Šok

• Itálie Schock (více)

Poslední horor slavného Maria Bavy. - Pomsta přichází ze záhrobí! Sebevražda manžela byla pro krásnou Doru Baldini ranou, ze které se jen těžko vzpamatovávala. A nejinak na tom byl i jejich malý synek. Ale jak se říká, čas je nejlepší lékař. Se svou novou láskou, pilotem Brunem, se stěhují zpět do starobylého rodinného sídla. Počáteční idyla je však brzy narušena podivnými úkazy, kterými je pronásledována jak Dora, tak její syn Marco. Je to právě jeho zvláštní chování, které v matce vzbuzuje hrůzu. Jako by to dítě s tváří andílka už ani nebylo jejím potomkem... (oficiální text distributora)

JohnMiller

Posledná celovečerná snímka Maria Bavu ma, po pravde, veľmi nezaujala. Tento tvorca je dokonalý v Gialle a v Gotickom horore v ktorých je takpovediac zakladateľom. Tam naňho nemá takmer nikto. Avšak odklony k slasheru a duchárskemu hororu, ktorých zopár mal, ma nikdy tak neoslovili. A to je aj prípad Shock-u. Vidieť že ide o lacní kúsok ale to by mi ani tak neprekážalo ide však o to, že to nie vôbec originálne.. Je to duchárske klišé ktoré ničím neprekvapí.. Strašidelné finále síce ušlo ale to nemení na fakte že som sa pri tom nudil vyše hodinu hoci je to remeselne skvelé.. Prišlo mi to na Bavu príliš rutinné. 2,5* ()

Hennes

Možná z nostalgie, že se jedná o poslední horor Bavy, sáhnu v hodnocení hodně vysoko. Já milovník italské komedie, jsem se díky ČSFD, dostal přes giallo až ke snímkům tohoto typu. Chválím výborně navozenou atmosféru a aby snímek splnil svůj účel, nemusí se prolévat hektolitry krve. Scéna, kdy se malý "doveda" vrhne matce kolem krku a přemění se na otce je vynikající. ()

cariada

První polovina či spíš třetina filmu je docela nezáživná. Jsme svědky toho jak se máma se synem a přítelem stěhuje do bývalého domu, kde kdysi bydlela. Psotupně se začne měnit malý Marco a má divné otázky na mámu. Postupně Marca něco ovládá ,ale zároveň i jeho matku. Ta je z toho na zhroucení. Přítel se snaží vše logicky vysvětlit, ale ona to nechce chápat, nebot se opravdu něco děje. Film je velice komorní postaven jen na třech postavách. Postupně atmosféra houstne a máma má stále děsivější vize, které jsou téměř skutečné.... Vše má docela zajímavou pointu, solidní psychárna. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Otec houpačka? Tak mi to nedalo, musím se vyjádřit k italské hororové filmografii. shlédl jsem nějaký snímků od mistra Arženta i Bavy, (toho druhýho) a ono mi to přijde furt nějaký stejný a blbý. Takhle to vidí Italové? Mimo to se mi italské filmy strašně táhnou, všiml jsem si, že taky hodně pracuji s hudbou, no nebudu kecat, ta hudba je celkem kůl. No každopádně mě sere, že hned víte co se stane.. Vždycky když vstoupí na scénu "hlemýžď", tak se změní záběr na pohled vraha a začne se kývat jak při epileptickém záchvatu se strašně dramatickou hudbou in bekgraund, do toho jak se doslova plazí, byste řekli že oběť je ono vrah samotný. Nejdebilnejší je pak oběť, jelikož než se k ní doplazí ten slimák, tak musí objímat stěnu, popadávat a řve jak malý dítě a to většinou ještě začne řvát až úplně po všem, což je naprosto nereálný, buď ať jde kamera rychle, že je ten vrah naspídovanej, jak kde jakej úchyl nebo ať se oběť nechová jako kretén. Tenhle styl je fakt na píču a jde spíš o pobavení.. No možná v týhle době lidi bavilo koukat, jak se roztéka v záběru a snaží se o drama.. Nevím jestli jste get maj pojnt, ale tohle mě fakt nebaví. Tohle je první snímek, co vidím od Maria a nebyl vůbec bed až na to zmíněné plazení, a to fakt divné zachazení s kapesním nožem. Klučina, co má rád houpačky vážně vytváří trochu dojmu úzkosti, avšak po pár desítkách minut vás to přestane totálně bavit, bláznění matky je taky až moc nahrané, furt to jde dokola, nakonec majzla na konci aspoň Bruna, ale to je tak vše, ten ending s neviditelným deddym mi taky moc nejede, rozjezd byl dobrej, zajímavej, pak se začlo plazit, řvát a nakonec to ukončili tak dementně.. Nemám slov. :) ()

