Bedna (TV seriál)

Cracker

Cracker

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1993 - 1995, 19 h 10 min (Minutáž: 50–120 min)

Ivan Strasburg

Robbie Coltrane, Barbara Flynn, Geraldine Somerville, Lorcan Cranitch, Christopher Eccleston, Kika Markham, Kieran O'Brien, Robert Cavanah, Isobel Middleton, Wil Johnson, Barnaby Kay, Samantha Morton, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Robert Carlyle, Marianne Jean-Baptiste, Ashley Crow, Al Sapienza, Jillian Armenante, Rene Liu, Kellie Waymire, David Bradley, Beth Goddard, Adrian Dunbar, Dennis Chan, Christopher Fulford, Aisling O'Sullivan, Benedict Wong, Nicholas Woodeson, Tim Barlow, Beryl Reid, Steve Rankin, Ricky Tomlinson, Paul Barber, David Haig, Jared Rushton, Amelia Bullmore, Andrew Knott, Jim Carter, Seamus O'Neill, Roger Sloman, Kathryn Hunt, Kenneth Gilbert, Alan Partington, Tony Rohr, Katherine Dow Blyton, Paul Copley, Markus Flanagan, Nicholas Blane, Frances Tomelty, Glen Goei, Freda Foh Shen, David Holt, Don Henderson, Pik Sen Lim, Badi Uzzaman, Darren Tighe, Ian Mercer, Maurren O'Brien, Owen Brenman, Annette Ekblom, Sandra Gough, Sunetra Sarker, Ellie Haddington, Marian McLoughlin, Fiona Allen, David Calder, Johnny Leeze, Will Knightley, Elizabeth Estensen, Samia Longchambon, Rosemary Martin, Tom Wu, Geoffrey Hutchings, John Grillo, David Crellin, Biddy Hodson, Jeffrey Robert, Jim Whelan, Jeffrey Longmore, Alan Maher, Aeryk Egan, Peter Faulkner, Kathy Jamieson, Susan Lynch, Andrew Tiernan, Susan Vidler, Linda Henry, Trevyn McDowell, Mike Kelly, John Henshaw, James Fleet, Emma Cunniffe, Ian Curtis, Josh Cruze

Kedysi dávno to chodilo neskoro v nedelu večer na čt (alebo to bola Nova?) a ja som sa vždy tešil. Moji rodičia tento seriál nemali radi, tak som bol rád, že vtedy už dávno spali a ja som si ho mohol dokonale vychutnať. Nie je to síce Columbo, ale priaznivcom netradičných kriminálok by mal sadnúť. Naše tv na Crackera už dávno zabudli.(17.9.2012)

Snad jediny serial, kde jsou vsechny postavy mirne ci vice vysinute. Vsichni maji sva mala tajemstvi, ktera skryvaji a ktera ovlivnuji jejich praci. Robbie Coltrane jako Fitz podava vynikajici vykon, stejne jako zbyli britsti herci. Vysoce kvalitni scenare jednotlivych dilu jiz jen potrhuji kvalitu serialu jako celku.(16.3.2003)

• Shit

Přesně tenhle typ krimi seriálů fakt nemam rád, hlavní hrdina ví naprosto všechno, skoro to až vypadá jako by si sebou nosil scénář a podle něj řešil případy, jeho hypotézy jsou naprosto neomylný a vždycky má pradu i v sebemenších kravinách a k tomu všemu fakt neni zrovna sympatckej. Myslim, že příště si tuhle 150 kilovou bednu nechám ujít(3.8.2006)

Tak jsem se zahleděl do svých křišťálových koulí a vzpomněl si, jak jsem asi před sto lety čuměl na bednu na Bednu, výborný britský krimiseriál s Robbie Coltranem. Tlusťoch v pohybu moc nepředvedl, za to všem tvůrci naznačili, že co není ve svalech, je v bedně, tedy v hlavě. I když má Coltrane nervové synapse prorostlé bůčkem, myslí mu to velmi dobře. Nejvíc si vzpomínám na příběh (3 díly), kdy nějaký vypatlaný kněz (Jim Carter) unesl mladou dívku (Samantha Morton), aby ji řácky zprznil. Šlo o minuty a Bedna furt nic nemohl vymyslet, a pak to ale dal a milou dívenku na poslední chvíli zachránil před dvojitým exorcismem, trojitým análním axelem a jedním módním stažením z kůže. Upřímně bych byl rád, kdyby nějaká NEKOMERČNÍ ARTOVÁ televizní stanice reprízovala tento seriál. Velice rád bych to z fleku vyměnil za všechny ty CSI: Big Boredom.(26.9.2013)

Created: Jimmy McGovern, Paul Abbott .. Robbie Coltraine je opravdu bedna, jak tělem, tak hlavou. Za tento seriál ho mám, jako herce, velice rád. I když to je asi tak všechno, co mi tento seriál přinesl.(2.10.2007)