Prezident v pořadí

(seriál)
  • USA Designated Survivor
Trailer
Drama / Thriller
USA, (2016–2019), 38 h 38 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

David Guggenheim

Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Adan Canto, Italia Ricci, Jake Epstein, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Kal Penn, Maggie Q, Malik Yoba (více)

Série(3) / Epizody(53)

Kiefer Sutherland - v dlouho očekávaném seriálu Prezident v pořadí - hraje Toma Kirkmana, člena nižšího kabinetu, který je náhle jmenován prezidentem Spojených států po katastrofickém útoku na Kapitol Spojených států amerických. V tomto dramatickém thrilleru bude Kirkman bojovat o to, aby se země, ale ani jeho rodina nerozpadly, zatímco se bude pohybovat v nebezpečně vysokých kruzích státní politiky a zároveň povede vyšetřování, aby zjistil, kdo je zodpovědný za útok. (AXN)

Trailer

Real Tom Hardy

IT'S MY JELLO. I EARNED IT. ----------- Kiefer Sutherland sa po 24-hodinovej šichte už nechcel potácať v seriálových vodách, zmenil však názor, keď si prečítal scenár. Je rozhodne isté, že ho čítal len k prvej sérii, lebo keby aj k druhej a tretej, určite by sral na to. ------- S01: má šialené tempo až po mid-season finále, po ňom trochu spomalenie, stále však nadštandard, politické konšpirácie kolosálnych rozmerov, konštantne sa niečo deje a netušíš, z ktorej strany príde úder. Séria mala tiež príchuť tej starej poctivej televíznej tvorby ako z polovice 00. rokov. Taktiež som týmto trochu zakusol do TV produkcie ABC, keďže od nich (v porovnaní napr. s Foxom či CBS) toho veľa napozeraného nemám. ------- S02: sa začala zamotávať v sieti drobných dejových liniek a fungovala ako zmes serializovaného a epizodického seriálu, čo sa mi po chvíli zunovalo a pôsobilo otravne. Kvality prvej série si so sebou nezobrala a nezostalo z nej nič, ani len šarm. ------- S03: škoda reči, hnoj a žumpa, urážka fenomenálnej prvej série. ------- Dodatok k S01/S02: Producenti uviedli, že im ako inšpirácia poslúžili seriály Západné krídlo (1,2), Homeland (1) a House of Cards (1,2), čo je značne viditeľné, až som mal niekedy pocit, že sledujem ich spin-off. V porovnaní s HoC sa však Designated Survivor ani vo svojich najlepších momentoch nedoťahuje ani omylom, prosto vôbec. Zatiaľčo prvý spomenutý je po scenáristickej stránke iný level a dialógy sú úplný masterpiece, tu som pociťoval cringe (patričnejšie slovo v slovenčine nie je, ak sa nemýlim) každú druhú chvíľu. A vieš podľa čoho ešte spoznáš dobrý seriál? Že prvé muckanie príde až po 27 epizódach (a ešte k tomu trvá tak 5 sekúnd), nie ako v dnešných sračkách streamovacích služieb, kde je samoúčelný sex v prvých desiatich minútach, lebo umastený rejža nevie, akú inú vatu použiť. DS nebude chýbať, iba Maggie Q, a Netflix sa ho vôbec nemal chytať. ()

verbal

Kýfr se na stará kolena transformoval z podrážděného pitbula Jendy Bauera do páprdovitě naivního prasidenta Spojených sráčů amerických, ovšem ukrutně správňáckého, morálně neposqrněného, pyjonýrsky čestného a zásadového, který si libuje v pateticko patriotistických projevech a po nocích samou láskou k vlasti vášnivě prcá srolovanou hvězdopruhatou vlajku. No charakterizace xblití a jako vystřižená z nějaké kýčovité ufonské Emerichárny. Ovšem na straně druhé je tahle naivní konspirační bajka O poctivém chujopletovi, jenž pravdou a návistí sveřepě potře každou lež a nelásku ohrožující integritu nejzdegenerovanější demokracie světa, tak nějak vinně potěšující a svižně odsejpající, až jsem se těšil na každý další díl. A navíc je Mařenka Kvéčko snad jediná ťamanka, které bych dobrovolně zabrnkal na Géčko, aniž by musela přinést vlastní kytaru, platit nebo úpěnlivě škemrat. ()

Psychor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jack Bauer si splnil svůj americký sen a z pozice budoucího předsedy Mezinárodního palačinkového výboru to za pomoci drobné detonace dotáhl až do Bílého domu, z kterého bude nyní ochraňovat Ameriku před všudypřítomnými teroristy. No ještě se národu ani nepředstavil do televizních kamer a už si stihl připsat první diplomatický úspěch v podobě odvrácení války s Íránem. Jenže pohádka nemusí mít dlouhého trvání. Během těch pár minut v prezidentském úřadu si totiž stihl vytvořit spoustu nepřátel, takže spiklenci již kují pikle na jeho odstranění. Jsem nadšen. V rámci oddechové televizní zábavy nemá podobný námět konkurenci a já už napjatě očekávám, jakým směrem se bude scénáristova fantazie ubírat dále. ()

StarsFan

Nerealistické, předvídatelné, patetické. Designated Survivor je show, kde je prezidentovi dovoleno, aby se bez ochranky a neprůstřelné vesty procházel po místě výbuchu navzdory tomu, že desítky osob v jeho okolí nebyly nijak prověřeny; kde je generál takovou karikaturou bojechtivého šílence, že si naprosto iracionálně dovolí porušit prezidentův výslovný zákaz; kde prezidentův mluvčí využije den svého jmenování k tomu, aby před novináři v Bílém domě pronesl příšernou řeč o tom, jak nikdy tuhle pozici nechtěl, ignorujíce všechny profesionální protokoly a předpokládaje, že jeho osobní život bude v čase krize vůbec někoho zajímat. Před dvaceti nebo třiceti lety by podobný formát mohl ABC projít, v době, kdy však kvalitu politických dramat nastavilo House of Cards a Borgen, je to velký krok vedle. Na Netflixu jsem viděla první čtyři díly a dál navzdory svým sympatiím ke Kieferu Sutherlandovi pokračovat nebudu. ()

KevSpa

Je to ještě lepší, než jsem čekala. A to jsem čekala opravdu hodně. Tohle bude pořádná závislost. Kiefer Sutherland si to jako obvykle neskutečně dává, navíc tentokrát má dost velký prostor pro vývoj postavy, takže se jistě máme na co těšit. Doufejme, že zbytek řady bude stejně povedený jako úvodní díl. Pilot - 100% ()

Galerie (1 214)

• ABC pôvodne zrušilo seriál po druhej sérii v máji 2018. Po 4 mesiacoch ho prevzal Netflix a zakončil ho poslednou treťou sériou. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie prebiehalo najmä v kanadskej metropole Toronto a meste Cambridge. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa…

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit…