Krásný výpravný film, který zaujme nádhernými kulisami a davovými scénami, stejně jako krásnou Kleopatrou a jejími partnery. Je to silný příběh, jeden z velkých velkofilmů, ale stejně si nemůžu pomoct, už mě to tolik nedostává, jako když jsem byl mladší. Tam mě ta velkolepost skutečně ohromila. Teď je to "jen" výborný film.(28.5.2014)

Na to, že se při natáčení Burton zmítal střídavě v alkoholických excesech a v náručí Elizabeth Taylor, podal vynikají výkon. To samé platí o Rexi Harrisnovi, Liz je stále nadprůměrná, avšak zde uchvacuje především svými půvaby a elegancí. Jinak film je vrcholem maximalistických choutek hollywoodských studií, a tudíž jedním z nejpádnějších hřebíků (asi jen prozatímním) do rakve zaběhnutého systému.(19.5.2005)

"YOU, A DESCENDANT OF GENERATIONS OF INBRED, INCESTUOUS, MENTAL DEFECTIVES!" -------------------------- Kleopatra je takmer 5 hodinový historický veľkofilm, ktorý svojou majestátnosťou instantne prekonáva všetko doposiaľ natočené, no zároveň stále neprekonáva (ale je sakramentsky blízko) božskú Griffithovu Intoleranciu z roku 1916. Kleopatra je filmom so zaujímavým príbehom svojej produkcie, filmom, ktorý doslova zničil režiséra a takmer zničil 20th Century Fox. Taktiež sa jedná o jediný film kinematografie, ktorý zarobil v prvý rok vydania zo všetkých najviac, no zároveň bol stratovým pre štúdio. Som za takéto snímky veľmi rád. Ich sledovanie je pre mňa vždy o čosi viac, než sledovanie bežného 90 min filmu. Nielenže ukazujú možnosti a búrajú limity filmárskeho umenia (najmä v dobe vzniku), skúšajú aj možnosti samotného (dnešného) diváka, ale hlavne ponúkajú iný a intenzívnejší pocit vžitia sa do daného diela tak, ako to (minimálne mne) nedokáže poskytnúť dvojhodinový film. Pevne verím, že sa tie dodatočné dve stratené hodiny niekedy nájdu a bude tak možnosť zhliadnuť pôvodnú Mankiewiczovu víziu, trvajúcu úctyhodných 320 minút. Kleopatre by som mohol s čistým svedomím nadeliť 5 hviezd, tie si však už pre seba uchmatol D. W. Griffith, takže aspoň nesmierne silné 4.(3.11.2018)

----- " ... ze změti válečných tažení jeden svět - a z jednoho světa jeden národ, jeden lid na zemi žijící v míru ... " ----- Tohle tady už bylo ... mnohokrát: Zdánlivě vzletné myšlenky, ze kterých většinou nic dobrého nevzešlo. A poučení ? 1) Každý nemá na to být Césarem; 2) Milí chlapci a chlapi - ať milujete sebevíc, dávejte si dobrý pozor na emancipované, cílevědomé ženy, které mají příliš velké ambice ... vezmou vám napřed srdce - a potom i zdravý rozum (přitom nezáleží na tom, jestli jsou vaše city opětovány). Leč "Kleopatra" je především okázalou epickou podívanou s impozantní výpravou. Nepotřebuje velkolepé bitvy, aby vás zaujala - protože nejostřejší střety nemusejí nutně probíhat na válečném poli.(9.9.2013)

Tento film je niečo až neskutočne dlhé. Rozdelenie na dva diely tomu nepomohlo, skrátka je to útrpné. Je to jedno z najdrahších diel v histórií, obrovský megafilm, ktorý aj vďaka rozpočtu má prepracované detaily a máločo sa mu dá vytknúť. Možno to mohli poňať inak, pravé zlato nahradiť nejakou napodobeninou, peniaze dať radšej na správnejšie účely a nehrať všetko iba na efekt, veď tam bolo veľa komorných scén, kde to nebolo treba. Prvá časť sa mi zdala lepšia než druhá, herecky to bolo svojsky poňaté, keďže však nepoznáme skutočnosť, beriem to. Je to kvalitný historický film.(2.5.2013)

• - Původně měl hrát Julia Césara Peter Finch. (Coldrex)

• - Kvůli natáčení byl osmiakrový pozemek u Pinewood Studios, zhruba dvacet čtyři kilemtrů severozápadně od Londýna, za 600 000 amerických dolarů, přetvořen na starověkou Alexandrii. [Zdroj: J. Randy Taraborrelli – kniha Elizabeth] (Pavlínka9)

• - Do role Kleopatry byla původně obsazena Joan Collins, která v roce 1958 prošla kamerovými zkouškami. Kvůli zpožďování natáčení musela projekt opustit a jako její náhrada byla zamýšlena i Audrey Hepburn, Marilyn Monroe nebo Sophia Loren. Ironií je, že než Kleopatra představovaná E. Taylor měla svou premiéru, Joan Collins si stihla zahrát egyptskou královnu ve filmu Země faraonů (1955). (TroiMae)