Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (CinemArt)

LukeUp

Takhle ne. Tohle bylo ale hodně špatný, když si vezmu, že dosud to bylo hosně přitažený za vlasy, ale funkční. Tohle byla taková hodně použitá vojetina, co v autobazaru hnije a chytá rez kudy chodí. A Vin Diesel už tu působí vyloženě komicky i se svojí “family”. Nejvyšší čas se na to vykašlat…. ()

sir-dave

Není to tak špatné, aby to bylo na dvouhvězdičkové hodnocení, ale vzhledem k předchozím sériím by bylo větší hodnocení přehodnocené. Devítka na mě působila trochu jako jednohubkový předkrm k asi závěrečné desítce. Problém byl i v dalších lidech. Vin Diesel s prominutím nemá na to, utáhnout celý díl sám. Statham, The Rock, Luke Evans nebo i ten Scott Eastwood tady prostě chybí. John Cena nemá charisma. Herectví na úrovni Stevena Seagala je žalostně málo, to už raději ten Seagal. Charlize Theron nebo Kurt Russell jsou tady spíše jen na oko. Ani akční scény už nebyly tak "puf". Auto ve vesmíru hraničilo trochu s demencí. ()

Deyw

furt me to nesere...je to randal..silenost, ale nejlepsi akcni vyplach, kterej je o rodine a dela si uz ze vseho prdel...teda myslim, ze to tak berou / snad...skoda ze odesel dwayne - kdyby nebyly kokoti...kazdopadne Honza Cena je dobra nahrada a Theron je tady nejvic hot kdy byla dpc...auta ve vesmiru uznavam tvle je to prdel... ve 4k v DD,DA narez jako debil.. ()

Copacabana

Na každý ďalší diel zo série Fast&Furious netrpezlivo čakám. Máme tu číslo 9 a starý dobrý tím je v okamžiku opäť pohromade, nech je kdekoľvek na svete a jeho členovia sú pripravení do akcie. Sú skoro všetci pohromade, aj keď jeden stále chýba.🙁To, na čo sa teším stále aj dostanem: zvuk svištiacich pneumatík, rýchle autá, top herci, prímorskú klímu, nadupaný soundtrack, čiže za mňa spokojnosť. A nechýbalo opäť pár memorable scén, ktoré chytili za srdce. Mám z toho krásny pocit že ďalší diel sa takto podaril. ()

SniperG1

Já nevím, ale asi už jsem na tohle moc starý! Zaručeně nejhorší díl ze všech a zároveň nejhorší film roku! Nejlepší scéna z celého patosu byla ta pod titulková...25% ()

Triple H

Jedna z najučebnicovejších zábav blahoslavených došla už skoro svojho konca a začína byť úplne jasné, to čo je jasné už od šestky - tzn. že tam kde dochádzajú nápady a zmysel sa to prehučí peniazmi, telenovelovovými pletkami a sebaparódia sa dotiahne na maximum. Dwayne je fuč, lebo s Dieselom mali prisilné protinázory na to kedy sa chodí z karavanu na pľac, John Cena zaskakuje usilovne a ideme do vesmíru. Možno je nakoniec aj dobre, že sa Diesel pri natáčaní desiatky pochytil aj s chudákom Justinom Linom, ktorý mu tento kolotoč  v roku 2009 znova nakopol, lebo ako vidím stopáž desiatky asi aj on uznal že expanzia za každú cenu už asi nebude a možno sa všetko celé chtiac-nechtiac vráti trochu na zem. Síce asi tak že to bude už len extrémne predražená výplachovka, ktorá si už nedovolí skúšať sa hrať (možno) ani na to meta požmurkávanie sama na seba, a ktorá sa už pomerne stále čudnejším personálnym obsadením začína deformovať. Ale zase, ktorá s vedomím že sa blíži koniec možno skúsi byť zase  zábavou čo neunavuje, lebo na iné už pred veľkým finále čas nebude. A potom to celé po jedenástke zaspí, až kým o 10 rokov Dwayne a Vin nebudú potrebovať hit a neurobia nostalgickú stretávku po rokoch kde urovnajú staré spory a na záver na seba s uznaním kývnu kým za starým dobrým Dodgeom Chargerom bude zapadať slnko. ()

