Aladin je vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladinovi, kurážné a cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem k jejich budoucnosti. Film režíruje Guy Ritchie, který do pohádkového přístavního města Agrabahu vnese svižnou a strhující akci. (Falcon)

hrackabanan

Vizuálně byl Aladin opravdu nádherný, počítám do toho i sympatické obsazení. Bavil mě hlavně modrý Will Smith a nezbedná opička. Miluju Disney pohádky a tohle se opravdu povedlo. O hvězdičku méně za to věčný zpívání - ne vždycky mi sedne. ()

LencaN

Do kina jsem šla políbená jen krátkým dvouminutovým trailerem a odcházela jsem docela spokojená. Nový Aladin mi totiž padl do oka... i do ucha :) ač jsem netušila, že půjde o muzikál mohla jsem to očekávat, když jde o disneyovku. Příběh je klasika, nad tím se moc nemá co kdo rozčilovat. Herci mi přišli špičkově vybraní. Líbí se mi, že obsadili na ústřední role opravdu exoticky vypadající interprety. Aladin byll jako kopie jeho animované verze a Jasmína byla nádherná. Přirozená kráska s jemnými rysy, ale silnou povahou. Will Smith byl správňácký džin. A přesto, že je to typická pohádka od Disneyho s krásnými songy, tak do příběhu vměstnali i narážky moderního rázu, což do toho vneslo trochu svěžesti a přiblížilo se to dnešnímu divákovi. ()

rigby

Je to barevné, je to drahé, je to moderní, naplněné pop music patřičně expresivně interpretovanou, je to rychlé... Ale vůbec mě to nebaví... Tuhle hollywoodskou disneyovskou načančanost opravdu nemusím, tohle přehnané umělé snažení mě ničí oči i mysl. Ale dětem a možná i náctiletější holčičkám se to bude líbit. ()

Jana548

Když jsme si koupili lístky do kina na Aladina kde ho dávali za 50, jsem si řekla zkusíme to a já teda nelituju, přítel to občas nesl těžce ale ve výsledku se taky bavil. Svět byl vymyšlený fantasticky, možná jsme ale měli mrknout, že to je muzikál, to mnoho lidí může zastrašit, ale i ve většině originálních původních pohádek od Disneho to tak je tak proč to řešit. Vtipy nové, originální přehnané sem tam ale ve výsledku to fungovalo a já se u ničeho takhle dlouho nebavila. Kdo vymyslel Will Smithe do role džina je fakt borec! Je vidět že mu to tam moc sedlo a celé to hrálo tou pravou pohádkovou atmoškou. Za mě doporučuji, alespoň to zkuste, tak jako já. Třeba vás to mile překvapí a smích dětí v kině byla taky recenze šla o sobě. 4-5* ()

veverysiak

Takto asi má vyzerať novodobá rozprávka vyrastajúca na stredovekých námetoch a tisícoch spracovaní, je dobre, že sa toho chopil Guy, jeho rukopis je originálny a pútavý, preto tu nachádzame kopec prvkov, ktoré pôvodný príbeh úžasne obohacujú, čierny Džin mi zozačiatku prekážal, ale časom som mu prišiel na chuť, takže 80%. ()

brasek odpad!

Pán Verbal, absolútny súhlas! Toto je proste neznesiteľne odporný film. Od začiatku nesympatické, nechutne slizké a proste už dosť, pekné nič neviem povedať a kritiky už stačilo. ()

