Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chain Saw Massacre (více)

Sally se dozví, že vandalové údajně znesvětili hrob jejího dědečka. Spolu se svým ochrnutým bratrem Franklinem a přáteli se pouští do vyšetřování. Po návštěvě staré rodinné farmy zjistí, že v jejím sousedství žije skupina šílených, vraždících psanců. (Cinemax)

agentmiky

Film, který za dva roky bude slavit 50leté výročí. Je to až k neuvěření, ale k originálnímu Texaskému masakru jsem se dostal až nyní. Po zhlédnutí se ve mně míchají rozporuplné pocity. Musím tedy uznat, že po stránce finanční se snímku neskutečně zadařilo, poměr cena-výkon bezkonkurenční (chápu, proč na to lidé chodili do kina, ono nic podobného v tehdejší době k mání nebylo). Trochu mě iritovala stránka herecká, protože mi to přišlo místy dost laciné, skoro jako kdyby prostě vytáhli pár lidí z ulice a řekli jim, ať to zkusí uhrát (jen té hlavní hrdince jsem uvěřil tu bezmoc). Což se tedy dostáváme k samotnému příběhu, který je za mě asi tím největším lákadlem. Film dokáže docela obstojně navodit stísněnou atmosféru, kdy jste přikovaní k sedačce. Ten buranský texaský venkov je zde vyobrazen na jedničku, scéna, kdy se Leatherface objeví poprvé na obrazovce, dokáže šokovat svou nepříjemností a brutalitou. To vše vyústí závěrečnou večeří u stolu (RE 7 se asi fakt inspiroval :D) a konečnou naháněčkou. Takže, nejsem z toho nikterak odvařený, ale svou kvalitu to má. Za mě 6,5/10 P.S. Tanec s motorovkou při západu slunce luxusní záležitost ()

mysiak

Syrové, kruté...to je prvý Texaský Masaker...rok vydania je tu dosť vidieť a režisér si mohol dovoliť experimentovať, a podľa toho to aj vyzerá...pošahaná rodina, inovatívna kamera...celkom psycho záver na môj vkus, ale celkovo fajn začiatok..ale preferujem remake ()

GodComplex

Hororova legenda, kterou sice po desitkach let cas citelne nahlodal, ale to napeti prvni pulky i nekompromisni teror, ktery nasleduje zustava stale efektivni. Vyborna atmosfera buranskeho Texasu, rodina totalnich magoru a nabroousena motorova pila. Funguje to, ale ten kult v tom necitim, navic nocni chaoticke pobihani opravdu nic moc. Odsuzovany remake mi paradoxne prisel minimalne srovnatelny. 6/10 ()

Freemind

V rámci žánru plný počet bodů - je to totiž jeden z prvních a taky nejlepších slasherů. Pak už to šlo z kopce. Když se podívám na rok výroby, tak mám chuť dodatečně srazit dolů body všem Romerovým zombíkům. Texaský masakr je z technického hlediska áčkový film, který se dodnes nemá za co stydět jak vizuálně, tak hudebně (vynikající industriální tepot), a nakonec ani herecky. Je to psychárna, ale bez pitvoření. Plus atmosféra 70tek a amerického jihu - dlouhovlasé kočky, džíny, zaprášená auta. ()

Orlau32

Vydržela jsem to, ale též naposled. Nemiluji tento druh filmu a vůbec nechápu k čemu to je dobré. Pro mě moc naturalismu až se z toho obrací žaludek. ()

Womanizer

Sledoval jsem to poprvé v roce 2015. A bohužel už mi to nepřišlo vůbec strašiselné/hororové, ale dokážu si představit, že v 80. letech to byl hukot. Nicméně film je koukatelný, občas nudný, ale nejvíce zajímavých je posledních 20-25minut. Ten její strach byl jak reálný. ()

milicjant

Jedno z děl, jejichž tzv. „kultovnost“ se mi na míle vyhnula. Největším pomocníkem filmu byl, po celou dobu promítaní, zřejmě můj vlastní strach. Dlouho předlouho jsem s napětím očekával okamžik, kdy to na mě tvůrci konečně vybalí a zároveň se ho tak trochu obával. Nakonec zbytečně. Úrovně zobrazeného násilí je překvapivě dost nízká, dost možná, že i nejnovější texaský remake je do počtu krvavých scén bohatší. Největší kvalita filmu spočívá především v atmosféře, v tom otřepaným slovíčku, které však tady dodává celému počinu dost specifickou příchuť „bezprostřední znepokojivosti“. Hodně tomu pomáhá velká lacinost a častá improvizace jak ze strany herecké, tak i z té tvůrčí. Je velkou škodou, že stylovost započatá první polovinou nevydrží až do konce. Takový závěr na mě působil už znatelně podprůměrně.(čti komicky) Slabší 4*. ()

