naľakanie extrémnymi zvukovými výkyvmi ale takéto triky tú boli už v 40 rokoch minulého storočia alebo ich hojne využívajú aj v nízkorozpočtových béčkach. A neviem či je chyba vo mne ale pár krát som sa náhodou aj príjemne pobavila, aj keď to určite nebol zámer režiséra (napr. scéna kde sa snažili vyhnať diabla z toho dievčaťa, vidlička v otcovej ruke). Tak celkový dojem nie je až taký strašný a ak máte radi horory (alebo skôr thrillery ktoré si nevedia vybudovať kvalitnú atmosféru) a je vám jedno o čom sú a husia koža vám naskakuje už v momente kedy sa zhasnú svetlá v kine tak je to práve pre Vás. ()

Chris_Mike

Vymítač ďábla v židovském provedení? Proč ne! Sice nic nového, ale slušně udělané a dětský výkon byl skvělý. Klidně 4* ()

veverysiak

Pretlak exorcistických filmov spôsobil presýtenosť ponuky nad dopytom, v podstate už možno ani nie je čo nové povedať, ale toto je remeselne slušne zvládnuté a obstojne zahrané, ničmenej hlbší a trvalejší dojem to nezanechá, takže 55%. ()

Susperian

Fuj takhle blbě už mi u horroru dlouho nebylo. Zásadně se na ně dívám po desáte večer. Samozřejmě film nenabízí nic extra nového, ale to co předvádí je pro mě dostačující. Ta scéna v tunelu a následné sono trupu, mě bude ještě dlouho strašit... ()

raxxx

Toje přesně ten horor ve klasickem stylu Vymitače, žadne trapné "lekačky" typu (Sinister ,Insidious apd.),film má přiběh dobře dávkovane napěti ,dobři neokoukani herci ,triky ,mysterium a dokonce natočeno prý podle skutečne udalosti ,musim řict že jsem se po dlouhe době u hororu bál ! :-) ()

suboss

Za posledné roky ma bohužial v mojom obľúbenom žánri veľa filmov neohúrilo. Na Possession som sa tešil už dlhšiu dobu. Nemôžem povedať, že som úplne sklamaný, aj keď ani veľmi nadšený nie som. Rozhodne to ale nie je žiaden prepadák a patrí k tomu lepšiemu, čo nám rok 2012 priniesol. Veľmi kladne by som tiež ohodnotil herecký výkon tej mladšej sestry. ()

MiniRecenze

A máme tady hororový snímek,který vás uvítá titulkem :podle skutečné události.....jestli tomu uvěříte ,to už nechám na samotném divákovi.V jednom nejmenovaným rádiu jsem na to slyšel velikou chválu a proto jsem na něj vyrazil.Film má opravdu pomalý rozjezd a spíš jsme svědky dramatu,ale po otevření skříňky se začne situace otáčet v rychlejším tempu.Jsou zde solidní trikové efekty,hudba taky nese svůj podíl na atmosféře a mladá hlavní představitelka má před sebou určitě zajímavou kariéru.A teď ty negativa, O.Bornedal si hodně "půjčuje" s jiných a starších snímků,což je tak trochu škoda,nějakou originalitu bych ocenil.Když se to vezme "kolem a kolem" určitě si na něj zajděte, atmosféra v kině by dala krájet. ZAJÍMAVÉ!!! ()

Kracmera

Takový ten povedenější průměrný horor. Takže vše jede podle předem jasné šablony, kdy v první polovině filmu funguje napětí a buduje se atmosféra i příběh a v druhé je pak vše klasicky přehnané a závěr musí být co nejvíc akční a "strašidelný", což už jako vždy nefunguje. Ze třech filmů o vymítání, co jsem zatím viděl, mě tenhle bavil nejmíň, i když ta atmosféra v první polovině opravdu funfuje dobře ... ( ty další dva jsou Vymítač ďábla ***** a V moci ďábla ****) ()

Hookins86

Většinou dávám minimálně hvězdičku za to, že je film natočen podle skutečné události. To samozřejmě platí u tohodle hororu, ale bohužel dávám maximum a to jsou 3 stárs i s tím bonusem za skutečnost. Bohužel to kletbě z temnot nepomohlo - nic převratného... ()

david666

Solidní práce i přes skutečnost, že se nejdená o nic nového pod sluncem a taky se mi nechce moc věřit, že je to "dle skutečných událostí". To je až moc přitažené za vlasy. Kladem je ústřední postava malé holky, která mě, ani nevím čím, ale přece jen svým hereckým výkonem poměrně děsila. PS: konečně vím, co znamená "strč prst skrz krk":-) ()

wick

Když potřebuje tvůrce aspoň něco vydělat a nemá originální myšlenku, tak co uvede na počátku filmu: no přeci natočeno podle skutečných událostí. Protože jinak jsme exorcismus viděli už mnohokrát a v lepším provedení. ()

Brodequin

Souhlas s Verbalem. Po dlouhé době fakt dobrý horror, u kterého jsem měl občas husí kůži. Pro mě určitě lepší jak vychvalovaný Sinister, u kerého jsem se nakonec spíš smál. Jednoduchý příběh, nic extra dramatického, ale atmosféra výborná a některé scény opravdu strašidelné a to hlavně díky dobrým hercům! Společně s hrorrorem Mama si myslím, že se jedná o výbornou lahůdku v daném žánru. Tohle si zaslouží lepší hodnocení. ()

Templář

Nečekaně dobrý film, který sice nepřekvapí záplatkou, ale je svižně a zručně natočený a udržel mé nervy v napětí prakticky celou stopáž. Jako příjemné zpestření vidím závan židovské "mytologie". Myslím, že poměrně nízké hodnocení není tentokrát na místě a vlastně mě celkem překvapuje. Milovníkům hororu určitě doporučuji shlédnout a myslím, že ani ostatní nebudou litovat. (DVDrip, TV, 2D, dabing) ()

brasek

Sklamanie! Ďalší tuctový snímok, ktorý sa zaoberá témou ktorá bola x-krát a omnoho lepšie spracovaná. Bez napätia a atmosféry, mrazí ma akurát z nudy. ()