Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

cinema_cz

Film se vleče nepříliš svižným tempem, aniž bychom cítili nějaké napětí (nebo jiné vztahy) mezi hrdiny. Pokud měl být výsledkem inteligentní thriller ve stylu Kdo s koho nebo Poslední loupeže, záměr nevyšel a je na pováženou, že ani ona očekávaná superhonička miniautíček není nijak úžasná. 40 % (František Fuka, Ci 09/2003, str. 64) ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 73%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 79.5% | Takovýchle filmů je opravdu hodně! Ale tohle je s Dannyho parťáky opravdu jeden z těch velmi podařených heist-filmů, který ani vteřinu nenudí, herci jsou ve svých rolích uvěřitelní (to u "akčňáků" není moc časté:-) a každý správný filmový fanoušek si ho musí užít! 80% ()

MirkaP

Svižný filmík o loupení zlata s prima honičkama. Zejména ta úvodní v Benátkách stojí za to, pustila jsem si ji 2x za sebou. ()

JosefTomas

Líbí se mi, že se tvůrci původní Loupeží nechali pouze inspirovat a zbytek se stal jakousi variací Dannyho parťáků, což s velmi dobrým hereckým obsazením dělá z filmu velmi vydařenou jízdu, která neztrácí vůbec na tempu a loupež bere svým naplánováním dech. Jako remake to rád akceptuji, protože film přidává mnoho jiných věcí a je radost na něj pohledět. ()

PlysovyMacko

Rýchly a priamočiary dej o partii zlodejov, ktorí okrádajú zlodeja-svojho bývalého parťáka. Je tu pár dier (na to, že ten trezor bol nedobytny ho otvorili raz-dva). Film nevyvolá žiadne skutočne emócie (ľútosť, pomsta, zadosťučinenie), je rovnako povrchný ako zábavný. ()

Flix

Film na odreagování, kterému nelze nic moc vyčítat ani přičítat. Pochválil bych snad svižnou kameru, která je téměř neustále v pohybu a k filmu tohoto žánru se hodí. Hvězdné obsazení, pěkné loupeže a navíc žádné zbytečné rozstřelené hlavy, mozky na zdi ani uřezané ruce a nohy. Na druhou stranu očekávejte, že se vám film po několika okamžicích vytratí z hlavy díky klišovitosti a předpovídatelnosti. ()

ZajoMajo

Zaujimavo sa to tu prelina - dobre a zle hodnotenie. Ja sa priklanam k verzii - viac hviezdiciek. Ak pozeram film bez predsudkov - teda ho neprirovnavam k ziadnemu staremu zanru - vychadza mi to ako celkom slusna vec. Dal by som aj pat hviezdiciek, ale este som ho nedopozeral - prave som si ho stopol tesne pred koncom. :-) ()

Vojt Ittoh

Opravdu velmi slabé. Celkem jsem se na tento film těšil, ale dost mě zklamal. Díky chatrnému scénáři se zde například Edward Norton ukáže jako naprostý kokotek. Jediný kladem v tomto filmu byla pěkná Charlize Theron, ale ani ta se herecky moc nepředvedla. Také mě překvapuje poměrně vysoké hodnocení ostatních uživatelů. ()

Lish84

Tempo je svižné, děj se nikde zbytečně nezdržuje a příjemně odsýpá. Což je hlavní klad tohoto filmu. Scénář je ale občas přitažen za vlasy, hackera v týmu scénárista obdařil snad až nemožnými schopnostmi. Naštěstí to tolik nevadí, je to aspoň ku prospěchu svižného tempa. Co se týče akčních scén - úvodní honička člunů v Benátkách je sice svižná a nenudí a chápu, že tvůrci se nesnažili o kdovíjak adrenalinovou akci, ale tahle honička určitě mohla nabídnout víc. Nepovažuji to však za velký zápor, protože těžiště filmu na akčních scénách nespočívá, ty jsou jen takovým kořením. Menší výhradu mám k dějovému zvratu, kdy lupičská parta plánuje akci a divák se těší, až to, o čem se tu zatím jen mluví, uvidí konečně na plátně. Jenže nastane změna a nic takového se nestane. Zajímavý nápad, příběh bez zaváhání běží dál a svižnému tempu to na síle neubere. Přesto si nejsem jistý, zda tvůrci nabídnou opravdu odpovídající "náhradu". Třeba motiv dvou zlých psů byl tak zbytečně pohřben - jeden člen party se vyjádřil, že z nich má hrůzu, ale scénář mu už neumožnil se s nimi setkat. Všechny mé výhrady k filmu ale nejsou až tak závažné a příjemný zážitek nezkazí. ()

brabi

Dokola obehrávané klišé. Ale dobře a svižně natočené a člověk se při něm ani na chvíli nenudí. ()

lmc

Film, který mě velice příjemně překvapil a po celou dobu dobře bavil. Myslím, že si to dám ještě jednou. Velice dobrý snímek. ()

Miloško

Podobné Dannyho parťákom,ale skor taká klasická gangsterka,výborné herecké obsadenie.Niečo tomu ešte ale chýbalo. ()

jack_scott

Charlie vážně není Danny. Do toho mu chybí skutečně dost, hlavně ale snímku škodí na tento "subžánr" přílišná rozvláčnost. Jsou tam sice hezké nápady,ale člověk už má pocit, že je prostě někde viděl... Nelogičností a úsměvných momentů je ve snímku taky dost. Hvězdné obsazení je fajn, hlavně krásně nalíčená Charlize Theron je sice vážně sexy, ale jen na tom se stavět nedá. Celkově je to nějaké takové rozpačité.... ale koukat se na to dá,ačkoliv děj zrovna extra nepřitahuje pozornost. 65% a *** za průměrně koukatelný film. ()

Idealista

Fajn parta sympatických týpků s jednou super kostí , rozjíždí pomstu proti grázlovi bez fantazie ( to uznal i ukrajinký frajer se sekyrou ) . Jednoduše řečeno je to pohodová oddechovka , která se po strhujícím začátku drží chvíli pod průměrem a chvíli nad ním . A rozhodně se na to dá dívat i vícekrát . ()

Jarlaxle

Sice je tahle verze daleko akčnější než originál. Ale těžko říct, zda je lepší. Původní film má svoje kouzlo. O tom ale nemůže být u předělávky ani řeč. ()

Dextwer

Velmi podobné téma jako Dannyho parťáci. Kvalitní herecké obsazení. Není to špatný, ale také nic převratného. Zaujímá to místo v akčních thrillerech někde v lepším průměru. Zajímavosti: * Režisér odmítl kaskadéry, protože podporuje totální zapojení herců do filmu * Edward Norton byl k natáčení filmu téměř přinucen studiem Paramount. Smlouva na jeho filmový debut Prvotní strachobsahovala taky závazek natočit pro studio další dva filmy, a Norton po řadě odmítnutých projektů přijal roli ve filmu až ve chvíli, kdy mu studio pohrozilo žalobou * Slovní hříčka ve filmu - postava "Levé ucho" v podání Mose Defa v jedné scéně prohlásí: "I´m deaf" - jsem hluchý * Zatímco zloději slídí v domě Steva, můžeme na velkoplošné televizi spatřit Michaela Caina ve filmu Alfie. Moje hodnocení: 70 % ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)