Assassin’s Creed

刺客教條

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

• Marigold

I stupidní příběh lze odvyprávět tak, že nedává smysl. Nesnesitelně se táhnoucí dvě hodiny hry o jablko, které občas naruší povedený parkour a scéna, která prozrazuje, že Kurzelovi to myslí artově, ale pro blockbuster naprosto kontraproduktivně. Těžko říct, jestli plynulé přechody mezi historií a přítomností představují nějaký rafinovaný koment k umělosti gamerského zážitku. Nemám sílu po tom pátrat. Scénář je otřesně rozkydlý, postavy nemají žádnou vnitřní logiku a vyprávění spád. Čekal jsem očistný příval gamerské extáze, ale tenhle skok víry končil komplikovanou frakturou.(21.12.2016)

Tentokrát hodnotím čistě jen divácký prožitek. Od filmu jsem raději moc nečekal, a tak jsem byl vcelku příjemně překvapen. Z původního fantasy se sice stalo sci-fi, ale tvůrci vsadili čistě na akci. Poletující kamera se občas dívá vašima očima, tudíž si chvílemi připadáte jako v PC hře (což je vpořádku). Úderná hudba duněla tak, až se chvílemi otřásalo celé kino (asi ne, ale já ten pocit měl). A dlužno dodat, že naprosto skvělá hudba. Dále film sází na působivou vizuální stránku (nejen honička, ale třeba taková katedrála z vně i uvnitř je lahůdka, kord když je teprve ve výstavbě) a v neposlední řadě na dobré herecké výkony. J.Irons je padouch přesně podle gusta! Příběh jednoduchý - honba za tajemným Jablkem. Kde se vzalo a jak funguje, je vcelku jedno. Ač je mrtvol více jak v RoboCopovi, tak s krví se šetří. Ne že by nebyla, ale neplýtvá se...to proto, aby na film mohly i děti (jenže pro ně stejně moc vhodný není). Pokud máte rádi jízdu s vypnutým myšlením, pěkné obrazy, rvačky, honičky na koních...pak hurá do toho! Na původní AC klidně zapomenout...(1.1.2017)

• xxmartinxx

Warcraft na druhou. Předně je naprosto očividné, že o tom filmu hodně přemýšlelo hodně lidí. Je výsledkem usilovné a upřímné snahy, pracuje s promyšlenými koncepty reflektujícími videoherní podstatu a je vidět, že to není nahodilý blockbuster z nějaké továrny, ale dílo vznikající s péčí. Ale je to taky šílená pitomost, na rozdíl od Warcraftu navíc ukrutně nudná. A je to opravdu smutné. Chtěl bych ten film mít rád, chtěl bych ho alespoň respektovat, ale nejde to. To, jak se tu všichni berou vážně, jak mluví výhradně formou plakátových hesel, je daleko za hranicí směšnosti. Stěžejní postava Marion Cottilard je podivně vymletá a i ten Fassbender zcela postrádá osobnost. Navíc mám dojem, že v Hollywoodu zdražili elektřinu nebo co, protože hned v závěsu za Rougue One přichází další film, který na osvětlení šetří natolik, že v některých dialogových scénách není lidem ani vidět do obličeje. Assassin's Creed je svým způsobem fascinující film, o kterém půjdou skvěle psát studie, ale koukat se na to za boha nedá.(21.12.2016)

• Crocuta

Začátek dobrý, středověké scény výborné, ale jejich čím dál častější prolínání s Animem je na facky, ostatně dění v současnosti je samá nuda a šeď, které mne ke konci vyloženě uspávaly. Závěr samotný je pak takový nijaký a rozplizlý do ztracena a spolu s enormní dávkou všemožných klišé u mne tenhle snímek na lepší než sotva průměrné hodnocení nevytáhnou.(3.4.2017)

Šla jsem do kina s tím, že kdo nic neočekává, nebude zklamaný a jsem naprosto nadšená, protože můžu nezaujatě i jako fanoušek AC, který nahrál stovky hodin říct, že tohle se prostě povedlo. Člověk, který hry nehrál se až tak neztratí, všechno bylo hezky vysvětleno a ten, kdo hrál, může být v klidu, nic ho neurazí. A teď k hodnocení samotného filmu.. Tak skvělou kameru jsem neviděla již dlouho, byla jsem vtáhnuta do děje hned od první scény. Anticipované bojové a parkour scény byly třešnička na dortu a nepřeháním, když řeknu, že jsem měla několikrát husí kůži. Fassbender mi jako assassin sedl, vlastně jako celé herecké obsazení a hlavně si ten film nehraje na něco, co není. Taky mě hodně překvapil soundtrack, který jsem si hned musela pustit a poslouchám ho zrovna při psaní tohoto komentáře. Prostě kdo se chce bavit, se bavit bude, a kdo na to jde už předem s přesvědčením, jako polovina čsfd :) že to bude stát za prd, tak to taky za ten prd stát bude. Mohlo to dopadnout o 100% hůř, ale i na mírné změny oproti hře (animus..), které zvládli na jedničku, si nemám na co stěžovat.(29.12.2016)

• - Assassin's Creed je po filmu Princ z Persie: Písky času (2010) dalším snímkem, který vznikl podle počítačové hry od vývojářského studia Ubisoft. Zatímco Princ z Persie, který šel do kin v roce 2010, dokázal celosvětově vydělat 336 milionů amerických dolarů, od jeho nástupce se očekával lepší výsledek. Paradoxně film Assassin's Creed utržil pouhých 240 milionů dolarů, což je s rozpočtem 125 milionů dolarů opravdu málo. (Tashi)

• - Ve scéně, kdy se asasíni snaží zachránit prince, na konci jednoho záběru je vidět, jak vozu taženému koňmi upadne zadní náprava. V dalším záběru však vůz jede bez problémů dál a náprava je na svém místě. (jujec)

• - Martin Stránský, který v českém znění propůjčil hlas Calu Lynchovi (Michael Fassbender), již dříve namluvil hlavní postavu Assassina Altaira Ibn-La'Ahada v prvním díle hry ze série „Assassin's Creed“. (predator918)