Honzek

Se sérií Fast and Furious jsem od začátku a vždy jsem se (kromě driftu v Tokiu) dostal na 4 hvězdičky neboli alespoň na sedm z deseti a u devítky jsem čekal totéž (už jen díky taktovce Justina Lina). Inu, nestalo se. Už trailer mi prozradil co zhruba očekávat a to jsem v podstatě dostal. A co to bylo? Camea, comebacky, obrovskou spoustu magnetů, rodinu, nudného záporáka, únavnou story a kupu buď starých nebo rychle stárnoucích lidí. Bylo tam naprosto všechno a přitom nic. Něco jako když pejsek a kočička pekli dort, dali do něj vše co jim přišlo chutné ale výsledek nebyl příliš ohromující. Série po posledním dílu ztratila dech i tempo a bojím se, že už to tak zůstane. Nebudu však úplný škarohlíd, Fast 9 měla i pár silných momentů, jen to nebyla akce ale spíš mluvení a vzpomínání. Vzato kolem a kolem, lehký nadprůměr tedy 6/10. Doporučení? Pakliže se řadíte mezi fanoušky těchto filmů, klidně to zkuste, jen nečekejte moc a v ideálním případě vůbec nic, celé by to pak mohlo být o fous snesitelnější. ()

LUKICKK

Další hodně povedený díl, flashbacky do minulosti a propojení všech různých příběhových věcí skrz ostatní díly hodně dobře udělané. Swag Dom. ()

Lachtaan

To se tak úplně normálně stává, že jako filmový maniak dychtivě toužíte po době covidové po pořádném kino blockbusteru a po více než týdnu bez jakéhokoli filmu i doma zásluhou zkouškového konečně na něco vyrazíte a nestačíte kroutit hlavou, jak byla jedna z nejdelších současných filmových sérii podrobena absolutní sebedestrukci. Až do osmičky jsem byl kromě dvojky nebo trojky poměrně dost spokojený, po relativně dlouhé odmlce ale dorazil nástavec do Rychlé ságy, který nezná hranice v absolutně jakémkoli smyslu a jeho hlavním a tentokrát už faktickým cílem je nasrat fanouška předchozích částí. Potřeba neustále navracet postavy, které byly léta vlastně jen na oko mrtvé a dělat ze všech zprvu nepřemožitelných záporáků ve finále členy rodiny, jsou kroky, které devítku Torettovy rodinné jízdy už ani přede mnou nespasí. A to je mi fakt líto dávat dvě hvězdy, když jsem až do teď pětkoval. [viděno v Cinestar Plzeň 29.6.2021] ()

Jizni Tlapa

Po roce v.kině a vidět Vincka snažícího se v každém záběru zatínat zbytek seniorsky umírajícího bicepsu bavilo! O co ubylo autíček, o to přibylo letadýlek a bond hraček! Rychle nebylo nikdy příběhové veledílo a pakliže jdu jako vždy pro akční nářez, dostanu ho v maximu! ()

Johnny.ARN

Mňa fyzicky bolel život pri pozeraní tohto počinu. Dal som si pred tým osmicu, len tak s chlebíkom, viete. To bolo vtipné, nápadité, vypatlané, ale ako komédia to fungovalo dokonale. Tuto som sa asi 98 krát sám seba opýtal, čo to kurva...? To nie že nie je vtipné, tu už vedome popierajú zákony elementárnej fyziky a vôbec im to nevadí. Ale najsmutnejšie na tom je to, že k sérií sa opäť vrátil Lin, rutinér, vykrádač samého seba Lin, ktorému podľa mňa platia za to, aby túto značku už definitívne pochoval, ale nie. Diváci mu to proste nedovolia a dajú filmu v kine stále zarobiť. Pýtam sa len, prečo? Prepojenie Hana nedáva zmysel, záver s akože príchodom Bryana je trápny. Mohli by už priznať, že ten sa proste nevráti. Týmto neustálim oživovaním mŕtvol ale dáva nádej, že sa možno vráti aj Gadodtka. No jednoducho, predražená píčovina, ktorá je nudná, nevtipná, trápna a hlavne zbytočná. A tak žalostne nevyužitý Martyn Ford je na facku pre všetkých tvorcov. Nerád ale musím, 2 z 5 ()

