Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

mzss1

|100%| Shlédnuto v kině. Tak a je to konečně tady ! Rychle a zběsile 7 ! Jak já jsem se na to takovou dobu těšil. Když nastala situace, kdy Paul Walker zemřel, tak jsem si říkal, že se film asi nedotočí a bylo mi to v tu chvíli celkem jedno, bylo mi líto, jak byl jeho osud zpečetěn. Ale tvůrci se odradit nenechali a film dotočili. A rozhodně musím tvůrce pochválit, protože se jim to povedlo víc, než jsem si myslel. Walker stihl naštěstí dotočit skoro všechny scény. Konečná scéna na pláži – té jsem se obával. Ale Walkerovi bratři ho dokázali zastoupit skvěle + pár digitálních triků a vůbec jsem nepoznal, že to nebyl on. Takže před premiérou filmu jsem se obával, jak moc se hercova smrt odrazí na tomto dílku. A jsem mile překvapen, že to vůbec není poznat. No a nyní k věci. Celkově jsem nesmírně spokojen. Nemůžu vytknout jedinou chybičku. Samozřejmě by se tu našlo pár věcí, ale já jsem se přes to přenesl a dokonce jsem nesrazil jediné procento. Třeba, že je to přehnané ? To přece k Rychle a zběsilé sérii patří, ne ? Skok aut z letadla, průlet mrakodrapy, Rock padající z vejšky na auták, Diesel, který autem padá z útesu, několikrát se jeho auto otočí a on to přežije atd atd atd. Tohle neřeším. V posledních třech dílech tu prostě přehnanost je a co mám jako dělat ? Zvláznit se a nadávat na to jako někteří jiní diváci ? Jde o to, že bud se přes to divák přenese a přijme to nebo ne – jedno z toho. Takže dost k problematice o přehnanosti. Akční scény. Ano, byly skutečně perfektně natočeny. Takže jsem nadšen, že to můj oblíbenec (režisér) James Wan zvládl. Jak už tu píší někteří, tak se skoro ani nedalo poznat, že Justina Lina (režiséra předchozích 4 částí) nahradil jiný rejža. Akční scénky jsou přehledné, jen třeba v dlouhé akční sekvenci po přistání aut z oblohy, tak tam je občas kamera rychlejší, ale je to pouze detail, furt je to přehledná, kamera je přímo výborná atd. Takže tahle část je skvělá a pro mě asi nejlepší. Máme tu i divokou honičku lesem mezi stromy atd. Dost výbuchů a taky skvělý souboj Paul Walker vs Tony Jaa. Tak, samozřejmě se tohle musí brát trochu s rezervou pač Tony by ho jinač přepral, ale dal mu co proto, takže to Walker neměl lehké. No, abych se trochu vrátil, úvod je skvělý. Začátek kdy Statham odchází z nemocnice a vše okolo něj vybuchuje a Statham si v klidu jde ven, to byla dost odlehčená scéna, nemůže se to brát vážně, ale to mi nevadilo. Úvod se krásně rozvíjí, scény s rodinou atd. Další zajímavá scéna je na mrakodrapu. Jak už jsme viděli v traileru. Průlet na mrakodrap – prostě přehnaná šílenost, ale parádní. No a v tom mrakodrapu máme další skvělý souboj a to Michelle Rodriguez vs Ronda Rousey, která zde má jen menší roli, ale nevadí, perou se pěkně. No, a když už pitvám souboje, tak na začátku tu máme Rock vs Statham – a já musím říci, že tohle byl nejlepší souboj, ty borci s sebou házeli, jak já nevím co. I to bylo perfektně natočeno, výborná kamera, takže Wan umí souboje natočit opravdu prvotřídně. No a ke konci tu máme souboj Diesel vs Statham. Ten se mi také líbil, byl velmi dlouhý, místy byl přerušený jinou akcí, ale nevadí. Nebo tu ještě máme druhý souboj