Lovec: Zimní válka

Snow White and the Huntsman 2

(neoficiální název)

Lovec: Zimná vojna

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min (SE: 120 min)

• SaNcHeZ_cz

Pokračování moderní fantasy adaptace klasického příběhu, které se snaží vše dobré na jedničce použít proti samotnému divákovi. Nezábavné postavy, nelogický děj, příšerné díalogy a oproti předchůdci kvalitativní sestup do druhé ligy. Laciná nuda která je spíše než rozšířením parazitem na celkem slušném filmu, který nudí, až na minimum vyjímek nebaví a v celkovém pohledu je spíše ztrátou času. [35%](24.4.2016)

Naprosto tuctové zpracování, které je minimálně o dvě hvězdy horší, než jeho předchůdce. Ta lehkost, která se mi na prvním Lovci tak líbila je nenávratně pryč a zbyl jen chabý pokus vzkřísit něco, z čeho jsem měl obavy už podle ukázek. Zase jsem měl pravdu! Hlavně postava Emilly Blunt byla hodně špatná a vlastně i zbytečná. Jestli budu ještě někdy další pokračování, budu se dlouho rozmýšlet, protože tohle byl hodně slabý odvárek. Tak za tři mínus.(3.5.2016)

Dostal jsem to, co jsem čekal. A i když jsem nečekal moc, vlastně je to fajn. Lovec: Zimní válka ničím nepřekvapí, rozhodně ne tedy příběhem a zvraty, ale jako pohádková fantasy jednohubka je to celkem fajn. Hlavně tedy kvůli herecké čtveřici. Hemsworthovi bouchač se sekyrami sedne a role ho do žádného velkého herectví netlačí, Theron si záporačku užívá, Emily Blunt zvládá vzbuzovat strach i lítost (v rámci možností a žánrových mantinelů pochopitelně) a Jessica Chastain je sexy, i když seká lidem ruce. Triky se celkem podařily a během těch necelých dvou hodin se na plátně pořád něco děje, takže nuda se nedostaví a ten hlásek, který vám šeptá, že vlastně koukáte na úplně zbytečný film, není nikdy tak hlasitý, abyste ho museli brát vážně .Celkově z toho vylezou dvě hodiny nadprůměrné pohodová zábavy se solidním množství zručně natočené akce a fajn dobrodružnou atmosférou. Jen ten trpasličí humor se malinko míjí účinkem. Celkově žádný zázrak, ale celkem fajn podívaná, které vedle jedničky obstojí víceméně bez problémů.(15.5.2017)

Mám rád podobné pompézne, vizuálne pekne spracované fantasy príbehy, kde dejová linka pekne odsýpa, a ktorá je plná všakovakých stvorení, kúziel a oku lahodiacej akcie. Tu je všetkého vrchovato. Navyše trpasličie kvarteto sa postaralo aj o humornú stránku, občas ma ich hlášky celkom slušne pobavili. Uznávam, záver bol možno trochu emotívne silený, ale to veľmi rád prepáčim, hlavne že som sa celkom fajn zabavil. Podľa mňa je to kvalitatívne niekde na úrovni jednotky. 75/100(18.7.2016)

Trochu podhodnotená rozprávka, rovnako ako prvý diel. Po slabšom prijatí som si film odložil na neskôr, ale zbytočne. Film ma celkom prekvapil, čakal som trikové orgie a bezduchý príbeh, ale opak bol pravdou. Má to dej aj keď ho mnohí kritizujú pre jeho jednoduchosť. Kto čaká zápletky jak z Obvyklých podozrivých musí byť sklamaný. Tu sme ale v inom žánri! Jednoduché, prečo nie, ale funguje to. Navyše máme hviezdne obsadenie, peknú hudbu i exteriéry. Vadil mi malý priestor, ktorý dostala Ch. Theron, po úvodných minútach sa na ňu trochu pozabudlo a vrátila sa až tesne pred záverom. Komu sa páčil prvý diel, bude spokojný aj s týmto prequelom. 80%.(26.12.2016)

• - Původně se ve filmu Sněhurka (Kristen Stewart) objevit vůbec neměla. Nakonec se však objevila v úvodu filmu pomocí archivních záběrů z prvního dílu Sněhurka a lovec (2012). (fiLLthe3DD)

• - Jessica Chastain bola "nútená" objaviť sa v tomto filme, kvôli zmluve z predchádzajúceho filmu štúdia Universal, a to Crimson Peak (2015). (Da_reba)

• - Na tento snímek byla vytvořena parodie v podobě rapového klipu „Freya vs. Ravenna". (fiLLthe3DD)