Ryuuhei

Budu kontroverzní, ale za mě byla devítka víc než uspokojivá. Ale pojedeme bod po bodu. Nová zápletka točící se okolo Torettova bratra mě bavila, opět dodala ději něco nového a funkčního - příběhy okolo rodiny, či přátelství, se ukázaly jako to nejlepší, co může série nabídnout. Už jen to mě udržovalo v plné pozornosti a byl jsem zvědavý, co tato potyčka nakonec odkryje. 10/10. Vedlejší zápletka fungující jako taková omáčka a důvod, proč se parta pouští do další sebevražedné mise typická a na úrovni toho, co se dělo třeba v Hobbsovi a Shawovi, nebo v osmičce. Prostě zase nějaké zařízení, které padouchovi umožní ovládnout svět. 5/10. Záporáka tentokrát plně převzal Jakob a zbytek, jako již dříve představená Cipher, či pozérský zbohatlík, na jehož jméno si teď ani nevzpomenu, hrál až druhé housle. Nic, co by člověka vytrhlo. 6/10. Ústřední kladné postavy nezklamaly. Taky, jak by mohla tato zajetá parta? Ramsey konečně dostala víc prostoru a vymanila se z pozice křehké hackerky, která jen dobře vypadala, k celkem výraznému článku grupy. Návrat Mii byl fajn, jen vzhledem k absenci Briana trochu nesmyslný. Oživení další rádoby mrtvé postavy takové už lehce ohrané, na druhou stranu si cením, jak tvůrci dokáží skvěle navázat na děj a vymyslet to tak, aby to nepůsobilo jako pěst na oko. 7/10. Akce opět absurdní, šílená, mnohdy až zavrženíhodná, ale pokud někdo jde do série FaF s tím, aby viděl něco realistického a smysl dávajícího, je jen jeho problém, že tento aspekt okamžitě odsoudí. Co se mi hlavně teď v devítce líbilo, jak se už naprosto přestala brát vážně a některé dialogy postav dokonce humorně rozebíraly, jak je možné, že každou misi dosud přežili bez téměř jediného škrábnutí a zda nejsou nesmrtelní. Za tohle ohromný palec nahoru. Za highlighty považuju průjezd minovým polem, nebo grandiózní výlet autem do vesmíru. Aneb „Dva týpci z ghetta ve vesmíru.“ Série s gracií přešla hranice nemožného a mě to ohromně bavilo! 8/10. Ve výsledku jsem s devítkou velice spokojen. Chvíli jsem jí přicházel na chuť, ale naservírovala mi to, co bych od série už víceméně čekal, nicméně mnohem lépe a uhlazeněji, než to dokázala (za mě dost nezáživná) šestka nebo sedmička. Celkově: 8/10. Pro mě čtvrtý nejlepší díl mimo jedničku, pětku a osmičku. ()

Phietros

Po dlouhém čekání přišlo bohužel zklamání a pro mě jako fanouška celé série nejslabší díl! Pár povedených scén se tam sice našlo, ale ve zbytku strašně hluché a nevyužité. Celý díl se točí kolem Torretova bratra i vzpomínek na dobu kdy byli mladí a umřel jim při závodech otec. Poodkrytí minulosti včetně flashbacků bylo ještě fajn, ale John Cena mě prostě neoslovil, nemůžu si pomoct. Návrat Hana taky zbytečný, ale potřebují asi do dalších dílů obsazení! Cipher tentokrát nevyužitá, zavřená v kleci a bez charisma oproti předešlému dílu. Výlet do vesmíru absolutní nesmysl a tentokrát mi nepřišli vtipný ani hlášky na účet Gibsona. Dominic si hraje na akčního hrdinu 90.let a je to tak trochu okaté, asi kompenzace že tu není Dwayne. Větší prostor tu tentokrát dostali Letty a Mia. Nápad s magnety vcelku dobrý na efekt, to mi až tolik nevadilo. Zápletka již ohraná, pan nikdo vyšle vzkaz s padajícího letadla, kde něco zůstalo a náš tým je tam samozřejmě jako první aby uchránil svět před nebezpečnou zbraní, kterou vyfoukne Jakob. Konec dorazil nejvíc, kdy se nejspíš v dalším díle může vrátit Brian a to už je přes čáru. Pokud obsadí jeho bratra bez efektů a v titulcích bude jeho jméno, tak by se to dalo asi překousnout. Otázkou zůstává, kam až tahle sága bude mířit a aby hlavně nesklouzla do odpadu! Třetí hvězda ze soucitu. 45% ()

noriaki

Vin Dieselovo ego přerostlo jeho pud sebezáchovy, takže v novém díle chybí Rock a chybí tam Jason Statham. Charlize Theron dostala minimum prostoru a Kurt Russell s Helen Mirren ještě méně. Diesel zkrátka vyškrtal kohokoliv, kdo by mohl ohrozit jeho pozici největší hvězdy série. Postavil zápletku na snaživých, ale úplně nudných panácích bez špetky zajímavosti, a aby si to pojistil, přitáhl zpátky i Lucase Blacka. Dobře věděl, že z Johna Ceny mu konkurence nevyroste, protože i když dělá všechno možné, herecky na to prostě nemá a nikdy mít nebude. Stejně jako obsazení je zkriplená i akce. Oku lahodících záběrů je tentokrát tak do traileru, a u všech jsem měl neodbytný pocit, že jsem je už někdy viděl, a byly i lépe natočené. ()