Walker vs Jaa. Ten se mi líbil ještě víc. Konečné finále bylo neskutečně dlouhé a akční. Samé výbuchy, malý letoun poslaný z Božího oka – ten je teda proháněl. No asi půl hodky bylo finále, neskutečné. Ke konci, kdy se objevil Rock, to byl asi vrchol akce a přehnané šílenosti – a já si to užíval. Rock sestřelil velkým autem ten letoun (zvaný Predator) a pak s těžkou zbraní střílel na vrtulník, hlava nehlava. Takže akce je perfektní, co k tomu dodávat. No, je tu cítit velká nostalgie a emoce tu také jsou, především na úplném konci. Nechápu, proč někdo kritizuje scénky s rodinou – to přece k tomu patří. Písně byly celkem dobré, nejvíc se mi líbila ta konečná, která se víceméně loučila s Paulem Walkerem, a sice: See you again. No a skladatelský soundtrack od Briana Tylera ? Opět mi ten chlapík dokazuje, že umí skládat filmovou hudbu. Přidal pár dalších zajímavých skladeb, i některé hudební motivy zachoval z předchozích filmů a upravil – takže spokojenost. Herecká sestava opět nezklamala. Vin Diesele – skvělý jako vždy. Paul Walker – no jsem teda rád, že zde měl dost prostoru, skoro furt byl v záběru. Jason Statham – výborný záporák, k tomu se asi nemusí nic dodávat. Bylo super, jak se po celém filmu s Dieselem naháněli a vždy se od sebe pak dostali pryč. Ludacris a Tyrese Gibson – opět fajn dvojka, především Gibson zase hláškoval jako o život – takže jsem se neustále smál. Jordana Brewster, stejně jako v šestce, zde měla menší roli, ale v každé scéně potěšila. Michelle Rodriguez tu měla prostoru tak akorát, pár zajímavých scén měla. Rock se tu objevil na začátku, kdy předvedl skvělý a už mnou zmíněný souboj se Stathamem. Kurt Russell byl celkem zajímavý, když bych se bez něj obešel, neměl zde moc důležitou roli. Tony Jaa a Ronada Rousey zde byly spíše proto aby se předvedli, jak se skvěle perou a to si myslím stačilo. Nathalie Emmanuel – nečekaně mi sedla, sice se zde moc ještě nepředvedla, to se dá pochopit, když je tu poprvé, ale v dalším díle bych jí klidně uvítal. Djimon Hounsou – menší role záporáka a docela mě bavil. Elsa Pataky – ta se mi staršně líbila v pátém díle, v šestém už měla strašně málo prostoru a zde už ještě méně. S kratším sestřihem jí to docela slušelo. No, byla tu celkem zbytečně, ale potěšilo jí vidět. Lucas Black – ten je tu snad jen na dvě minutky a docela mi to vyhovovalo, páč trojku nemám rád a on mi už vůbec nesedl, zde mi nevadil na tu chviličku. No, to je vše, co se týče herců. Stopáž 140 min (doposud nejdelší z celé série) utekla strašně rychle. Takže já jsem strašně spokojen, sice předchozí dva díly jsou podobné pecky, ale tenhle je prostě asi nejlepší. Konečné loučení s Paulem je filmově pojato a moc se mi líbilo. Takže to je vše, co jsem chtěl napsat. Trošku jsem se rozvášnil s tím psaním, ale jinak to prostě nešlo. Těším se na další případné díly. Ted ještě sepíšu žebříček, jak jsem hodnotil celou sérii. Rychle a zběsile (2000) – 80% (4*) ; Rychle a zběsile 2 (2003) – 83% (4*) ; Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006) – 34% (2*) ; Rychlí a zběsilí (2009) – 85% (4*) ; Rychle a zběsile 5 (2011) – 98% (5*) ; Rychle a zběsile 6 (2013) – 98% (5*) a tento Rychle a zběsile 7 (2015) – 100% (5*). () (méně) (více)

