Lidožrout

• Česko Žralok útočí 3: Lidožrout (více)

Pláž jihoafrického Kapského Města je plná koupajících se lidí. Ale jen do chvíle, než zaútočí žralok lidožrout. V ostatcích roztrhaných obětí pak vědci naleznou něco šokujícího. Zub patřící dávno vyhynulému pravěkému bílému žralokovi, který dorůstal délky až osmnáct metrů. A tak, někde v hlubinách oceánu číhá obří predátor a lidé i se svou moderní technikou jsou proti němu zcela bezmocní... (oficiální text distributora)

Malarkey odpad!

Po několika pivech a shlédnutí tohoto filmu, na který bych se střízlivý jak jsem živ se nepodíval, můžu nadávat jak se mi bude chtít. Nemluvim tu o grafických efektech, které by zvládlo dítě základní školy. Jde tu přeci o Megalodona. O toho velkého lidožravého žraloka, který žere všechno na co příjde a je pomalu větší než pětipatrový barák o rozměrech 50 na 50 metrů. Megalodon je totiž kůň tohoto filmu. Nemůžu si pomoct. Já jsem se od srdce zasmál, a to k štěstí dost vážně potřebuju. Když horor, tak vtipný a to Lidožrout Megalodon rozhodně je. Dávám odpad! ale jen od srdce, hodnotit to po vtipné stránce možná bych se dohrabal až ke třem hvězdičkám, takhle je to kravina, kterou na nás vyslala Nova v pozdních večerech a já si ji bezbolestně užil a vyležel se z nepříjemných stavů, který by na mě došly a bůhví jak bych dopad. ()

lamps

Ach jo, na filmy s podobnou tematikou jako Lidožrout jsem vždy zvědavý, ale zatím pokaždé, až na pár vyjímek, je z toho výstavní průser. Beru, že se tvůrci pokusili zpestřit děj o obrovskou, již dávno vyhynulou bestii, ale ty efekty! Jejich dočiněním vyvolává nemotorný dvacetimetrový žralok spíše smích než hrůzu a polykání jeho obětí, člunů nebo dokonce ponorek působí tak debilně, až se divím, že producenti snímku nepožadovali tučné odškodné. Herecké výkony jsou také absolutně o ničem, bez emocí a nadělávají určitě více škody než užitku. Jediné, co by film mohlo ještě zachránit, tedy pořádně husté napětí, se tvůrcům také nedaří navodit a veškerá akce je taková malátná, dopředu čitelná a navíc téměř bez krve. Jednu hvězdičku dávám hlavně za to, že žraloky mám rád a krmení jejich přerostlých bratříčků mě opravdu pobavilo. ()

darkrobyk

Nově položený podmořský kabel přiláká svými elektrickými výboji pravěkého žraloka z temných hlubin podmořského příkopu. Jedná se o pětimetrové mládě, které je nebezpečné hlavně pro samotné lidi. První dvě třetiny tak trochu kopírují Čelisti - nahé koupání, ukousnutá noha klesající ke dnu, poprask na pláži a dvě dívky na nafukovací matraci. Když má ale dojít k toužebně očekávanému schramstnutí dívek, žralok je zaplašen. Pak přichází napínavá scéna s motorovým člunem, co za sebou táhne dívku na laně s padákem. Boj o život začíná. Nu a souboj s bestií v nitru potápějící se lodi je opět připomínkou zmíněné klasiky. Jakmile však nastoupí na scénu matka, přijdou s ní ohavně levné digitální efekty. Megalodon totiž požírá lidi po skupinách, případně i se člunem nebo skútrem. Vše pak rychle plyne v běsném střihu k masakróznímu finále. Jasně, je to levné, bez většího nápadu a s klasicky mizernými hereckými výkony. Na druhou stranu film rychle uteče, pobaví a kdo ví, co má očekávat, toho nezklame. 2,5* ()

akisha

Ze začátku jasnej případ. Nějaký to koupání na adama bysme tu měli, nějakou tu správně "vodvázanou" plážovou hudbu proloženou záběry na sexy lidi producírující se u moře a cákající na sebe a hlavním hrdinou je otřesnej boreček s širokým úsměvem á la ten kluk z obalu na kinder čokoládu a "velice sexy" doktorka se stylem mluvy jak po sjetí lehčíma drogama. Co mě hodně bavilo byla napínavá hudba, doplňující "napínavý" scény jako např., jasnej a zřetelnej záběr na lidi na člunu, co řvou a ukazujou do moře, následovanej střihem a výňatkem z deset let starýho přírodopisnýho dokumentu, kde normální žralok požírá kormorána - ten zrnitej obraz a barvy! Když už to vypadalo, že víc už Megalodon nenabídne (vedle žraloka, co chrochtá jak prase vrtající se rypákem v zemi), přišla závěrečná dvacetiminutovka, která mu velmi vylepšila skóre. Konečně se totiž ukáže TEN megalodon - což znamená předchozí žralok z dokumentu zvětšenej a vlepenej do záběru. Tutová je pak scéna, kde uprchlík z potápějící se lodě šlohne skútr, zle se chechtá a ohlíží, bohužel si nevšimne Megalodona, jak na něj číhá s otevřenou hubou, a zajede mu na skútru zřejmě až do střev. Už jen kvůli tomuhle to stojí za to vidět! ()

Hromino odpad!

Co dodat, veškeré pocity a "dojmy" shrnuli již předchozí uživatelé. Snad jen, že největší salvu smíchu jsem chytil při jedné opravdu pikantní scéně - mladý páreček si večer vyhlédne jako místečko pro milování uzavřený tobogán, který bůhvíproč pohání zrovna v zavírací dobu voda... a přímo pod ústím tunelu si na ně počká zajímavé-zvuky-vydávající žralok, který si ještě několikrát zatraceně hlasitě krkne - a večeře je vyřešena. :) Shitózní majstrštyk, kdy nevíte, zda hodnotit odpadem či 5*. ()

• (Ne)slavná hláška "What do you say I... take you home and eat your pussy?" nebyla ve scénáři. John Barrowman (Ben Carpenter) chtěl pouze rozesmát Jenny McShane (Cat Stoneová). McShane však nijak nereagovala. Nabídku orálního sexu v českém dabingu bohužel neuslyšíte. (L_O_U_S)
  • Jenny McShane, představitelka Cat Stoneové, si zahrála již v prvním dílu série Žralok útočí (1999), avšak jinou postavu. (L_O_U_S)
  • Přestože je film pokračováním série Žralok útočí, kromě tématu nemá s předchozími dvěma díly prakticky nic společného. V českém prostředí byl dokonce vydán pod zcela odlišným názvem Lidožrout. (L_O_U_S)