Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

LL CoOl J 74

Marvelovský tým dokonalosti tenhle film mě uchvátil neskutečná vlna skvěle hudby k filmu vynikající Chris Pratt a jeho tým rozhodně sem ani nečekal něco takového oproti Avengers je tohle grál komiksu zfilmovaného . ***** ;) ()

StanleyVanH

Perfektně akční a se syslem pro tumor zábavná vesmírná dobrodružství. Moc se mi tu líbila Zoe Saldana jako zelená roštěnka a Chris byl taky dobrej, moc se na tu roli hodil. Strom co opakoval pořád jednu a tu samou větu, tak zase překvapil těma jeho xichtama a přehnanej, ukecanej míval byl taky good. Prostě perfektní pětka co se spojila dohromady, ten závěr teda v těch stíhačkách, tak to bylo jak v přeplácaných hvězdných válkách ale tak celkově to hodnotím za 95% a těším se na pokračování. ()

Tess92

Chtěla jsem se na ten film podívat už dlouho, když se všude kolem ozývaly nadšené reakce. No, vydržela jsem to hodinu a pak jsem to vypnula, protože to prostě byla nuda. Vtipy mi přišly nudné a nějak mě nenadchla ani zápletka. ()

Tuard

Nuda, nuda, nuda. Tak bych to vyjádřil třemi slovy. Tak jsem se na tento film těšil, až z toho vzniklo něco nepopsatelného. Strážci mě zklamali a to hodně. Očekával jsem více. Navíc Chrise Pratta jak herce přímo nesnáším, a tak jsem na to do kina ani nechtěl jít. Co se mi na celém filmu líbilo byl ROCKET, jinak obyčejný marvelacký film, který se mi opravdu nelíbil. Děj filmu do předu jasný, a tak pro mě byl zbytek filmu nuda. Hodnotím jen za 3, doufám že druhý díl bude o mnoho lepší! ()

jan.moravec.

Vidět to v kině dám asi dvě hvězdy. Byl by jsem naštvaný že jsem utratil peníze za něco co už jsem viděl ve většině MARVEL filmů. Fakt mi v poslední době přijde že filmy dělají na jedno brdo naschvál...Lidem se to líbí tak proč z toho nevytřískat co nejvíce peněz. 60 % ()

tinss_18

Dlho som rozmýšľala či dať 3 alebo 4 hviezdičky...nakoniec som sa rozhodla pre 3, lebo z marvelovských filmov sa mi tento najmenej páči, ale čo neznamená, že je zlý. Boli tam vtipné momenty, hlášky..hlavne Ja som Groote, no ináč až tak nejak ma to nenadchlo. Čakala som niečo viac. ()

Stoupa07

Po spoustě kladných hodnocení jsem se těšil na tento film. Zbytečně. Asi jsem od filmu čekal nějakou legraci typu Stopařova průvodce. Bohužel. Ani sci-fi žánr by neměl mít nesmyslné a neuvěřitelné scény, např společné vězení pro muže a ženy apod. ()

Georginek

Nejlepší film za poslední dobu, super fóry, akce, krásná Zoe, skvělej tchoř u úžasnej Groot, k tomu nejpovedenější 3D, co jsem viděl - jasných 5* Už se teším na další díl.... ()

ghoston

Prostě skvěle natočený komiks. Má to spád, dynamiku, vtípky i nápadité. Čirá filmová zábava v tom nelepším světle slova smyslu. Na dvě hodiny zapomenete na tíhu skutečného světa, který oplývá samsárou. Jsem zvědav na další díl, ale i na další filmy od Marvela, protože mi přijde, že už nějak nepřirozeně dlouho drží filmovou laťku moc nahoře, a že jim to už moc dlouho takhle nemůže vydržet. ()

Naby

Chvilema celkem vtipny, i kdyz vtipy nebyly zrovna moc kosmicky. Ackoliv jsem velkym fandou scifi, tak me to nejak na zadek neposadilo. Akcni sceny byly hodne prehlucneny, vubec nevim co bych delal v kine. Sceny se nekolikrat dokola skoro opakovaly v klici: nudne dialogy / pomyslna zachrana cele galaxie / akcni sceny / preslazeny sceny mimo misu. Nicmene celkem cistej prumer 3* ()

Noria

Tenhle film se mi z roku 2014 líbil asi nejvíc. U filmu jsem se kolikrát opravdu hodně pobavila, hudba byla taky super. Ano sci-fi klišé se zde objevuje (galaxie je v průšvihu a někdo jí musí zachránit). Groot byl fakt super i Rocket... Takže fajn ráda se na film podívám znovu :) ()

xardix

Solidní "vesmírní avengers", kteří vše vsadili na kartu humor, ale místy tlačí na pilu až moc. Po technické stránce řemeslně výborné, jak je u marvelovek zvykem, avšak žádná z postav mi k srdci nepřirostla. ()

JCS

Špica, na pětku to není, ale perfektní oddechovka a dost jsem se zasmál, klobouk dolů před tvůrci ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)