Reklama

Reklama

Prezident v pořadí

(seriál)
  • USA Designated Survivor
Trailer
USA, (2016–2019), 38 h 38 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

David Guggenheim

Hrají:

Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Adan Canto, Italia Ricci, Jake Epstein, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Kal Penn, Maggie Q, Malik Yoba, Mckenna Grace (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(53)

Obsahy(1)

Kiefer Sutherland - v dlouho očekávaném seriálu Prezident v pořadí - hraje Toma Kirkmana, člena nižšího kabinetu, který je náhle jmenován prezidentem Spojených států po katastrofickém útoku na Kapitol Spojených států amerických. V tomto dramatickém thrilleru bude Kirkman bojovat o to, aby se země, ale ani jeho rodina nerozpadly, zatímco se bude pohybovat v nebezpečně vysokých kruzích státní politiky a zároveň povede vyšetřování, aby zjistil, kdo je zodpovědný za útok. (AXN)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (80)

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Člověk se tomu srovnání neubrání - ano, je to jisté míry slabší odvárek megachytrého House of cards (ale startovací téma je úplně jiné a hlavně neotřelé), ale zase je to nesrovnatelně lidštější a dojemnější. A nutno říct, že i napínavější. Radost jsem měla hlavně z ženských hrdinek okolo prezidenta, neštvala mě ani jedna. Toho, kdo má aspoň trochu v oblibě politické hrátky, to určitě neurazí. Druhé a třetí série jsem se docela bála, dolehly ke mně hlasy, že jsou daleko slabší, ale není to pravda. Všechny tři jsou dobře napsané. Až do poslední minuty mě zajímalo, jak to s prezidentem a lidmi okolo něj, dopadne. ()

tom.nosek 

všechny recenze uživatele

1. série: Myšlenka seriálu je opravdu zajímavá. Celkově seriál je uchopený velice dobře a věrohodně. Je v něm dávka napětí, je v něm dávka zajímavosti, že jaké jsou plány "co by kdyby", a i vybraní herci jsou sympatičtí. Problém nastává v polovině první série, kdy prezident začne řešit "obyčejná" témata a v zásadě zajímavá dějová linka se přesune výhradně do roviny FBI/tajné služby při hledání záporáků. První polovina řady 5*, druhá polovina 3*. ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

IT'S MY JELLO. I EARNED IT. ----------- Kiefer Sutherland sa po 24-hodinovej šichte už nechcel potácať v seriálových vodách, zmenil však názor, keď si prečítal scenár. Je rozhodne isté, že ho čítal len k prvej sérii, lebo keby aj k druhej a tretej, určite by sral na to. ------- S01: má šialené tempo až po mid-season finále, po ňom trochu spomalenie, stále však nadštandard, politické konšpirácie kolosálnych rozmerov, konštantne sa niečo deje a netušíš, z ktorej strany príde úder. Séria mala tiež príchuť tej starej poctivej televíznej tvorby ako z polovice 00. rokov. Taktiež som týmto trochu zakusol do TV produkcie ABC, keďže od nich (v porovnaní napr. s Foxom či CBS) toho veľa napozeraného nemám. ------- S02: sa začala zamotávať v sieti drobných dejových liniek a fungovala ako zmes serializovaného a epizodického seriálu, čo sa mi po chvíli zunovalo a pôsobilo otravne. Kvality prvej série si so sebou nezobrala a nezostalo z nej nič, ani len šarm. ------- S03: škoda reči, hnoj a žumpa, urážka fenomenálnej prvej série. ------- Dodatok k S01/S02: Producenti uviedli, že im ako inšpirácia poslúžili seriály Západné krídlo (1,2), Homeland (1) a House of Cards (1,2), čo je značne viditeľné, až som mal niekedy pocit, že sledujem ich spin-off. V porovnaní s HoC sa však Designated Survivor ani vo svojich najlepších momentoch nedoťahuje ani omylom, prosto vôbec. Zatiaľčo prvý spomenutý je po scenáristickej stránke iný level a dialógy sú úplný masterpiece, tu som pociťoval cringe (patričnejšie slovo v slovenčine nie je, ak sa nemýlim) každú druhú chvíľu. A vieš podľa čoho ešte spoznáš dobrý seriál? Že prvé muckanie príde až po 27 epizódach (a ešte k tomu trvá tak 5 sekúnd), nie ako v dnešných sračkách streamovacích služieb, kde je samoúčelný sex v prvých desiatich minútach, lebo umastený rejža nevie, akú inú vatu použiť. DS nebude chýbať, iba Maggie Q, a Netflix sa ho vôbec nemal chytať. ()

PedroPo 

všechny recenze uživatele

Podezírám tvůrce Designated Survivor že už dopředu tušili, jak v USA v roce 2016 volby prezidenta dopadnou a tak si radši vytvořili vlastního... Osobně bych radši, kdyby se to mnohem víc točilo kolem prezidenta jako takového (ale od toho máme třeba West Wing, že), ale i ta konspirační zápletka má něco do sebe. A Kiefer Sutherland je na jedničku, stejně jako většina dalších členů jeho party. Za mě plný počet a nový oblíbený seriál. ()

ilemas 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem se tomuto seriálu vyhýbal, měl jsem obavy, že mě prostředí z Bílého domu a politikaření nebude zajímat, ale hned od prvního dílu mě to chytlo i bez té trochy akce. Kiefer Sutherland prezidentskou roli zahrál opět skvěle, líbily se mě pohotové diplomatické odpovědi a rychlé řešení neustálých problémů. ()

Galerie (1 214)

Zajímavosti (13)

  • V chodbách Bieleho domu je možné počuť niekoľkokrát to isté zvonenie zo seriálu 24 (od r. 2001), v ktorom taktiež v hl. úlohe hral Kiefer Sutherland. (Real Tom Hardy)
  • Kal Penn, ktorý tu stvárnil tlačového tajomníka Bieleho domu, v ňom pracoval na inej pozícii aj v skutočnom živote. (Real Tom Hardy)
  • Väčšina reportérov, novinárov a moderátorov televíznych spravodajských programov sú skutoční zamestnanci týchto profesií zo stanice ABC. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (více)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (více)

Reklama

Reklama