Nashville (TV seriál)

Drama / Rodinný / Hudební

USA, 2012–2018, 88 h 51 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Callie Khouri

Connie Britton, Hayden Panettiere, Eric Close, Charles Esten, Jonathan Jackson, Sam Palladio, Robert Wisdom, Powers Boothe, Judith Hoag, Kimberly Williams-Paisley, Ed Amatrudo, Chloe Bennet, Burgess Jenkins, Daniel Buran, Madison Lintz, Gregory Alan Williams, Tim Soergel, Robin Roberts, Aubrey Peeples, Terri Minton, Michiel Huisman, Jay Huguley, Lizz Carter, Clare Bowen, Brad Paisley, Kelsey Sanders, Nicholas Pryor, Susan Misner, Christina Chang, Darla Delgado, Charlotte Ross, Hannah Kasulka, Teri Wyble, Caitlin Carver, Elyse DuFour, Michael Nardelli, Mitch Eakins, Afton Williamson, Daniel Thomas May, Lee Vervoort, Jeremy Childs, Nicholas Strong, Josh Ventura, Brady McInnes, Frank Brennan, Barbara Walters, Yara Martinez, Cory Hart, Todd Truley, E. Roger Mitchell, Wilbur Fitzgerald, Joshua Mikel, Anthony Reynolds, Todd Allen Durkin, Brit Shaw, Billy Slaughter, Jim Gleason, Riley Smith, Preston James Hillier, Jason Douglas, Cyndi Martino, Tilky Jones, Tommy Barnes, Lola Phillips, Craig Stark, Ron Clinton Smith, Maisy Stella, Lennon Stella, Christopher Bower, Greg Webb, Chris Carmack, Owen Harn, Ashley LeConte Campbell, Jane McNeill, Deja Dee, JD Souther, Casey Fuller, David Clyde Carr, Elizabeth Hunter, Kelly O'Neal, Scott Reeves, Ray Stoney, Terry Dale Parks, Reid Perry, Neil Perry, Kimberly Perry, Jay DeMarcus, Allee Sutton Hethcoat, Bianca Malinowski, Steve Kazee, Keean Johnson, Henry Arnold, Kate Orsini, Judd Lormand, Yasmine Al-Bustami, Lisa Masters, Stacy Hall, Derek Krantz, Sean Freeland, Dana Wheeler-Nicholson, Dan Auerbach, Ted Welch, John Curran, Julia Barnett, Mike Pniewski, Scott Takeda, Rutherford Cravens, Matthew Bellows, Viviana Chavez, Oliver Hudson, Jannette Sepwa, Keith Arthur Bolden, Cody Rogers, Casey Bond, Isaiah Stratton, Claudia Church, John Newberg, Stephen Michael Ayers, Dale Raoul, P.J. Marshall, Lane Toran, Erin Naifeh, Rob Mello, Jason Alan Smith, Marcus Lyle Brown, Becky Wahlstrom, Travis Nicholson, Kesha, Megan Seely, Jennifer Spriggs, Geraldine Singer, Lou Ferrigno Jr., Cory M. Grant, Jason Burkey, Francine Locke, Drew Matthews, John Redlinger, Quinn Cooke, Nic Luken, Austin Haley, Josh Stamberg, Jeffrey Nordling, Nancy O'Dell, Fiona Hardingham, Alan Powell, Christopher Howell, Keith Hudson, Joy Behar, Donna Biscoe, Tommy Cresswell, L. Warren Young, Isabella Amara, Kelly Frances Hager, James J. Fuertes, Stacey Hinnen, Lacy Hartselle, Lauren Alaina, Chuti Tiu, Bettina Kenney, Kaitlin Doubleday, Tracy Walker, Lisa Banes, Alex Sgambati, Ian Gregg, Ariana Guerra, Greyson Chadwick, Jessejames Locorriere, Justin Giddings, Miguel A. Núńez Jr., GiGi Erneta, Mía Maestro, Claire Bronson, Darin Toonder, Ronny Cox, Hayley Lovitt, Steve Earle, Christy Johnson, Matt Lowe, Liz McGeever, Chaley Rose, Dylan Arnold, Matt Mercurio, Christian James, Katie O. Jones, Bill Martin Williams, Odessa Adlon, Robert C. Trevelier, Tisha French, Darius Willis, Sterling Hurst, Lachlan Watson, Julia Denton, Jody Thompson, Tamara Austin, Kendall Bennett, Chrystee Pharris, Joshua Childs, Anissa Wood, Frank Licari, Jessica Bell, Nicholas Alexander, Michael Patrick Lane, Kearia Schroeder, Candace West, Brennin Hunt, Devon Ogden, Jake Etheridge, Gunnar Sizemore, Denitra Isler, Tequilla Whitfield, Emmanuel Hudson, Marion Kerr, Ryan Dorsey, Haley Finnegan, Shawn Hawkins, Casey Adams, John Lacy, Michael Rose, Ashley Shelton, Sylvia Jefferies, Kendrick Cross, Boo Arnold, Karlee Eldridge, Jennifer Pierce Mathus, Valerie Jane Parker, Tiffany Morgan, Anthony Nguyen, Allison Shrum, Rebecca Tilney, Katie Groshong, Tiffany Montgomery, William Ryan Watson

