Versailles

Francie / Kanada, (2015–2018), 26 h 15 min (Minutáž: 50–55 min)

George Blagden, Stuart Bowman, Evan Williams, Anatole Taubman, Anna Cottis, Audrey Quoturi, Jean Baptiste Sagory, Noémie Schmidt, Raphael Roger Levy (více)

Série(3) / Epizody(30)

Vítejte ve světě moci, zrady, lásky, chtíče a vyhlášení války, kde dvořané bojují o královu přízeň. Píše se rok 1667. Francouzskému králi Ludvíku XIV. je 28 a konečně může sám vládnout svému království. Pronásledují ho vzpomínky z dětství o nenávistném puči proti otci, a proto si nechá postavit nejkrásnější palác v Evropě, Versailles. Šlechta žadoní o vstup do tohoto okázalého sídla a netuší, že má sloužit jako jejich vězení, kde je půjde snadno ovládat. Ludvík se předně zaměřil na svého mladšího bratra Monsieura, afektovaného frajírka, ale i hrozivého válečníka. Dvůr je rovněž bojištěm lásky, když se Ludvíkova královna, Marie Terezie, snaží zkrotit jeho záletnické choutky. Podaří se jí získat zpět Ludvíkovo srdce od jeho milenky, sestry anglického krále? Versailles se vám představí ve své kruté slávě. (Viasat)

MirkaP

Ve srovnání s The Crown je to úplná břečka. Vůbec nic to ve mě nevybudilo kromě naštvanosti na takovou jalovost a zahozenou příležitost. Vlastně nevím, jestli se na 2. sérii vůbec podívám. ()

mac000

Hodnocení jinak dobrého seriálu, s napínavými momenty a náhledem do života (nejen) šlechty ve Francii 17. století, musím nutně snížit vzhledem ke způsobu, jakým scénáristé nakládají s historickými fakty. Vylíčení hlavních postav (krále Ludvíka nevyjímaje) je buď překroucené nebo zcela zfalšované s cílem udržet děj v dramatickém vývoji událostí. Divák by se v takovémto světle mohl divit, proč vůbec ta šlechta ve Versailles zůstávala (a přitom o možnost být u dvora byly vedeny mezi šlechtici boje...). No nic , jsem v půlce 30 dílů řad I - III , ale asi se to už moc nezmění. ()

Emperor1

Ne že by to zpracováním tématu o intrikách na panovnickém dvoře nějak zvlášť vybočovalo od jiných historických filmů či seriálů, ale já jsem ani o moc víc, než dobrou výpravu a kostýmy, neočekával. Jako bonusu se mi dostalo celkem zajímavého vykreslení vztahů mezi postavami a historický exkurs, který podnítil můj zájem o tu dobu. Neposuzuju teď jeho historickou věrohodnost, určitá tvůrčí invence a kreativita se dá u takových snímků očekávat i tolerovat, tvůrci neměli ambice vytvořit nákladný historický dokument a případné dějinné nesrovnalosti si divák jistě dokáže vyhledat sám. Mimoto si teď už konečně zapamatuju, kolikátý že to byl Ludvík, kterému se říkalo Král Slunce, ono se mi to doposud trochu pletlo. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. Tento televizní seriál do výuky dějepisu rozhodně nedoporučuji (kvůli nevhodným scénám a zkreslení historických souvislostí). ()

jarmil8

Výprava je vynikající a je vidět, že seriál nebyl levný. Bohužel vyprávění klouže po povrchu a přes veškerou snahu nedosahuje ani dramatičnosti Tudorovců ani syrovosti například Královny Margot nebo nedávného Sbohem, královno. ()

olgab

Intriky,pletichy,zrady a vraždy, ale ikrásné dobové kostýmy-zvláště ty pánské. To nabízí tento seriál. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Zatím dávám tři , možná to ale ještě přehodnotím. Ano, po zhlédnutí všech dílů jsem se rozhodla pro 4 hvězdičky. A že je seriál plný sexu? Zas to tak extra mimořádný nebylo. Protože nebyla 1.řada ,tak říkajíc, dokončena, zřejmě bude mít seriál pokračování. ()

