Reklama

Reklama

Na začátku osmdesátých let se Pierre Durand vzdal slibné právnické kariéry a rozhodl se věnovat své jediné vášni - parkurovému jezdectví. Celou svou budoucnost vsadil na jedinou kartu, mladičkého valacha jménem Jappeloup. Nikdo mu nevěřil, kůň byl příliš malý, svéhlavý a zbrklý. Navzdory všem svým chybám byl ale vynikající skokan. Závod od závodu se Jappeloup s Pierrem dostávali do popředí parkurové branže. Jejich první účast na olympiádě v Los Angeles skončila fiaskem, ze druhé v Soulu v roce 1988 však přivezli zlato. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (38)

misterz 

všechny recenze uživatele

Pre mňa sklamanie. Dejová linka mi prišla zbytočne natiahnutá a plná hluchých miest, pričom hlavná os príbehu bola nezaujímavá a málo výrazná. Z tohto pohľadu ma na tému koní viac oslovilo plno iných filmov. Tiež hlavná postava mi bola nesympatická, či už svojim zjavom alebo charakterom. Ja by som sa pridal na stranu tých niektorých francúzskych zväzových funkcionárov a tvrdil, že chlapík jednoducho väčšinou všetko kazil, a keď niečo vyhral, tak to bola jedine zásluha toho koňa, ktorému všetko len sťažoval a v ničom mu výraznejšie nepomáhal. Športové scénky však našťastie boli pekne urobené a celkom napínavé. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Nemám najmenší problém s tým, aby som tomuto filmu dal štyri hviezdičky aj keď je to film športový a ja sa so športom príliš neráčim. Ale je to film o koňoch, ktoré sú mojimi najobľúbenejšími zvieratami, o parkúre, v ktorého blízkosti som sa dva roky pohyboval a nakoniec je to aj film o ľuďoch okolo koní a ich vzťahoch, čo u športových filmov nebýva až tak časté. Okrem toho je to film, v ktorom jeho tvorcovia nezaprú, že svojmu remeslu rozumejú, čo je zrejmé najmä u kamery a hudby. A aj keď na Phar Lap nedám dopustiť, Jappeloup si ma získal rovnako. Okrem iného prispel k tomu, že sa mi vybavili staré spomienky na Tatára a Polara. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ten jehož srdce zůstalo u koní bude tímto filmem zřejmě nadšen. Nádhernou kompoziční práci kameramana doplňuje hudební podkres, který je do jednotlivých scén trefován s přesností Robina Hooda. Zajímavostí filmu jsou v některých momentech poměrně dlouhé scény, které děj nikam neposunují a scény, které jsou pro příběh podstatné si nestačí ani uprdnout a už jsou pryč. Film se nevyhne určitým stereotypům, kterýma disponuje mnoho sportovně živtopisných filmů, ale je z něj cítit jasně cítit pokřik, kdo neskáče, není kůň, hop, hop, hop, protože koňové jsou frajeři a svoje filmy si zasloužej. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Nádherné filmové pohlazení, tak krásně natočené, že jedna průběžně zapomínala dýchat, kamera okouzlující, podmanivá, vypovídající.. Herecké osazenstvo úžasné, Daniel Auteuil v roli milujícího otce bez podmínek naprosto odzbrojující, Guillaume Canet mě velice příjemně překvapil, jeho Pierre Durand byl lehce uvěřitelný a fakt, že byl ochoten i schopen pohnout sám sebou, mě dostal, no a nesmím zapomenout na tu maličkou, Lou de Laâge, ta měla moje sympatie od samého začátku, stejně jako Jappeloup, nezkrotný černý krasavec, malý vzrůstem, velký srdcem a bojovností.. U mě bezvýhradná spokojenost, bylo mi potěšením, poklona.. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pro koňaře je tohle miliónovej film. Má silnej příběh, nádhernou, vlastně až úžasnou kameru a bezesporu solidní herecké výkony. Pro mě už to ale taková hitparáda není, protože na koni jsem seděl jednou a to mi bylo sotva deset let. Nicméně uznávám, že koně si zaslouží velké filmy a jestli nějaký takový velký film existuje, bude to pravděpodobně právě Jappeloup který nejenom, že perfektně ztvárňuje těžký život parkurového koně, ale ještě je k tomu kvalitně natočen. 130 minut nicméně na mě působilo opravdu až zbytečně dlouze v některých nesmírně dlouhých scénách. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (7)

  • Jappeloup zemřel na zástavu srdce v šestnácti letech. (karolina.val)
  • V roce 1997 Jappeloupa časopis L'Année Hippique v hlasování expertů označil za druhého nejlepšího skokového koně po druhé světové válce. (Verka13)
  • Frédéric Cottier - trenér koní, který pomáhal při natáčení, byl sám jako člen bronzového družstva svědkem fenomenálního vítězství Jappeloupa na Olympiádě v Soulu v roce 1988. (karolina.val)

Reklama

Reklama