Lovec: Zimní válka

• USA The Huntsman: Winter's War (více)

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky. Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzleného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá? (CinemArt)

kingik

Tři sexy rašple dovádějí s mladším jinochem, ale bez asistence Sněhurky. Sex ve čtyřech je účelovější, Sněhurku není nutné brát na swingers párty. No jo, kde byla ale ta slibovaná válka? Čtyři dobře placení herci si mezi sebou rozdělili role, na příliš akční manévry nespoléhejte. Čekejte film, v němž se strojí úklady v příbuzenstvu, hodné hrdinky neumírají, je to pohádkově romantické a celé je to velkolepě technicky vystavěné. Jenže film selhává ve střihu, spousta scén nedává dostatečnou smysluplnost, a ve scénáři, jenž je ledabyle nahozený. Divák se bude dost často ptát, proč se právě některá z postav zachovala tak prapodivně, v ději zeje hned několik nepřehlédnutelných logických děr, které jsou rušivé. Na Cedric-Nicolas Troyanovi je dost znát jeho režijní nezkušenost. V minulosti dělal jen pomocného režiséra, film se tedy příliš režijně nezaskví. Akční scény jsou hodně na jistotu, chybí nosné režijní nápady. A můžete si i zatipovat, kam se poděla Sněhurka. Její fyzická přítomnost chybí. Herečky jsou šikovné, v nejlepších letech zdatně rozkuřují pánské osazenstvo, zkrátka na co neměl režisér, to vynahradí Charlize Theron, Emily Blunt a Jessica Chastain. Ve výsledku se jedná o hodně nastavované pokračování, které si nevybralo dobrého režiséra. Naprosto nekreativní typ režiséra. Precizní je snímek v oblasti kostýmů, výpravy a zvuku. Ovšem slibovalo se až moc. Takové herecké obsazení by si zasloužilo rozhodně kvalitněji zpracovaný film. Kdy jindy bude mít režisér možnost natočit v podstatě porno ve fantasy kulisách. Nesvléct ani jednu z přítomných hereček, to naštve. Ale ani ne, tohle pokračování je vesměs nedodělané v hlavních filmových profesích. Atraktivní ženské obsazení to jen spasilo. V jiných ohledech film fungoval podstatně hůře. Pokračování se nemělo točit. Anebo mělo být tvůrčím způsobem lépe vystavěné. Solidní audiovizuální zážitek. Nic víc. 7/10 ()

sochoking

Síce som dal tri, ale ked' tak premýšľam, že prečo, tak už ani neviem. Zrejme v kine sa mi to páčilo, ale teraz, po troch dňoch, tie dojmy nejak už vyšumeli. P.S. Perfektná bola postava goblina... Ale až do chvíle, kým z neho neurobili opicu! [10/4/16 @ vue cinema, Redditch, UK] ()

InJo

Na zbytečný sequel vlastně docela ok. Samozřejmě hlavně díky (dámskému) obsazení, ucházejícím fantasy kulisám a solidní akci. 55 % ()

HoneyBunny

První díl byl průměrný, ale alespoň měl pár zajímavých prvků - Ravenninu minulost a motivace, skvělý výkon Charlize Theron, sexy Hemswortha a feministický message. Zimní válka je ve všech ohledech horším filmem. Charlize (opět super) je tu relativně málo a její postava je zploštělá. Freya (velmi průměrná Emily Blunt) má být rozpolcenou záporačkou, ale je hrozně klišovitá a nezajímavá. Navíc je problematická její motivace (ženě zemře dítě a stane se z ní zlá, zahořklá, bezcitná ledová královna). Chastainová a Hemsworth jsou stejně jako záporačka hrozně klišé a předvídatelní a vlastně nezajímaví. Co je ale fajn, to jsou trpaslíci, fungují jako komediální prvek a herci si svoje role očividně užívali. Kostýmy všech, obzvlášť Ravenny a Freyi jsou krásné (stříbrná versus zlatá). A příjemné překvapení je cameo Sama Claflina coby prince z prvního dílu (je trochu trapné, že Sněhurku neuvidíme, i když se o ní dost mluví...). Logické kiksy ve scénáři nebudu rozebírat, celý ten příběh je jako z pera autora fanfikce, který si řekl, že napíše pokračování Sněhurky a lovce, ale vynechá Sněhurku, protože ji nesnáší. Zároveň není tak schopný, aby dal dohromady originální, smysluplný příběh, tak si hojně půjčuje od jiných. A vznikl mu z toho napůl zmrzlý guláš. A kdo něco takového někdy ochutnal, tak ví, že žádné pošušňáníčko to není. ()

Anderton

Neveril by som, že v roku 2016 bude nejaké fantasy tak doslovne kopírovať scény z Pána prsteňov. A "svoje" si tu asi nájdu aj fanúšikovia Game of Thrones. Inak výprava je veľmi slušná a osobne som rád, že záverečný akt bol tak komorný a neobjavila sa zrazu niekde z paralelného vesmíru stotisícová armáda. Ale je to stále "Snehulienka bez Snehulienky", čo je teda sakra divné. Charlize tu opäť opakuje svoju upgradeovanú verziu T1000. 50% ()

Spinosaurus

Zábavné pokračování Sněhurky a lovce, ke které jsem si dlouho nacházel cestu, ale nakonec se mi tahle série líbí. Zážitek z filmu by mohl být větší, kdyby se v traileru na film neobjevily dva megaspoilery. Také se tam nachází závěrečná smrt hlavní záporačky, což je neuvěřitelné. Takže kdo chce vědět bez shlédnutí, o čem to bylo, stačí kouknout na trailer. ()

DwayneJohnson

Naprosto tuctové zpracování, které je minimálně o dvě hvězdy horší, než jeho předchůdce. Ta lehkost, která se mi na prvním Lovci tak líbila je nenávratně pryč a zbyl jen chabý pokus vzkřísit něco, z čeho jsem měl obavy už podle ukázek. Zase jsem měl pravdu! Hlavně postava Emilly Blunt byla hodně špatná a vlastně i zbytečná. Jestli budu ještě někdy další pokračování, budu se dlouho rozmýšlet, protože tohle byl hodně slabý odvárek. Tak za tři mínus. ()

silentname

Od filmu som nič výnimočné neočakával, no musím sa priznať, že som neočakával veľkú mieru nudy a príbeh absolútne bez ducha a akéhokoľvek nápadu, ktorý by človek zaujal. Vizuálne je to celkom dobre zvládnuté, no v príbehu je obrovské množstvo klišé, ktoré nijakým spôsobom film neposúvajú správnym smerom. Mám veľmi rád Emily Blunt, ale mám pocit, že ako Freya je absolútne nezáživná. Radšej by som videl opäť na ľadovom medveďovi Tildu Swinton. Jej postava vo filme The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe mala oveľa viac charizmy a pôsobila ako skutočná biela čarodejnica Narnie. Kým ľadová kráľovná v tomto filme nemá žiadneho ducha, ktorý by ma dokázal presvedčiť. A okrem toho sú niektoré veci v tomto filme veľmi predvídateľné a odhadnuteľné. Nevytiahne na nás žiadne skutočné esá v rukávoch, len sype svoje karty na stôl, ktoré vieme, že budú nasledovať. A je to dosť škoda. Okrem toho tu postavy ešte dávajú aj akcenty, ktoré ma miestami dosť otravujú a okrem niektorých efektov a pár bojových scénok neviem čo by som pochválil. Je to skutočne obrovská nuda. A tak by film rozhodne vyzerať nemal. Hodnotenie: C- ()

cukorek

Dovolím si to porovnať s filmom Snehulienka a lovec, kedže mám pocit , že to ide ruka s rukou s týmto filmom. Snehulienka a lovec bol mojím horúcim žeiezkom v ohni, hltal som takmer každý akčný moment, výpravu aj podobizeň obrovského monštra. Tu však bojujú len ľudia a trpaslíci bez zaujímavých efektov ,pardon škreti dostali maličku chvíľočku, ale to nič nezmenilo a tak sa to nieslo v duchu nezáživnej telenoveli o zaľúbenom páre. Škoda nedotiahnutých nápadov ako bola koritnačka či ten had v lese. Čakal som od toho viac. Film stojí tak za 2 hviezdy, ale za obsadenie J. Chastain a E. Blunt som sa priklonil k 3 hviezdam. Záverčné hodnotenie 50% ()

SeBig

Na pohádku málo barev, málo rozpačitosti. Vyschlá nuda s nesympatickýma držkama nesedící do svých rolí. ()

Chrustyn

Co si budeme povídat, Sněhurka a Lovec, rozhodně nebyla žádná hitparáda, ale přesto se jednalo o slušnou fantasy, která dokázala pobavit. O to více mě překvapilo, jak špatné je toto pokračování, které působí lacině a prakticky v žádném ohledu nefunguje. Nebýt pár známých jmen, film by se v kině ani neobjevil. ()

VenDulin85

Pořád jsem přemýšlela, v čem se mi to líbí víc než předchozí film, když děj je tak nějak stejný... Pak jsem na to přišla! O Sněhurce-zmírající-lani-po-lobotomii se totiž jen mluvilo, ona sama se tam nevyskytovala. Už jen tento fakt mě přiměl k tomu, abych tomu napálila o hvězdu víc, Emily Blunt jako ledová královna je skvělá. ()

Stanislaus

Lovec šikovně objímá příběh Sněhurky, tudíž se film obešel i bez účasti Kristen Stewart, která přece jenom nebyla zrovna vhodná volba pro "nejkrásnější ze všech". Vedle toho film září hvězdným hereckým obsazením, kde vedle Charlize Theron přibyly ještě Emily Blunt a Jessica Chastain. Bohužel je škoda, že tentokráte Theron nedostala tolik prostoru jako v prvním dílu. Nicméně když bych měl pokračování srovnat s jedničkou, tak se mi Sněhurka a lovec přece jenom líbila více. Přišla mi vizuálně okázalejší, neobsahovala takové množství přeslazených romantických linií (viz trpaslíci) a jak už jsem říkal, tak v ní byl věnován větší prostor Evil Queen (avšak i Ice Queen měla velký potenciál). Průměrné pokračování, na které se pěkně dívá a i se pěkně poslouchá (viz titulkový song Castle od Halsey), a které si sice na jednu stranu nedělá ostudu, ale i tak se z toho dalo vytřískat více. ()

BMW12

Přišlo mi, že tvůrci nevěděli na začátku jak tenhle film zasadit do příběhu z prvního dílu, tak trošku experimentovali a bylo to ze začátku trošku zmatené. Jakmile jsme však přestali skákat v minulosti a budoucnosti, a začala hlavní dějová linka, tak film získal na tempu a příběh začal být srozumitelný. Já za sebe říkám, že se mi toto pokračování Sněhurky bez Sněhurky líbilo, mělo to kvalitu a určitě filmu prospělo i skvělé herecké obsazení. ()

virus10

Ženské obsazení vynikající, příběhy pěkně propojené, triky povedené, zápletka dostačující, vtípky ucházející, souboje kvalitní, nuda nenastala. Já jsem s touhle fantasy oddechovkou spokojen, vadil mi trochu jen konec, ale nemůžu čekat, že pohádka skončí špatně. ()

rikitiki

Výtvarně je film nádherný: zlatá a stříbrná královna, ledové království, mechové lesy.... Jenomže, tím to končí. Psychologie postav je při nejlepším těkavá, spíše však všichni trpí bipolární poruchou. Od toho se také odvíjejí dialogy, kdy divák nepřestává žasnout, jakou blbost to zase kdo plácnul. Legrační figurky trpaslíků - které se vyskytnou v příběhu zcela nahodile, leč tvrdošíjně zůstanou až do konce - snad scenárista obšlehl od Disneyho. ______ Nezvládnutá fantazy nabízí záplavu kouzelných tvorů, ale vyprávění nemá smysl ani logiku. ___ Chris Hemsworth připomíná neandrtálce nejenom zjevem a hereckým rejstříkem (nula), ale i vystupováním. Přeseknout provazový most na špatné straně opravdu není hrdinství, jak se film tváří, ale stupidita. Závěr je výbuchem absurdit a nereálných změn postojů několika protagonistů. SHRNUTÍ: Když proženete Andersenovu Sněhovou královnu počítačem, přidáte hodně megalomanství a zapomenete na filtr soudnosti. ()

hansel97

Propastní rozdíl mezi špičkovou výpravou s výborným hereckým obsazením proti slabému příběhovému odvaru, který nefunguje, ať se děje, co se děje. ()

Sofia

Ještě větší slabota než první díl, až už to byl sequel nebo prequel. Scénáristi si asi řekli, že Frozen zabodovalo u dětí, tak to bude fungovat i u dospělých, ale to se bohužel spletli. Scénář byl tak slaboduchý a plný děr, že jsem si veškeré dějství domyslela půlhodiny dopředu. Emily Blunt se navíc její postava nedala uvěřit, na to má až příliš dobrácké oči. Jedinými pozitivy tak pro mě byly scény s gobliny a veškeré scény s Ravennou, i když byly jako nakopírované z prvního dílu. Bojové scény dost chaotické, při jedné jsem se až lekla, že za chvilku na mě vyskočí želva Ninja. Titulková písnička od Halsey skvělá. Viděno v 3D, které ale bylo na těch pár létajících sněhových vloček naprosto nevyužité. ()

ARI50

Tyhle ženy to vzali do svých rukou a já dostal lepší akční podívanou no hodně se přidalo a šlo to vidět takže větší spokojenost je na místě. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (více)