Assassin’s Creed

• Nový Zéland

• Nizozemsko

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

Nemůžu než souhlasit s textem Františka Fuky na FFFilm. V rámci hollywoodské vysokorozpočtové produkce unikátní film o kterém nemůžu s čistým svědomím říci, že je povedený a stejně tak nemůžu jednoznačně říci, že je nepovedený (scénář je opravdu v některých ohledech práce s postavami dílo diletanta). Uvědomoval jsem si chyby a zároveň mě to bavilo a uteklo mi to jako voda, s chutí bych si dal nějakou delší verzi (s tím, že uznávám, že scenáristické chyby nejsou způsobeny tím, že by 115 minut bylo málo). Velké díky práci tria Kurzel - Kurzel - Arkapaw, kteří vnesli do vysokorozpočtového filmu vtahující temný tón, který se dnes toleruje jen Nolanovi. Nejintenzivnější akce od starých dobrých greengrassovek a parádní kumšt udělat z PG-13 feeling R filmu, kde jsou šrouby utažené od začátku do konce. Pojetím s jakoukoli produkcí Marvelu nesrovnatelné, o to víc zamrzí, že si nepohlídali scénář. A to bohužel padá i na hlavu Kurzela a Fassbendera, kteří měli ve vývoji filmu velké pravomoce. 7/10 a asi to půjdu zkoumat do kina ještě jednou. P.S. Nejsem hráč a letošní Warcraft mě po hodině ukrutně nudil.(23.12.2016)

Takže, našťastie nepatrím medzi tých, ktorý by túto hru hrali. Viem, že existuje, pár krát som už aj niektorú z jej verzií držala v rukách v obchode s elektronikou, ale to je asi tak všetko, čo mám s ňou spoločné. Preto sa mi ako nezaujatému divákovi tento film naozaj páčil. Nie je to niečo, pri čom budete každú sekundu premýšľať nad tým aká je tá scéna estetická. Naozaj, môžem povedať, že okrem Marion tu nebolo nič estetické. Na druhú stranu sa však bežný človek určite zabaví, alebo minimálne nebude nudiť. Pekné exteriéry dodávajú správnu atmosféru. Jediné, čo by som asi vytkla je použitie cudzieho jazyka, pri scénach z minulosti. Chápem, že sa snažili scenáristi navodiť takú správnu atmosféru, ale občas sa mi zdalo, že to pôsobilo práve umelo. Herecké obsadenie sa snaží, čo mu scenár dovolí, tak netreba očakávať srdcervúce alebo oscarové herecké umenie. Výborná hudba iba doplňuje väčšinu akčných scén. 70%(21.5.2017)

Skáče se po střechách i ze současného Madridu do Anadalusie 15.století, asasíni se rubou s templáři i inkvizitory, mluví se o svobodné vůli a vymýcení násilí (čtěte: pronášejí se prkenné fráze), nad tím vším poletuje orel a všichni společně hledají kouli na petanque. Co taky čekat, když za scénářem stojí prasklé žilky v očích způsobující produkt firmy Ubisoft a příliš mnoho kuchařů připalujících žánrovou polívku. Když však od toho oddělíme formu a tvůrčí vizi, štěbetají si nejen asasíni na střechách, že talentovaného Justina Kurzela čeká velká budoucnost..(19.4.2017)

"Naše životy nejsou nic. Jablko je všechno." Já se tedy v ovocnářství, tak moc nevyznám, ale v zásadě nemám nic proti vitamínu C, takže na tom možná něco bude. Něco tak velkého, že se kvůli tomu budeme vracet pět století nazpátek a zachraňovat svobodnou vůli. Mě to tedy celkem bavilo a zase to jednou počechralo mou nechuť k církvi, které bych nefandil ani v souboji s mimozemšťany o práva k užívání Chrámu svatého Víta. A tady se dokonce staví na roveň Bůh a inkvizice, což je přesně ta chvíle, ve které mi nože samy skáčou do rukou a hledají krky těch, kteří odhlasovali církevní restituce. Napojte mě na Animus a já to napravím ... nebo si alespoň efektně zaskáču, zalétám a zasekám.(13.8.2017)

Nečekal jsem nic, nedostal jsem nic. Už Macbeth mě nebavil, takže s panem režisérem asi kamarádit nebudu. Fassy se nám nějak začíná nepříjemně rozjíždět do nepovedenějších snímků :( Určitě hodně nemilé zjištění. Zbytek hereckého osazenstva nemá moc cenu komentovat. Chyba snímku byla zřejmě v tom, že vůbec vznikl. Ony akční filmy to mají v dnešní komiksové době poměrně těžké. Nějakej ten povedenější parkour dneska už nikoho moc nezaujme. Zbytečnost filmu dokládá nejvíce fakt, že Země byla OPĚT v ohrožení. To scénaristi nedokážou přijít s něčím jiným? 50%(17.3.2017)

• - Ve filmu se objevil i nejdelší volný pád předváděný kaskadérem za posledních 35 let. Damien Walters, který zastoupil Michaela Fassbendera, při skoku dlouhém 38 metrů, jenž trval téměř 3 vteřiny, dosáhl rychlosti 98 km/h. (ArsenalEagle)

• - Spoiler: Události ve filmu ovlivnily i samotnou herní sérii „Assassin's Creed“. V nejnovějším titulu, „Assassin's Creed Origins“, si proto můžeme přečíst kousek pitevní zprávy Alana Rikkina nebo článek o jeho smrti. Pro veřejnost celá evakuace ze sálu byla zamaskována jako únik plynu. Dále ve hře můžeme nalézt emaily hlavní hrdinky, Layly, ve které si píše se Sofií Rikkinovou. (HERGImanCZ)

• - Michael Fassbender nehral ani jednu hru zo série. (Schevchen)