Viktorie a Abdul

• Austrálie

• Kanada

Životopisný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2017, 111 min

Hm, no, ehm ...(6.8.2018)

Krásné a dojemné.(12.11.2017)

• Chrustyn

Příběh možná působí silným a zajímavým dojmem, filmové zpracování je ale mdlé a bez nápadu.(9.12.2018)

Hezká story a perfektní výkon Judi Dench.(5.2.2018)

• rikitiki

Královna se kamarádí s Indem, což aristokratické okolí nerado vidí, a tak Indovi furt hází klacky pod nohy. A tak to trvá asi čtyři hodiny - mého subjektivního diváckého času. Film se nikam neposouvá, jen v různých obměnách kopíruje stejnou situaci: přízeň královny, žárlivost dvora a mezi tím jeden Ind. ____ Připadalo mi to strašně neživotné. Jakoby filmaři našli jen pár fotek, na kterých je Viktorie s jakýmsi Abdulem a zbytek příběhu si zcela vycucali z prstu. Aniž by si dali nějakou práci s vytvářením zajímavých okolností nebo konfliktů. I ty, které se ve scénáři objeví (Indova nemoc, jeho lži při vykreslení politické situace v Indii), se přejdou, jakoby se ani nestaly. Charaktery všech postav jsou zoufale a nemotorně černobílé.(10.2.2018)

První polovina, kdy se Viktorie a Abdul oťukávali, byla vtipná, svěží, barevná. A pak jakoby se něco zlomilo. Najednou se ten film vlekl, a i když byl dojemný, musím jít nakonec s hodnocením o hvězdičku níž.(4.2.2018)

Nadchnout někoho indickou exotikou je poměrně snadné, tím spíš když se do ní Victorie nikdy nepodívala a nedovedla si nic z toho ani představit. Hrozně milý, krásně dojemný příběh.(24.1.2018)

Judi Dench a Ali Fazal si skvěle sedli a díky nim je tenhle příběh správně hravý, ale přitom i dojemný. Z hlediska dějového není vyloženě objevný, ale když máte dobré herce, je skvělé je sledovat. A tady ještě o to víc, protože jsou všichni v opravdu nádherných kostýmech, které skvěle zachycují dobu.(10.2.2018)

Judi Dench je skvělá, avšak smysl filmu mi utíká. Mladý Abdul dorazí do Londýna, aby byl vydržován jako francouzský buldok Leošem Marešem. Dostane nový šat a postel a hnedle se domnívá, že je vládce impéria. Judi mu to žere a je mi úplně jasné, že koitus by brala všema deseti. 60% Celosvětový příjem k 23. 2. 2018: $65,421,267(23.2.2018)

Judi Dench ten film podržela na snesitelné úrovni. Bez ní by spadl do žumpy sentimentu a nostalgie. 60%(1.4.2018)

Miluji filmy od Stephena Frearse a tohle je tak povedený film, že mě mrzí, že má zatím takové hodnocení. Judi Dench a Ali Fazal jsou naprosto báječní. U filmu jsem se ani jednou nenudila, již od začátku je to zajímavé, má to krásnou dějovou linku, která mě bavila, rozčilovala i rozbrečela. Jsem překvapená tím, jak se Viktorie zachovala k Abdulovi, s jakou něhou a láskou ho přijala za svého přítele navzdory svým podřízeným a svému synovi, který se zachoval na konci filmu velmi barbarsky. Posledních 10 minut filmu jsem nedělala nic jiného než, že jsem plakala. Je to velmi dojemné a jsem ráda za to, jak byla královna Viktorie v té době pokroková. Ve filmu zazní i krásná hudba a je to opravdu kouzelný příběh dle skutečné události, který byl utajován přes 100 let.(29.12.2017)

Pekná kostýmovka, pekný príbeh, skvelo zahraté. Úplne som chápal tých anglánov. keď sa im po dome motal Ind, to ich znechutenie a podobne. Proste solídny film, pri ktorom netreba veľa premýšľať, len si užívať históriu, pochopiť postavy a oddychnúť si pri ňom. 3 z 5(21.2.2018)

Příběh o neobyčejném vztahu. „Většinou“ založeno na skutečných událostech. Film je silný v tom jak zobrazuje palácové intriky. Uvědomujeme si také britskou temnou koloniální minulost.(6.3.2018)

Divím se ještě teď, protože se mi film překvapivě líbil, a to nemám dobrý vztah k indickým přišelcům ani k muslimům. První polovina snímku mě bavila nečekaným humorem, kterého ve druhé části ubylo ve prospěch melancholické nálady, ale co už, nemohl jsem se přece pochechtávat až do konce. Judi Dench byla skvělá a udělala celý film.(7.3.2018)

Je to krásně barvité, živé a zároveň tak smutné, z pohledu té nabubřenosti a nasycenosti v porovnání s tou chudobou a jednoduchostí, se kterou přichází "chudý" Ind ke královně. Jsou tam hezká prohlášení - např. "Čím se liší od Vás", touha po učení a poznání, i se, a život, který královna žije, jak zmiňuje - už ji unavuje. Těžko říct, co bylo na tomto příběhu pravdy, kolik pravdy a zdali vůbec....Ale spojení dvou zemí, které vlastně spojené jsou, ale přitom tak rozličné. Judi Dench je královsky skvělá a ta kostýmy - ale ano - hodni Oscara :)(3.3.2018)

Judi Dench hraje skvěle, snímek je dojemný, ale... Nemohu se zbavit dojmu, že je to především příspěvek k dnešnímu multikulti vidění světa. Možná je to jen můj pohled, ale já tu agitaci v tom příběhu prostě cítil.(20.2.2018)

Neskutočne vtipný britský špás s neohranými vtipmi a neskutočnou Judi Dench. Kráľovná Viktória bola veľká panovníčka i keď niektorí tvrdili, že nemá srdce, tu sa môžeme presvedčiť, že ho niekedy mala viac ako celá britská aristokracia dohromady. 4,5*(10.12.2017)

75%(11.3.2018)

Prekvapivo celkom dobré, dobrý príbeh, zaujme, nenudí. Chýba mu len viac veľkoleposti, aby sa aspoň hral na to, že ide o veľký historický film. Zároveň tu máme potvrdené, že pred storočím Briti brali Indov za špinavých a druhoradých ľudí. A dnes sú tí istí Indovia a Pakistánci už Britmi. Inak Judi Dench v úlohe starej Viktórie maximálne dobrá a presvedčivá.(13.1.2018)

Milý, úsměvný příběh.(19.3.2018)

<< předchozí 1 2