Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

Tomsterson

Na začátku se dozvíme, že film byl natočen dle reálného námětu. Tak ten končí asi v druhé minutě. Zbytek už je vyloženě smyšlený a vyloženě mě nudil. Jen jsem sledoval čas a odpočítaval minuty do konce, protože z kina předem neodcházím. Za mě: nudná fraška s židovským rádoby strašidelným námětem. Četl jsem v různých hodnoceních pochvalné komentáře k tzv. "lekačkám". Tak kladné na nich bylo jen to, že byly extrémně předvídatelné a dařilo se mi v kině pravidelně vylekat svou ženu. 1* za hudbu. Dal bych možná i dvě, ale závěr filmu včetně těch vymítačských scén mě přesvědčil o tom, že si to The Possesion nezaslouží. ()

NeverEver

Prumerny horor. Skvely detsky vykon hlavni hrdinky. Sympaticke osazenstvo, nekolik "novych", prekvapivych hororovych momentu. Rychly spad. Tak akorad na posmusele listopadove odpoledne. Pry " based on a true story"... A to mozna byl kamen urazu..proc to tvurce svazovalo a nedali vetsi prostor sve fantazii, protoze by to filmu urcite prospelo.Skoda. ()

TOPmoovie

rezisersky velmi vydarene.pre divakov ktori vidia prvy krat tento typ scenaru..to bude urcite uchvatne. a tiez, skvela reklama na stravu bez masa na zaciatku:)) sympatickeeee ()

frantad

"Co to będzie, co to będzie, tyle grzybków w trawie wszedzie..." Ten duch polské "unašečky dĕtí" byl dost dobrý. Ale zatímco Američani se ji bojí, Poláci se na tom baví, protože ví co říká;) ()

ScoRPy

Možná nikterak originální, ale zato technicky velmi dobře zvládnuté, sympatičtí herci, výborná atmosféra, několik mrazivých momentů. V záplavě podprůměrných hororů, pro mě tento film rozhodně vyčnívá. Bavil jsem se... ()

Raziel811

Dvě hvězdy jen kvůli tomu, že ač se to nezdá, jsou ještě horší filmy než je tento. Každopádně předvídatelné, nudné, nezajímavě zpracované a ani Jeffrey Dead Morgan to nezachrání. ()

martan271

No moc jsem tomu nedávala,trailer mě nadchnul(i když to i i Sinister,a mé zklamání bylo veliké) a nezklamal.Film má hustou atmosféru a ta se dnes hledá jako jehla v kupce sena.A já prostě mám posedlé lidi ráda.Radši něco děsivého než nějaké bezhlavé krváky.Chtěla jsem dát i 5* ale za konec dávám jednu dolů . ()

injoy

Zatim poslední horor co jsem viděl... už mi trochu splývají, přeci jen, v tomhle žánru se nic moc nového vymýšlet nedá. Každopádně tady je atmosféra poměrně solidně strašidelná. ()

xwerm

jednoducho povedané konečne niečo čo sa dalo pozerať a nemusel som to vypnúť po 10. miútach. Je to dobre sfilmované, herci fajn 8/10 ()

Keys1

sklamanie, ak chcete fakt dobrý horor na podobný štýl tak zabudnite na toto a pozrite si SINISTER !! je to pre mna bečko a tak som sa na to tešil ... 40% ()

Mark1983

Spíš thrillerový,než hororový průměr,který se dá dodívat,i když se zdá místy nudný,ale je to takový - dá se říct fantasy thriller,než přímo horor. ()

fabregas1

Pro mě hodina a půl dobré zábavy. Pokud překousnete předvídatelný děj, pořád nám tu zůstává dobrá atmosféra, která je okořeněná výbornou hudbou a solidními herci. Jefery Dean Morgan se mi v roli starostlivého otce moc líbil. Nečekejte krvelačnou řež, tohle je horor/thriller pro všechny nenáročné diváky. Pro me zručně natočená duchařina, za kterou si stojím a kritiku tady ignoruju. ()

zekon

Téma není nijak novátorské, ale perfektně zpracováno a dost dobře to hrne od začátku až do konce. Po dlouhé době nadprůměrný horror který neobsahuje spoustu trapáren a ujetin. I když...nejtrapnější bylo asi upozornění že se to skutečně stalo :) ()

ZekiZeki

OK, možná ne nejoriginálnější horor všech dob, ale pořád lepší než všechny ty nedávné found-footage horory tvářící se rádoby cool, pro něž je důležitější forma nežli obsah.Tohle je prostě staré dobré a poctivé strašení. Další porci prosím! ()

teseth

No kdyby se nám autoři scénáře nesnažili neustále vnucovat linii o rozvedeném manželství ale věnovali se té linii s posednutím a vymýtáním tak by to bylo fajn. Všechno bylo dobře natočené i zahrané ale nikam to pořádně nesměřovalo ani to negradovalo. Jen to šlo k tomu unavnýmu "finále", které bylo napínavé asi nedělní oběd s celou rodinou. Škoda protože prvních pár minut bylo skvělým rozjezdem. ()

Allein4

Záhadná skříňka, schovávající zlého démona... Jak ohraný to námět. Zpracování samo o sobě průměrné, herecké výkony bez větší fantazie...takže také průměrné. A tak i mé hodnocení nemůže být jinak než...ano, průměrné. ()

Maarty86

Celkem průměrný horror ve kterém není ani moc lekaček, atmosféra taky nic moc a tak nějak jsem od toho prostě čekal víc. Na druhou stranu, alespoň nepřepálili stopáž, film nestačí začít vyloženě nudit. Taky lepší než většina slasherů z dnešní doby. Pokud ale srovnám s duchařinou z nedávna (např.skvělé V zajetí démonů,Sinister), tak se jedná o průměr. Jo a bejvalka hlavního hrdiny je něco děsně nesympatickýho. 60% ()

Unrealik

Aneb jak by vypadala Alma ve filmu.:) Kdo hrál F.E.A.R., pochopí. Sice očekávaný děj, ale celkem dobře natočený. Jen pár věcí bych změnil, postavy měly velkou oblibu ve tmě a vymítání v podobě toho židovského duchovního mi přišlo docela srandovní. ()