• Česko

• Francie

• Kanada

Drama / Životopisný / Sportovní

Francie / Kanada, 2013, 130 min

Podceňovaný a vzpurně neposlušný koník Jappeloup, si srdce Pierra Durandta našel. Sice to bylo až na podruhé, ale jejich cesty se spojily. Koník to byl malinký, ale na skoky byl jedinečný. Všechno spolu zvládli a jejich úspěchy završila až zlatá olympijská medaile. Obdivuhodný příběh o vzájemné vytrvalosti a nadšení pro vítězství, na mne udělalo opravdu dojem. Parkurové jezdectví není můj šálek čaje, přesto jsem si i toto sportovní odvětví, dokázal v dobře natočeném filmu užít. Viděno jako 17 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(4.4.2015)

Výjimečný kůň by si zasloužil výjimečný příběh, nikoli pouhý neuspořádaný sled scének, které bez povšimnutí míjejí či svévolně obcházejí události, do nichž by musely investovat příliš mnoho duševní či fyzické námahy. Naproti tomu jeho majitel nevykazuje žádné známky výjimečnosti - ani empatie ... dokonce ani poté, co se milostivě uvolí ke zformování nějakého VZTAHU ke svému koni - tudíž PRO NĚHO je vyprávění dobré až dost. A čistě mezi námi: Pokud musíte být k náklonnosti - jedno, jestli ke druhému člověku nebo ke zvířeti - dostrkáni takřka násilím, není s vámi, potažmo s vašimi city něco v pořádku. Neduživé 3*(28.11.2019)

Pro koňaře je tohle miliónovej film. Má silnej příběh, nádhernou, vlastně až úžasnou kameru a bezesporu solidní herecké výkony. Pro mě už to ale taková hitparáda není, protože na koni jsem seděl jednou a to mi bylo sotva deset let. Nicméně uznávám, že koně si zaslouží velké filmy a jestli nějaký takový velký film existuje, bude to pravděpodobně právě Jappeloup který nejenom, že perfektně ztvárňuje těžký život parkurového koně, ale ještě je k tomu kvalitně natočen. 130 minut nicméně na mě působilo opravdu až zbytečně dlouze v některých nesmírně dlouhých scénách.(1.10.2015)

Pre mňa sklamanie. Dejová linka mi prišla zbytočne natiahnutá a plná hluchých miest, pričom hlavná os príbehu bola nezaujímavá a málo výrazná. Z tohto pohľadu ma na tému koní viac oslovilo plno iných filmov. Tiež hlavná postava mi bola nesympatická, či už svojim zjavom alebo charakterom. Ja by som sa pridal na stranu tých niektorých francúzskych zväzových funkcionárov a tvrdil, že chlapík jednoducho väčšinou všetko kazil, a keď niečo vyhral, tak to bola jedine zásluha toho koňa, ktorému všetko len sťažoval a v ničom mu výraznejšie nepomáhal. Športové scénky však našťastie boli pekne urobené a celkom napínavé. Veľmi slabý priemer. 50/100(7.12.2017)

Když se spojí fakt, že miluji francouzské filmy s faktem, že sama provozuji jezdectví a skáču, nemůže z tohoto spojení vzniknout nějaký špatný dojem z tohoto filmu. Film má nádhernou kameru, hudbu a úžasně sympatického hlavního hrdinu, a teď myslím oba dva, koňské představitele Jappeloupa i pana Caneta. Dojemné, milé a plně sportovní. Ze scény na dálnici mě opravdu mrazilo, stejně tak při střídačce koní a jezdců, kdy kanaďanka zajede na jendičku.(5.4.2015)

• - Jappeloup zemřel na zástavu srdce v šestnácti letech. (karolina.val)

• - Při nejtěžších skokových a technicky náročných záběrech zastupuje představitele hlavního hrdiny Guillaume Cane v roli Pierra Duranda jezdec Rodrigo Pessoa. (karolina.val)

• - Jappeloup de Luze byl zapsán jako plemeno francouzský jezdecký kůň (SF), ovšem reálně je křížencem hřebce klusáka a plnokrevné matky. (karolina.val)