Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

TommyDiamond

Překvapivě dobré. Takováto duchařina mi nevadí. Šeptací krabička, která si vždy najde svou oběť a hostitele. Nijak zvlášť přehnaného nebylo a to závěrečné vymítání jsem jednoduše překousnul. ()

snek49

Na těch hororech přece jen něco je. Nedívám se moc často, ale když už k něčemu takovému dojde, většinou nešlápnu moc vedle. Celou dobu šlo o slušný nadprůměr, který konec a hlavně samotné "vymítání" trochu sráží dolů. Každopádně na páteční večer docela fajn... ()

vZeč

Tři a půl hvězdy musim zaokrouhlit nahoru, když vidim, jak nemilosrdně průměrně hodnotí ostatní. Příběh možná není originální, ale to jsem ani neočekával. Místo toho jsem dostal velmi solidní a hlavně Fungující řemeslo. Film bez větších failů. Dlouho mě tak nepotěšil US horor. Herci bezchybní a ta holčina. Holly fuck... jestli budu mít někdy dceru, černý vlasy bude mít jen přes mou mrtvolu. WAIT! ()

PRobin

Kdo mě zná ten potvrdí, že jsem strašpytel. Od Kletby z temnot jsem taky čekal, že mě to vyděsí, ale chyba lávky! Ono to je ošklivé, mít v sobě bubáka, kterej křičí přes PC monitor a umí vyrvat zuby na dálku. Ale zklamáním byla celková koncepce, kdy vám příběh taknějak řekne, kdy se máte leknout, připraví vás na to (aby to nebylo tak hrozné) a nakonec všechno dopadne tak, jak jste hádali z traileru. Prostě překvapení se žádné nekoná, dokonce ani když je holčička v márnici a může pořádně bafnout... K tomu rabín, trenér a hnusná blondýna. Navíc hned na začátku máme jasno, že to je "natočeno dle skutečné události". Ještě aby ne, amerika je plná malých holek, které se přežírají. ()

Voorhees

Horor? fakt? Pár fakt špatnejch lekaček, špatný děsi a nakonci onanujici žid s rodinou nad dívkou jež velice emocionálně prožívá svůj první orgasmus, hold dospívaní to je tvrdej chléb a co teprv až holka dostane menstruace, to po nebesích pojedou 4 jezdci. Pak jedno retardovaný mimčo a kamion. Fakt děsně špatnej horor. ()

eagles22

Je to opravdu dobrý horor a dal bych mu pravděpodobně i lepší hodnocení, jenže mě opravdu rozčilují velké nelogičnosti. Nejsem vůbec puntičkář, ale (POZOR SPOILER!!!) aby si holčička nasadila prsten a nedošlo jí, že je na něm něco špatně a že není normální, když jí modrá ruka a že jde v nemocnici na vyšetření a nikdo jí ho nesundá a nikomu z doktorů to není divné, to už je podle mě trochu moc. Jinak ale solidní řemeslo. ()

nesli

Film trošku kazí krátká stopáž. Dějový nástup je místy moc až rychlý a člověk má pocit, že bylo ve střižně seškrtáno více, než je zdrávo. Jako celek neurazí, ale ani nijak extra nepotěší, 6/10. ()

singone

Jinak průměrný horrorový snímek pro mě vytáhlo z průměru příjemné překvapení, že jednou démon konečně nebyl křesťanský, ale židovský, což filmu dodalo jakousi zajímavost, bohužel jinak tam vlastně nic extra k vidění nebylo (až na tu magnetickou rezonanci), takže na víc než 3* to nestačí. ()

Knor

Moc jsem tomuto filmu nevěřil a nakonec jsem příjemně překvapenej. Při několika scénách mě slušně zamrazilo a příběh taky není špatnej. Bohužel takovýchto vymítačských hororů je tolik, že je těžké vystoupit s něčím opravdu originálním. Tato Kletba vlastně nepřišla s něčím úplně novým nebo jiným, takže se řadí spíš k tomu většinovému průměr. Mě se to ale odcela líbilo tak bych to označil za lehký nadprůměr, určitě to není ztráta času a jestli se chcete trochu bát je to dobrá volba. ()

darthhokro

No vida, tak tu máme další rýmejk exorcisty, tentokráte ze skákajícím židem z jeruzaléma a glumem schovaným v krabičce. Film se sice trošku vleče, nicméně díky šeredné ježibabě Kyře Sendvičové, to bylo i strašidelný, minimálně na 4. hvězdy. ()

joelly01

Toto byla ale prevelika nuda u ktere jsem nekolikrat usnula. Tech poslednich dvacet minut bylo docela slusnych a kladne bych hodnotila i vizualizaci demona, ale jinak docela zklamani. Posedla ani nedelala mosty a nelezla po stene, prece vsichni co jsou posedli demonem musi delat mosty a lezt po stene!!! Ted take koukam ze film trval velmi sympatickych 88 minut, ovsem ja musim rict ze ta prvni hodina mi prisla jako hned tri. Asi bych to ani nedoporucila dal, Klenot to zalomil hned po zacatku. ()