Thalin

Zhruba po čtyřech dílech mi došlo, že se na no dívám spíš z nějaké setrvačnosti než že by mě to bavilo. Zkrátka jsem pořád čekala, až mě to začne bavit a ono pořád nic. Charaktery jsou hrozně ploché. Snad s výjimkou Filipa, který byl vcelku dobře a věrně ztvárněný, co jsem tak o něm četla. Ale zbytek, včetně samotného Ludvíka, působil stejně nudně a všedně. Možná za to mohl i dabing, který byl bez emocí. Jede to ve klasickém stylu okázalých kostýmů, přitažlivého prostředí, vztahových intrik a sexu. Ale působí to lehce jako telenovela v přitažlivém kostýmku. Z historie se dá  vyčíst, že se tam s nějakou věrností nikdo moc nepáral, ale některé ty vztahy a situace tu byly prostě jen wtf.  O dění a životě ve Versailles jsme se toho moc nedozvěděli a já se na to dívala právě kvůli tomu. Už i proto, že okolnosti ohledně výstavby zámku byly trošku jinak a přišlo mi, že to má na děj vliv. Přeci jen postavit zámek trvalo desítky let, ale tady to z toho nepoznáte. Další věc, snad každý, kdo o tom něco trošku četl nebo slyšel ví, jak hrozné tam panovaly podmínky, třeba co se hygieny nebo soukromí týkaly, které se dost tloukly se svázanou etiketou dvora. To se tu vůbec neděje a je to hrozná škoda, dodalo by to na historické autentičnosti. Stejně tak zbytečné úpravy oproti realitě. když se přesně ví, co se jak událo, proč to měnit? Celé mi to přišlo takové nemastné neslané. na to, že Ludvík zavedl trendy, kontroverze a započal velikou éru své dlouhé vlády, to tady tak vůbec nepůsobí. ()

Weexrylo

Musím uznat, že se tam dějová linka posouvá docela rychle, což na jednu stranu ubírá potenciál vzniku zajímavých scén, ale na druhou stranu se divák dočká té satisfakce, že vidí výsledky různých intrik. Těch je tam požehnaně. Proto mě tento seriál hodně oslovil a díly mě nenudí. Co mě na druhou stranu lehce irituje, je jednotvárnost postav, kde každý maník je dlouhovlasý kudrnáč (až na krále) a ženy mají copy do trojúhelníku. Je to dané dobou, já vím, ale jsme v seriálu a nechci, aby se mi pletly postavy. Každopádně stojí za zhlédnutí. ()

Bejbina

Kdo by doufal, že uvidí něco se stylu The Borgias nebo The Tudors, bude velmi zklamán. Děj plochý, akce nepřekvapivé, herci průměrní. Aby to tvůrci vylepšili, vložili pár sexuálních scén, kterým stejně nikdo nevěří. Možná by bylo lepší angažovat na francouzské dějiny i francouzské herce.... ()

kiva

Bylo by to za tři, ale jednu hvězdu navíc musím dát za herecké obsazení a výkony, hlavně pánové se moc povedli. ()

horal3310

Není to až tak podle očekávání,trochu víc akce by asi neškodilo, ale intriky,pletichy a jedy, taky nejsou úplně k zahození.Takže,určitě dokoukám i třetí řadu. ()

