Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chain Saw Massacre (více)

Sally se dozví, že vandalové údajně znesvětili hrob jejího dědečka. Spolu se svým ochrnutým bratrem Franklinem a přáteli se pouští do vyšetřování. Po návštěvě staré rodinné farmy zjistí, že v jejím sousedství žije skupina šílených, vraždících psanců. (Cinemax)

adamix

Toto je klasika, dokonca prvotina v slasherovom žánri a moja srdcovka, ale za to neprestajné a otravné škriekanie Marilyn Burns mi to moje pôvodné hodnotenie skoro zrazilo o jednu hviezdu nadol. Nestalo sa. Možno je tam toho menej, ale opäť som si to užil ako na prvý krát. Za mňa 90%. ()

Dr.Loomis

Tak tomuhle říkam Texaský masakr.Kam se hrabe nějaký remake z roku 2003,tohle je prostě horor se vším všudy. I když Kožená tvář vykydlí všechny lidi asi tak za 10 minut a pak si s poslední hrdinkou hraje na kočku a myš,je to fakt supr film.Za mě 90% ()

jack_scott odpad!

Tento film nemůže být brán vážně ani omylem. Je spíše jak od Eda Wooda, a i na něj je to příliš špatné.... jeden z nejhorších filmů všech dob. Totální odpad! ()

ali-n

Priznávam, páčil sa mi Nispelov remake a z toho dôvodu som na originál dlho nesiahol. Chyba! Myslím, že len pár hororov sa dá označiť za míľniky .. a toto je jeden z nich. V krátkosti chcem vyzdvihnúť len umnú, predvídavú, so symbolmi a podobenstvami pracujúcu kameru, ktorá má maximálne uchvátila. Krv vyteká len v cícerkoch, no na krvi a vnútornostiach tento film nestojí. Vysoko na piedestály ho drží vykreslenie šialenstva a "radosti" z násilia v surovej a nespútanej podobe. MOJE NAJ - dve scény = keď sa Leatherface prvýkrát mihne na scéne a „Grandpa is the best one!" ()

sunjata

Na každý pád neskonale lepší film než remake. Tyto morbidní snímky nejsou sice zrovna to co bych hltal, nicméně film má určitě svoje pluska - psychedelická atmosféra, žádná dějově hluchá místa a spousta opravdu vypiplaných scén. Např. sebedestruktivní, pošahaný stopař; dědeček, co už, chudák, neudrží kladivo, aby mohl pořádně bouchnout; závěrečná taneční scéna s motorovkou na silnici. V rámci žánru "vyvražďovaček" nejspíše vrcholné dílko. Nechápu ovšem, kdo by si z tohodle mohl udělat oblíbený žánr. ()

Mustaffa

Masakr! Film můžu rozdělit na tři třetiny. První třetina: Pomalu gradující atmosféra, kdy víte, že to přijde, ale ono pořád ne a místo toho vás nechá film šponovat až vás vyšponuje jak krátký šráky do maxima a pak přijde na scénu Mr. motorová pila se svým mazlíčkem. Druhá třetina: Ta se dá shrnout několika slovy. Řev, křik, běh, párkrát kladivem do hlavy, řev, panika, pila, beznaděj, útěk, pila, křik, smetákem do hlavy a tradá už je jedna z hlavních hrdinek u večeře. Jo a mezitím se při tom všem běháním a křičením stačila seznámit v rychlosti (ono moc času není na zdvořilosti, když vás honí retard s pilou) s půvabnou rodinkou. Třetí třetina: To je psycho jaké jsem snad nikdy ještě neviděl, těžko popisovat, to musíte vidět sami. Remake se může jít zahrabat i s gore scénami k smíchu, tohle je nefalšovaný psychomasakr. ()

Exanimus

Na tento film jsem se opravdu těšil, protože jsem viděl jako první americký remake z roku 2003...Nemůžu říct že sem byl zklamán, ale popravdě čekal jsem něco víc. Ano je to kult, ale 10 minutové nahánění v křoví mi ňák nedokázalo bavit. I přes nějaké ty chybky jsou zde silné scény, které člověk jen tak opravdu nezapomene, například scénka s dědou a kladivem..Nakonci se mi hodně líbil zvrat který, jsem nečekal. Úchylná rodinka nachystala partě lidí překvápko které opravdu nečekali. ()

