Texaský masakr motorovou pilou

The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1974, 83 min

Tak chapu ze je to klasika ve svy dobe asi z toho byly lidi lehce vypleskly a na svou dobu je to kazdopadne nadcasovej horor ale kultem bych to nenazyval protoze ani ty vsechny legendy kterymy je film obestren nezakryjou fakt ze Hooper proste neni dobry reziser a dneska uz to pusobi lehce srandovne jinak ja patrim mezi megaotrle divaky a nic tak extra nechutnyho nebo sokujiciho jsem proste na to filmu neshledal kazdopadne o parnik lepsi nez remake to rozhodne!(20.11.2012)

Tobe Hooper, který založil svou kariéru na hororech všeho druhu svou poměrně úspěšnou kariéru začal první verzí "Texaského masakru", který se stal legendou a vzniklo i jeho pokračování a řada remaků. Tato verze je však rozhodně nejlepší a ačkoliv si neujíždím na horororech o pošahaných rodinách, kde jsou rodiče zároveň strýci a tetami pochybných děcek, tento film se opravdu povedl. Jedná se o depresivní a na svou dobu neskutečně odvážný a drsný horor, který jede neustále dopředu a je v něm minimum míst, které by vyloženě nudily a i přes fakt, že se druhá půlka odehrává za zvuků otravného křiku hlavní hrdinky a motorové pily musím ho ohodnotit více než kladně. Chce to silný žaludek a pevné nervy ale stojí to za to. I dnes dokáže překvapit a vyděsit a perfektně nastolil atmosféru, kdy si divák říká "nechtěl bych být v jejich kůži".(24.6.2010)

I přes absenci krvavě naturalistických detailů naprosto brutální kousek, který nedoporučuji slabším povahám. Poslední čtrthodina je zřejmě ta nejděsivější pasáž, kterou jsem v hororovém žánru viděl. Žádné makobrozní orgie, žádné ulétávající končetiny, ale něco mnohem horšího - na samé hranici snesitelnosti koncentrovaná směs hrůzy, zděšení a jistého pocitu znechucení z toho, vidět lidskou úchylnost v té nejhrůznější podobě. Podobně intenzivní zážitek jsem měl naposledy při sledování slavné násilnické scény v Boormanově Vysvobození....(16.11.2003)

Nikdy jsem tomuto exploitation hororu nepřišel na chut. Pro mě je to slabota. Víc keců než se to k něčemu dopracuje. Když jsem si ho nedávno pustil zděsil jsem se hlavně toho, jak na tom zapracoval zub času. Jak to má pomalý rozjezd, a když se to rozjede, tak taky žádná sláva. Krev prakticky žádná a to je řeč o exploitation subžánru, který na něčem takovém staví. Tady asi ani na umělou krev nebyly prostředky a tak se celou dobu o slovo hlásí skoro až nuda. Napodruhé tento horor u mě prošel hlavně tím, že se snaží o syrové ztvárnění a Tobe Hooper se ukázal v dobrém, ale nikoliv však nějak perfektním režijním světle. Na tu dobu docela hezké holky, ale dneska už to nemá čím šokovat. 50%(11.2.2011)

Trošku nezvyčajná šablóna vyvražďovacieho horroru sa dočkala nečakaného úspechu nie len u mňa. A vyzerá asi takto. Ale pozor, možný spoiler! Prvú polhodinku nič, no aj tak je atmošká hustá ako sviňa. Potom behom pätnástich minút chainsaw-monster vyvraždí štyroch z partie piatich a zvyšok filmu je to naháňačka s poslednou žijúcou. Na pohľad nereálne, no skutočnosť je iná a podľa filmu hrozivá, desivá, mrazivá, nechutná. Veľká škoda viditeľnosti nízkeho rozpočtu. 80%.(21.10.2007)

• - Tobe Hooper umožnil Gunnaru Hansenovi, aby přišel s vlastním nápadem na ztvárnění postavy Leatherface. Hansen se rozhodl, že Leatherface bude mentálně zaostalý a nikdy se nenaučí mluvit. Navštívil proto školu pro mentálně zaostalé a sledoval jejich pohyby a řeč. (HellFire)

• - Po útoku na Franklina (Paul A. Partain) nie je na motorovej píle žiadna krv. (ancientone)

• - V důsledku nízkého rozpočtu nosil Gunnar Hansen (Leatherface) po celou dobu natáčení pouze jedno triko, které se navíc nemohlo prát. Ke konci natáčení s ním proto nikdo nechtěl sedět u oběda, jelikož notně zapáchal. (HellFire)