kingik

Řidiči, pozor! (Nejne)bezpečnější jízda autem právě startuje na sedmé trati. Šílený koncept z trati číslo šest dostal solidně vytuněný upgrade. Závod řídí James Wan, a i přes nulové zkušenosti s akcí, to má pevně v rukou. Co ho tedy na trati zradilo? Spolujezdec scenárista je výraznou slabinou sedmé etapy. Je to obrovská škoda. Posádka díky němu musela nejednou absolvovat karambol, který ne vždy dopadl optimálně. S režií nemám v zásadě problém. Byla velmi profesionálně odvedena a často výborně, spolu s pěkným vizuálem, kopírovala terén a dosahovala bombastičnosti. Výraznější zlom či posun k horšímu nastal přibližně v druhé polovině filmu. Po skvěle rozjeté první polovině, která šlapala jako motor té nejluxusnější káry, najednou film vypadl z tempa, začal nudit a už jsem se nechytil na jeho příbojovou vlnu. A to mě čekal ještě souboj Diesel vs. Statham. Jenže ze souboje bylo hovno vidět. Ke všemu blbému se odehrával v noci a opravdu mimořádně nesnáším, když se akce ukryje do tmavého obrazu a nelze si ji plně vychutnat. I tak se jednalo o souboj na vysoké úrovni. Jen jsem litoval, že v celém filmu jsou jen tři bitky (bitkou číslo 1, Statham vs. Johnson, film v podstatě začíná). K vidění je i ženská bitka - Michelle Rodriguez vs. MMA dračice Ronda Rousey. V bitkách si režisér věřil a jako jediné měly v sobě napětí. O zbytku filmu se to říct nedá. Mimochodem, nejlepším tahounem filmu byl Jason Statham v roli cool záporáka, který se celé partě (čiui neceué ceué pautě) mstil za svého zmrzačeného bratra. Tyrese Gibson pro změnu obstaral sympaticky odlehčující prvek hláškování. Málo prostoru dostal Paul Walker. Film vyvrcholil rozlučkou s ním. To byla nejúděsnější scéna z celého filmu. Pustily se vzpomínkové ukázky z celé série. Nezůstal jsem tedy ušetřen Paula Walkera s lokny a jeho digitální hlavy zkopírované do záběru po vzoru filmu Vrána. Diesel odjíždí někam do piče, Walker ho dojede, vyhulí si péra a pak se každý rozjede jiným směrem. Polovina mamrdů se tady nad tím rozplývala. Mně to připomnělo scénu z Blbýho a blbějšího, kterak Carrey s Danielsem brečí nad reklamou v televizi. Něco jsem vám prozradil? Tak to pardon. Nikdo vás nenutil ty moje sračky číst. Konec tedy zoufalost. Příliš si divák neužije ani Dwayne Johnsona. Ten je hned v úvodu zraněn, skončí v nemocnici pochroumaný a s rukou v sádře, až do okamžiku, kdy usoudí (scenáristé usoudili, on ne), že je potřeba jeho akčních služeb. Následně se zbaví sádry jejím rozlomením (působilo to komicky), ruka zázračně asi po třech dnech srostla a milý hromotluk si to šupajdil na scénu, ve které měl sestřelit záporáka Djimon Honsoua v helikoptéře. Jednalo se opět o noční scénu. Pokud jde o herce, vůbec nikdo mě nesral, až na jednoho - Kurt Russell. Obstarožní pičus z hereckého smeťáku byl ve své kreaci natolik otravný, že jsem mu přál fyzickou likvidaci a skutečně pak vyklidil pole. Pokud jde o realističnost, film se jí vůbec nedrží, ale to není nic překvapivého. Sedmička po vzoru šestky úspěšně dlabe i na fyzikální zákony a dává jim zábavný rozměr. Úžasná je scéna double přeskoku autem z jedné budovy do druhé. Oproti tomu už méně úžasná je scéna, kdy dva protivníci rozjedou auta a v plné rychlosti se čelně srazí. Správně by měli skončit na maděru. Samozřejmě, že se jim nic nestane. Normálně vystoupí z auta a jen je bolí za krkem. Pokud máte rádi přestřelené scény, je tohle přesně film pro vás. Ze všech dílů je tenhle určitě nejakčnější a nejlépe zrežírovaný. Jenže scénář je slátanina na druhou. Jestli stejně jako já víte, že auto má čtyři kola a motor, pak vám jednoduchost sedmičky nebude vadit a přijde vám sedminásobně našlapaná. A to se jede přes dvě hodiny. Tak se nezapomeňte připoutat. Ať to s vámi nehází. 60% () (méně) (více)

