Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

Bube1

Naprosto zaslouženě plný počet hvězd! I přes velmi kladná hodnocení jsem šel do kina bez velkých očekávání a dostavilo se velké nadšení! Sympatické postavy, super soundtrack, ale hlavně nečekaná napojenost na ostatní Marvelovky. Do budoucna nás čeká nejspíš opravdu rozmanitý komiksový vesmír. ()

Pahicz

Do popisků k žánru bych na první místo připsal Komedie! Většina lidí by si asi řekla, jak to může být komedie a zároveň akční...to bude asi pěkná "kravina", naopak je to tak sladěné, že to nakonec dokonale funguje. Musím tedy říci film, který vysoce přesáhl má očekávání. 95% ()

Nufa

Sledovat tento film byla pastva pro moje oči, uši a nakonec i duši (řečeno metaforicky). Zkrátka Marvel opět dokázal navýšit svou laťku o něco výše. Ač se snažím vždy něco vytknout, zde není opravdu co vytýkat, po všech stránkách naprostý nářez. Vtipy naprosto dokonalé, akce, hudba, postavy, zkrátka eurofie sledovat něco takového. Rovněž potěší sledovat, jak se nám svět Avengers pomalu různými střípky skládá dohromady. ()

dkas

Viděno v IMAX ve 3D. Nečekal jsem nic, Avengers mě opravdu nebavili, ale toto mělo spád, nadhled a skvělé triky. Občas jsem se tedy ztrácel v tom, co se zrovna děje, možná za to mohlo obří plátno, ale celkově fakt povedené. ()

darthhokro

Parta vesmírných dezolátů ve složení: 100% Píčus, Zelená čubka, Pablb, nahláškovaná mluvící fretka a pan Větvička. Konečně komixovka prostá citečků a homoklád v elasťácích, u které jsem se nenudil, ale celou dobu bavil. Jedna vtipná hláška stíhá druhou. Akce docela ujde a vše podtrhuje příšerná kolotočářská disco hudba 80. let. Suma sumárum za 5. ()

Poncho22

Pro mě největší a velice příjemné překvapení letošního léta a možná i celého roku 2014. Hodně tomu ale nahrává, že jsem odkojený Marvelem. Z kina jsem odcházel naprosto spokojený. A tak to přece má být. Příběh, zpracování, postavy a jejich dialogy, samotný soundtrack nebo dobře zvládnuté 3D (teda kromě titulků :-) ) je na jedničku podtrženou. Klidně bych šel znovu a znovu a znovu a pořád dokola. Teď už jen čekat na další pokračování a doufat, že bude důstojné. Jednička nasadila vysokou laťku. ()

DadysGirl

Prosim vas, existuje nekdo, kdo se nezamiloval do Groota a Draxe?! Po superhero strance slabsi, ale i tak vtipne, svizne a Marvelovsky mile... Bonus - dobrej Soundtrack... ()

JustFine

Pre mňa jedna z najlepších marveloviek a najlepších hero movies. Mix toho, čo divák očakáva od podobného filmu (najmä v súčasnej dobe). Zápletka, dej, jasné, to všetko tu už bolo. Ale sympatickí hrdinovia, parádny soundtrack, humor mojej triedy (a že ho bolo požehnane), skvelé efekty, prehľadná kamera, jasné konanie postáv a fanúšikovské cameá (Zberateľ, Tesseract) a Gamora. 3D mi vôbec nevadilo v tomto prípade a som si istý, že scénu tancujúceho stromčeka na konci ešte veľmi dlho nedostanem z hlavy. ()

Eleron

Většinou chodí lidé do kina pro zábavu, jindy se ve filmu snaží najít hluboce skrytou intelektuální rovinu, kterou se později rozhodnou rozmazávat tady. I kdyby však u Strážců Galaxie hledali sebevíc, nenašli by nic než kus humanoidní kytky, která by je pozdravila slovy "Já jsem Groot" (Mimochodem, jednou si jej pořídím domů) Člověk se přišel do kina zasmát, zdlábnout nějaké to předražené občerstvení a spokojeně odjet domů. Přesně tohle se mu taky dostane. Pohodičkový barevný kousek určený pro večery, kdy budete chtít uniknout do jiné Galaxie :) ()

teuwik

Wow! Tak tenhle film se povedl. Párkrát jsem zaslechla že se to podobá Star Wars, ale není to tak. Konečně jsem se dozvěděla více o kamenech nekonečna, které jsem jsi oblíbila. Jako postavy jsem jsi oblíbila sestry Gamoru a Nebulu (Možná protože mi připomínají Thora a Lokiho? Protože mají modrou a zelenou barvu, které miluju? Nebo jen kvůli charakteru? I don't know..) a Groot - On byl naprosto úžasný. Super hlášky - Akce a Hudba! Jackson 5 - Libovka! Jeden z nejlepších Marvel filmů. ()

elixir

Překvapen nikoliv, ale příjemně jsem si film užil. Už od traileru jsem věděl, že film bude stát za to a měl jsem pravdu. Napíši to velmi jednoduše, z marvel filmů co doposud byli vydány je tento počin nejlepším!! Jednoznačně válcuje Avengers, Thora, Capitana a o železném slonovi ani nemluvě. Pecka všemi směry, humor, akce a excelentní hudba dodala filmu další nemalé plus, dále efekty, herci, masky, prostě celkově se snímek velmi vydařil. A touhle bombou se dnes loučíme. ()

