Nashville (TV seriál)

Drama / Rodinný / Hudební

USA, 2012, 86x42 min

Callie Khouri

Connie Britton, Hayden Panettiere, Eric Close, Charles Esten, Jonathan Jackson, Sam Palladio, Robert Wisdom, Powers Boothe, Judith Hoag, Kimberly Williams-Paisley, Chloe Bennet, Burgess Jenkins, Daniel Buran, Madison Lintz, Gregory Alan Williams, Tim Soergel, Robin Roberts, Aubrey Peeples, Terri Minton, Michiel Huisman, Jay Huguley, Lizz Carter, Clare Bowen, Brad Paisley, Kelsey Sanders, Nicholas Pryor, Susan Misner, Christina Chang, Darla Delgado, Charlotte Ross, Hannah Kasulka, Teri Wyble, Caitlin Carver, Elyse DuFour, Michael Nardelli, Mitch Eakins, Afton Williamson, Daniel Thomas May, Lee Vervoort, Jeremy Childs, Nicholas Strong, Josh Ventura, Brady McInnes, Frank Brennan, Barbara Walters, Yara Martinez, Cory Hart, Todd Truley, E. Roger Mitchell, Wilbur Fitzgerald, Joshua Mikel, Anthony Reynolds, Todd Allen Durkin, Brit Shaw, Billy Slaughter, Jim Gleason, Riley Smith, Preston James Hillier, Jason Douglas, Cyndi Martino, Tilky Jones, Tommy Barnes, Lola Phillips, Craig Stark, Ron Clinton Smith, Maisy Stella, Lennon Stella, Christopher Bower, Greg Webb, Chris Carmack, Owen Harn, Ashley LeConte Campbell, Jane McNeill, Deja Dee, JD Souther, Casey Fuller, David Clyde Carr, Elizabeth Hunter, Kelly O'Neal, Scott Reeves, Ray Stoney, Terry Dale Parks, Reid Perry, Neil Perry, Kimberly Perry, Jay DeMarcus, Allee Sutton Hethcoat, Bianca Malinowski, Steve Kazee, Keean Johnson, Henry Arnold, Kate Orsini, Judd Lormand, Yasmine Al-Bustami, Lisa Masters, Stacy Hall, Derek Krantz, Sean Freeland, Dana Wheeler-Nicholson, Dan Auerbach, Ted Welch, John Curran, Julia Barnett, Mike Pniewski, Scott Takeda, Rutherford Cravens, Matthew Bellows, Viviana Chavez, Oliver Hudson, Jannette Sepwa, Keith Arthur Bolden, Cody Rogers, Casey Bond, Isaiah Stratton, Claudia Church, John Newberg, Stephen Michael Ayers, Dale Raoul, P.J. Marshall, Lane Toran, Erin Naifeh, Rob Mello, Jason Alan Smith, Marcus Lyle Brown, Becky Wahlstrom
  • geklon

Dallas? Né, Naschvile. Potenciál prakticky stejnej jako v případě ropné ságy, ale do prkýnka, nevím proč něco mě na téhle nalakované tří akordové odrhovačce těžce přitahuje... né není to ani vyhnívající Connie a ani královna honících fantazií Hayden. Je to ta nezvykle neznámá půda, ta americká country scéna...... tak neznámá, že mě to fakt bere. Tohle je vážně Amerika, se vší tou ubohou pozlacenou škvárou a 90' záměrem, z muziky vyždímat co nejvíc. Pilot je vážně zajímavý..... především díky tématu. Uvidíme jak dlouho se může tahle country opera udržet v mém zájmu. Rozhodně vážnej kandidát na mý velký Guilty Plessure.(24.9.2015)

Country hudbu zrovna moc neposlouchám,ale v tomhle seriálu mi to ani vůbec nevadí dokonce jsem si jí zamilovala.Hudba,rodinné spory,skvělý soundtrack,výborný děj,úžasná Connie Britton(Rayna) a hlavně neodolatelná kráska Hayden Panettiere(Juliette). Po shlédnutí pilotu a dalších pár dílů dávám tomuto seriálu velkou šanci.(2.5.2014)

Seriál, který má velký potenciál a pochází z hlavy Callie Khouri (scénář pro film Thelma and Louise). Nashville, krásné město plné skvělé hudby a intrik. Konečně něco, co boří všechna klišé spojená s country music v ČR. Tohle má spád, herecké výkony a fantastický soundtrack! Jen by mohli do malých rolí zatáhnout i opravdové hvězdy country :) Na takovou Shaniu Twain nebo Faith Hill bych se moc rád podíval :) Ale bylo fajn viděl Pam Tillis, Vince Gilla, Brada Paisleyho a pár dalších. První řada končila výborným a pořádně dramatickým finále a jsem rád, že byla potvrzena řada druhá. S postavami se totiž velice snadno ztotožníte a oblíbíte si je i přes to, že jsou někdy pěkně protivné :) Druhá, třetí čtvrtá řada je opravdu napráskaná prvotřídní hudbou, která vlastně ani moc nezní jako country. A všichni hlavníherci si zpívají svoje vlastní party, je to úžasné! A všem vřele doporučuji soundtracky.(1.12.2012)

Nikdy by mě nenapadlo, že bych někdy byla schopná nalézt jakékoli zalíbení v žánru country, ale Nashville se s přehledem postaral o přehodnocení tohoto mého postoje :) Dějem mě seriál okamžitě "vcucnul" a tak jsem si celou dobu jen užívala krásné a schopné herce a přijemnou hudbu. Tématické okruhy, které Nashville zahrnuje jsou pro mě z velké části zajímavé až osobní (až na tu politiku samozřejmě, ale to by nebyla Amerika, aby zrovna tuhle část vynechali) a seriál si mě tedy v poměrně krátké době prostě získal. Jsem zvědavá, co bude dál.(23.5.2013)

Seriál pre fanúšikov country hudby je ako balzam na dušu. Pre tých, čo neobľubujú tento štýl hudby, seriál môže byť otravný, je tam ozaj dosť hudby. Oceňujem, že seriál zachytáva momentálne problémy tejto scény (definovanie tradičnej country music v kontraste Rayna/Juliette), ktoré sa aj v reále riešia, napr. najnovší rozruch okolo vyjadrení Blake Sheltona o "Old Farts" country music. Pre fanúšikov country skvelé momenty seriálu, keď sa objaví skutočná country hviezda, napr. Chris Young na party vydavateľstva v 11.časti prvej série.(17.2.2013)

• - Všechny epizody 1. série kromě té první jsou pojmenované podle pisní Hanka Williamse. (Missa08)