Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (CinemArt)

cheyene

Vyzbrojen znalostí celé série jsem se vydal do kina na nové pokračování, jehož příslibem dobré podívané byl již závěr šestého dílu, v němž si závěrečný prostor zabral Jason Statham, který se stává novým a skvělým protihráčem partě kolem Dominica Torretta a Briana O'Connora. Do sestavy se vrátily všechny známé tváře včetně Dwayne Johnsona či Lucase Blacka, kterého známe z třetího dílu. Nově sestavu doplnil Kurt Russell a Tony Jaa, aby dodali tomuto pokračování nový impulz. Jak již bylo řečeno, sedmička v podstatě po celou dobu vyvrací O'Connorovu větu, že auta nelétají. Fast and Furious 7 je našlapané akcí od automobilů, přes pěsti, až po střelbu a výbuchy. Za pozornost určitě stojí souboj Dwayne Johnsona s Jasonem Stathamem, Paula Walkera s Tonym Jaa nebo Stathama s Vinem Dieselem. Divák si jistě zapamatuje také mrakodrapy v Abu Dhabi. Podobně jako u předchozích dílů, tak i zde nemá smysl hledat realističnost u akčních sekvencí, jde tu zejména o zábavu, což potvrzují i často trefné a vtipné hlášky. Snímek šlape podle již zaběhlé šablony, tzn. rychlá auta, holky v plavkách, svalnatí chlapi, rychlé tempo a spousta akce. Zamrzí pouze menší prostor pro Dwayne Johnsona. Smutné je, že velkou část výdělků tomuto počinu zajistila nešťastná smrt Paula Walkera, který již neměl možnost svůj film vidět. Musím však smeknout před filmaři, jak skvěle si poradili s nahrazením takto důležité postavy jeho bratry a digitální technikou, neboť nějaká záměna byla skoro nepostřehnutelná. Každému, komu neunikla ona tragická událost, muselo při závěrečné a emotivní scéně mrazit v zádech a snad i nějaké ty slzy nebyly ostudou. Přesto je však loučení s Paulem Walkerem velmi decentně natočené, není žádnou velkou ždímačkou na city, ale vkusným rozloučením, takovou poctou a poděkováním jedné z hlavních postav, že učinila tuto sérii tím, čím je. "For Paul" ()

juta

Co si budem nalhávat, některé momenty jsou dosti nereálné, nebo krapet přehnané, ale svým způsobem to tentokrát fungovalo, než jak tomu bylo u šestky. Důstojné pokračování se smutným faktem, že Paul už další pokračování nenatočí, ale lépe se rozloučit s touto sérií nemohl. James Wan ukazuje, že krom hororů může natočit opravdu cokoliv a vyjde to stejně na jedničku. ()

Fiftis

Tvorcovia sa sústredili iba na osvedčené oblasti a vyšťavili ich parádne. Rozvíjajú svoje postavy a nechávajú ich žiť v civile s novými starosťami. Jason Statham je fantasticky využitý a podobne ako The Rock, aj on si zaslúži hrať v prvej lige akou je dnes séria Fast & Furious. Séria sa dostala do bodu, kedy navyšuje tie neuveriteľné aspekty a teraz zachádza ešte ďalej. Bankový trezor či zostrelenie lietadla sú prekonané prakticky vo všetkých troch megalomanských scénach - autori ubrali na počte a zvýšili intenzitu, každá však získala obrovskú výhodu - je pamätná a dlho po videní si ju budem vedieť predstaviť, čo je plus každého blockbustru. Navyše druhá hlavná akcia i finále popri autách pridávajú oveľa viac - súboj na férovku dvoch krásne oblečených sexíc. James Wan si vybral skutočne nadupaný soundtrack, čo je tiež plus. Pocta Paulovi Walkerovi môže vyvolať mnoho súcitu a jednu slzičku. Sedmička uzatvára veľa otvorených línií a obsahuje pôsobivé scény i čerešničky na záver. ()