Desdinova

Hneď na začiatok by som rád zdôraznil že sa mi veľmi páčilo na tomto filme, to že film nie je taký vážny a hrdinovia si robia srandu samy zo seba. Najskôr sa mi plagát filmu ani názov nejak veľmi nepozdával, ale nakoniec ísť na tento film bola dobrá voľba. Taký bežný príbeh podaný zábavnou formou a slušne zahrané, ja som spokojný, stálo to za to. ()

-henry-

Snaha o ozvlastneni vesmirne opery se pocita, ovsem nedotazenost humoru a veskrze tuctova realizace taktez. Na muj vkus prilis prizdisracsky. ()

Bezmenny

Vzhľadom na to, že títo majú strážiť celú galaxiu a Avengeri "len" Zem mi prišiel tento film, takpovied, nevýrazný. I am groot je jedna z mála vecí, ktoré si viem hneď vybaviť, na ostatné už musím usilovne spomínať. Možno v pokračovaní sa to zlepší, uvidí sa. ()

Clark_Kent

Slaďoučký osmdesátky s Hasselhoffem mi stále znějí v uších. Musím se přiznat, že tuhle pohádku jsem si zamiloval a to hlavně díky inteligentnímu mimozemskému stromu Grootovi. Vlastně i ranaře a pokojovou květinu Rocketa Raccoona, nejde nemilovat. Nerozlučná dvojka, která budila nejvíc emocí. “We Are Groot “ ()

Raagash

Překvapivá, akční a velice vtipná Marvelovka. Už teď se těším na pokračování. Groot a Rocket si ukradli tento film pro sebe. Skvělé. ()

Hisnuklusi

Tak u tohoto filmu se mi stalo to, co mám moc rád. Čekal jsem sračku a dostal jsem věcičku, před kterou mohu pokorně smeknout. Jen bych podotknul, že letošní leto bylo celkově na supr bijáky fakt bohaté a Marvel se asi k memu velkému udivu začíná snažit ze sebe udělat něco víc, než universum pro děti. Neříkám tím teď, že by tohle bylo nějak extra dospělácké, plné bohatých filozofií a myšlenek, jasně že ne, o tom komiks ani nemá být, ale je to tak nějak nadupané, aniž by se to té nadupanosti tajně obávalo a ohlíželo se to každou chvili přes rameno, jestli to třeba někoho nepobouří nebo tak něco. No nee, já jsem fakt spokojený a jak jsem od tohoto projektu upřímně nečekal vůbec nic a chtěl si vlastně jen celou dobu poslechnout, jak ze sebe dělá Vin ještě většího debila, než ve skutečnosti je a nic víc mě nezajímalo, tak můžu prostě jen sdělit, že jsem píčus a asi bych se mohl začít na nějaké projekty dívat méně spatra, ale ono aspoň jsem pak o to víc rozradostněný, když se třeba pletu. Tady prostě odvázaná zábava, která se vůbec nebojí přikládat do ohně ani v nejmenším, a jede si na své originální super vlně celou dobu až do konce. Já ani nebudu nějak vychvalovat herce, který hrál Lorda galaxie, protože to podle mě nebylo tak moc o něm, ten film prostě držel díky tomu, jaký byl sám o sobě. A já musím spíš podotknout, že kdo se mi líbil nejvíc, to byl Batista, ten ať se toho drží, protože byl fakt hodně dobrý a svoji postavu dokázal zahrát s naprostou gracií, bavil mě nejvíc, fakt. Jeho fajn zahraná mluva a samozřejmě to, co on umí a to je bit lidi, to mi sedlo a budu se na něj muset zaměřit víc, protože si myslím, že se o něm ještě bude slyšet. A Vin, ten by se měl tohoto hraní, aniž by tam vlastně hrál držet, protože to bylo sympatičtější než cokoliv, co kdy předvedl se svým obličejem a mluvením v minulosti. Nebal bych se říct, že se možná našel. Ja jen musím ještě jednou pomyslně smeknout a potupně uznat, že je tenhle film podlě mě bez nadsázky to rozhodně lepší, co můžou komixové filmy nabídnout, nebudu psát o příběhu jako takovém atd. Jen prostě napíšu, že je to perfektní jízda, která podle mě málokoho urazí, která nepostrádá kvalitní a pořádnou porci akčních sekvencí a neotřelý, všudypřítomný humor. Fakt jsem čuměl jako. A po nadupaném Kapitanovi dvojce tímhle začíná marvel přesvědčovat a snad možná lákat i mě. ( A co když mě někdo rozladí a já mu budu chtít z těla vytrhnout páteř ?) Jo a ještě si prostě neodpustím to, že to na mě celou dobu působilo jako takový odlehčený Lobo bez Loba, ten svět mi to prostě těžce připomínal, nemužu si pomoct. ()

syphoon

Total shit dnešního komixového průmyslu! Nic proti mývalům, které mám jinak jako zvířat moc rád, ale tohle? :D 40% S odstupem času, jsem dal tomu druhou šanci. Kupodivu mě film chytnul hnedka od začátku a já musím - myle rád - zmenit hodnocení! :) 70% ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)