Lovec: Zimní válka

Lovec: Zimná vojna

• Nizozemsko

The Huntsman: Winter's War

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min (SE: 120 min)

Wow, takhle originální, napínavé, nepředvídatelné a skvěle odehrané fantasy jsem snad ještě neviděla! (Pro ty méně citlivé na sarkasmus - sarkasmus.;-)) Zbytek komentáře obsahuje masivní spoilery. O Sněhurce se zde pouze mluví, princ je nejspíš stále panic, Ravenna už nemá bratra, ale sestru (?!?), vrací se pouze jeden z trpaslíků - na další nezbyly peníze, Lovcova manželka není mrtvá, Lovcova manželka vlastně není jeho manželka, Lovcova "manželka" je ninja (?!?), Lovec už není povolání, ale jméno pro všechny elitní zabijáky rádoby zlé Ledové královny (?!?), jedná se o prequel i sequel zároveň, efekty jsou horší než před čtyřmi lety, děj je pitomější a klišé a předvídatelnost dosahují potenciálního vrcholu. Problémy při psaní scénáře jsou sice nemilé, ale mít jako finální verzi toto, tak to snad ani netočím...(10.9.2016)

• Beznoh

OK, tak to krásně herecky obsadili, ale k čemu to je? Já chápu, že pohádka není reálný příběh, ale nemohlo by alespoň působit tak, že je to v rámci daného prostředí reálný příběh? Fakt mi to připomíná poslední díl Hobitta. Hrdinové, kteří přežívají situace, ve kterých by vůbec šanci přežít neměli. Spousta scén, které tam jsou jen proto, aby tahle dramatická situace mohla vůbec vznikout, přitom počínání všech osob kolem je těžce iracionální, jen aby se to mohlo odehrát. Šílený survive level hridnů zrovna podle toho, jak se to zrovna hodí do příběhu. Trapná Hobittí banda a ta takhle ubohej HappyEnding jsem už fakt dlouho neviděl. Navíc to nebylo ani vtipné, ani zábavné. Za mě teda těžká tragédie a to mám tenhle žánr docela rád.(20.4.2016)

Rozpočet $115miliónovTržby USA $48,003,015Tržby Celosvetovo $164,602,163 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tak toto až tak moc nevyšlo, veľmi nezáživná nepružná réžia, až príliš otrepaná príbehová schéma, zaujímavé herecké obsadenie takmer nemá čo hrať, mínusom sú aj niektoré súboje, ktoré sú zbúchané v zbesilom strihu, na druhú stranu to neotrávi ako Bohovia Egypta je to pozerateľné ale bez nejakého elementu ktorý by dodal punc zážitku, škoda /videl v kine 3D verziu: 55%/(21.4.2016)

"Hádej, kdo jsem? Povídám si s hlínou, slyším, jak mluví." Tak to jsi trpaslík, který nechápe, jak uvažuje Lovec. Já to taky moc nechápu, ale na druhou stranu mě Lovcovo šklebení bavilo, čarodějnice se mi celkem líbily a trpasličí námluvy taky nebyly špatné. A nyní se jdu s naostřenými sekerkami zeptat zrcadla, kdo je na světě úplně nejvíc nejkrásnější, protože to je od prvního setkání s Derekem Zoolanderem smyslem mého života.(9.12.2017)

Mám rád podobné pompézne, vizuálne pekne spracované fantasy príbehy, kde dejová linka pekne odsýpa, a ktorá je plná všakovakých stvorení, kúziel a oku lahodiacej akcie. Tu je všetkého vrchovato. Navyše trpasličie kvarteto sa postaralo aj o humornú stránku, občas ma ich hlášky celkom slušne pobavili. Uznávam, záver bol možno trochu emotívne silený, ale to veľmi rád prepáčim, hlavne že som sa celkom fajn zabavil. Podľa mňa je to kvalitatívne niekde na úrovni jednotky. 75/100(18.7.2016)

• - Film měl původně režírovat Rupert Sanders, který měl vztah s Kristen Stewart, jež se měla původně objevit coby Sněhurka. Po Rupertu Sandersovi se měl režie ujmout Frank Darabont, ale kvůli tvůrčím neshodám projekt nakonec opustil i on. (fiLLthe3DD)

• - Na tento snímek byla vytvořena parodie v podobě rapového klipu „Freya vs. Ravenna". (fiLLthe3DD)

• - Snímek je natočen na motivy pohádek "Sněhurka" od bratří Grimmů a "Ledová královna" od Hanse Christiana Andersena. (fiLLthe3DD)