Shakers

Keby som nevedel, že to točil Wan, ani by som počas filmu nezistil, že to točil Wan. Séria Rýchlo a zbesilo (hlavne posledné dva diely) si stále ide svojím tempom a aj keď bez Justina Lina, stále si to drží svoj uletení akčný demolačný štýl, pretože diváci to žerú a ja tiež. V každom diely sa akčné a aj pästné fighty stupňujú a to je hlavný dôvod prečo ma znovu bavil ďalší diel. Mám pocit, že sa s tejto série pomaly stáva druhá (modernejšia) Expendables, pretože nové posily (Statham, Russel, Jaa, Hounsou, Rousey) okrem toho, že dostali svoj priestor a fight, predstavili aj svoje známe xsichty. Celá sedmička sa nesie na rovnakej vlne ako predošlý diel (všetko väčšie / všetkého viac), ale tento ma bavil o chlp viac s dvoch dôvodov. Prvý dôvod je vynikajúci Statham. S prehľadom najlepší záporak celej serie, ktorý nakope aj Rocka a to sa len tak nevidí! Druhý sú akcie. Sťažovať sa na to že akcia je prehnaná je podla mňa už zbytočne, pretože každý vedel, že to tak bude. Každopádne aj keď tie akcie sú stále nereálne je to natočené fakt perfektne a celkovo s toho dýcha reálnejší feeling ako pri šestke. Jediné čo ma trochu sklamalo je trošku debilná kostra príbehu a záverečné finále. Nie že by bolo zlé, ale po tých gigantických akciách a výbuchoch už som v závere moc odpálený nebol aj keď sa tam dosť rakiet odpalovalo. Čo sa týka Paula Walkera, tak klobúk dolu. Wan to natočil šikovne a nikto nič nezistí. Navyše ma rovnako priestoru ako Vin Diesel. Medzi silné stránky filmu patrí samozrejme aj rozlúčka s Brianom. Tí, ktorý vyrastali na tejto sérii, v závere pocítia pekný zával emócii. Samozrejme aj hudba robí svoje. Keď sme pri hudbe, tak Brian Tyler rovnako ako James Wan pospájal jednotlive prvky s predošlých dielov a vytvoril s toho jeden uzavretý celok. Čo dodať, posledné tri diely sa pretransformovali do jednej z najväčších gigantických akčných sérii kde nechýbajú polonahé baby, ktoré sa natriasajú rovnako ako asfalt pod nadupanými kárami, či drsné pohľady borcov ako šmrglpapier. Obľúbený soundtrack: Awakening. 90% - 5* ()

filmfanouch

To roční zpoždění stálo za to. Lepší pocta Paulu Walkerovi totiž nemohla vzniknout. Už úvodní scéna v nemocnici vzbudí neuvěřitelná očekávání a nadšenost přetrvává celou dobu.Neuvěřitelných 137 minut u kterých se nepřestanete bavit a zaujatě sledovat. Opravdu geniální pocta Paulu Walkerovi a dokazuje, že je James Wan skvělý režisér, který se neztratí ani v hollywoodské sérii. ()

lamps

Nebudu nikomu tvrdit, že mě létající automobily, nerozbitné tělesné schránky nebo těžkej badass Jason Statham nebavili, protože bych lhal. Já se totiž bavil takovou měrou, že jindy jasných 5* plně doceňujících akční podívanou, která je královsky ozvučena, nasnímána i gradována, se proměnilo v trochu nejapný vtip za tři hvězdy, kde se vše obrací proti vypravěči a vnímavý divák znalý zákonů fyziky a omezených lidských schopností postupně spíše ocení každou chvilku, kdy se nemusí vyprávěnému hlasitě a nepřetržitě smát. Nemluvě o tom, že pointa za moc nestojí.... Řečeno jinak, akce dokáže bavit, ale hlavně nechtěně rozesmát, scénář je slaboučký, připomínající akční videohru, kde je každý další level doprovázen změnou lokace a novou formou boje proti hlavnímu nepříteli, a pokud se za filmem ohlédneme zpět, tak kromě dojemné závěrečné rozlučky s Paulem Walkerem uvidíme jen nekompaktní sled výbuchů a šílených kaskadérských (nebo spíše digitálních) akčních scén. Díky bohu za vskutku boží herce, kteří k této sérií zkrátka patří, patřili (R.I.P.) a vždy patřit budou... 65% ()

Pepinec

Do IMAXu jsem se vřítil na poslední chvilku tak rychle a zběsile, že jsem během těch 140ti minut ani nestačil vychladnout. A zaplať James Wan, za všechny ty roky nevychladla ani parta kolem Nafťáka, takže jsem se po dlouhé době mohl pobavit něčím jednoduchým, ale krásným i jinde než na rande. No a pak mám taky pocit, že se zase nějakému filmu podařilo překonat průměrný počet rozmašírovaných aut jednoho dílu Kobry 11. Dobrá práce! Závěr emotivní, to ano, ale až na tu vyloženě hnusnou hudbu. ()