Wolodja

Maso!! Sice je to strasne blby, ale svoji kvalitu to proste nezapre. Celej film to za me bylo bud 5* nebo 0*, nakonec prevazil pozitivizmus.. ()

rykardo

Neoddiskutovatelnej kult a naprosta nezbytnost pro kazdeho, kdo sebe sama vidi jako horroroveho fandu !!!!!!! Ackoliv ubehlo vic jak tricet let od natoceni, nema to chybu.., fakt hodne dobre investovanejch 70000 tvrdejch americkejch penez ve sve dobe....Film, z kteryho vychazi rada soucasnejch rejzu a neni se co divit !!!!! Nebudu to natahovat.., proste brat vsema deseti !!!!! ()

suicide

Jak se vyrovnáme s tvrzením remejku, že jde o film podle skutečné události v kontrastu s tvrzením autora tohoto prvního originálního masakru, kterého velmi jednoduchý námět filmu údajně napadnul obchodu s nářadím? Nijak! Ledaže remejk vzniknul dle události inspirované filmem. Ale dosti spekulacím a zpět k masakru. Ale že to byl ale masakr? V sedmdesátých letech minulého století měli úplně jiné představy o napětí a drámu. Nedá se říci, že byly špatné. Kdo ví, jaké budou mít představy ve čtyřicátých letech našeho století. Ale alespoň nedělali kolem všeho velké cavyky, ačkoli závěr s honičkou, pobíháním sem a tam a jekotem mě více než zmátl. Před dvaceti lety bych pravděpodobně hodnotil o hvězdičku víc, ale hodnocení je vždy z velké části subjektivní hodnocení a ne vždy se můžu zabývat tolik objektivní stránkou věci. ()

K.I.N.G.

Absolutní kult. Co tě napadne, když slyšíš slovo Texas? Na co pomyslíš, když vidíš motorovou pilu? Když ti někdo řekne, at' vyjmenuješ deset nejdůležitějších hororových snímků všech dob, vzpomeneš právě tento mezi prvními pěti. Bohužel se mezi lidmi šíří virus, myslím tím remake z roku 2003, který bohužel trochu zastiňuje a hanobí legendu tady tohoto díla. I když to není úplně přesná kopie, není to ani úplně blbý film, přesto v porovnání s klasikou, jestliže je to srovnání vůbec možné, je remake slušně řečeno sračka. Úsměv na mých rtech navozují i pokračování. The Texas Chainsaw Massacre 2, Kožená tvář 3, Masakr v Texasu = komediantské báchorky pro děti. No, jelikož jsem právě tady tuto veškerou stoku viděl dřív než originál, nutně jsem se musel obávat, že budu nemile překvapen i u Texaského masakru motorovou pilou (1974). Naštěstí se tak nestalo a postavu Leatherface i já můžu zařadit mezi nejděsivější a nejcharismatičtější (to je krásné slovo) postavy hororových filmů. Na závěr přikládám takové lákadlo na tento film, které to vlastně všechno shrňuje... http://www.youtube.com/watch?v=im74bBeOT74 ()

Gorehound

Šialenstvo. Aj po všetkých tých rokoch je originál neprekonateľné šialenstvo, jeden z najčistších hororov ever. S bizarnými nápadmi, brilantnou kamerou, nepokoriteľnou atmosférou rozpáleného Texaského leta a neustálym nátlakom na nervy, podporovanom minimalistickou "hudbou" a neuveriteľným scream queen výkonom final girl. Špinavé, spotené, metóda toho, čo neuvidíte, je naznačené, ale domyslíte si, je tu dotiahnutá na maximum. Nízky rozpočet tomu len pomáha, Leatherface sa zaradil medzi ikony. Originál je len jeden. ()

stration

Šílená texaská rodinka poprvé v akci. Určitě jedno z přelomových děl hororového subžánru. Taková normální rodinka. ()

