Já, Earl a holka na umření

• USA Me & Earl & the Dying Girl (více)

Film, který je důkazem, že pravé přátelství překoná vše, Já, Earl a holka na umření, přináší výjimečně zábavný a povznášející příběh, jenž si získá vaše srdce a vyvolá ve vás smích! Seznamte se s Gregem Gainesem, svérázným teenagerem, který se snaží nenápadně proplout střední školou, zatímco většinu času tráví se svým “spolutvůrcem” Earlem natáčením parodií na klasické filmy. Jednoho dne Grega jeho matka požádá, aby se začal věnovat smrtelně nemocné spolužačce. Gregovi se nejprve nechce, pak se ale pustí do svého dosud nejambicióznějšího projektu. Zbaví se strachu z okolí a se svými blízkými naváže vztahy, jaké si nikdy nedokázal představit. (Bontonfilm)

dormouse

To je taková radost, vidět po dlouhé době vynikající film! Dospívání, láska a smrt k sobě patří jak svatá trojice a často z nich vznikají filmové skvosty. Generace X, Donnie Darko, Hallam Foe, Jmenuji se Oliver Tate...Navíc málokdy se povede udělat film o smrtelné nemoci, aby byl prost klišé a citového vydírání. A ty perličky v podobě parafrází na známé filmy a na konci v samotné tvorbě Rachel! Pro mne nádhera. ()

MnamBuchta

Víte, v mém životě jsem viděl už spoustu filmů, ale u žádného jsem nikdy nebrečel či necítil takové emoce jako u tohoto filmu. Jasně, někdo může říct, že se jedná o průměrný a klasický děj, který se snaží tlačit na city s menším důrazem na vtip, ale s tím já absolutně nesouhlasím. Film vám předá spoustu ale spoustu chytrých a krásných myšlenek, které vás obohatí, pobaví a nakonec i dojmou. Tomu všemu to extrémně táhnou výkony mladých herců a také Jon Bernthal, který jako vždy odvádí perfektní práci a krade si scény pouze pro sebe. Jediný problém s tímto filmem je, že je dost předvídatelný a od samého začátku budete vědět kam se děj bude posouvat. Určitě jeden z nejlepších Dramedy filmů, co jsem doposud viděl. 9/10 ()

Phorbo

Vtipnější a pozitivnější jako Hvězdy nám nepřály, ale ta podobnost je tam docela velká. Vlastně to není na škodu. Film je jiný a zajímavý a samozřejmě smutný, když hlavním tématem je rakovina a smrt. Ale ve výsledku je to takový hodně průměrný film. Kniha jistě bude zajímavá, ale k té se asi nikdy nedostanu. 6/10 ()

Jaro_slav

Jestliže Hvězdy jsou hodně dobrej film v rámci žánru, tohle je vynikající film bez ohledu na žánr. Spoiler! Na konci z vás navíc nejspíš důsledně dostane slzy, aniž by je ale musel ždímat. Konec spoileru. Vážně se divím, že se tohle objevilo na ajTúnz, navíc s českejma titulkama. ()

Jaroslaf

Ten film byl netypickej jedině v tom, že ti dva se do sebe (asi?) nezamilovali, ačkoliv jsem si to po celej film přál. Variací na tohle téma jsem viděl už fakt hodně. Dokonce i nápad s předělávkama filmů jsme tu už měli, například v Prosíme přetočte. Co tu máme dál - Vševesmír chápajícího a sympatickýho potetovanýho učitele, kterej rozumí všemu a všem a když se o něm prohlásí, že fetuje, nikdo ze školy se nad tim nepozastaví...Jasně to známe přece z českýho školního systému tak strašně dobře žejo ;) Postava Thomase Manna byla neskutečně otravná a lezlo mi na nervy jak se podceňoval. Měl šanci u dvou dívek, u obou to zahodil. Jediné pozitivum - Olivia Cooke byla prostě tak roztomilá a dojemná, že konec byl nakonec pro mě velice touching. Čímž mi došlo, že asi sem fakt měkkota a že tohle bude už druhá Olívie, jejíž kariérní postup budu s potěšením sledovat .) ()

Druury

Naprosto skvely a duveryhodny. Cire uprimne pratestvi a vsechny dalsi emoce byly tak uveritelne. Bylo to vtipne, jednoduche.. Skvela podivana. ()