Big Bear

Rychle a zběsile je čím dál rychlejší a zběsilejší, leč někdy je lépe zvolnit. Začíná z toho být opravdu koncentrovaná akce, kdy divák pro jednu šílenost pomalu zapomíná co viděl před deseti minutami za jinou šílenost. Bohužel je tam toho snad až moc a přizvávám, u konce mi krapet padala víka... Já viděl tu delší edition verzi  a opravdu to bylo dlouhé. Statham byl celkem milou obměnou záporáků a jeho vstupní ántré v nemocnici na kraji města dost pobavilo. Johnson čím dál víc u mně figuruje spíše jako komik než nabušená svalnatá guma a z koho jsem měl fakt radost byl starej Kurt :-) !!! Navíc ta role mu skvěle sedla. Rád vidím staré pardály v plné kondici v dnešních filmech. A nemusí zrovna napínat bicáky ve snaze aby to vypadalo jak před 40 lety (tím myslím svatou trojici Arnold, Sly a Dolph). Konec filmu vskutku zabolel. Tentokráte však nešlo o scénář filmový, ale skutečný - ten co píše život. Paul Walker byl sympaťák. Občas jsem v té jeho tváři a modrých očích zahlédl stín Henryho Fondy za malda. Trochu si byli podobní. Bohužel jeho záliba v rychlých autech nebyla jen filmová a on svůj závod prohrál. Byl ještě dost mladý,a le tak to někdy bývá... Dávám za 3 nitra, ale tentokráte to bylo slabší. * * * ()

JohnnyD

9/10 Najlepší diel. Konečne áčková, nadupaná pecka, s nadpozemskou akciou, drsnými hláškami a vzhľadom na okolnosti aj so slzičkami na konci. ()

Indiana

Ten film byl tak blbej, že sme se tomu museli v kině skoro furt gebit, ale zábavný to bylo (Statham byl v některejch scénách super, Kurt Russell taky a z hlavní party nejvíc bavil asi Tyrese Gibson, Vin Diesel na mě působil už moc tupě a světsky, hlavně když se ve flashbacích ženil v bílejch gatích a tílku a většinou pronášel absolutně idiotský mentorský řeči o rodině) . Akční scény byly nesmyslně vyhrocený do maxima (ta závěrečná byla ale zbytečně až moc natahovaná a s výjimkou nastupujícího Rocka sem se u toho už solidně potil) a rozloučení s Paulem Walkerem správně zahrálo na city a zvedlo to na slušnějších 60%. ()

sheen

Jako pánové, čeho je moc, toho je příliš. Tady toho je přes příliš, udělat z toho takovou parodii. Smál jsem se celý film jak to bylo ulétlé, přehnané. Myslel jsem si, že jsem si spletl sál a šel jsem na nějakou scifárnu. Jinak k filmu ...je našlapaný nehoráznou akcí až po okraj, rvačky, střílení, honičky, prostě pecka. Myslel jsem si, že jsem přehnanější film než předešlý díl neviděl ale Wan zvedl laťku:) ()

Disk

Adrenalinová honička na Kavkaze, létající auto v Abu Dhabí a jedno krásné loučení. Díky, Paule, za všechny nádherné chvíle v této sérii. ()

Cappuccino

V podstate vo všetkom súhlasím s užívateľom cheyne, na ktorého názor odkazujem a pod ktorý sa viac menej môžem podpísať. Zákony popierajúce fyziku hádžem za hlavu, bavil som sa naozaj slušne a poctu Paulovi považujem za veľmi decentnú, pričom sa prakticky vôbec nedalo poznať, že niektoré z posledných scén boli točené s jeho bratom a upravené špeciálnymi efektami. Tvorcom palec hore za to, ako profesionálne sa s touto tragédiou vysporiadali. P.S. nadupaný soundtrack! ()

Foox

Dlouho jsem po opuštění kinosálu nebyl tolik potříštěný testosteronem. Což se samozřejmě od dalšího evolučního stádia téhle série čeká, zase je tu ještě šílenější akce, sexy vrtící prdelky, jednoduchý jouky, atd. Ovšem velký rozdíl je v záporákovi, který je ke Stathamovi hodně vděčný a on mu naopak přidává nezapomenutelnost (libovej nástup). P.S. S pětkou nejlepší díly a odchod Walkera je skvělý. 90% ()

S.Quentin QUALE

Jedna hvězda z úcty ke všem zúčastněným....a pro Wana to neplatí. Je to čistej akční brak bez špetky výboje v kůře mozkové, tím pádem další komentář postrádá slovo, které v tomto filmu zapovězené jest. Hodnotím jako čistý příklad turbosračky za 200M USD. Tímto zahajujeme soutěž o sračku roku v konkurenci Jupiteru. 29% ()