fandorin1

Vláda Ludvíka XIV. byla tolik bohatá na zásadní a mimořádné události, že pro schopného scénáristu by neměl být problém vytvořit dramatický příběh, aniž by se nějak výrazně odklonil od historické reality. Proč si tedy vymýšlet a vytvářet krkolomné zápletky? Seriál se v nich přímo topí. 3. série byla doslova výsměchem logice, o historických faktech nemluvě. Například způsob ztvárnění císaře Leopolda I. byl zcela směšný. Jak si někdo může představit, že by císař Svaté říše římské přijel do Versailles na státní návštěvu v jednom kočáře, v doprovodu čtyř jezdců? Nemluvě o tom, že žádná taková návštěva se neodehrála. Další detail: ženy, i aristokratky, jezdí na koních obkročmo na pánských sedlech. V té době naprostý nesmysl. Postavy se chovají často nelogicky a naprosto nevhodně vzhledem k době, v níž se příběh odehrává. Jediné, co se skutečně podařilo, byly kostýmy. Výprava jako celek je ovšem slabší - extteriéry nejsou příliš nápadité a i v rámci "Versailles" se vše odehrává v několika málo místnostech. Seriál ve srovnání např. s Tudorovci rozhodně neobstojí. ()

PaTa.Freya

Příjemný pohled na šlechtu a dvůr Ludvíka XIV. Některé části jsou o ničem, některé zábava. Rozhodně nečekejte HBO produkci, spíše takové odlehčené Tudorovce, i když tohle mě bavilo teda o dost víc. G. Blagden zde rozhodně ukazuje jinou tvář než u Vikingů, ale za mě to hodně drží a vede A. Vlahos a jeho rytíř :D ()

Rina80s

Předtím, než to začne někdo sledovat, by se měl smířit, že reálná hudou jména panovníků a pár milenek. Já občas čekala něco reálnějšího, a tak jsem nechápala, co se děje. Pokud člověk zapomene na realitu, tak to ujde. Kostýmy jsou nádherné, herci velmi sexy. O herečkách bych totéž neřekla, nějak jim chybí osobnost. Asi to působí v těch historických nesmyslech celkem směšně, ale když si vezmu, že Ludvíka a Filipa se snažili vizuelně připodobnit celkem reálně, tak Marie Tereza vysoká, vychrtlá a krásná? Vážně?! Docela jsem se zasmála nad pohoršeními, které to vyvolalo. Sex tam není zobrazen nijak extra explicitně. Docela mě rozesmála ta nepřirozená opatrnost na zakrývání mužských genitálií. Nic proti, ale když ohlédneme od toho, že ženy tam odhalovaly prakticky celé, tak snad není problém natočit něco v dnešní době tak, aby nebylo nic vidět a přitom nebylo poznat, že se někdo zakrývá před kamerou. Když o tom přemýšlím, tak svým způsobem nechápu, proč se více nedrželi reality. Nic by to neztratilo, protože realita byla šťavnatá víc než dost. Je to nenáročné a průměrné. Možná je to i dobře, v té nenáročnosti nebylo kam spadnout a nemohl se z toho stát extrémní průšvih, což se v poslední době několika nejmenovaným seriálům stalo. ()

pupidup

Výborný scénář..natoceno lehce moderní formou,což kvituji, protože to není tak přehnany kýč, jako starší filmy. Pletichy u dvora jsou napínavé, takže se nenudim. Historie je prostě z velké části Francie..kterou miluju. Jediný problém mám se zenskym obsazením...pletu si postavy. ()

Ruda.neck

Seriál má slabší rozjezd, vlastně jsem přemýšlel, jestli má cenu se na něj dívat, ale vydržel jsem a musím říci, že druhá a třetí řada byly svižnější a napínavější. Ale i tak je toho hodně, co se dá seriálu vyčíst. Vlastně jsme se o samotném Versailles mnoho nedozvěděli, stejně tak o historických postavách a událostech. Akorát, že každých chrápal s každým. Vzpomněl jsem si při tom na filmy o Angelice, které byly v líčení života na dvoře Krále Slunce zábavnější. Na víc než tři hvězdy to rozhodně není. ()

Akret120

Jediné pozitívum na tomto "skvoste" som našla kostýmy, prostredie a tri moje obľúbené postavy Philippe, Chevalier a Liselotte ktoré boli aspoň vtipné a pozerátelne, každý diel som čakala kedy tam budu pretože inak by som to ani nedopozerala ostatok série je len bla bla bla...nuda a zase bla bla bla ... ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)