ywo666

Uff tak toto nebolo dobre. 5, 6, 7 su pre mna super diely. Sialene ale zabavne. 8 som este prekusol, ale bolo citit ze to nie je ono. 9 je bohuzial hlupost. Sice ma pobavilo ze boli vo vesmire, ale cele to bolo take nasilu. Film si robi srandu sam zo seba, akurat mu to nezeriem. Tyrese Gibson aj Ludacris boli aj vtipnejsi a mam pocit ze vystrielali vsetku municiu. Vykopavanim mrtvol z predoslych dielov ma moc nepotesili. John Cena mohol mat lepsie akcne sceny. Martyn Ford je uplne nevyuzity. Stale sa tu omiela dookola to iste. Ako uplna nuda to nebola, ale viac ako slabe 3* hviezdy si to nezasluzi. A to som fanusik serie. Kludne pochopim ludi, co napalia odpad. ()

hroubek

Dlouho jsem se takhle u filmu nenasmál. A to nemyslím v pozitivním slova smyslu. Je to až moc blbé, vážné, přepálené, dlouhé a místy nudné. PS: Pokud chcete/máte film vidět, vezměte si sebou alkohol, jinak vám během sledování umře asi miliarda mozkových buněk. ()

VasaX

Tenhle film, jakožto postupně celá série, se začal brát vážně a zároveň si ze sebe dělat legraci, jenže to prostě nefunguje. Nehledě na to, že je to totální fantasmagorie, že ani narážky (my jsem asi nesmrtelní!) na to to nezlehčí. Vin Diesel a jeho "family" už je prostě otravný, celý je to pořád jak přes kopírák. Sejdou se, udělají šílený kousek, proti všem šancím porazí záporáka a na konci vykoukne další záporák, který už se těší na sequel. Sem tam postava vstane z mrtvých (až tedy na Paula, tam už se to bohužel nepodaří ani takovéhle sérii... tedy doufám, nechte ho prosím odpočívat v pokoji, vy šílenci). Sem tam zničí půl bloku a ohrožují stovky lidí, ale Dom ani nemrkne, sem tam překroutí zákony a logiku všeho a ještě to znásilní do zadku raketovým autem. FF začal jako zajímavý počin, pak se z něj stal takový ten debilní kamarád, který je vlastně neškodný a svou výstředností zábavný. Teď ale už dost zestárl a už je spíše děsivý, než zábavný. A ty dvě hodiny a něco s ním v hospodě (kině) je něco, co se budete bát si zopakovat. Nechte tu sérii už prosím umřít, nebo minimálně tu základní partu už pošlete do důchodu nadobro. ()

VanTom

Domova velkohubá rodinná telenovela se nadále rozrůstá (tentokrát o odcizeného bratra), až sebe zove ságou. Jenže ani s vypětím všech sil nepřiváží něco nového, neokoukaného, svěžího – pouze nabírá na měřítku, přepálenosti… a nechtěné sebeparodičnosti. Scénář sotva dává povrchní smysl pro první signální, při sebemenším zamyšlení a pohledu hlouběji vmžiku kapituluje – v logice, motivacích… nemluvě o pravděpodobnosti a fyzice, tam už totálně (to ale vnímá(m) jako svého druhu trademark). Akce pak balancuje na hraně poctivé velkolepé destrukce a ošklivé digitální umělosti, tudíž rozporuplné pocity pramení i z ní. Nicméně jako bezduchý (seriálový) výplach na mě i vypráskaná (ef)devítka zabírá. ()

Sany33

Príbeh: Niekto sa Dominikovi Torrentovi naváža do rodiny. A to sa predsa nerobí do psej matere. Herecké obsadenie: To isté ako v predchádzajúcich dieloch akurát ma nevýslovne mrzí absencia The Rocka (nar. 1972, USA) ktorý k tejto sérií neodmysliteľne patril, na druhej strane dostávame ďalšieho veterána WWE Johna Cenu (nar. 1977, USA). Prevedenie: Som síce navyknutí na absolútnu absenciu príbehu a že sa celkom reálna akčná naháňačka dokáže zmeniť na scifi, ale tu už toho bolo trocha moc. A k tomu všetkému oživovanie postáv aby sme prilákali divákov je vážne pod úroveň. Pocity: Ja som veľký fanúšik tejto série a aj preto som ju ešte nezavrhol ale už sa na to pozerá naozaj ťažko. Neviem sa zbaviť pocitu, že sa z tejto značky už iba doja prachy a na feeling diváka sa už dlhšiu dobu zvysoka sereie. Pridaná hodnota: Zlátanina akčných naháňačiek a siláckych rečí o rodine s minimálnym humorom.  34% ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)