Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

PTuranyi

Veľmi dobre natočená lúpež s vtipom a šarmom. Zaujímavý príbeh s krádežou zlata, zákerným podvodom a následným napálením zlodeja. Herci sú zohraní a hoci scenár má určité medzery, všetko klape. ()

xcomex

...vynikajici podivana s dobre umistenou akci dle meho gusta...a kdyby preci jen nic jineho, tak jak bylo psano "..jde o nejdelsi reklamu na automobil v historii..." -miluji mini =) ()

Joee

Začíná to pěkně... být první akce trošku víc filmově dolazenější a být po ní hned konec filmu, je to za 4*! Kvalita se však v průběhu poněkud pohupuje a sklouzává a sklouzává... "Já věřím všem, jen ne ďáblu v jejich nitru." (po 2.) Od té doby je jasný nastavování scénáře a film končí pocitem, že tohle jsem vidět nemusel. Zvlášť hodnotím začátek, ten je za ty 4* a na ten se mrkněte :) ()

Belerofonu

Tenhle film je příjemný, pobavil mě ve studeném večeru. Hudba je skvělá i když na tomto lechce alektronickém žánru moc nelpím. Charlize Theron je opět kouzelná, Edward Norton je skutečný parchant, Jason Statham dává svým přízvukem filmu příjemnou šťávu. Ujetej "Napster" potěší. Honička s Mini byla celkem akční, ale na honičku ve Francouzské spojce to nemá. I přes mnohé zápory je to povedený film na který se rád podívám i když bude teplo. POdtrženo sečteno dobrý film a kvalitní. ()

Okocha

Ze začátku měl film u mě nakročíno k 5*, po hlavním zvratu však děj zabředl do silného průměru. U hlavních postav mi chybělo více charisma. To je například jeden z důvodů, proč se tento snímek nemůže ani srovnávat se žánrově podobným Podrazem. Vražda otce mi přišla taky dost hloupá motivace k loupeži. ()

Treble

Řkl bych hodně dobrá podívaná a nečekaně dobrá zábava. Ani chvilku jsem se nenudil. Napster a Minis mají hodně bodů navíc a že to nesklouzlo k akční krávovině s přemrštěným vším možným se hodnotí ještě víc ne? ()

Wotik

Zase jeden film se strasne vychytralymi zlodejicky! Tenhle u me uspel, diky hereckemu obsazeni a velmi dobrym fintam. Navic bych chtel kteroukoli z veci,ktere si hlavni hrdinove koupi za ukradene zlato... ()

Paplónik

Dosť nudné. Začiatok - koniec a medzitým ukecaná, nezaujimavá vata. Nápady na lúpež sú pekné. Zloduch mi príde dobre zahraný, Mark Wahlberg predvádza svoj obviklý priemer, ale Charlize Theron je len pekná, nemá žiadnu snahu sa ani na niečo hrať. Naháňačka s product placement je bežne napínavá, ale bez napínavejšieho konca. Viac mi prišla napínavá scéna pri oprav káblovky v zloduchovom dome, tá sa mi páčila najviac.Ako akčňák na obývačkový ľahký večer to ujde. ()

MRK

originál som nevidel, ale tento film ma proste dostal, pretože ponúka oddychovú zábavu vyskytuje sa tu jedine inteligentný humor, skvelí herci ( na to ako theron vylepí nortonovi sa ťažko zabúda ) a nadupaná akcia. Nič proti Sodenbergovi, ale The Italian job u mňa tromflo dannyho jedenástku v každom smere a navyše sa to dá aj pozrieť viackrát, pričom danny ocean a jeho partička je v podstate jednorázová záležitosť. ()

cashplouch

Standardní zábavná podívaná, skoro v každém záběru jakoby tvůrci chtěli divákovi říct: "Koukej, tohle je cool a on je super cool!" Je vidět, že režisér Gary Gray ovládá dobře své řemeslo a herecký ansámbl mu hodně pomáhá ve slušně rozjetém příběhu se závěrečnou, celkem povedenou honičkou v Mini Cooperech. Loupež po italsku má výborné a méně na jistotu sázející obsazení, nevýraznou režii a scénář průměrný - i přes tyhle "výtky" mě film bavil víc než "cool" Dannyho parťáci. ()

shinlove

Ačkoliv Dannyho parťáci byli opravdu lepší, nemůžu říct, že by mě tenhle film nebavil! Bylo se na co dívat (a to nemluvím jen o Charlize Theron, kterou žeru od Ďáblova advokáta), ale myslím i dějově.Zápletka jak má být a kdo si myslí, že zločin tak jako tak vyhraje (a je jedno, jestli se krade pro dobrou věc), ten má samozřejmě pravdu :D Aneb, jak udělat návod pro puberťáky, že špatné věci vítězí :) 4* ()

aronofsky

Wahlberg, Norton, Theron, Green, Statham, Sutherland. Nádherná ukázka toho, že známe xichty ještě nedělají dobrý film. Tato průměrná kriminálka si rozhodně nezaslouží tyto herce. A nějak moc nechápu, na co je Gray nalákal. Příběh nenabízí nic, co by už nebylo někdy předtím natočeno a už po scéně, ZAČÁTEK SPOILERU! kdy Mark přijde za Charlize do kanceláře(?) jsem věděl, že s ní nakonec skončí v posteli. Tušil jsem, že nakonec Eda pošlou „k čertu” a zlato shrábnou oni. A co mě nejvíc nas..lo byla scénka, kdy Mark představuje všechny členy party. KONEC SPOILERU! Strašné. 50 - 60% ()

Vital

Velmi kvalitní podívaná,zkloubení vtipu a akce v tomto směru působilo na mě příjemně,a závěrečná honička v broucích byla super už proto,že je neřídily žádný kaskadéři,ale sami herci,což podporuje reálnost filmu. ()

Chlo0opek

Průměrnej akční snímek. Celkem fajn plyne, nic moc převratného však nenabízí. Scéna v ledové vodě, kdy hercům vůbec není zima, v klidu ještě mokří vysedávají venku, jak kdyby bylo léto, byla zvášť absurdní a dost u mě sráží dojem z filmu.. ()

Treatys

Geniální humorná loupež na způsob mých oblíbených Dannyho Parťáků, možná o něco lepší, každopádně provedení, scénář a obsazení si zaslouží 5* ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)