InJo

Neskutečná chujovina, v níž dojde na nejednu skvostnou akční scénu. Takto by se daly charakterizovat (zatím) poslední tři díly FF série. Sedmička není nijak výrazně horší než její dva předchůdci, ale holt jsme to samé v bleděmodrém viděli už nejméně 2x. Wanův příspěvek je sice možná vůbec nejakčnějším dílem série, jenže to samo o sobě bohužel ještě neznamená výhru. Ono totiž to tlačení na pilu velkoleposti (čti monstrozity) má ke konci už spíše opačný efekt. Zatímco v první polovině se divák královsky baví Stathamovou ultra cool představovačkou (i ta už je skoro parodií sebe sama, ale tam to vlastně vůbec nevadí), jeho bitkou s Rockem (je výborná, ovšem v rukách takového Garetha Evanse mohla být nezapomenutelná) a hlavně kolosální záchrannou megaakcí v Kavkazských horách (pro mě předčasný vrchol filmu), v bayovsky megalomanském finále už se začíná dostavovat pocit přesycení. ___ Dieselův střet se Stathamem je dlouhý, patřičně testosteronový a adrenalinový, ale trochu mu škodí prostřihávání na paralelně probíhající akční scény (být podaný pěkně v celku, jeho intenzita mohla být maximální). ___ Závěrečná "povinná" rozlučka s Paulem Walkerem je pěkná a dojemná. 70 % ()

IQ Tiqe

Další akční jízda, na kterou se dá koukat, byť scénář není z nejsilnějších. Zaujmou hlavně dobře zapamatovatelné scény, jako je bitka Vina Diesla s Jasonem Stathamam, kopírování scén ve stylu Arnieho nebo Bruce a pár dalších, ale na skvělou „pětku“ to nemá. Lehce nadhodnocuju. ()

HoneyBunny

Jamese Wana hodně respektuju jako režiséra, a to, co se mu povedlo s Rychle a zběsile 7 stojí za poklonu. Tahle série není nic jiného než dick flicky s automobilovým pornem a natřásajícími se prdelkami v plavečkách. A občas byla tak blbě hloupá, až mě to štvalo. Sedmička je ale chytře hloupá - s přepálenými scénámi si Wan pohrává a umí jim dodat šťávu. A ne náhodou si Dwayne Johnson pro sebe ukradne všechny, ve kterých se objeví. Ten chlap je borec a měla jsem chuť mu tleskat, protože skvěle skloubil akčnost a komediálnost. Příběh filmu je poměrně kostrbatý, ale stejný problém měla i šestka, která byla navíc i zmatená. A teď k onomu ožehavému tématu - smrt Paula Walkera filmu příliš neublížila. Ano, chápu, muselo se přepisovat a přetáčet, ale pokud o Walkerově předčasné smrti nevíte, tak to na filmu ani nepoznáte. A pokud o ní víte, tak si ho užijete o to víc, protože se jedná o krásné rozloučení s tímhle sympaťákem. Zvlášť závěrečné minuty jsou v tom nejlepším smyslu dojemné a hodně povedené (slabším povahám doporučuju připravit kapesníček). PS: James Wan neumí točit kontaktní souboje, nebylo skoro poznat, co se děje. PPS: Příště prosím i o pár záběru na dokonale vypracované mužské pozadí. Děkuji. ()