salalala

Velmi sexy název, který vypovídá o všem. Budu tady v menšině, ale mě tenhle film nějak nezasáhl. Začátek je pomalej až běda, postavy jsou nesympatický a jejich jednání jsem vůbec nepobíral (toho stopaře bych vykopl po dvaceti metrech, pokud bych mu vůbec zastavil) a dneska už ten film podle mýho názoru zastaral. Herci tu ani nemají moc co hrát. První půl hodinu se neděje nic a jen jsem čekal, kdy se to rozjede. Závěr je ale rozhodně zajímavější a stojí za to. Všichni jsou teda vyvraždění velmi rychle a nakonec zůstává slečna, ze které si podivná rodinka z neznámých důvodů chce udělat večerní atrakci. Přivedou dědu (velmi dobrá maska), kterej ale chudák neudrží kladivo. A ta slečna už jen řve, křičí a vříská, až jsem si řikal, kdy už ji konečně picnou a bude klid. Zajímalo by mě, co na to hlasivky tý holčiny. Rozhodně mě Hooper ke konci překvapil dobrou režií a některými záběry (u mě vládne rozhodně záběr na oko, to se moc nevidí) a poměrně nepříjemnou a povedenou výpravou. Nicméně ten film už vidět nemusim a je to rozhodně (v dobrým slova smyslu) ten nejbizarnější horor, co jsem kdy viděl. Chvilkama mi to přišlo jako parodie, což je špatně a ani ten leatherface mě nijak neohromil. 65% ()

CageDepp

První vražda přišla nějak rychle, že jsem se ani nestačil leknout, ale líbilo se mi, jak pěkně zaklepal nohama. Potom chvilku taková klasika, až do doby, když přišla na řadu vražda motorovou pilou a to jsem se fakt hodně lek a potom začal psychomasakr s překážkovým během na 600m s puštěnou motorovou pilou, který byl doprovázen neustálým křikem. Po dokoukání filmu jsem měl docela stáhnutej hrudník. To by mě zajmalo co dělali diváci v 80 letech, když to dokoukali? Se z toho museli probírat ještě tejden po tom. ()

AlistairMir

V tomto filmu jsem ocenil dvě věci a to atmosféru (do cca půlky filmu byla hustá jako krupicová kaše) a úžasného zabijáka Leatherface (do doby než se převlékne). Zbytek pošahané rodinky je mi spíše k smíchu a jak všichni nadšeně vzpomínají na úžasnou scénu při večeři tak naopak já se modlil ať tahle konkrétní blbá scéna skončí a u zvolání "dědo bouchni" jsem doufal že děda místo aby bouchnul hlavní hrdinku tak mi udělá radost a vybouchne. Bohužel neudělal. Však i milej Leatherface na konci vypadá jako tlustá babka a jeho roztáčení pilky při sluníčku mě tak dostalo že jsem se zhroutil....SMÍCHY...jinak dodatek : absolutně nic proti vozíčkářům ale tenhle byl fakt na zabití takže děkuju Kožeňákovi že měl stejný názor. Ony vůbec postavy klaďáků jsou snad ještě otravnější než buranští ňamňamové. Přes to všechno uznávám je to kult a právem už díky našemu kámošovi s motorovkou jen bez mučení říkám že pozdější remake se mi líbil více a nestydím se za to. ()

JohnMiller

Veľmi zaujímavý a dosť netradičný hxploitaton z môjho pohľadu. Vyvraždovačka ktorá ma na mnohých miestach neuveriteľne prekvapila. Film má zopár hrôzostrašných lakačiek kde (priznám sa) som sa zľakol aj ja. Absolútne autentické prostredie, dosť dobré herecké výkony a dej bol podľa mňa nečakaný. Zvraty pri konci naozaj prekvapili. Takto natočené scény sa mi zdali byť autentické. Jediné mínus bolo to že tu bolo pomenej gore. Kakofonické zvuky pri pohľadoch na nechutné výlohy kosti boli tiež parádne. S prižmúrením okom plný počet. ()

Colonist

Drsné. Úchylné. Brutální. Tak silný zážitek, jakého se mi dostalo u "Texas Chain Saw Massacre", jsem snad u hororu ještě nezažil. Béčkové vyvražďovačky mě dokáží pobavit, u klasických hororů mě zase mrazí a občas se i vyděsím, ale tohle bylo něco jiného. Neklepal jsem se strachy, ale divný pocit v žaludku jsem měl. Proudy krve tu sice netečou, ale atmosféra je zatraceně silná a zvěrstva páchající rodinka představuje spojení šílenství a zvrhlosti v té nejčistší a zároveň nejodpornější formě. V závěrečné pasáži jsem pocítil skutečnou hrůzu. Tobe Hooper natočil za malý peníz film, který se vám dostane pod kůži. 5 hvězdiček, je to opravdu silný zážitek. Ale není pro každého... ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

James Wan chystá Prokletí Salemu

James Wan chystá Prokletí Salemu

24.04.2019

Éra filmových adaptací hororů od Stephena Kinga pokračuje. Producent a režisér James Wan (V zajetí démonů, Insidious) teď čerstvě oznámil novou verzi Prokletí Salemu, které bylo v minulosti… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky