Lovec: Zimní válka

Lovec: Zimná vojna

• Nizozemsko

The Huntsman: Winter's War

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min (SE: 120 min)

• SaNcHeZ_cz

Pokračování moderní fantasy adaptace klasického příběhu, které se snaží vše dobré na jedničce použít proti samotnému divákovi. Nezábavné postavy, nelogický děj, příšerné díalogy a oproti předchůdci kvalitativní sestup do druhé ligy. Laciná nuda která je spíše než rozšířením parazitem na celkem slušném filmu, který nudí, až na minimum vyjímek nebaví a v celkovém pohledu je spíše ztrátou času. [35%](24.4.2016)

• Xmilden

Obdivuju a závidím lidem, kterým se tohle líbí. Protože je mě jasné, že podobných (rozumněj: nudné, na jistotu dělané, kamarádské, nekrvavé) děl bude postupem času přibývat. Může na to jít do kina totiž každý, takže není ani rozhodující jestli si na tuhle sračku po půl roce někdo vzpomene nebo ne. Hemsworth je v poslední době už neskutečné kopyto a ani Thor jej navěky nezachrání. Dvojice trpaslíků se tady vlastně jen motá, aby měl film více postav. Jinou úlohu jsem totiž pro ně nezjistil. Proč já se vlastně o tohle filmu rozepisuju. Jednička se mě nelíbila a tohle je ještě o něco horší. 30%(8.8.2016)

Dostal jsem to, co jsem čekal. A i když jsem nečekal moc, vlastně je to fajn. Lovec: Zimní válka ničím nepřekvapí, rozhodně ne tedy příběhem a zvraty, ale jako pohádková fantasy jednohubka je to celkem fajn. Hlavně tedy kvůli herecké čtveřici. Hemsworthovi bouchač se sekyrami sedne a role ho do žádného velkého herectví netlačí, Theron si záporačku užívá, Emily Blunt zvládá vzbuzovat strach i lítost (v rámci možností a žánrových mantinelů pochopitelně) a Jessica Chastain je sexy, i když seká lidem ruce. Triky se celkem podařily a během těch necelých dvou hodin se na plátně pořád něco děje, takže nuda se nedostaví a ten hlásek, který vám šeptá, že vlastně koukáte na úplně zbytečný film, není nikdy tak hlasitý, abyste ho museli brát vážně .Celkově z toho vylezou dvě hodiny nadprůměrné pohodová zábavy se solidním množství zručně natočené akce a fajn dobrodružnou atmosférou. Jen ten trpasličí humor se malinko míjí účinkem. Celkově žádný zázrak, ale celkem fajn podívaná, které vedle jedničky obstojí víceméně bez problémů.(15.5.2017)

Pořád jsem přemýšlela, v čem se mi to líbí víc než předchozí film, když děj je tak nějak stejný... Pak jsem na to přišla! O Sněhurce-zmírající-lani-po-lobotomii se totiž jen mluvilo, ona sama se tam nevyskytovala. Už jen tento fakt mě přiměl k tomu, abych tomu napálila o hvězdu víc, Emily Blunt jako ledová královna je skvělá.(11.11.2016)

Přišlo mi, že tvůrci nevěděli na začátku jak tenhle film zasadit do příběhu z prvního dílu, tak trošku experimentovali a bylo to ze začátku trošku zmatené. Jakmile jsme však přestali skákat v minulosti a budoucnosti, a začala hlavní dějová linka, tak film získal na tempu a příběh začal být srozumitelný. Já za sebe říkám, že se mi toto pokračování Sněhurky bez Sněhurky líbilo, mělo to kvalitu a určitě filmu prospělo i skvělé herecké obsazení.(25.10.2017)

• - Film se natáčel v anglickém studiu Shepperton and Pinewood Studios v průběhu 16 týdnů, podobně jako záběry historických míst jako Wells Cathedral a Bishop's Palace v Somersetu. Také se točilo v některých z nejkrásnějších anglických míst jako je Windsorský park (Bears Rails, South Forest, Manor Hill, Johnson's Pond), Frensham Common a v kouzelných lesích Stockwoodu a Puzzlewoodu. (Zdroj: CinemArt)

• - Jessica Chastain bola "nútená" objaviť sa v tomto filme, kvôli zmluve z predchádzajúceho filmu štúdia Universal, a to Crimson Peak (2015). (Da_reba)

• - Snímek je natočen na motivy pohádek "Sněhurka" od bratří Grimmů a "Ledová královna" od Hanse Christiana Andersena. (fiLLthe3DD)