• Česko

• Francie

• Kanada

Drama / Životopisný / Sportovní

Francie / Kanada, 2013, 130 min

Je pravdou, že k tomu filmu si hledají cestu především nadšenci od fochu. Ani ostaní ovšem nemusí být bez zážitku, když se spokojí s pěknou hudbou, zajímavými záběry ať už s koňmi, nebo bez nich a v neposlední řadě neobvyklým příběhem. Mám ale takový pocit, že o každém olympijském vítězi by se dal natočit minimálně stejně zajímavý film. :-)(21.6.2015)

Když se spojí fakt, že miluji francouzské filmy s faktem, že sama provozuji jezdectví a skáču, nemůže z tohoto spojení vzniknout nějaký špatný dojem z tohoto filmu. Film má nádhernou kameru, hudbu a úžasně sympatického hlavního hrdinu, a teď myslím oba dva, koňské představitele Jappeloupa i pana Caneta. Dojemné, milé a plně sportovní. Ze scény na dálnici mě opravdu mrazilo, stejně tak při střídačce koní a jezdců, kdy kanaďanka zajede na jendičku.(5.4.2015)

Kterak jeden právník k rozumu přišel a začal se starat nejen o svou prestiž a o prachy, ale i o koně. Koňské filmy obvykle jedou po prověřené dráze klasického schématu, kdy lidský hrdina je nadšenec a se svým zvířetem buduje vztah a kariéru, před konečným triumfem vymele, aby kamera nestála, a všichni jezdí šťastně až do smrti koně. Pierre Durand je ale velkou část stopáže tupý, arogantní fouňa, který náhodou umí trochu skákat a Jappeloup malý nepochopený koník, který se projevuje jen tím, že trpělivě vyhrává, a čeká, až Pierre spadne na kokos a pochopí, že Jappeloup není závodní auto. Je tu vážně dost pádů, přesněji, kdo nepadá, v příběhu si moc neškrtne. A Daniel Auteuil v roli žokejského guru potěší skoro stejně jako těch deset koníků, co hrálo hopíka Jappeloupa.(19.4.2017)

Pro mě zklamání ve všech směrech.Kromě Auteilla nikdo zajímavej,ale hlavně mě film nechytnul,a to vůbec,a to i přesto,že odpad to rozhodně neni,ale prostě sem byl z toho votrávenej.Duguay natočil spousty dobrej filmů,ale hlavně jinejch žánrů,tohle je silně uťáplý.50% za třetinu filmu,ale spíš za profesionalitu,kvalitu provedení,rozhodně ne za zábavnost filmu.(29.8.2014)

Podceňovaný a vzpurně neposlušný koník Jappeloup, si srdce Pierra Durandta našel. Sice to bylo až na podruhé, ale jejich cesty se spojily. Koník to byl malinký, ale na skoky byl jedinečný. Všechno spolu zvládli a jejich úspěchy završila až zlatá olympijská medaile. Obdivuhodný příběh o vzájemné vytrvalosti a nadšení pro vítězství, na mne udělalo opravdu dojem. Parkurové jezdectví není můj šálek čaje, přesto jsem si i toto sportovní odvětví, dokázal v dobře natočeném filmu užít. Viděno jako 17 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(4.4.2015)

• - Jappeloup de Luze byl zapsán jako plemeno francouzský jezdecký kůň (SF), ovšem reálně je křížencem hřebce klusáka a plnokrevné matky. (karolina.val)

• - Guillaume Canet, který ztvárňuje roli jezdce Pierra Duranda, se díky tomuto filmu vrátil po dlouhých 20 letech k ježdění. Pro potřeby filmu trénoval až 9 hodin denně se známým francouzským parkurovým jezdcem Frédéricem Cottierem. (karolina.val)

• - Jappeloup zemřel na zástavu srdce v šestnácti letech. (karolina.val)