Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

Tomco

Hodnotené dnešnými očami mi nedovoľuje pichnúť nostalgickú štvrtú hviezdičku. Žiaľ, prakticky celý film je jedna hlúpa rozprávka, ktorá udivuje akurát tak svojou tuposťou, umelosťou a zastaralými trikmi, ktoré v niektorých súbojoch doslova bijú do očí. Čo mi však vadí najviac je "klobásovitý" Arnie, ktorý svojimi grimasami a chabým akcentom pripomína Rozemberga z publicinvasion.com. Čo sa týka herectva, viac dokáže prekvapiť už asi len Rob Schneider. 60% je tak akurát si myslím. ()

jarous

Asi první film s Arnoldem, co jsem viděl a fantasy k tomu, takže skvělý film, kde se víc bojuje než mluví. ()

Claw

"Barbar Conan" svým věkem zraje jako víno, což se o filmech 80. let obecně říct nedá. Je tam naopak opačná tendence. Tohle je pro mě nejlepší fantasy, jeden z nejlepších filmů o pomstě, a nakonec i jeden z nejlepších filmů podle knižní předlohy. Začínající Arnold se zde vyloženě na svoje poměry překonává a to, že většinu času promlčí mi ani příliš nevadilo. Technicky naprosto dokonale zvládnutý film, kterému se jinak nedá absolutně nic vytknout. Od příběhu, kamery, výtvarné stránky, atmosféry, choreografii soubojů (spolupracovali japonští mistři), stříkance krve, usekané končetiny, šílené Conanovo utrpení a strádání v první polovině filmu a jeden z nejlepších "vyhlazovacích soubojů pomsty" v závěrečné části filmu (mezi šutry připomínající Stonehenge). Absolutní skvost korunovaný jedním z nejlepších soundtracků všech dob. /90% + FILM ROKU/ ()

Vitason

Fantasy filmů pro dospělé je asi tolik, kolik uší zbude profesionálnímu boxerovi po zápase s Mikem Tysonem, ale tento fakt mě nemůže přinutit přimhouřit oči a nepřimhouřím je ani proto, že je pod scénářem podepsán Ólí Stone, ten zřejmě ve drogovém opojení přinesl nějakej ten prášek sebou a přinutil Miliuse dát si taky lajničku s tím, že se jim pak bude lépe psát. Oba tak sepsali příběh plný násilí a sexu, který míchá severskou mytologii s východním starověkem. Příběh o pomstě, který není ničím zajímavý. Conanova aktivita by se dala popsat třemi činnostmi buď někoho bije, někoho píchá (muže mečem, ženy něčím jiným:-), nebo běhá. Všechny ženy jsou v příběhu drsnější než šmirglpapír. a nevím jestli je věta: ,,A teď zaplať, barbare!" úplně stimulující k sexu. John Milius není dobrý vypravěč a ke všemu mu nejdou ani akční scény. Každý záběr zbytečně protahuje a zpomaluje, takže to všechno působí jen jako videoklip ke skvělé hudbě Basila Poleroudise, které je k tomuto filmu možná škoda. K tomu navíc ze všech kulis vysloveně dýchá nízký rozpočet. A Arnold? Ten se drží taktiky ,,méně mluv, více zatínej svaly".Barbar Conan nabízí dospělejší podívanou než třeba takový LoTR s Arnoldem v nejlepší formě, ale jinak je to velké naduté nic, které by se dalo zkrátit minimálně o polovinu. ()

Rocky62

Kult, nebo polokult, Barbar Conan je pro mě pouhým rádoby velkolepým kýčem, který sice disponuje famózní hudbou, ovšem pokud dojde na dialogy a některé projevy, tak se mi zvedá žaludek. Úvodní scéna počínaje vypálením vesnice a konče dekapitací hlavy je mrazivá a emocionální, ovšem s přibývajícími minutami to jde už jen z kopce. Za pozornost stojí už snad jen Conanův trénink a vynikající J. E. Jones. Vše ostatní už je pouze barbarství. 45% ()

Bachy

Ale jo, čekal jsem to epické máchání mečem horší. Nakonec možná jen o kousek slabší než předloha, což ale zrovna pro mě v případě Conana neznamená mnoho. Na jedno použití to s trochou humoru v zásobě klapne a první půlhodina kouzlo má, ale Arnolda raději bez sandálů a vykulených očí. ()

klerik

Fantasy, ktorá by si zaslúžila aj celú sériu. Fajn atmosféra, fajn Arnold, len sa mi literárne conanovky zdali byť predsa len temnejšie a drsnejšie (film je svojím spôsobom, resp. hudbou akoby "poetický")... ()

Chrustyn

Mám moc rád Arnieho filmy, tento však moc nemusím. Je to sice klasika ale já se spíše nudil. Jeho hlavní film přišel až za dva roky. ()

iamek

Na 80. léta opravdu kvalitní fantasy snímek. Navozuje dobrou atmosféru a určitou syrovost, ale především si drží odstup od kýčovosti, což se ostatním fantasy filmům často nedaří. Jinak pro Arnieho další role, kde nemusí umět ani hrát a stačí když bude napínat svaly a tvářit se strašně cool. ()