Anderton

Cool and stupid 7. Treba Wanovi nechať, že akciu výborne zvláda, že je dobre zostrihaná a že jeho film vyzerá ako od Baya. Vlastne za ním v ničom nezaostáva. Lenže ak vidím akciu, kde chudý Walker skočí do transportéru a tam pár ranami skolí silných protivníkov, nejak sa zaseknem a akoby som nebol schopný akceptovať, že dej pokračuje ďalej. Ten sa neviem prečo snaží podobať Mission impossible, kde ale všetci pôsobia inteligentnejšie a aj inteligentnejšieho diváka si vyžadujú. Vlastne mi všetko pripadalo ako dobrá akčná zábava do finále v LA, kde sa to prehnalo ešte viac ako v Mužovi z oceli a ukazuje trend tohto desaťročia ísť nie nadoraz, ale prešvihnúť to. No a ešte ku castingu, Statham je atletický sympaťák a keď je tam už démonický Djimon Hounsou, asi mal byť hlavným záporákom on. S ním by bol záverečný súboj na streche brutálnejší. So Stathamom by som si radšej dal to belgické pivo v krčme. ()

Frajer42

Rychlé, zběsilé, za Dieselovu bujnou hřívu přetažené a hlavně velmi vtipné. Žánr sci-fi by se tu také neztratil. Naprostá akční rutina, které nemám co vytknout. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Věřím, že film zběsile trhal kinové rekordy, kdo by si také nechal ujít poslední pohled na mrtvolu, která se velmi symbolicky stala mrtvolkou díky zběsilé jízdě v autíčku. Rozhodně je Paulíka škoda. Postupem série jsem mu přicházel více a více na chuť, takhle celý film táhne nesympatický Diesel a odpudivá Michelle Rodriguez, o kterou bych si ani přes moje téměř nulové nároky neopřel ani to nejrezavější kolo, či dvoukolovou tříkolku. Malinečko mě zamrzela nuzná účast The Rocka, který je prostě boží. Nicméně, když už vidět byl, tak to byly prakticky nejvydařenější a nejvtipnější scénky. Také se ten frajer jeden opálený začíná nebezpečně dotahovat na moji muskulatúru. Dále rozhodně neurazila účast Jasona Stathama - coby mého nejoblíbenějšího akčního hrdinu ze soudku plešárdů. V záporné roli si ho v mé bystré paměti nějak nepamatuji, takže moc příjemná změna. Copak dodat k příběhu? Byl tu vůbec nějaký? A není to vlastně úplně jedno? Kdo by se staral o příběh, když tu máme naservírovánu nejednu 20 minutovou akční projížďku, ve které se mnohdy ponořujeme hluboko do žánru sci-fi. Prostě bezva. Moje divácké srdce si celou stopáž náležitě plesalo. Nevím, zda to bylo tím, že už jsem mu nějaký ten pátek film nedopřál a nebo jestli to byla opravdu taková paráda. Musím dát plný počet, protože kdybych hodnotil jakkoli jinak, tak jsem prachsprostý pokrytec. Potěšilo i závěrečné vzdání holdu jedné ústřední postavičce, které absolutně nesmrdělo sentimentem. Budu se těšit na další díl. ()

Kothy

Tak a je tu další díl této šílené automobilové série. Jak už bylo možná řečeno, zákony fyziky a logiky v tomhle díle opět absolutně neplatí. Už dlouho sem neviděl víc nereálný film. Nebo že by 6? Kvalitativně bych to zařadil mezi 5 a 6. Výměna režiséra to trochu osvěžila. James Wan se toho ujal hodně dobře. Zřejmě to těm asiatům jde. Takže stará parta je opět pohromadě. I když pár členů chybí... Mají před sebou poslední úkol. Dostat Deckarda Shawa, který je postupně likviduje. Toho hraje klasicky kamenný Jason Statham. I když je to bouchač, působil tam na mě spíš jako vedlejší postava. The Rock tam taky bohužel moc není. Jako Luke Hobbs stráví skoro celý film v nemocnici. Některé scény byly super, při některých jsem si zas klepal na čelo. Ale smál jsem se tak jako tak. Třeba lítající auto v Abú Dhabí je dost vypovídající. Jinak je to takové zvláštní, když víte, že je jedna z hlavních postav mrtvá. Ale skoro to není poznat, že by tam byl Paul Walker přidaný digitálně. Kurt Russell tu má taky dobrou roli. I přes různé dějové nedostatky to byla vážně sranda. Hlavně díky hláškám Tyresse Gibsona. Jinak fighty a kaskadérské kousky jsou taky skvělé. Vin Diesel si to se Stathamem pěkně rozdá. Taky je tam spoustu záběrů na hezké prdelky a nechybí ani holčičí souboj. :) Během děje taky procestujeme kus světa. No jinak se tu objeví opravdu snad všechny postavy z minulých dílů. Pokračování nás opět nemine. "Double alfa." :D ()