Allien.9

Budu stručná. Pořadové číslo za názvem mě děsilo, výsledný produkt, ale děsivý rozhodně není. Je to přepísklé (Abú Dhabí možná nejméně ze všeho XD), chvílemi se to paroduje (The Rock), a přesto to stále dokáže vyvolávat vesměs pozitivni WTF-reakce. Dieselovy "kecy" o rodině - jak to někteří nazývají - k "Rychle a zběsile" patří stejně jako rychlá auta, a když už jsme u nich, najdeme tu i jeden starý dobrý závod (byť za volantem sedí Letty). Tým je sehraný, Gibson konečně vtipný (v přechozích dílech nic moc, teda), jen Statham má tu smůlu, že nesmí nikoho z týmu zabít (Paul je stále velmi čerstvý, takže nepsané pravidlo zní no more deaths) a je tudíž pouze machrující lamou; i když občas cool lamou. Honičku následující po seskoku z letadla jsem si vyloženě užívala, stejně tak celé SAE, a chvílemi jsem dokonce litovala, že jsem nezkusila to 4DX. Rozloučení s Brianem / Paulem mě dojalo k slzám (ne k jedné, ale hned k několika a bylo mi tentokráte úplně fuk, jestli mě někdo vidí brečet nebo ne) a zároveň mě utvrdilo v tom, že už další pokračování nechci. Tohle zakončení (by) bylo nádherné, dojemné a 100% důstojné.:-( Někteří možná přidají hvězdu za Paula, ale co. Chápu. ()

misterz

Mám taký dojem, že som pozeral Avengers, ktorí vo väčšej miere začali využívať autá. Tak ľahučko sa princípy elementárnej fyziky neporušujú ani v komiksoch, ani nemá význam všetko menovať. Len jeden príklad za všetko. The Rock spadne so sanitkou z mosta na bojový dron, pričom samozrejme nasleduje veľký výbuch a niekoľkometrový pád sanitky na zem. Z nej vylezie The Rock s guľometom akoby sa nechumelilo a zahlási, že je kavaléria (a to mal predtým zlomenú ruku, ktorá sa mu zázračne rýchlo zrástla). No čo už, aspoň humor tu nechýba, možno to aj tak autori mysleli, že absurdnosť protifyzikálnych a preexponovaných akčných scén prevrátia na žart a recesiu. Nech je ako chce, bavil som sa fajn, taká nenáročná pukancová zábava nad ktorou sa nevyplatí premýšľať, len si treba užívať akciu a pokúsiť sa brať snímok ako srandu. Potom to ide. 70/100 ()

HAL

Počet rychlostních stupňů, které série Rychle a zběsile dokáže zařadit, se nejspíš limitně blíží k nekonečnu - když už si myslíte že dál už to posunout prostě nejde, tak tam stejně s meziplynem vrazí další level. A na další level se posunuje i nadhled a uvědomělý sebeparodický humor, což je dobře, moc dobře. Protože když je to tak dobrá zábava, tak proč by pak někomu mělo vadit, že auta létají, příběh je praštěný, hrdinové jsou nezranitelní, a Tony Jaa dostane nakládačku od Paula Walkera. Kašlat na realitu, když se film nebere vážně, hlavní je že jsou tu tuny parádní akce (režisér umí dynamicky hýbat kamerou místo aby jen freneticky stříhal, třikrát hurá), sexy auta s velmi krátkou životností, prosluněné párty, a spousta holek v bikinách (všechny už o generaci mladší než hlavní postavy). A k tomu stařešina Kurt Russel, který je přesně tak badass jako když ještě kosil vesmírné mariňáky v Žoldák: Legie zkázy. Prostě povedená letní zábava... o důvod víc proč nesnášet to aktuální sněžení před kinem. Takže u mě dobrý, a klidně bych tímto dílem sérii ukončil, byla by to fajn tečka, i s neurážejícím rozloučením s Paulem Walkerem... což se ale samozřejmě nestane, protože asi i 88-díl bude pořád slušně vydělávat. Ale to je na druhou stranu i velice dobře, protože v záplavě blbin o létajících trotlech v barevných trikotech je toto spolu s kulhajícími Expendables jediná série, která pořád drží prapor filmové akce hrdě vysoko zdvižený. A ta by mi taky dost chyběla. 8/10 ()

liskam

Už se ani nebudu zmiňovat o všech těch nemyslitelných autoMetrixtricích... Nějak mi příjde, že k téhle sérii už prostě patří. Celkově jsem měl z tohoto dílu dosti podobný pocit jako z "Mision Impossible:Ghost protocol" Cestování po celém světě, akce střídá akci, až se z toho divákovy točí hlava a ve finále si z toho vlastně nic nepamatuje....:-( Asi největší problém filmu byl naprosto nevyužitý záporák, který místo toho aby z něj člověk měl respekt a bál se o své oblíbené hrdiny. Vždy akorát vyskočil jak čertík z krabičky, udělal baf, bum bum bác, bar bar bar bar a pak zase zmizel. Proto za mě "pouhých" 72% a slabší 4 slunce. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)