Ghoulman

Na rozdíl od některých uživatelů si nemyslím, že by Barbar Conan byl populární kvůli svému béčkovému statusu, či feelingu, ale že se jednalo (a stále jedná) o povedený áčkoví titul, který má dodnes své nesporné a unikátní kvality. Začal bych od obecnějších věcí. Tak třeba kolik vzniklo skutečně kvalitních, čistokrevných fantasy titulů, které by odolaly zkouškám času? Mě napadají pouze dva příklady. Právě tento film a trilogie Pána prstenů (především pak úžasné, božské, nepřekonatelné Společenství prstenu (vida, vypadá to, že v jednom komentáři vyznám lásku hned dvěma klasikám žánru). Když se pak ponoříme do samotného filmu, každý kdo má oči, jež pracují alespoň na osmdesátdva procent, nemůže popřít skutečnou monumentálnost jednotlivých obrazů v nádherném a různorodém výběru lokací, které povětšinou fungují na jedničku. Když vidíte širé pláně, máte pocit svobody a větru ve vlasech, když jste v kovárně, do tváře vám šlehá oheň a pot spolu se sazemi ztéká v černých potůčcích z vašich právě namáhaných svalů, v aréně pak cítíte pach krve a v dosud neporušených žilách vám koluje adrenalin, ta výbušná směs stísněnosti, strachu o život a vzrušení... Jeden smysl by nyní měl vystřídat druhý (od zraku se přesuňme ke sluchu), avšak co se hudby týče, je opravdu nutné o ní mluvit? U velikého Croma, tenhle soundtrack je bez zaváhání jeden z nejepičtějších vůbec. Takhle mohutné ozvučení snad má pouze již zmíněný LOTR, nebo tak maximálně „Vangelisův“ Blade Runner. A herecké výkony? Dobrá, dobrá tady v tom rozhazování vavřínových ratolestí zpomalím. Přiznávám, nejen co se týče hereckých výkonů, ale dokonce i co se týče účesů, dalo by se nalézt tuny a tuny materiálu ne-li rovnou k zhrození se, tak přinejmenším ke smíchu. Ale i to se nějakým záhadným způsobem v konečném díle ztrácí. Na druhou stranu vyčítat Schwarzeneggerovi prkenný herecký výkon mi nepřijde jako příliš férový boj. Pokud na vás Conan ve většině scén, kdy interaguje s okolím jiným způsobem, než že ho porcuje na kousky, působí jako lehce zaostalý šimpanz, věřte, že ani původní Howardova postava není žádný lumen. Už v prvních povídkách se jedná o negramotného idiota, který je sice skvělou mašinou na zabíjení, ale v ústním projevu je méně sofistikovaný, než klon Homera Simpsona z XV. Čarodějnického dílu. A to se k Arniemu (s jeho vskutku šíleným rakouským přízvukem) docela hodí. Ale dost už popkulturních odkazů. Což je ostatně můj poslední argument pro dlouhotrvající status Barbara Conana. Právě absence různých odkazů na to, či ono, je paradoxně jeho velikou výhodou. Kdyby se toho (jakožto blockbusteru) ujali tvůrci dneška, hrozilo by celkem reálné nebezpečí prošpikování různým pomrkáváním na diváka a přehršle zkazek na další a další dílka, což může být samozřejmě zábavné pro současnou generaci diváků, ale těžko pochopitelné pro tu další (pokud tedy nejste filmový historik, nebo bláznivý cinefil, haha). ()

mcb

Přiblbá béčková fantasy, která je tak absurdní a přehrávající, až je nesmírně zábavná. Kde jinde uvidíte Arnoldovy (nejen) mimické svaly v pohybu? ()

packa

Film jako takový zaslouží max. dvě hvězdičky, jednu přidávám panu Poledourisovi za GENIÁLNÍ hudbu. /// Oprava po mnoha letech: film jako takový zaslouží max. dvě hvězdičky, další tři přidávám panu Poledourisovi za NESKUTEČNĚ GENIÁLNÍ hudbu!! ()

jojinecko

Film, ktorý musia milovať tí najpravejší "true metalisti" z Manowaru:) Je to skrátka kult, na ktorý sa dobre pozerá (s miernym úsmevom samozrejme), Arnieho hra mimických svalov je trademark, Oliver Stone a John Milius z toho neurobili "sranda-story", ale má to aj svoju hlavu a pätu. Napriek tomu nepodlieham conanománii, takže som na to celé pozeral s dostatočným odstupom. Hudba je samozrejme skvelá a dominantná, ak by sa predsa len niekomu nepáčila, ako alternatívny soundtrack odporúčam Bathory- Blood on Ice:) ()

Nettrass

Prý Barbar Conan...phe..Vůbec ne. Už skoro po hodině dívání mně došlo, že to je Arnold Schwarzenegger, budoucí guvernér Kalifornie v rozpuku své mladosti. ()

MontyBrogan

Páčili sa mi také tie farebné svetelné efekty, ktoré mali predstavovať démonov. Asi to nie sú triky vyžadujúce najmodernejšie technológie, lebo niečo podobné som videl už v sci-fičku Forbidden Planet z roku 1956. Ale budí to pocit, že pri nevkusnom narábaní môžu pôsobiť veľmi lacno. A tu sa proste vydarili. Už si ani nepamätám, ako som vnímal filmového Conana v detstve, skôr som sa mu venoval v komiksovej podobe. No viem si predstaviť detskú fantáziu, ktorej by táto scéna nedala spávať. A to isté bosorka, agresívne zvádzajúca hrdinu. Čiže jedná sa o dve scény, ktoré by tejto rozprávke o sexe a smrti mohli závidieť mnohé horory. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)