RealHonza

Tato adaptace Aladina se velmi povedla. Nejsem si jistý, zda ten americký šmrnc a tempo je úplně nejlepší, možná je to celé takové dost rychlé, předvídatelné, bezstarostné (trošku napětí mi tam chybí, ale ok, je to pohádka) a něco mi tam možná i chybí (což ostatně lze dokumentovat nezařazenými scénami - škoda), na druhou stranu film nabízí vše co má, 128 minut je dost, takže při větším věnování se postav by film byl hodně dlouhý, což by mi osobně nevadilo, ale ne každý by to ocenil. Film byl velmi mediálně propagován a shrnu-li to, tak to vážně byla pecka, efekty se nešetřilo a v tomhle ohledu byl určitě bez kompromisů. Přikláním se tedy k 5*. ()

imaginer21

Jediná opravdu zábavná sekvence (jeskyně) na dvouhodinovou stopáž je trochu málo. Většinovou nudu ovšem nemálo zachraňuje jak vypiplaný pohádkový vizuál, tak charizma hlavních protagonistů (Will Smith je castingová trefa, Naomi Scottová zas k zulíbání od prvního nástupu na scénu a překvapí i lahodivým zpěvem). Uřvané a natahované finále dost ničí dojem z jinak poměrně good-feeling filmu, z nehož většinou srší pouhá snaha dostát Disneyho zadání. Jen občas pomrkává zralou Ritchieho hravostí. Právě pro ty momenty mám filmového Aladina docela rád. Tři a ždibek hvězdičky. ()

cobislav

Aladdin rozhodně není zlým filmem. V tomto případě skvěle vyšlo filmové obsazení Willa Smitha, ten se do role parádně hodil. Džin v jeho podání mě vyloženě baví. Zbytek filmu jsem však měl chuť přeskočit a tak je celkový dojem pouze silně průměrný. Navíc hudební zpracování dle mého názoru vyloženě nudilo a například v porovnání s Největším showmanem výrazně zaostávalo. 63 % ()

Kubwajs

Popravdě velké překvapení. Po Popelce, Krásce a zvířeti a Dumbo ,tyhle ty filmy mně nijak neoslovili . U prvních dvou hlavně obsazení hlavních hereček. Na film se dobře kouká,opravdu oddechová záležitost. ()

BlackAdder87

Není to taková hovadina jak se na první pohled zdálo a vlastně mě to i docela bavilo. Jen je to na můj vkus líznuté Bollywoodem víc, než je zdrávo. ()

mstychov

Povedene! Nejvic me uchvatily pisnicky, herecke obsazeni a napaditost jiz znameho pribehu. Efekty super. Urcite nezustane u jednoho shlednuti. ()

Veeria

Aneb jak se vrátit alespoň na chvilku do dětských let..... nádherný a dechberoucí pohádkový příběh, který má naprosto všechno, co má film mít! Jsem okouzlena a zamilovaná. Nemohu si představit lepšího džina než je Will Smith, stejně tak jeho kolegové podali ten nejlepší možný herecký výkon. Naomi Scott je jako princezna okouzlující, Mena Massoud je perfektní Aladin. K tomu připočtěte precizní kostýmy, efekty, lokace, hudbu..... Tady je vše ve 100% harmonii a tvůrci vynaložili kus poctivé práce, která se přetavila v nezapomenutelný filmový zážitek. Jsem nadšená! ()

Mancunian

Nakonec to nebylo tak špatný, jak jsem si myslel. Hezky se to drželo tématu, ale zároveň tvůrci provedli pár změn. Herecké obsazení mohlo být lepší, ale jinak to bylo pěkně zpracovaný. ()

werxix

Nádherně zpracovaná pohádka, až oči přecházejí. Jen bych ubral těch písniček, někdy to kazilo dojem. Casting mi zprvu přišel nejdříve přinejmenším zvláštní (Smith v roli džina?!), ale nakonec to byla super volba, no a Aladdina s princeznou je zbytečné komentovat. Prostě paráda. Ta jejich harmonice byla bechderoucí. Asi si ten film pustím hned znova, coz je u mě nanejvýš neobvyklé a i to svědčí o mnohém. In conclusion parádní pohádka pro celou rodinu! ()

JeffScylla

Výprava úžasná a i jednotlivě vše opravdu na jedničku ale bylo toho tolik až z toho byl kýč. Disney se nezapře. prostě přeplácaný hnus navíc rádoby hudba na každém kroku, tak že víc jak pár minut včetně posunu dopředu jsem nevydržel. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (více)