Po prvních pár dílech prvních série jsem byl poměrně příjemně překvapen tím, jak nenáročně a přitom příjemně mi u tohohle seriálu utíkal čas. Pravdou je, že žánr country není úplně můj šálek kávy, ale ta hudba se mi tady líbí. Třeba The Lumineers příjemně překvapí. V postavách si každý určitě najde tu svou oblíbenou a pak se nestihne divit, čím vším ji za pouhou jednu sérii dokážou protáhnout. Vážně, tohle je přesně jeden z těch seriálů, kde je snad třeba si dělat poznámky, protože se toho děje strašně moc a všechno se rychle mění a člověk je až překvapen, co vše se stane. Někdo by mohl říct, že je to až překombinované. Asi si dám na chvilku pauzu a poté se vrátím ke druhé sérii. Nenadchne a neurazí, proto 70 %(29.4.2014)

Nikdy by mě nenapadlo, že bych někdy byla schopná nalézt jakékoli zalíbení v žánru country, ale Nashville se s přehledem postaral o přehodnocení tohoto mého postoje :) Dějem mě seriál okamžitě "vcucnul" a tak jsem si celou dobu jen užívala krásné a schopné herce a přijemnou hudbu. Tématické okruhy, které Nashville zahrnuje jsou pro mě z velké části zajímavé až osobní (až na tu politiku samozřejmě, ale to by nebyla Amerika, aby zrovna tuhle část vynechali) a seriál si mě tedy v poměrně krátké době prostě získal. Jsem zvědavá, co bude dál.(23.5.2013)

Velice povedené. Dobře rozehrané na všechny strany. Rayna - zaujme vyzrálejší, dospělé publikum, Juliette - zaujme mladistvé a teenagery. Nechci se řadit stále ještě do teen, ale jednoduše si myslím, že Juliette je zajímavější a rozhodně sympatičtější. Hayden byla, je a bude vždycky kočka a do role mladé, půvabné a talentované Divy se prostě hodí perfektně. Ještě se mi myslím nestalo, abych si postavu oblíbil po tak krátké době jako je 21 epizod. Celej Nashville (rozuměj město ..vlastně i seriál) je prostě strašně pohodovej a příjemnej. Vedlejší postavy totéž. S těma nesmyslama, co ted natáčí je Nashville rozhodně jeden z těch kvalitních seriálů, kde Vás to, co se bude dít dál jednoduše bude zajímat.(16.8.2013)

Seriál, který má velký potenciál a pochází z hlavy Callie Khouri (scénář pro film Thelma and Louise). Nashville, krásné město plné skvělé hudby a intrik. Konečně něco, co boří všechna klišé spojená s country music v ČR. Tohle má spád, herecké výkony a fantastický soundtrack! Jen by mohli do malých rolí zatáhnout i opravdové hvězdy country :) Na takovou Shaniu Twain nebo Faith Hill bych se moc rád podíval :) Ale bylo fajn viděl Pam Tillis, Vince Gilla, Brada Paisleyho a pár dalších. První řada končila výborným a pořádně dramatickým finále a jsem rád, že byla potvrzena řada druhá. S postavami se totiž velice snadno ztotožníte a oblíbíte si je i přes to, že jsou někdy pěkně protivné :) Druhá, třetí čtvrtá řada je opravdu napráskaná prvotřídní hudbou, která vlastně ani moc nezní jako country. A všichni hlavníherci si zpívají svoje vlastní party, je to úžasné! A všem vřele doporučuji soundtracky.(1.12.2012)

Country hudbu zrovna moc neposlouchám,ale v tomhle seriálu mi to ani vůbec nevadí dokonce jsem si jí zamilovala.Hudba,rodinné spory,skvělý soundtrack,výborný děj,úžasná Connie Britton(Rayna) a hlavně neodolatelná kráska Hayden Panettiere(Juliette). Po shlédnutí pilotu a dalších pár dílů dávám tomuto seriálu velkou šanci.(2.5.2014)

• - Všechny epizody 1. série kromě té první jsou pojmenované podle pisní Hanka Williamse. (Missa08)