MikeCool

Bohužel, budu se opakovat stejně jako u šestého dílu série. Těch tzv. WTF momentů tam bylo na můj vkus přehršel. Je to film, který vybočuje mým striktním, osobním zásadám pro akční snímek. Třemi hvězdami jsem tento sedmý díl hodně přecenil, hlavně co se týče kvality příběhu a hlavně jeho zpracování (scéna v mrakodrapu už byla na mě moc, ale to mě tolik nepřekvapilo, už jsem si bohužel zvykl). Mé hodnocení spíše ovlivnil ten známý fakt, že je to na počest Paulovi a musím uznat, že lepším způsobem se s Paulem rozloučit ani nemohli. Samotný závěr je úspěšná hra na city, která nemůže nechat chladným i lidi, kteří zrovna sérii Rychle a zběsile nehoví. ()

AppleCore odpad!

"Malá filmová krize!" Řekl jsem si, pustil Fast & Furious a očekávajíc, že sedmička bude alespoň trochu nadsazená, dostal jsem 130 minut naprosto vážně míněnýho spektáklu, kde ať se řekne a stane cokoli, tupostí divákovi naskakuje husí kůže. Připadalo mi to, jakoby se James Wan snažil celou značku záměrně pohřbít, protože si někde v hloubi duše uvědomuje, že u týhle série nechtěl nikdy skončit. Ono to ale, zřejmě vlivem toho, že je dnešní svět plnej pubertálních blbců myslících si, že znají dokonale Paula Walkera, vydělalo miliardu. Takže pokud šlo o Wanův super plán, Walkerova smrt mu ho naprosto zhatila. A tak tady do roka a dne máme další směsici vysoko oktanových nesmyslů směle popírající fyzikální zákony našeho vesmíru. Až by se chtělo říct, že se celá série odehrává v úplně jinym. Takže se nelekněte, až se v osmém díle bude kárama lítat skrze červí díry napříč prostorem, časem (protože mezi třemi mrakodrapy se už lítalo tady) a hlavním záporákem bude Matthew McConaughey. V mých očích je tenhle scénář vážně tak reálnej, jak debilně to zní. ()

Dzeyna

Tenhle film jsem viděla pouze z nutnosti. Když vidíte všechny předchozí díly, tak se prostě musíte podívat na pokračování, i když vás to nijak zvlášť nebere. Je to nuda, pořád to samé a nic nového. Nestojí ani za to se tady rozepisovat. ()

boshke

Tenhle film má prostě všechno. Smysluplný scénář ctící fyzikální a jiné zákony, duchaplné dialogy, létající auta, válečné drony,... Já vím, u takovýchto filmů člověk moc logiky neočekává, ale vždycky se to drželo tak nějak v mezích. Už pětka byla na hranici, od ní dál jde tahle série prostě jen do prdele a rád bych řekl, že za chvíli zničí sama sebe, ale na to to prosté mozky příliš žerou a toto jejich krmivo až příliš vydělává. Jediným světlým bodem je Statham, který je prostě borec, ale s touhle sračkou ani on nehne. Za něj alespoň ta jedna hvězda. A sedmičku jsem viděl jen proto, abych si ukrátil čas ve spoji Sturm Abteilung... Počítání patníků by možná bylo užitečnější... 20% ()