Sfinkter

Dílo Maria Bavy neznám a Šok pro mě určitě nebyl šokem, celkově se jedná o poměrně zajímavý film, respektive film s nadějným námětem. Ztvárnění je věc druhá a po hororu ze 70. let těžko chtít realistické vyznění pro dnešní dobu. Přehnaný výraz herců byl tenkrát nutností, i když extrémní hysterie hlavní herečky téměř v každé situaci už občas lezla na nervy. Asi nebudu chtít vidět Šok znovu, ale určitě mě neodradil od poohlédnutí se po jiných režisérových filmech. ()

folklorman

Dora, Brun a jejich synek Marco se znovu stěhují do svého domu. Dora tu bydlela s prvním manželem a jejich synem. Manžel dle jejího vysvětlení spáchal sebevraždu a zanechal jí a synovi něco, co se při návratu do domu s novým manželem Bruncem probudilo. Počáteční idylka se postupem času mění v noční můru, kdy úkazy a nevysvětlitelné příhody pronásledují Doru a jejího syna. Dora, na kterou doléhá stále větší tlak, chce za každou cenu z domu pryč. Brun si začíná myslet, že je šílená, protože vidí ve svém synovi zrůdu. Stále na ni dopadá jasnější tíha z minulosti, která naznačuje, co se vlastně v minulosti v domě stalo. S tímto filmem se s námi rozloučil slavný hororový režisér Mario Bava a předal rodinné žezlo svému synovi, který mu při realizaci pomáhal. Za největší klady považuju práci s kamerou, střih, hudbu a v jistých momentech geniální atmosféru. Mezi zápory bych označil zbytečnost některých scén a žalostné herecké obsazení, jemuž dominuje ta malá dětská úchylná kreatura. Celkově si tento film udržuje kvalitu a v závěrečném hodnocení bych ho označil za (středně) nadprůměrný. ()

farfalla

Nejsem fanynkou hororů, nevyhledávám je. Na tento jsem se podívala, protože byl v italštině. Napětí gradovalo dobře, rozpory mezi manželi rostly, synek byl stále protivnější, rychlé prostřihy na podivné osoby a podezřelé věci, které mohly mít něco společného s minulostí. Události se točili ve spirále. Závěr jsem neodhadla a překvapil mě. Tak snad tohle jsou atributy dobře udělaného hororu... ()

drankeryth

Dobre spracovany dej filmu o zenskej ktora trpela nadprirodzenymi halucinaciami a k tomu este ju hneval jej maly spratek, ktory by si zasluzil jemny preplesk po riti, ci pravda je niekde inde? V tomto filme ide skor o vyvolanie strasidelnej atmosfery, ktora ma aj spravny efekt. Komicke mi prislo to poletovanie toho rezaca pred jej tvarou, bolo vidiet, ze tento film je uz starsieho data:) Ale na konci filmu uz aj trochu ukazali stipku zo zanru slasher hororu,,he he ()

Nail

Pro mě taková lehce nadprúměrná italská béčková klasika. Co se teda musí nechat, tak jak byl v Noci hrůzy zvrhlé synek co se dožadoval matčiných bradavek, tak i tu byl takové hodně divné synáček. Šlapal si na jazyk a pohled měl taky takové uchylné. Jinak co mě bude dlouho asi znít v uších tak hudba u tohoto filmu zvláště jedna melodie, která se velmi často opakovala. ()

Joski

Slušne vystupňovaný a traumaticky pôsobiaci B typicky Bava-horor. Autor sa za posledný film svojej kariéry nemusí vôbec hanbiť. Aj vizuálne sa dá celkom pobaviť. Hororfandov poteší, ale nečakajte veľa krvi! ()

FoxMulder

Atmosféra nula, dramatičnost nula a zajímavé to začne být asi tak 10 minut před koncem, a i tak se nekoná nic zásadně extatického. V celém filmu není nic, co by ho přibližovalo byť jen na dostřel 70%. 1,5* a kvůli tomu vysokému hodnocení jdu dolů. ()

G04T

Mistr hororu, velký Bava ani posledním filmem nezklamal. Právě naopak. Kamera není sice už tak dobrá, jak v jeho předchozích počinech, ale vytvořit tak hrůzostrašnou atmosféru? To mu může závidět kdejakej dnešní rádoby hororovej režisér! Viva Bava! ()

djbarrel

Nevím ,všichni píšou o tom jak je tenhle horor děsivý, ale mě se nezdá být moc děsivý. Navíc postavy byli krajně nesympatické a celková atmosféra taky nebyla buhví co. Film měl zajímavou myšlenku a byl docela komorní což jsou, ale jediná pozitiva co jsem na filmu našel já. 45 % ()

Elessar.

Posledný Bavov film by sa dal popísať asi ako niečo, že v takýchto filmoch milujeme steny. Ale nie vážne. Domy s podivnými stenami sú proste cool a to sa nedá zmeniť. Z toho príbeh kde jednu z dôležitých postáv hraje decko. Páni tie detiska v hororoch sú čím ďalej desnejšie :) a tento trend bude pokračovať i naďalej. Díky Bavo ()

MonarC

Slušný horor s překvapivým rozzuzlením. Mít takovýho fracka doma, tak s ním udělám krátkej proces... Občas mi bylo Dory vážně líto (nejvíc na konci). Velmi silný příběh a opravdu zajímavé rozluštění. Skvělá atmosfera, občas zdlouhavé chvilky ale to k těmto filmům prostě patří... Na tenhle film se velmi rád podívam znovu. ()

Carnosaurus

Po nudném úvodu se začala shlukovat doslova viditelná hustá atmosféra, která vyústila v kompletní psychoteror a šílenou surrealismem navátou facku po papuli. Italský horor je světem sám o sobě, ale kdo si v něm lebedí, měl by zbystřit. Tohle je pecka. ()

clint123

Veľmi dobrý horor od Maria Bavu s mysterióznymi aj giallo prvkami, s dobrou hudbou, napätím, vizuálnymi prvkami - čiže majstrovský kúsok! ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi