Elizabeth Taylor JE Cleopatra 4ever ! Film megalomanský snad v každičkém záběru. Tenkrát v panoramatickém kině to byl velkolepý zážitek. Dneska se mi zdá moje velká obrazovka konkrétně na tento film malá. Velkofilm v každém filmovém okénku. I když je místy zdlouhavý, je se pořád na co dívat a co obdiovat. No a scéna, kdy Cleopatra sedící na zlatém trůnu přijíždí do Říma je nepřekonaná a navždy se mi vryla do paměti!(13.6.2008)

"Ave Cézar!" Pár základných info som o filme vedel už dlhé roky, ale napriek tomu ma to nelákalo. Myslel som, že uvidím iba nudnú historickú prehliadku kostýmov. Aká chyba! Stačili úvodné minúty s Cézarom a jeho Rímskymi légiami a už som bol ako ryba vo vode. Cézar v prvej polovici filmu a Antonius v podaní R. Burtona v druhej polovici sú zástupcovia Ríma, ktorí vedia udržať divákovu pozornosť aj bez veľkých bojových scén. Napriek tomu ich tu zopár bude, zaujme hlavná tá na lodiach. Postava Kleopatry bola obsadená skvele, E.Taylor bola výborná voľba. Pompézna scéna jej návštevy Ríma potvrdzuje povesť jedného z najdrahších filmov v histórii. Davové scény všeobecne sú silnou a dnes už neprekonateľnou stránkou tohto filmu. Napriek poriadnej dĺžke som sa vôbec nenudil a to hlavne preto, že tvorcovia film dokázali pretkať i zaujímavým príbehom. Egypt je Kleopatra. Kleopatra je Egypt.... 80%.(17.9.2013)

Jeden z nejlkasičtějších hostorických velkofilmů 60. let. Liz jako Kleopatra, Rich jako Markus Antonius a hlavně Harrison jako Caesar - herci dávají do svých rolí vše. Výprava jak tomu u podobných filmů bývá je velkolepá. Přitom je však film plný dialogů, scénáš je naštěstí skutečně vydařený. Vše ve výborné režii Josepha L. Mankiewicze. Dnes již zkrátka klasika.(8.3.2010)

Dokonalé a, predpokladám, aj úprimné svedectvo o živote samoľúbej egyptskej kráľovnej, ktorá prostredníctvom neustálej angažovanosti v politike túžila dosiahnuť nemožné. Možno by sa jej to aj podarilo, keby...?.......... Elizabeth Taylor a jej poňatie Kleopatry nemohlo dopadnúť zle a s touto tváričkou si ju snáď budem pamätať navždy. Všetky technické elementy - impozantná výprava, hudba, vizuálne efekty, kostýmy, no najmä úchvatné prenesenie diváka do dôb starovekého Ríma a Egypta - boli splnené do bodky a ja som mala pocit, že paláce a uličky pre mňa nie sú nedosiahnuteľné. Na rok 1963 veľkolepá technická a obsahová udalosť, ktorá si zaslúži nestarnúci obdiv aj súčasných divákov.(27.7.2010)

Historický velkofilm, jenž má jedinou slabinu ve svojí délce, ovšem rozsáhlost období, které zpracovává, těžko vměstnáme do dvou hodin. Obdivuhodné na tomto snímku je ztvárnění některých scén (např. vražda Caesara), herecké výkony (Kleopatra - E. Taylor, Marcus Antonius - R. Burton), hudba a davové scény. V paměti divákovi jistě zůstane i velkolepý příjezd Kleopatry do Říma. Plné hodnocení teda nedávám skrz stopáž, v níž bylo více hluchých míst.(22.12.2010)

• - Společnost 20th Century Fox propagovala Kleopatru pod sloganem „Největší filmová událost všech dob”. (Coldrex)

• - Elizabeth Taylor si o milionový honorář řekla náhodou. Producent Wanger jí telefonoval na natáčení filmu Suddenly, Last Summer (1959) – film natáčel režisér Mankiewicz, který na postu režie později převzal i natáčení Kleopatry. Telefon zvedl tehdejší manžel herečky, zpěvák Eddie Fischer. Elizabeth Taylor sarkasticky prohlásila, ať producentovi vyřídí: „Jistě, řekni mu, že to udělám za milion dolarů“. Taylor měla pro natáčení dvě podmínky: aby film byl natáčen mimo USA a aby byl natáčen ve formátu Todd-AO. Tento velkoplošný formát vymyslel její předchozí manžel a technický inovátor Michael Todd, který zemřel při letecké nehodě roku 1958. (TroiMae)

• - Jedna ze scén se vztahuje k předvečeru vraždy Julia Caesara. Ta se stala 15. března, tudíž by mělo být jaro. Ve filmu se však na Řím snáší padající listí a evidentně vládne podzim. (jenik71)