Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Rex Mundi

Žiadna nová perla v Hollywoodskom mori, len otrepaná, ale zato prudko bavivá pirátska story postavená na zvučných (Rush, Depp) a/alebo atraktívnych menách (Knightley, Bloom), okorenená solídnymi efektami, dobrými gagmi a ľúbivou hudbou. Navyše postava Jacka Sparrowa v podaní Johnnyho Deppa (nie bez neho) je hodná kultu. Možno to mohlo byť trochu kratšie... ()

D.Moore

Skvělý rozjezd, ale pro mě je vrcholem trilogie druhý díl. V tomhle filmu mě děsně otravuje Orlando Bloom (stejným způsobem mi tak trochu znepříjemnil i Tróju), ovšem jinak všechno OK. Příjezd kapitána Sparrowa do přístavu se, doufám, zapíše do filmových dějin! ()

MM_Ramone

Tak takto to začalo. V roku 2003 sa v kinách objavili prví "Piráti z Karibiku" (Pirates of the Caribbean). Po veľkolepom globálnom promotion mala premiéru popkornová "Kliatba Čiernej perly" (The Curse of the Black Pearl). Mainstreamový blockbooster. Ja som však mal z toho tak trocha rozporuplné pocity. Zdalo sa mi to moc pojašené a miestami až prehnane afektované. Skrátka, očakával som niečo serióznejšie. Na druhej strane ma ale očarila bohatá produkcia, krásne kostímy, dokonalé filmové triky, odľahčený dobrodružný príbeh a samozrejme nezabudnuteľné herecké kreácie Johnnyho Deppa v úlohe pirátskeho kapitána Jacka Sparrowa. Ten si to vyslovene užíval. Takže i ja som sa nakoniec nechal strhnúť jeho eufóriou, energiou a kreativitou, a preto dávam tomuto titulu štyri hviezdičky. **** ()

Niktorius

Výborné triky, chytlavá hrdinská hudba a skvělý Johnny Depp jsou vlastně jedinými "opravdovými" klady filmu, který jinak láká hlavně na polozapomenuté pirátské kulisy a romanticko-dobrodružném ladění příběhu. Ale abych pravdu přiznal, ta pirátská romantika je natolik fajn, že i mne si karibští piráti nakonec získali. Osobně bych byl rád za více hororové atmosféry - když se posádka Černé perly poprvé ukáže ve své shnilé kráse, úplně bych vraždil za to jak dementně je ta scéna podaná (asi aby se děcka moc nelekla). Piráti z Karibiku patří mezi zdatnější a charizmatičtější koníčky ze stáje Jerryho Bruckheimera, takže se nechte bezstarostně vézt. ()

freddy

Velká očekávání, jež jsem do tohoto filmu vkládal, se mi splnila. Ale to je tak vše. I když má očekávání nebyla malá, což znamená, že to činí nezanedbatelnou část mého hodnocení. Je tu zajímavý děj, originální postavy, výborné dobrodružné scény a především excelentní Johnny Depp a jeho bravurní herecký výkon, za který, pokud se nemýlím, byl dokonce nominován na Oscara. Tomuto filmu lze také jako plus přičíst to, že se zasloužil o vzkříšení pirátských filmů, u nichž nastal útlum po finančním propadáku Ostrova hrdlořezů. Každopádně se mi tento film líbil, a to je důvod proč volím čtyři hvězdičky. Je to takový oddechový, zajímavý, napínavý a mnohdy i vtipný příběh, ve kterém snad nic nechybí. Tajuplná místa, ideální scenérie karibských moří, osamělý ostrov, piráti, vojáci, souboje i zajímavé postavy včetně prokletých pirátů. Kromě toho je zde zasoupen i pohledný element ve formě tehdy vycházející hvězdy Keiry Knightleyové. A k tomu všemu smysluplný děj. Nemohu jinak, nežli udělit čtyři hvězdičky. Na pět hvězdiček ale musí film ještě trochu zestárnout a projevit se jeho nadčasovost. Teprve čas ukáže, jestli patří k takovým klenotům, jako je například Forrest Gump či Armageddon. Prozatím hodnotím takto s tím, že časem mohu tu jednu hvězdičku přidat. ()

Hild

No tohle byl alespoň správný blockbuster. Bylo to zábavné, akční, výpravné, výborná hudba, skvělí herci. Co víc si od blockbusterů jen přát. Bohužel, takový byl pouze první díl, z těch dalších už se stala fraška a mechanický stroj na peníze. Snažím se na celou sérii zapomenout a pamatovat si jen tento první díl, u kterého se při jeho vzniku ještě nevědělo, že to bude takový velký hit a jde to sakra poznat. Nemám problém si Prokletí Černé perly pustit kdykoliv znovu. ()

Spooner

Normálně bych tomuto filmu dal 4 nebo 3 hvězdičky,ale protože jsem něco tak vtipného,napínavého a dobrodružného už dlouho neviděl,tak je to hvězdiček 5.Je to taky kvůli vynikájícímu Johny Deppovi a nádherné Keiře Knightleyové.Sláva pirátům!!!! ()

Wacoslav1

No nevím, tahle pirátská sága mě nikdy moc nebavila. Jak píše vegetol, tak v podstatě je to taková nenáročná barevná zábava pro celou rodinu, ale tenhle první díl si zaslouží aspon ještě to průměrné hodnocení, ale musel jsem se do sebe před sledováním a pak ještě při něm do sebe kopnout ještě jednu flašku rumu, jo ho ho!50% ()

Davies182

První díl této jinak poměrně pochybné trilogie se povedl na výbornou. Parádní znovuoživení pirátského žánru se všemi jeho lodními bitvami, šermířskými souboji a krásnými slečnami (slečnou). Opička a Depp bezkonkurenčně nejlepší. ()

pepo

KONEČNE, KONEČNE, KONEČNE!Konečne tu máme popcornový biják „se vším všudy“.A pritom čakanie na Pirátovneveštilo nič dobré.Posledný pirátsky film Ostrov hrdlorezov z roku 1995 doslova zruinoval jedno veľké štúdio,kariéru režiséra aj všetkých zúčastnených.Producent Jerry Bruckheimer sklamal v poslednej dobe Pearl Harborom, 6O sekundami a o Coyote Ugly nehovoriac.Režisér filmu Gore Verbinski je autorom „hitov“ Hon na Myš a Mexičan. A ja osobne neznášam Johnny Deppa.Ale boh (alebo to bol Všemohúci Bruce?) zaistil správnu konštaláciu hviezd a máme tu najzábavnejší film prinajmenšom od prvej Múmie.Ale pekne po poriadku.Už z náčrtu deja je jasné že neovplíva prílišnou originalitou ale jeho autori majú na svedomí Shreka a tí vedia ako diváka pobaviť .A na druhej strane – čaká niekto od popcornovej zábavy originalitu?Ja teda nie.Príbeh krásne graduje,postavy sú napísané veľmi dobre a dialógy sú dobre napísané.Toľko k scenáru. Tu a tam sa môžte dočítať,že Pirátisú trikovým filmom.Je aj nie je to pravda.Rozhodne, triky sú fantastické a sledovať šermiarske súboje kostlivcov s normálnymi ľuďmi je pastvou pre oči.Ale väčšinou sú umne skryté aby si ich divák nevšimol.Takisto výprava, kostými a dekorácie sú nechutne dokonalé a nemala by im uniknúť nominácia na oscara.Kameraman so strihačom vedia zachytiť romantiku a vidno že majú oko aj na monumentálne tempárske akcie.Hudba je klasická zimmerština (terminus technicus pre monumentálne,melodické akčné motívy)a soundtrack by mal potešiť aj obyčajných smrteľníkov.Takže nuda sa nekoná ani keď žiadny trik neuvidíte.Na tom majú však hlavnú zásluhu herci.Najslabším článkom obsadenia je Orlando Bloom (Legolas z Pána Prsteňov).Je sympatický ale dosť nevýrazný.Ale ženské oko poteší.Čo sa týka mužských očí je tu Keira Knightleyová (Blafuj ako Beckham),ktorá je neuveriteľne šarmantná a drieme v nej aj kus talentu.Serióznosť obstaráva Geoffrey Rush v úlohe kapitána Barbossu a znova sa ukazuje,že záporák je pôsobivejší keď nie je stelesnením absolútneho zla.Navyše pán Rush má doma oscara za Žiaru a my mu veríme, že netúži po ničom inom než sa zbaviť kliadby a ochutnať ešte aspoň raz jablko alebo cítiť vietor na tvári. Je to veľmi dobře napísaná postava a Rush jej svojim prejavom dáva démoničnosť aj tragiku.Ale zlatým klincom filmu je Jack Sparrow Johnyy Deppa (Ospalá diera,Ed Wood).Je to obyčajný egoistický sviniar ale mi ho nemôžme nemilovať.Je motorom filmu, každý jeho pohyb, každé jeho slovo vyvoláva úsmev.Je proste FANTASTICKÝ a vnucuje sa mi otázka čo by boli piráti bez neho.Ako som ho nemal rád tak mu teraz želám za tento výkon minimálne nomináciu na oscara. Všetky tieto elementy drží pokope Verbiskeho réžia, ktorý po podľa mňa preceňovanom Kruhu dosiahol svoj vrchol na ďalších pár rokov.Elegantne strieda akciu ,romantiku a trikové sekvencie. A medzitým je stále nákazlivý humor, ktorý by sa sem tam hodil do nejakej paródie (napr.Nezabudnuteľná scéna expozície Jacka Sparrowa) a drží film v príjemnom pomrkávaní na diváka,že filmári to nemysleli vážne.Jediné čo mi na filme trošku vadí je záverečných desať minút, ktoré pôsobia dojmom, že si ich diváci vytlieskali navyše a 140 minút je na druhé pozretie tiež možno priveľa.Piráti z karibiku sú jednoznačne najlepším popcornovým filmom za posledné roky.Bude sa páčiť ockovi,maminke,detičkám teenagrom.Jediný dôvod na film neísť je ak uprednostňujete Felliniho a Kusturicu pred Spielbergom a Lucasom.Ale aj vy „umelci“ sa budete prinajmenšom priemerne baviť.Jo ho hó! () (méně) (více)

Amarcord_1

60% - Film, který je postaven pouze na hereckých výkonech v čele s úžasným Deppem. Bohužel mi samotné herecké výkony u celovečerního filmu tohoto žánru nestačí k diváckému štěstí. Od poloviny Pirátů z Karibiku jsem si dokonce připadal trapně, na co se to koukám... jistě přehnané, ale upřímné. Bavil jsem se relativně dobře, ale už to nikdy nechci vidět. Jenom pokračování -zase kvůli hercům :o) ()

Xmilden

Hodnocení mi vychází sice na 4 hvězdičky, ale opravdu je to nejvíce povedený díl dnes už série, která čítá zatím 3 díly. Určitě se bude časem dále pokračovat, protože tenhle typ filmu si prostě diváky vždy najde. Johnny Depp náležitě kouzelný a tento film by bez něj za moc nestál. ()

Real Tom Hardy

"BUT WHY IS THE RUM GONE?" ------------------------------ Disney dalo dokopy najlepších z najlepších (Bruckheimer / Verbinski / Wolski / Depp / Badelt [v dvojke o pár levelov vyšší Zimmer] / 18-ročná Keira <3 / Rush atď...), aby s monštruóznym rozpočtom oživili pirátsky žáner, ktorý dávno zapadol prachom. Výsledok dnes už poznáme – 5 filmov, takmer 5 miliárd v kasách, z postavy na scenáristickom papieri sa stala ikonická postava v reálnom svete (Jack Sparrow) a sága Pirátov z Karibiku zostane nezabudnuteľná, teda aspoň minimálne tento prvý diel. --- (19.5.2016) (10.6.2017) ----------- (8.1.2020) V rámci prípravy na cestu na Sv. Vincent a Grenadíny dávam pochopiteľný replay, nech si pripomeniem na čo sa budem dívať a hlavne na čo sa dívať. ----------- (12.1.2020) Trochu som to nedomyslel a spomenul si, že aj druhý diel je pre túto cestu dôležitý, preto dávam opakovaný replay s tým, že každý deň si dám jeden film zo série, čo mi akurát vyjde voči plánovanému odchodu. ----------- (6.2.2020) Ako sa zvykne hovorievať, realita býva nanajvýš sklamaniahodná. Nebolo to inak ani pri kulisách a lokáciách, na ktorých sa natáčalo. Wallilabou Bay (filmový Port Royal) sa síce rozhodlo nenechať schátrať kulisy, čo znamená, že ich renovovali, čo ale znamená, že teraz vyzerajú úplne inak, veľmi škaredo a je to úplná päsť na oko. Taktiež legendárne prístavné žeriavy boli zbúrané, netuším z akého dôvodu, a muselo tak byť učinené len v nedávnom období, takisto jedno celé mólo je preč. Materiály, rekvizity, rozvrhy natáčania a veľa iných zaujímavých vecí však zostalo nedotknutých, čo je veľké pozitívum. Black Point Tunnel aj tunel (scény s pokladom a plavby malými loďkami) neďaleko Wallilabou blízko pri skale s obesenými pirátmi boli osobne veľké sklamanie, teda až na danú skalu. Petit Tabac (filmový Rumrunner's Isle) je na samostatnú debatu, v skratke: áno, je čarovný a nádherný, nie zas až tak veľmi, ako by sa mohlo zdať. --- (25.7.2021) Znova mi prišlo clivo, replay musel nastať a film nestráca ani po takmer dvoch dekádach nič zo svojho čara. --- Puh-la-lem. Puh-la-lie-lay-lool. Pah-lee-nee... parsnip... par-sley... par... partner, pardoner... Parley! --- (21.6.2022) ()

sepp

Jednoduche jako facka - chaby pribeh, typicky popcornak bez myslenky, umele herecke vykony s vyjimkou UZASNYCH mimickych a pohybovych kreaci Johnnyho Deppa, ktery v podstate cely film tahne sam. Ze zacatku to vypada jeste celkem dobre, postupem casu vsak divak porad jen ceka kdy skonci nudne sceny a uz se zase objevi Depp, ke konci uz je to jen o koukani na hodinky a netrpelive ocekavani spasnych zaverecnych titulku. Tedy jednoducha rovnice, celkove 3*... ()

