Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

Humans

Hru jsem nehrál, i když věřím, že může být zábavná, což se o filmu říct nedá. Akční scény ve filmu nějaké byly, nemůžu popřít, ale krom těch pár strašná nuda. Utrpení přečkat absolutně nepochopitelné nudné a zdlouhavé přítomnosti, aby se výborný Fassbender opět vrátil do těla svého předka z 15. století. Potenciál filmu byl obrovský a myslím, že by mohl být o několik příček výš, jen vynechat kostrbatého děje z 21.století. Ale pokud je tohle ve hře, tak se tvůrci drželi jen předlohy, každopádně, mě si film nezískal. ()

MiniRecenze

Film podle herních titulních předloh.Tyto hry mám hodně v oblibě,proto mě docela zajímalo jak by to vypadalo zfilmováno.Vida a je to tady.Po přečtení prvních recenzí a kritik ve mě zamrazilo a shlédnutí snímku jsem tedy odložil.A stejně mě to nedalo...Film samotný ani neví co vlastně chce.Někdy je to nuda,někdy je fajn záběr.Ve finále jde o průměr.Herecké obsazení lehký podprůměr.Myslím si,že další díl by mohl být už jiná kvalita,ale kdo ví... JEDNORÁZOVKA!!! ()

Ironhead

Nechapu ze tvurci investuji do takovych hercu plus viditlene drahe vypravy (sceny ze stredoveku jsou kvalitni) a nedokazi zaplatit slusne scenaristy a hlavne nejakeho osvedceneho rezisera, ktery by za sebou uz nejaky ten dobry film mel. Je to pak bohuzel strasne znat, 2/3 filmu jsem odzival, akcni a bojove sceny jsou vylozene spatne natocene a sestrihane, vubec nevtahnou, scenar je neprehledny a bez emoci... Sultanovi assasíni, krom toho ze maji cool kapuce, vubec nepusobi jako nejaka dobra strana, ktera chrani svet... zvlast kdyz bojuji proti tem "strasne zlym" krestanskym tempalrum :_) Proste takhle podany pribeh na konzolovou hru asi staci, ale dobry film neutahne ani nahodou... bohuzel... dalsi promarneny potencial... A konec ten je vylozene debilni a dela z tech nebezpecnych tempalru jen stado amateru... ()

Willynka

Tohle je šíleně těžký. Prvních zhruba dvacet minut jste nuceni sledovat klasický úvod, kde vás Marion hrající jako vztyčený úd seznamuje s povinnými reáliemi pro alespoň částečné pochopení celé zápletky, a vy buď máte chuť to vypnout nebo si zkrátka řeknete, že se aspoň zasmějete. Jenomže ono to pak začne být vážně dobré, tudíž se nemůžete dočkat vyvrcholení onoho vztyčeného údu, který svým posledním souvětím vykloubí scénář z ramen a znovu ho zatáhne do hlubin WTF zóny. Celková vize a snaha o nové pojetí je ale tak svěží a příjemná, že tam ty čtyři lejsknu s opětovným odkazem na druhou epizodu SW, která je bůhví proč v červených číslech, když je podstatně topornější, pitomější a unavenější. Teď mě docela mrzí, že jsem se před rokem nechala odradit ostatními a do kina nešla. ()

bonovox

Vcelku podarená filmová adaptácia kultovej hry, ktorú ale asi ocenia viacej vyznávači danej predlohy. Pre ostatných ide o slušný akčný film s hviezdnym hereckým obsadením a skvelým vizuálom. Aj keď vôbec nechápem ako dané Jablko dokáže to, čo má dokázať. ()

marekspanel

Akční film by měl hlavně bavit a tohle mě moc teda nebavilo. Ani tak technická stránka efektů, ta byla výborná, ale ta zápletka o ničem a děsný střihy. Takže za ty efekty a herce 3*. Kéž by ten scénář dostal do rukou někdo lepší. ()

kreion

To tomu niekto vystrihol 40% stopáže, alebo to má byť takéto nemastné-neslané? 2,5/5. Mrhanie Fassenbendrom, Marion Cotilard a Jeremym Ironsom - ten má s takýmito podivnosťami skúsenosti, viď Eragon. ()

LencaN

Tak tohle ne. Nene. Oceňuji jedině Fassbenderův hrudník a scény s parkourovým skákáním, to vypadalo dobře. Jinak to byla digitální břečka. Bez příběhu. Bez pořádné zápletky. Postavy se chovají jako k*koti. Pardon, ale co předvědla slečna vědkyně na konci, to by zasloužilo týden na samotce, aby si uvědomila, co vlastně chce. Takhle stupidní film jsem dlouho neviděla. ()

kritkMd

Jsem velký fanoušek herní série, proto jsem se na tento film docela dost těšil. Ovšem po tom co jsem ho viděl v kině se mi chtělo zvracet. Tak nemožný film jsem dlouho neviděl. Hvězdičku dávám za akční scény ve kterých Fassbender opravdu exceluje, těch je tam ovšem minimum. Jinak jenom kecaní bez emocí. Přijde mi to takové chladné. Myslím že z tohohle mohli vytěžit o hodně více než tohle. Velké zklamání. ()

Dexter666

Film stojí za hovno, ale ten soundtrack počúvam stále :-) A nemyslím krátkodobo a nemyslím subjektívne. Môj spotify big brother ho vyhodnotil dva roky za sebou ako môj najpočúvanejší album. Jed Kurzel je fakt skvelý, škoda, že jeho veľký brat ten film tak zmrvil a rozšíril rady zlých herných adaptácií. Skóre je teraz asi tak 300-0 v prospech zlých "herných" filmov. ()

PatrikP4

Hru jsem nehrál ale film my nepřišel úplně nejhorší... Nebo rozhodne se na něj dalo dívat a celkem slušně zahráno... ()

PanPyzamo

Jelikož jsem fanda Assassin’s Creed, tak tohle pro mě prostě byla povinnost a to i přes to, že se herní adaptace většinou nekončí nejlíp a jak tak koukám na hodnocení, tak to nedopadlo dobře ani teď. Já mám ale jiný názor a nejspíš je to kvůli tomu, že jsem prostě fanda a film mě chytl. Líbil se mi příběh, ještě víc hudba a nejvíc ze všeho jsem hltal akci, která zde podle mě teda byla prostě luxusní. Film bych tedy za mě doporučil, ale nejspíš bych neměl, protože se moc dobrých ohlasů nedočkal. Za mě se ale jedná o skvělý film a doporučil bych ho tedy fanouškům herní série. Třeba budete spokojeni, jak já. 8/10 ()

TesterX odpad!

Hodne rozporuplny snimek, co se tyce hodnoceni. Za mne naprosta zhovadilost, co opravdu nema cim zaujmout. Uplne vyfetovanej scenar, vsichni herci kamenny xichty, az na Michaela, co tu prehrava, az je vam z toho k smichu / placi. Kdyby aspon ta akce - kdepak. Skakani po strechach? To myslite ten jeden slowmo skok ze strechy asi po hodine urputny nudy? Cele to je navic zvlastne preanimovane, vsechni rozmazane, v prachu nebo kouri, ve strizne se taky nekdo zkouril, protoze to jak jsou nektery sceny rozsekany, vam vyvola tiky v prdeli. Je to jednoznacny ODPAD! Nejhorsi snimek za poslednich 10 let. Uwe Boll hard! ()

Fender

Od filmu jsem se snažil nic neočekávat, ale zároveň jsem si přál se do něho ponořit, jako do herní série, kterou označuji za jednu z nejlepších. Jako fanoušek herní série tedy budu hnidopich a musím říct, že film je jeden velký bordel, který nedává smysl a neznalec her bude dle mého naprosto zmatený a nepochopí tu pravou podstatu, což mi přijde, jako velká škoda, hra měla silný příběh a vše do sebe zapadalo. Scénář je napraný naprosto zbytečnými sekvencemi a příběh v podstatě nedává smysl, takže pro mě zbytečný pokus o napodobení her. ()