Najt

Zajímavá a zábavná jednohubka. Krásné natočené. I když příběh a závěr jsou v podstatě obyčejné a nic extra, celkově to na mě působí dobře. Z pohledu obsazení to Jeffrey Dean Morgan zahral výborně, což i ostatni osazenstvo a po technické a atmosférické stránce pěkně koukatelné a proto hodnotím jako dobrý nadprůměr. ()

movemat

Celý film si vravím, že účasť Javiera Bardema je na ňom to najlepšie. A pri hodnotení zistím, že tam ani Javier Bardem nehral. Kde do prdele zohnali takého skvelého dvojníka? Film je inak celkovo dosť priemerný. Naoko  zmena z tradične katolíckeho exorcizmu na židovský exorcizmus v podstate ani žiadnou zmenou nebola. Šablóna zostala úplne rovnaká - od začiatku až dokonca.... Ono v tejto tématike duchárčiny je aj dosť náročné prísť dejovo s niečím zaujímavým. Skôr sa tie horory predbiehajú len v tom, ktorý bude po technickej stránke lepší, prípadne, ktorý dokáže byť viac atmosférický než len lacne jumpscarový. ()

Homerking

Kluci jako Paimon, Dybuk, Lamia nebo Azazel mě budou vždycky bavit. V tomto hororu se setkáme s démonem jenž sídlí v záhadné skříncě a netrpělivě čeká na nového majitele kterým bude malá nevinná dívka. Lehce nadprůměrný vymítačský horor s jednoduchým, snado sledovatelný ohraným dějem, co ale posouvá The Possession na lepší úroveň je audiovizuální zpracování, výborné efekty a několik neotřelých hororových scén obzvlášť ta s instantní paradontózou. ()

KateW

Po dlouhém čase a mnoha trapných pokusech, je tu konečně více než solidní duchařina. Lekačky, scény, které prožíváte se zavřenýma očima a napínavý, i když trochu předvídatelný, příběh. Plně si zaslouží čtyři hvězdy, pátou ubírám za občasnou překreslenost příběhu a já teda nevím, ale moji rozvedení rodiče se nemůžou vidět ani 13 let poté, natož, aby po roce od rozvodu si spravovali počítač. Američané by toho optimismu měli nechat. A ještě jedna věc; Kyra Sedgwick mi absolutně nesedla do téhle role, když začala hysterčit v soudní scéně, měla jsem chuť soudci doporučit ji jako nevhodnou styku s potomky. ()

mark9th

No mne sa to pacilo viac nez je tunajsie hodnotenie. SPOILER! Nepochybne k tomu prispel aj zaver, ktory chvalabohu nemal ten znamy ''no a sme opat na zaciatku'' koniec, teda aspon co sa tyka tejto rodiny :). Hoci vacsina deja neoplyvala vylozene ''scary'' momentmi, prave to bolo pre mna vyhodou tohto filmu, nakolko v tomto subzanre hororu sa uz pomaly kazdy druhy pokus stava skor parodiou, tento film naopak na mna posobil vierohodnejsie nez ostatne. Nesnazi sa vas vystrasit kazdych 5 minut nejakou trapnostou, ale poctivo si buduje atmosferu a hlavne akotak zmysluplny pribeh,aby to na vas na konci vsetko vybalil. Zasluzenych 75% ()

Lkn

Nic hrozneho na co by se nedalo divat, ale jen prece pri scene v krematoriu mi bezel mraz po zadech. Neumim si predstavit, ze by se tohle melo opravdu dit. ()

vieriX

Bylo tam spousta momentu, které dokázali hodně vystrašit, ale zbytek byl vesměs průměrný s na podobný film Sinister opravdu nemá. Úplně nedostatečně je tu podle mě vysvětleno všechno co s týká demona v truhle. Jako je to jeden z těch lepších filmu na toho téma ,ale podle mě je zcela zbytečné nechat otevřený konec protože jeden díl podle mě stačí. ()