Reklama

Reklama

Lovec: Zimní válka

  • USA The Huntsman: Winter's War (více)
Trailer 1

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky. Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzleného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá? (Cinemart)

(více)

Videa (25)

Trailer 1

Recenze (424)

Eliott 

všechny recenze uživatele

Jednička mě nijak zvláště neoslovila a tak nová režie film významně osvěží. Dílo je mnohem akčnější a zabývá se lovcovu minulost, přičemž ho také jeho skutky dostihnou a tak je lovec nucen své minulosti opět čelit a problém vyřešit. Dobrodružství ihned zaujme, neboť jsou zde velice propracované akční scény a z původního filmu zde zůstanou jen ty zajímavější postavy a nějaké nové jako bonus. 67% PS: Dal bych více prostoru Charlize Theron ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Blunt jako zahořklý Thranduil s poprsím, Chastain jako lučištnice Tauriel a herecký trpaslík Hemsworth názorně ukážou, jak pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí (jinými slovy sedm let neštěstí pro Saurona Ravennu). A nebo byla Emily kouzelnice s ledem Elsa, co se nepohodla se sestrou a lovec Chris tam byl za Olafa (tedy za blba)? Ať tak, či onak, jedná se o generickou fantasy, od které když odečtu kostýmy a hvězdné dámské trio, zbyde mi nula dvakrát podtržená scénáristicko-režijním zmarem. A taky nová jednotka topornosti 1 hemsworth, což je v převodu 1000 miliafflecků.. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Uf. Ani si nespomínam, kedy som naposledy v kine tak túžobne čakal, kedy to skončí. Po nepodarku V srdci mora si poleno Hemsworth pripisuje ďalší pokus o najnudnejší film roka. Varilo sa z riadne odstátej vody. Otravný príbeh, otravná réžia, otravní herci. Akcie málo, vtipy nefungujú a hutná atmosféra "jednotky" tu nie je ani náznakom, miestami to vyzerá ako trochu drahší televízny film (pol filmu rozprávajú, ako niekam pôjde nejaká armáda a nakoniec sa tam mláti asi tucet blbcov v jednej dekorácii). Keby to bol aspoň zábavný akčný trikový výplach ako napr. Bohovia Egypta, ale namiesto toho sa to tvári ako psychologická dráma, pričom vývoj postáv prebieha pomocou rozprávača zvratmi typu "she couldn´t rise a child, so she rise an army!" (hahaha, wtf?!). ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Lovec šikovně objímá příběh Sněhurky, tudíž se film obešel i bez účasti Kristen Stewart, která přece jenom nebyla zrovna vhodná volba pro "nejkrásnější ze všech". Vedle toho film září hvězdným hereckým obsazením, kde vedle Charlize Theron přibyly ještě Emily Blunt a Jessica Chastain. Bohužel je škoda, že tentokráte Theron nedostala tolik prostoru jako v prvním dílu. Nicméně když bych měl pokračování srovnat s jedničkou, tak se mi Sněhurka a lovec přece jenom líbila více. Přišla mi vizuálně okázalejší, neobsahovala takové množství přeslazených romantických linií (viz trpaslíci) a jak už jsem říkal, tak v ní byl věnován větší prostor Evil Queen (avšak i Ice Queen měla velký potenciál). Průměrné pokračování, na které se pěkně dívá a i se pěkně poslouchá (viz titulkový song Castle od Halsey), a které si sice na jednu stranu nedělá ostudu, ale i tak se z toho dalo vytřískat více. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Je umění udělat z Emily Blunt trapnou, nesympatickou, nehrající a velice chabě až nijak motivovanou polo-záporačku a ještě provést to samé s jinak úžasnou Charlize. Její přehrávání bylo ale otřesný. Stejně tak skutečně "cringeworthy" hlášky o lásce jak je naprd, popřípadě jestli vážně hory přenáší a podobné plky. A dokonce ani Jessica Chastain to nedokázala zachránit, má ale jako jediná plus za to, že je aspoň trochu sympatická a přirozená v té záplavě unylosti, extrémně dramaticky dlouze prohlašovaných mouder a digitálních triků. O Hemsworthovi ani nemluvím, sice párkrát udělal emoce, ale lepší, když hláškuje a tváří se drsně. Vizuálně možná celkem OK, ale k čemu to je, když to člověk odzívá. Doufám, že další díl nebude. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (15)

  • Po tom, čo sa podarilo hackerom vniknúť do emailovej pošty spoločnosti Sony a zverejniť množstvo mailov, vyšlo najavo, že Charlize Theron (Ravenna) má dostať za zopakovanie svojej úlohy oveľa menej ako herec z predošlého dielu Chris Hemsworth (lovec Eric). Herečka preto odmietla v pokračovaní účinkovať, kým nedostane toľko ako Hemsworth. Universal napokon súhlasil a obom hercom vyplatil zhodne niečo cez 10 miliónov amerických dolárov. (beso74)
  • Aby mohl být snímek uveden v Indii, musel tamní distributor zredukovat milostné scény mezi Ericem (Chris Hemsworth) a Sarou (Jessica Chastain) a ze zvukového doprovodu odstranit slovo „mrcha“. (fiLLthe3DD)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (více)

Reklama

Reklama