Eeuanmainyaq

Dlho som sa tomuto filmu vyhybal. Kvoli nametu. Uz od prvych minut mi vsak bolo jasne, ze bola chyba ignorovat ho. Nielen kvoli naozaj vybornej kamere, sposobu rozpravy, vykonom a uspesnemu vytvoreniu vlastneho fiktivneho sveta, ktory je klaustrofobicky na miestach, kde sa ma citit iste protagonista, nie divak, uchvacujuci, kde ma naopak posobit na divaka ci uveritelny, kde nikto verit nechce. Ale nakoniec aj kvoli nametu, ktory podnietil nezvycajne mnozstvo humoru, ktory mne sadol, napriek tomu, ze som zatial nerozumel vsetkym referenciam. Skutocne vynimocny film, mozno nie pre kazdeho, avsak prekvapivo, pre mna. ()

ElStupido

Bezpochyby nejlepší, co na téma umírání na leukémii kdy bylo natočeno. Něco jako Gilmorky (akorát mnohem míň nevtipný) střihnutý britskou komedií o asociálech. Thomas Mann je tu sympaťák na druhou a jeho hlášky rozesmějou i umírající holku, takže to musí být jinačí prdel! A jeho černej kámoš to taky vůbec nekazí. Nicka Offermana jsem nedávno viděl ve Fargovi a tady hraje úplně to samý- chlápka co bez přestání kecá, ale niko nemá ani nejmenší ponětí o čem. Každej, kdo natočil film, tak špatnej, že někoho zabil nemůže hodnotit jinak, než za 5*. ()

Faila

Udělat z příběhu mladé holky na umření příběh epizodní k příběhu o dospívajícím klukovi s problémy je dost zajímavý nápad a tady to fungovalo. Podat téma mladého člověka na umření s humorem je jedna z cest, jak je podat stravitelně - a tady to fungovalo. Za mě teda výsledný dojem hodně zkazil konec, ale jinak je film (z větší části) i přes závažnost témat moc fajn. ()

Rathalos

Dramedie maju zelenu v dnesnej dobe a tato nie je vynimkou,vyborne spracovana zalezitost o sile praveho priatelstva,ktore nemoze rozdelit ani smrt,k tomu vsetkemu sympaticke herecke obsadenie,fajn hudba a pribeh,ktory vas nielen rozosmeje,ale mozno si aj poplacete...:-) ()

Critic

Mám slabost pro obdobné filmy o smrti, které se snaží připomenout divákovi aby si vážil vlastního života. Jenže tenhle mi prostě přišel jako snaha o navození pocitu ze snímků s podobným příběhem a opravdu nic originálního pro mne z tohoto filmu nečiší. Hlavní představitel je navíc až moc ukňouraný, všechny matky až moc nesnesitelné a středoškolské škatulky, které mají působit aktuálně pro dnešní dobu, musí všem středoškolákům roku 2015 připadat "hodně trapný". Nebýt sympatické umírající Rachel, šel bych s hodnocením ještě níž. ()

Stíba

Od začátku sem si užíval formu i přístup k tématu, který kdyby si film udržel i v druhé polovině tak to mohlo být ve finále i za pět. I tak oceňuju osobitost, která tu určitě nechybí. ()

Kingjiri

Velkym plusem je schopnost režiséra natočit snímek o rakovině / umírání a nelehkym životě introverta s přimeřenou porcí nadhledu a bez zbytečnýho patosu. Po většinu stopáže jsem si řikal, že by nebylo špatný přidat ještě na emocích, ale všechno vynahradil silnej závěr. Ten se však zároveň díval na smrt z jinýho úhlu pohledu a divákovi nenásilně prezentoval spoustu životních pravd. Pokud mi něco nesedlo, tak to byla až moc velká koncentrace ujetejch postav (učitel, školní "dealer" drog nebo matka Rachel) a "barevná stylizace" většiny interiérů. Za bezvadný mladý herce a působivý finále čtvrtá hvězda. ()

Torpid

Příběh cílený především na dospívající, což už nejsem. Dalo by se ledacos vytknout. Třeba to, že v polovině ztrácí tempo a objevují se dialogy tak trochu o ničem nebo že se v závěru tlačí na emoce. Film vypráví o lásce, přátelství a umírání a mě se při jeho sledování neobjevila obvyklá cynická obrana, ani mi nebyla protivná ta manipulace k dojetí na konci. Nechal jsem se a byl to jeden z největších filmových zážitků roku 2015. ()

Tomo

Potřeboval jsem zvednout náladu, tak jsem si pustil tuhle "nenáročnou komedii". Film dobrý ...akorát jsem se teda nezasmál ani jednou, naopak na konci už jsem bulel jako želva ...super ()

Patriot.X

Většinu času je to taková normální teenagerovská komedie na tři hvězdy. Čtvrtou hvězdu přidávám za scénu z nemocnice. A být mi o 20 let míň, přidal bych pravděpodobně i pátou. ()