Phobia

Svěží vítr fouknul léta páně 2003 do šuplíku dobrodružných filmů, což musím ohodnotit kladně, jakkoliv je dojem z "Pirátů z Karibiku" jen mírně nadprůměrný. Přiteplená postava kapitána Jacka Sparowa dodala snímku zajímavý šmrnc, nenáročný (místy blbý) humor jemně pošimral bránici a loutkoherec Orlanda Blumy se překonával - dřevěný Kvítek sice zůstal největší slabinou, ale dalo se to tentokrát zvládnout bez výrazného poškození chrupu vlivem skřípání a myšlenek na vyhlášení války Anglii. Pěkné efekty, minimální prostor pro nudu, při nulovém očekávání příjemné překvapení. 75% ()

lesumir

Výborný film, který jsem dlouho přehlížel a vlastně ani moc nechtěl vidět. Fantastický Johnny Depp a jeho pohyby, ve kterých vidím občas sebe, zajímavý Orlando Bloom a nádherný Keira, co více si přát? Jo, tohle bylo perfektní odreágování, ()

Molly

Příjemný film, u kterýho je, na co koukat, ať už jde o speciální efekty nebo excelentní výkon Johnnyho Deppa v roli Jacka Sparrowa (ach, promiňte, Kapitána Jacka Sparrowa). Já jsem se bavila, jo ho ho;-) ()

Ampi

Jubilejní 500. komentář. Není pirát jako pirát ale Jack Sparrow, pardon kapitán Jack Sparrow jen jeden a bez Johnyho Deppa a jeho Jacka Sparrowa by Piráti z Karibiku nebyli Piráty z Karibiku, jak je známe. První setkánís ním a plus pěkná atmosféra dodává filmu celkové kouzlo, která mě osobně směřuje k tomu, že se těším na každé další Piráty z Karibiku. ()

Hrabka

Toto je film, na který se můžu dívat s ročním odstupem znova a znova. Jeden z nejlepších dobrodružných filmů všech dob. No možná přeháním, ale mně se prostě počínání Johnnyho Deppa, Orlanda Blooma a Geoffrey Rushe líbí na jedničku a co teprve skvělá Keira Knightley - v tomhle filmu jí to sekne nejvíc. 90% ()

cheyene

První pirátská plavba. Excelentní koláž dobrodružství, akce, fantasy a humoru za doprovodu úžasně dynamické hudby! Piráti z Karibiku se vymykají z "rodiny" filmů o mužích na korábech pod vlajkou s lebkou a skříženými hnáty svým strhujícím tempem, zpracováním a moderním pojetím, které zanechá v divákovi znatelnou stopu. Hvězdná ústřední trojice (Depp, Bloom, Knightley) předvádí herecké výkony hodné velkého obdivu. Deppův Jack Sparrow dodává pojmu pirát nový rozměr a posunuje tak pirátské filmy opět někam dál, na výsluní a momentální vrchol, který se bude případným budoucím tvůrcům těžko překonávat. Příjemná oddechovka s perfektně napsaným scénářem, charaktery postav, vynikající režií a střihem, který nedovoluje, aby se divák nudil. Chvalozpěvy by mohly z mojí strany pokračovat i nadále, ovšem už bych se opakoval po ostatních uživatelích a dost možná i po sobě :) Za sebe hodnotím plnou sazbou hvězd a těším se na druhý díl, který zhlédnu v nejbližší době. Bohužel i zde tvůrci něco nedomysleli: 1) "Na palubu, vy prašiví psi!" Všimněte si, že v této scéně (když Jack toto křičí na posádku), je osoba, která nemá v záběru co dělat. Jack drží kormidlo, napravo od něj je posádka ošklivých pirátů. Ovšem nalevo si můžete všimnout muže oblečeného v bílém triku (košili?) s krátkým rukávem, světlými vlasy, bílým kloboukem alá kovboj a slunečními brýlemi. 2) V okamžiku, kdy Will (Orlando Bloom) je na návštěvě u guvernéra Swanna, tak má takřka hladce oholené vousy, můžeme vidět jen lehce promodralý knír a špičku brady. Když se ale vrací domů, tak je jeho knír a bradka mnohem výraznější, zkrátka mu vousy povyrostly! Pravděpodobně šel dlouho :) 3) Jack zavřený v cele leží na zemi a je ozářen slunečním svitem. Vzhledem k tomu, že leží před zamřížovaným oknem, tak by se měl někde objevit i jejich stín, nebo ne? 4) Ve scéně, v níž Elizabeth spadne do vody a klesá ke dnu, tak její pirátský přívěšek se vznáší nad hrudí. Když za ní skočí Jack, tak je ovšem v korzetu. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert