Leatherface - zrození

• USA Leatherface (více)

Film předchází událostem původního snímku Texaský masakr motorovou pilou (1974) a přiblíží nám zrod legendárního masového vraha, známého jako Leatherface (Kožená tvář). Dospívající Leatherface uteče z psychiatrické léčebny spolu se třemi dalšími pacienty a unese mladou zdravotní sestru. Na stopě je jim však muž zákona toužící po pomstě. (Spidey3)

Aurus

Film jsem nikdy celý neviděl a tak dneska jsem se naněj kouknul od začátku do konce a musím říct že jsem velmi překvapen jak je tenhle film dobrý. Když jsem viděl hodnocení že má 50% tak jsem si řekl že to asi moc dobrej film nebude ale mílil jsem se. Tenhle film si zaslouží 65-68%. Herecké výkony, příběh, hudba, postavy a prostředí jsou velmi dobré. Tenhlr film má 50% nezaslouženě. Zamě 75%. ()

Rathalos

Tak taketo filmy zboznujem,drsny,kruty,nekompromisny,akcny,krvavy,nechutny a brutalny horor od reziserov,ktori ma uz tretikrat presvedcili o tom,ze im to ide velmi dobre,ja som spokojny nadovsetko,perfektna zalezitost...:-) ()

robo7773

Táto línia príbehu už nemôže priniesť nič nové, to je už bez nejakého záujmu ako keď pozeráte šieste pokračovanie transformers, už je to otrepané a mdlé. ()

Hapretor

Ze začátku super "slasher" s dobrou atmosférou, jak tam všude okolo lítaj psychopati, co každýmu něco udělaj na potkání, a i si s obětí pěkně pohrajou. Pak to jde do kopru. Druhá půle vyloženě debilní. No, a nehrát tam Dorff, ani to nepustim. ()

Rockerman

Jak se zrodil ten, co později masakroval motorovou pilou, přináší slušnou dávkou brutality a správně nechutných scén, leč nic nového nepřinesl a pomohl si dokonce dvěma vykradenými nápady. Prasata (Hannibal) a úkryt ve zdechlině (Revenant). To mi až tak nevadí, mě už spíš ty samoúčelné vyvražďovačky moc nebaví. Zvlášť, když nejsou moc nápadité. 2 a půl * + půl za nekrofilii on - line. ()

GOREGASM

Návrat ke kořenům Ledrfejse stojí úplně za prd. Texas nebyl nikdy nudnější a na tvůrce tohoto pokusu o revitalizaci Texas Chainsaw Massacre kultu by měla dopadnout motorová pila vší silou, aby si uvědomili, jaký paskvil vypustili do světa. Pár řemeslně solidních goreů a správně obsazená Lily Taylor obecně tristní dojem nezachrání. Zbytek postav snad kromě Stephena Dorffa a včetně Kožoksichťáka je absolutně nezajímavý ansámbl, který se potácí v malátném scénáři za zvukem motorové pily. Ten film je ještě horší než kvalita mého textu v této recenzi :-). 30% ()

helloween93

Vcelku důstojný prequel, který je lepší, než zdejší hodnocení. Zatím nejlepší díl ze série, co jsem měl možnost vidět. 3* ()

domirovec

Jakožto hororový nadšenec a fanoušek série Texaský masakr jsem měl vysoké očekávání, ovšem jak už to tak někdy holt bývá, ne vše se musí hned povést. Leatherface celkově působí hlavně ze stránky kvality velmi vyvedeně a není tomu samozřejmě pochyb, jelikož se jedná o film pěkně natočený. Filmařsky je to tedy zvládnuto hodně pěkně, ovšem furt mi na tom snímku něco po dobu mého sledování nesedělo. Celý příběh působí silně skomoleně a vypráví nám sice Leatherfaceův příběh z dětství, ovšem tím nejhorším možným způsobem. Takže v podstatě vše, co vás o dětství Kožené tváře nezajímá, zde máte hezky převyprávěné. Odpadní záležitost to však přímo není a nějaký určitý potenciál si to udržet dokázalo. 3/5 ()

helraiser

Tak tohle ne, co to jako mělo znamenat. Tohle snad opravdu nemohli myslet vážně. Naprosto šílené, nezajímavé a absolutně špatné v rámci série. Krev není všechno a nebejt poslední dvacetiminutovky tak jdu ještě o jednu hvězdu dolů. Pro mě osobně obrovské zklamání snad v každém ohledu, scénář opravdu příšernej, postavy a jejich chování naprosto otřesný, atmosféra Nulová, snad jediný co za něco stálo tak je gore, ale to celej film nezachrání. Když to srovnám s předchůdcema tak to těžce zaostává za každým dílem. Něco podobného už prosím ne. ()

andrew88

Takový pěkný kluk to Leatherface na začátku byl a taková škaredá holka se z něj na konci stala :)) Prequel k prvnímu dílu je to docela slušný....tedy aspoň objasňuje pár věcí. Ale nějak mně chybělo napětí a první hodina se dost vlekla.... Jinak herci hráli výborně...Neurazí nenadchne. ()

Likan7 odpad!