PetrJulian

Takto vypadá správný horor. Je to o to děsivější, že to bylo podle skutečné události. Už dlouho jsem nějakému hlavnímu hrdinovi nefandil tak jako v tomto filmu. V žánru hororu jeden z top filmů. ()

Dr.robotnik

Atmosféra je tu taká hustá, že by sa dala krájať motorovou pílou. Cele to pôsobí veľmi surovo, aj keď brutalita v porovnaní s dnešnými slashermy, nie je prehnane „detailná“. Ani po rokoch to nestratilo nič na svojom čare. ()

Petr59

Některým lidem se to líbilo, možná i více, než novější zpracování texaského masakru z posledních let. Mě se tento horor ale tedy moc nelíbil. Za prvé bylo poznat, že už to je skoro 40 let staré, takže se to hodně odrazilo i na kvalitě filmu. Možná na tu dobu, se jednalo i výkon v tehdejších amerických hororech (i když Psycho z 60 roku je o hodně lepší, než tohle). Ale i samotný děj filmu nebyl chvalný. To, že brutalita nebyla příliš velká mě tolik nevadilo. Spíše velmi zvláštní děj a podoba filmu. I zvrácená rodina, byla v takovém divném rozlošení, prostě i samotný dům byl takový divný. ()

Roucky

Důkaz o tom, že lze natočit horor bez zbytečné spousty přehnaných nechutností a detailů usekaných hlav, nohou a rukou a přesto nahánějící hrůzu. Poslední půl hodina byla nejvíce působivá a jediný, co se mi vydralo z pusy bylo: "FAKT KRUŤÁRNA"... Tenhle Leatherface mi se svojí košilí a kravatou utkví v paměti asi napořád. Pro mě asi nejlepší film svého žánru. ()

elanista1

Vazne lutujem, ze som to zapol, uz nikdy to nechcem vidiet. Nie, zeby to bolo take zle, ale nerobi mi to dobre, nie je to pre slabsie povahy, aj ked tu dokopy vidno krv 10 sekund. Najmorbidnejsi film, aky som kedy videl. Prial som si aby uz bol koniec, ale nie preto ze bol nezazivny, ale by som si mohol konecne vydychnut. Postavy su likvidovane este skorej ako si ich stihnete prezriet a navyse tu priamo nevidno vrazdenie, a to je to, co ma najviac desilo. Dnes budem mat dlhu noc ()

Mockingjay

Pochybujem, že toto niekomu čo i len trochu nahnalo strach, ale za to je to poriadne vtipné!! Tie naháňačky sú jednoducho unikátne. A nesmiem opomenúť aj dávku maniakizmu!! ()

mgerlich

4* dávám spíš z úcty a zásadnímu významu tohohle díla na budoucí žánrové příspěvky. Uznávám kánon a ikonická místa, nicméně je to chvílema hodně humorné a nejsem si jist zda to bylo záměrem, pokud ano - moje chyba. ()

Adam84

Film ktorý sa s ničím nesere, žiadne dlhé naháňačky, zúčastnení padajú jeden po druhom ako na jatkách, čo mimochodom nieje vôbec prirovnanie mimo tému. Oproti remaku (2003) možno menej krvavé ale neporovnateľne surovšie. Film ktorému to násilie naozaj uveríte. ()

blahblah12

Hodnocení herečky: řev za 1, skákání z oken za 2, utíkání za 4 a logika za 5. Té krávě asi nedošlo, že řev jí v záchraně nepomůže. Nechápu jak jsem se na to vůbec mohla dodívat do konce. 2* dávám za začátek a za příběh, který vytvořili pro natočení mnohem lepší verze. ()

srolyma

Při vší úctě ke klasice i s přihlédnutím k roku vzniku této matky všech gore hororů musím přiznat, že jsem nebyl nijak nadšený. Texaské masakrování motorovou pilou bylo v podstatě jen naznačeno a tak tím nejbrutálnějším záběrem bylo říznutí do dlaně kudlou. Ale věřím, že v roce 1974 to mohl být vskutku šokující film. Dnes už neobstojí... ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

James Wan chystá Prokletí Salemu

James Wan chystá Prokletí Salemu

24.04.2019

Éra filmových adaptací hororů od Stephena Kinga pokračuje. Producent a režisér James Wan (V zajetí démonů, Insidious) teď čerstvě oznámil novou verzi Prokletí Salemu, které bylo v minulosti… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky