Lovec: Zimní válka

(neoficiální název)

Lovec: Zimná vojna

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min

Jakýsi kříženec Andersenovy Sněhové královny a Sněhurky, ze které zbylo zrcadlo s královnou. Theronová krásná, zlatá, temná a nejlépe hrající. Hemmsworth je slušný comicsový Thor, jako lovec však ukazuje, že hrát neumí vůbec... Vizuál je nejsilnější stránkou filmu, i když bych fantazii popustil více opratě. Přidat více krve, erotiku (jedno odhalené ňadro to nezachrání), temnotu a syrové souboje...byl by z toho možná nový Barbar Conan nebo Excalibur, ale na film byste jen tak nezapomněli...tohle však nehrozí, film nakonec skončí jako výplňkový materiál pro nudná odpoledne na komerčních stanicích. Průměr, ale znám spoustu horších...(10.5.2016)

Zábavné pokračování Sněhurky a lovce, ke které jsem si dlouho nacházel cestu, ale nakonec se mi tahle série líbí. Zážitek z filmu by mohl být větší, kdyby se v traileru na film neobjevily dva megaspoilery. Také se tam nachází závěrečná smrt hlavní záporačky, což je neuvěřitelné. Takže kdo chce vědět bez shlédnutí, o čem to bylo, stačí kouknout na trailer.(21.4.2016)

Tři sexy rašple dovádějí s mladším jinochem, ale bez asistence Sněhurky. Sex ve čtyřech je účelovější, Sněhurku není nutné brát na swingers párty. No jo, kde byla ale ta slibovaná válka? Čtyři dobře placení herci si mezi sebou rozdělili role, na příliš akční manévry nespoléhejte. Čekejte film, v němž se strojí úklady v příbuzenstvu, hodné hrdinky neumírají, je to pohádkově romantické a celé je to velkolepě technicky vystavěné. Jenže film selhává ve střihu, spousta scén nedává dostatečnou smysluplnost, a ve scénáři, jenž je ledabyle nahozený. Divák se bude dost často ptát, proč se právě některá z postav zachovala tak prapodivně, v ději zeje hned několik nepřehlédnutelných logických děr, které jsou rušivé. Na Cedric-Nicolas Troyanovi je dost znát jeho režijní nezkušenost. V minulosti dělal jen pomocného režiséra, film se tedy příliš režijně nezaskví. Akční scény jsou hodně na jistotu, chybí nosné režijní nápady. A můžete si i zatipovat, kam se poděla Sněhurka. Její fyzická přítomnost chybí. Herečky jsou šikovné, v nejlepších letech zdatně rozkuřují pánské osazenstvo, zkrátka na co neměl režisér, to vynahradí Charlize Theron, Emily Blunt a Jessica Chastain. Ve výsledku se jedná o hodně nastavované pokračování, které si nevybralo dobrého režiséra. Naprosto nekreativní typ režiséra. Precizní je snímek v oblasti kostýmů, výpravy a zvuku. Ovšem slibovalo se až moc. Takové herecké obsazení by si zasloužilo rozhodně kvalitněji zpracovaný film. Kdy jindy bude mít režisér možnost natočit v podstatě porno ve fantasy kulisách. Nesvléct ani jednu z přítomných hereček, to naštve. Ale ani ne, tohle pokračování je vesměs nedodělané v hlavních filmových profesích. Atraktivní ženské obsazení to jen spasilo. V jiných ohledech film fungoval podstatně hůře. Pokračování se nemělo točit. Anebo mělo být tvůrčím způsobem lépe vystavěné. Solidní audiovizuální zážitek. Nic víc. 7/10(24.4.2016)

Winter is coming. Ne, pardon. To je z jiné franšízy. Ale docela dobře by to k novému Lovci pasovalo. Sněhurku z roku 2012 jsem si docela užil, i když jsem jí viděl jednou. Hm, čtyři roky. To je strašný. Každopádně k nového pokračování. Zimní válka je prequel i sequel zároveň. Což je docela příjemná změna oproti jiným natahovaným příběhům. Navíc autoři asi ani nemají jinou možnost, pokud chtějí zanechat dvojici Chris a Jessica. Film je jednoduše pohádkou. Možná trošku pohádkou pro dospělé, protože se neustále řeší síla lásky a její zrada. Což ocení tedy mladší i starší publikum. (U staršího pouze hádám) Herci jsou parádně vybraní. Božský hlas Liama jako vypravěče nás uvádí do děje, Hemsworth se ohání sekerou stejně dobře jako kladivem, Jessica Chastain si skvěle nastudovala bojové umění a nechybí samozřejmě vizáží posedlá Charlize Theron. I když je film hezkou vizuální pohádkou, tak mi neujde pocit, jako bych už vše jednou viděl. Že by Společenstvo prstenů nebo Hobbit? Máme tu zrcadlo (prsten), které našeptává. Máme tu zasněžené hory i řeku v lese. Hm, předpokládám, že všechno jsme už jednou viděli. Přesto jsem se příjemně bavil, protože i když je něco v ději nesmírně průhledné, tak se film nedostává do přílišného patosu. Akce je někdy mírně chaotická, ale choreografie to vynahrazuje. Sice jsme pořád ve vodách popcornového mainstreamu, ale vem to čert, když to tak příjemně uteklo. U hodnocení přivírám trošku očka. Na druhou stranu si dokážu představit, že se na Huntsmana 2 podívám znovu. PS: Netvrďte mi, že vypravěč není nikdo jiný než Liam Neeson. Jeho příjemný hlas bych poznal kdekoliv! [Csfd projekce13] (77 %)(20.4.2016)

• SaNcHeZ_cz

Pokračování moderní fantasy adaptace klasického příběhu, které se snaží vše dobré na jedničce použít proti samotnému divákovi. Nezábavné postavy, nelogický děj, příšerné díalogy a oproti předchůdci kvalitativní sestup do druhé ligy. Laciná nuda která je spíše než rozšířením parazitem na celkem slušném filmu, který nudí, až na minimum vyjímek nebaví a v celkovém pohledu je spíše ztrátou času. [35%](24.4.2016)

• - Po tom, čo sa podarilo hackerom vniknúť do emailovej pošty spoločnosti Sony a zverejniť množstvo mailov, vyšlo najavo, že Charlize Theron má dostať za zopakovanie svojej úlohy oveľa menej ako iný herec z predošlého dielu, Chris Hemsworth. Herečka preto odmietla v pokračovaní účinkovať, kým nedostane toľko ako Hemsworth. Universal napokon súhlasil a obom hercom vyplatil zhodne niečo cez 10 miliónov dolárov. (beso74)

• - Za záverečnými titulkami sa odohráva ešte jedna scéna. (powda)

• - Původně se ve filmu Sněhurka (Kristen Stewart) objevit vůbec neměla. Nakonec se však objevila v úvodu filmu pomocí archivních záběrů z prvního dílu Sněhurka a lovec (2012). (fiLLthe3DD)