fikee

Ooooo, je to fakt špatné, velmi špatné. Casting není marný, ale tím pozitiva téměř končí. Příběh je naprosto předvídatelný až na chvíle kdy je nepredvidatelne zmatený a ani v jednom případě herci nemají co hrát. Z akce se celkem povedl parkour, jenže prohánět se po digitálních střechách středověkého Španělska vyjde dráž než bitky v tmavých interiérech a tak postupem času parkouru ubývá a zůstane jen Fassbender nenápaditě řezajici bezejmenne poskoky zla. A pokud se už ve filmu objeví scéna která má potenciál, režisér ji většinou nedokáže využít a zahraje to na první dobrou. Výsledkem je až moc hluchých či rovnou nudných chvil. ()

mansonn

Ze spravit z uspesnej hry rovnako uspesny film je velmi tazke, je vidiet i v tomto cudesnom volacom. Na ukor akcnosti obetovali pribeh, vykreslenie aspon zakladnych postav ci ako taky rozumny dej. Snahu im nemozno upriet i ked to ostatne urcite. Mozno raz si tento film pozriet sa da ale do kina urcite sklamanie......Pri rozpocte 125 Mega si myslim ze budu radi ak dostanu vklad naspat i ked nepodcenujme nikdy amikovkse sklony snivat ako oni skacu z domu a pritom bez vytahu neprejdu ani krok :-) ()

stanyko

Parada pre hracov ale aj nezasvetenych do hernej serie. Film ozejmil realie assasins creed, dej mal paradny spad a nebolo sa na com nudit. Skvele som sa zabavil a ked som zazrel zaverecne titulky, bol som v soku ako mi rychlo ubehli tie dve hodiny. ()

Joshua2121

Skvele napísaný príbeh, ktorý drží v napätí; duchaplné dialógy, nad ktorými sa človek neraz zamyslí; sympatické postavy, ktoré si každý obľúbi od prvého momentu a fenomenálny soundtrack, ktorý sa ryje pod kožu. To všetko mala hra, nie však tento film, ktorý si ani nezaslúži niesť názov Assassins Creed. S maximálnou objektívnosťou môžem zhodnotiť, že toto je najsilnejší kandidát na prepadák roka. Vety vytrhnuté z kontextu hry vo filme absolútne nedávali zmysel. Keď sa objaví orlí nálet, tak je to samozrejmosť. Druhý krát je to ešte ok, po tretí krát je to už klišé, ale 7 krát za film? Na to by si netrúfol ani Uwe Boll. Herci hrali postavy, ktorým konaniu absolútne nerozumeli a z celého filmu si pamätám až jednu skladbu a aj to len preto, lebo sa tam absolútne nehodila. Osobne si myslím, že keby Fassbender hral aspoň jednu z hier, tak by tento scenár zahodil do koša a tú rolu by nikdy neprijal. Na celom filme bolo pozitívnych pár minút parkouru, ale to je asi tak všetko. Cez hodnotenie 40% sa to dostalo len vďaka ľuďom, ktorí hru v živote nehrali, no ak ste fanúšik, tak sa budete všemožne snažiť čím skôr na tento film zabudnúť a držať sa hesla "Nothing is true", lebo toto fakt nemôže byť pravda ako bolo tejto úspešnej sérii ublížené. :) ()

Methew

Najhlavnejší sponzor filmu je CINEMART, z čoho už samo o sebe vyplýva, že film je točený umeleckým štýlom, teda viac umeleckým než filmy od Marvelu či DC Comics alebo proste filmy, ktoré majú iných sponzorov. Tento film má osobitné umelecké čaro. Dej je trochu jednoduchší, dosť predvídateľný, lenže keď vezmem v úvahu, že dej sa vyvíjal presne takým smerom akým som chcel aby sa vyvíjala hra a ešte ako umelec (fotograf) som dostal umeleckú nálož, tak tento film je môj osobný umelecký orgazmus. Až som mal dojem ako keby mi režisér a scenárista čítali myšlienky. :D Navyše vidieť toto nádherné umelecké dielo v 3D ešte umocnilo môj zážitok z toho filmu a veľmi sa teším na pokračovanie ;) ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?