Absolutní dno a jsem strašně rád, že jsem se prokousal na samý konec (snad) téhle ukrutné série. Ani jeden díl mě nebavil a tenhle restart, origin, nebo co to vůbec je, tomu dodává ten pověstný poslední hřebík do rakve. Je to šíleně pitomý, nudný, brutální možná jo, ale jen prvoplánovitě. A přitom minimálně první polovina Halloweenu z roku 2007 ukázal, že vrátit se v hororových klasikách na úplný začátek zla jde natočit parádně. Tady se to nepovedlo ani na tu polovinu, kam se vyhrabal Meyers. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Za mňa jeden z najlepších origins na Leatherface aké vyšli. Počas filmu som si nebol istý či je tento film ešte pred filmom Texas Chainsaw Massacre: Beginig alebo nie. Po filme som si to celé v hlave prešiel niekoľko krát a vyšlo mi, že je to pred Beginig. Pri pozeraní filmu hlavne na začiatku mi prekážalo ako je to poňaté ale počase mi došlo, že to je dosť zaujímavé. Hlavne ak si zoberiete, že je to vlastne Leatherface tak ako sme ho ešte nemali šancu spoznať a čím si vlastne prešiel. Niekto môže povedať, že Leatherface má byť proste vrah, ktorý nemá proste nejaký závažný dôvod vraždiť a že by mal byť len bezmyšlienkový a bezcitný stroj na zabíjanie. Tento film nám pekne ukáže čo sa mu stalo, že sa z neho stal takýto stroj. Herecké výkony sú napdriemerne a hudba sem tiež sedí. Za dĺžku 90 min sú tu docela slušne prepracované charaktery postáv. Mňa tento film veľmi príjemne prekvapil. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

john.h

Laciný a zbytečný film. Námět má rozhodně větší potenciál, škoda, že to nemělo šikovnější štáb, hlavně herce, scénáristu a režiséra - tedy to hlavní. Co se mi líbilo byla nejistota, kdo z těch freaků je vlastně Leatherface - v základu dobrej nápad, kterej byl ale hodně předvídatelnej. ()

ANTYCHRYST

Chjooo...:( Vždycky když se těším..tak přijde ledová sprcha... Leatherface je má oblíbená postava... jako určitě bych to nepodaval jako počátek...to je to samé jako u Hanibala..tohle je pro me samostatnej film... ja se těšil na vysinutou rodinku... zvuk motorovky.. pro me moc dlouhá pasáž v ústavu...jako gore hodně dobrý a brutální ...scénka s kamenem..dítě s tou hlavou...Vše Super...Jen.. tohle si nedokáži spojit koženou tváří...a ještě takovej strizlicek...kdyby alespoň ten velkej tlustej... Pro mě jako počátek Texas masakru velké zklamání.. jako samostatnej gore snimek..dobrý... 55% ()

Shanen29

Na horor roku zatím určitě tento snímek nemá a to velké předpoklady jistě měl.Kde se stala ta chyba?.Možná jsem čekal větší nápaditost scén s brutálním zaměřením a větší porci fantazie v samotné linii děje,jenže to,co je zde preferováno už tu bylo několikrát .takže bohužel není tento horor jasnou vyjímkou a zdá se mě,že režisér to pěkně místama odflákl.Je to průměrný horor,ikdyž atmosféra je zde cítit a je přítomna. ()

Knor

Novej přírustek do série dopadl dobře. Chtěl jsem hodnotit jako hodně dobrej průměr, ale když o tom přemejšlím zaslouží si to lepší hodnocení. Né že by šlo o nějakej nevídanej hororovej nářez, ale je tu spousta věcí, který je třeba ocenit. Tak za prvé, jde na první pohled o poctivě budovanou práci. Film má super špinavou a zatuchlou atmosféru. Brutality je tu tak akorát, nic se až tak nepřehánělo. Gore vypadá skvěle, má to i několik úchyláckejch momentů a zajímavý postavy. Dost mi to připomínalo Zombieho Vyvržence pekla, ale na škodu to není. Mě se tenhle styl líbí a Texaský Masakru to sedí. Co oceňuju nejvíc je, že to nevypadá blbě a není to zbytečně dementní pro široký publikum. Tvůrci se snažili o syrovost příběhu a i když mi pár věcí nesedlo, tak musím uznat, že celkovej dojem je pozitivní a neopakoval se ten průser TMMP 3D z roku 2013. ()

Megynka

Samotný příběh se mi líbil, ale jestli jsem si někdy u něčeho řekla "fuj, to je nechutný", tak tady jsem to říkala v jednom kuse. Naprosto nejnechutnější horor, co jsem zatím viděla, teda. ()