AllShallFall

Takže abych to dobře pochopil. Jmenuje se to "Rychle a zběsile"? A není to náhodou "Terminátor"? Shrňme si to. Máme tu na začátku všeho rodinku a krásnou návaznost na předchozí díl. Který už měl maličko věcí, dosti přitažených za vlasy. Ale budiž. Jenže tady, máme "Skynet - Boží oko". Všechno vidí, všechno zjistí. Máme tu kvantum akcí, kde auta padají ze skal a hrdina vždy vyleze pomalu bez škrábnutí. Máme tu nejhoršího teroristu všech dob, který vesele vyslal svého "terminátora - predátora" do ulic a drtil to tam zcela libovolně. Armáda nikde, policie snad jen ve 3 záběrech a to ještě na pár vteřin. lide si dál vesele chodí po ulicích i přesto, že vlastně zuří válka. Ramsey, hackerka, proskakuje za jízdy z auta do autam jen proto, aby se schovala před zlým teroristou a jeho terminátorem. Jason Statham a Vin Diesel do sebe bijí 15 kilovýma klíčema, drtí jimi betónové sloupky, ale sami opět nemají ani škrábnutí. Pracuje obrovská síla, hrdinové a záporáci sebou hází a lítají vzduchem jak papíroví draci. Nakonec Statham spadne do hlubin sutin, protože Helkules Torreto prošlápl mocnou silou zemi, až se rozpůlila. A ještě bych zapomněl na ochránce terminátora Johnsona, co zabil terminatora predátora, sebral mu jeho minigun a rozstřílel všechno na hovna a ještě vlastne Torreto vyskočí svým autem proti vrtulníku a hodí jim do kabiny 99 odjištěných granátů...... Asi jsem na nic nezapomněl. Ale přátelé. Přiznejme si, že to už je vážně moc. Od původních filmů to prostě uteklo jak mohlo. Už díl 5 byl o něčem jiném. ale byl tak luxusně provedený, že vnesl do světa rychlosti a zběsilosti nový druh akce. Ale ta se bohužel neustále up - gradovala, až vygradovala na přeplácaný, nesmyslný dětinský soubojíčky, už né přitažených za vlasy, ale rovnou stržených. Jako podívaná to nebylo špatné, ale prostě to není to, co by mělo být. Přehnané, přeplácané a vlastně zklamání. V každém případě, ze série Rychle a zběsile, to není nejhorší.. A James Wan ať už se do akčních filmů nepouští. Horory mu jdou mnohem lépe. ()

DwayneJohnson

Snažil jsem se, opravdu. Byl jsem jsem připraven lecos odpustit, mírně nadhodnotit, ale rychle mě to přešlo. Strašně přehnaně a někdy až pohádkově působící film, který nejsem schopen více bodově akceptovat. Ani k úcty k Paulovi. Bohužel, ostatní faktory, včetně toporných herců, nesympatického Stathama a už poněkud přezrálé Michelle mi tenhle sedmý díl totálně otravily. A nezachránil to Dwejn s kulometem ani starý lišák Kurt. Snad někdy jindy, v desátém díle, tam dám možná víc. ()

Ratemus

Tato série nabrala za poslední roky neskutečné tempo, od pátého dílu se opustilo od hlavního tématu (tuning a závody) a přešlo se k akci, která s každým dalším dílem roste do obrovských rozměrů a absurdnosti (o popírání všech fyzikálních zákonů ani nemluvím). Pátý díl se rozrostl o výtečnou posilu, Rocka, který tam zůstal doposud, v šestém díle jsme dostali charismatického Luka Evanse jako hlavního zloducha, kterého v aktuálním sedmém díle nahradil starší bratr, tvrďák Jason Statham, který hned v prvních minutách natrhne zadek o třicet kilogramů těžšímu Rockovi. Sedmý díl dále naverboval tři úžasné posily, Tony Jaa, Ronda Rousey a Kurt Russell, kteří ve mě vzbudili největší zájem, ale bohužel jsem naletěl, první dva jmenovaní se ve filmu jen mihli, jejich úžasný talent, který mohl film vyzdvihnout, byl tak promrhán. Kurt nebyl špatnej, svou roli hrál výborně, bylo pěkné sledovat herce takového formátu po dlouhé době zase v nějakém očekávaném filmu. Je jasné, že co se týká tržeb, sledovanosti a návštěvnosti v kinech, tak za to z části může i úmrtí Paula Walkera, kterého v jistých scénkách dublovali vlastní bratři a konečná dojemná scénka nebyla špatná, ale na mě nezapůsobila, takovej nucenej cukr jim fakt nesežeru. Film jako takový nebyl jistě špatný, nejde o nic jiného než o akční podívanou se vším, co do toho patří, ale to je tak všechno, nic hlubšího nehledejte, protože zabývat se každou absurdností a klišé, by vás zaměstnalo více než hledání sopla v nose. Mně se nejvíce líbil pátý díl. Bohužel, když to sype tak se točí dál, a proto budou další tři díly, ve kterých už snad přeživší bratry vyřídí skupinka nadobro. Můj názor je, že dalším dílům by prospěla další herecká hvězda, možná Michael Jay White, Karl Urban či Scott Adkins a panu Dieslovi doporučuju navštívit posilovnu, protože nám začíná kynout, ale co, i kdyby měl bosohlavej Vin čtyři brady, tak stejně bude v tomto hrát až do své smrti. ()

PetrPan

Přepálená kokotina, kde se nadhled ztrácí v okázalé digitální smršti a "nejvíc největší" blockbuster v rámci série, která měla začít i skončit pátým dílem. Jinak absolutně nic nového pod sluncem. Tuhle prázdnou duhovou bublinu snad ani naplnit nelze, maximálně ještě víc nafouknout. Přes všechna kouzla jen, co do zábavy, velmi průměrný a až příliš dlouhý mozkomor, rychlá trojka. ()

silentname

Ja som si osobne sledovanie Furious 7 užil. Podľa mňa tu je celkom solídna akcia a sledujeme zaujímavé postavy, medzi ktoými funguje uveriteľné priateľstvo a aj uveriteľná láska. A mám rád, keď ma filmy o tom dokážu presvedčiť. Niektoré naháňačky boli skutočne skvelé a nerád sa zamýšľam nad tým, ako by to fungovalo v reále. Predošlé filmy som nevidel, ale po tomto si to asi pozriem. Pri niektorých filmoch asi nepotrebujem premýšľať, potrebujem si ich len užiť a stačí mi aby vyzerali skvele. A to tu platí. Pozeralo sa mi na to dobre, teším sa na pokračovanie a súčasne som zvedavý aj na predošlé filmy. Takže séria si asi našla nového záujemcu. Čakal som, že si viac užijem Hobbsa, no to je pre mňa asi jediné také väčšie negatívum. ()

Slarque

Od vrcholu v podobě pátého dílu pozoruji jistou sestupnou tendenci. Zato stopáž se stále prodlužuje. Rozloučení s Paulem Walkerem bylo vkusné, i když je otázka, jestli do filmu něco takového patří. ()

Larrysbride

Akční pecka se srdcem i duší. Smála jsem se, brečela (dost), film prožila. A to je právě jedna z nejkrásnějších věcí na F&F - stárne se svými diváky. Doteď si přesně pamatuji, když jsem si první díl v řadě půjčila od spolužačky na VCD a zamilovala se do rychlých aut, efektivních honiček, silných holek a charismatických chlapů. A jak se měnil můj filmový vkus a sporťáky a honičky už prostě na celovečerní film nestačily, měnilo se i Rychle a zběsile. Tvůrci ví, že nemůžou opakovat jednu věc neustále dokola, a dokonale se dle toho zařizují. Zapomeňte na Postradatelné, tohle je ta pravá akční nakládačka! A pro ty, co se odvolávají na logiku a fyzikální zákony, těm bych doporučila, spíše než chodit do kina na hollywoodské blockbustery, zůstat doma a zapnout si Discovery Chanel... (Viděno: IMAX 2D) ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)