poster

Přichází Satan - Procitnutí (TV film)

 • český

  Omen IV: Procitnutí

 • anglický

  Omen IV: The Awakening

Horor

USA, 1991, 97 min

 • Jordan
  odpad!

  Harvey Bernhard, ktorý stál produkčne za celou sériou Omen, chcel 10 rokov po jej skončení vytrieskať ešte nejaké peniaze, podojiť námet a jeho potenciál a tak dal dokopy najhorších a najpríšernejšie hrajúcich hercov v histórie kinematografie, dal príbeh napísať nejakému neskúsenému "pisálkovi" a réžiu zveril poloamatérom, ktorý dovtedy zrejme naozaj nič poriadne nenatočili a urobil túto zlátaninu, ktorá sa priživuje nehanebne používajúc niektoré trademarky a hlavne geniálne hudobné motívy jerryho goldsmitha pôvodného (a jediného dobrého) prvého dielu.(2.8.2011)

 • Nivenx
  *

  Ach ne! Tak tohle nemělo nikdy vznikout. Jakmile Damien zemřel, tak už nikdy neměl nikdo točit nějaké to pokračování, ale zkrátka jsou tvůrci, kteří si nikdy nedají pokoj a budou to do nás hustit pořád, jen aby vydělali nějakou tu korunu kvůli dobrému jménu. Ale, že ten film stojí za starou belu jim asi nějak nevadí. Zde už není skoro žádná drsná atmosféra a už to ani moc horor není. Všichni tam kecají nějaké bláboly a holčička vraždí jak pomatená, ale bez nějakého lepšího efektu. Film, který je hodný zapomenutí a budu se tvářit jako, že neexistuje. 15%(8.12.2012)

 • JohnnyD
  *

  Úplne ukážkový príklad toho najhoršieho druhu pokračovaní: poloremaku, ktorý je vystavaný na tej istej synopse ako originál, len s obmenenými postavami. Z totálnej bezbrehej bezfarebnej nudy to vyťahuje len bizarný chorál pouličných zombies a jedna zmienka Damiena Thorna. Inak to je niečo ako Postrach Denis, či Ten chlapec je postrach, len s pár vraždami. Viem si to predstaviť prestrihané na rodinný film. Napriek tomu, aké hrozné filmy boli Omen 2 a Omen 3, Othenin-Girardovi sa podarilo v sérii Omen to isté, čo v tej dobe v Halloweenskej sérii: nakrútiť najhorší film ságy.(12.6.2015)

 • SOLOM.
  **

  Série The Omen byla původně jen trilogií, kdy v závěru třetího dílu mělo vše skončit. Díky sestupné tendenci (co se kvality jednotlivých dílů týče) to bylo jen a jen dobře. Bohužel jak už to tak bývá, po čase si na příběh o Antikristovi v těle dítěte někdo vzpomněl a rozhodl se natočit volné pokračování určené pro televizní účely. Někteří tento díl mylně označují za „levný remake“ původního dílu, přestože jak se ze samotného děje dozvíme, vše pokračuje až po Damianově smrti. Je ovšem potřeba podotknout, že scénáristé Harvey Bernhard a Brian Taggert se nehodlali nikterak namáhat a hodně scén je opravdu dost podobných těm, které jsme měli možnost vidět v předchozích dílech. Nejde však jen o lacinou kopírku, protože tu lze narazit na několik podstatných odlišností. Což byla pro čtyřku záchrana, jinak bych jí rovnou odstřelil. Samozřejmě největší obměnou je fakt, že tentokrát se děj převážně točí okolo malého děvčátka Delii, akorát bych jí zrovna nenazval Antikristem, jako tomu bylo v podobě Damiana. Ale nebudu zbytečně spoilerovat. I ona nemá žádné kamarády, lidé kolem ní umírají a nikomu to nepřipadá divné. Tedy až do chvíle, kdy se objeví její chůva společně s několika přáteli, jenž oplývají mimosmyslovým vnímáním. Teprve v tuto chvíli jsem si začal film jako celek alespoň v rámci dost omezených možností užívat. Do té doby jsem byl totiž svědkem jen mdlé podívané, jehož jediným oživením bylo počúrání malého kluka a smrt jeho otce. Od této chvíle se totiž tvůrci snažili vytvořit alespoň trochu hororovou atmosféru a občas na nás vybaflo i toužebně očekávané napětí. Nebudu vám ale mazat med okolo huby, protože těchto světlejších záblesků tu bylo jen minimální množství. Původní The Omen byl pravý opak. Téměř bezchybná podívaná, převažovala v něm nervy drásající atmosféra, skvělé herecké výkony, démonické dítě – zde se pomalu ničeho z toho nedočkáme. 40%(15.6.2017)

 • Phobia
  *

  Tohle už s Damienem nemá lautr nic společného, s výjimkou kopírování motivů. Televizně laciné zpracování postrádá atmosféru a nová inkarnace Satana je prostě jen průměrná holčička s potměšile pichlavýma očima, nesympatické děcko beze stopy démoničnosti, ať si k tomu temné chorály hřmí a burácí po libosti (což bohužel většinou nedělají). Napětí, strach nebo alespoň pouhá zvědavost, co bude následovat? Ani omylem, jen sterilní, bezpečná nuda pro matky před porodem, kardiaky a nervově labilní dítka, nic pro horrorové fajnšmekry. Zbytečné pokračování, které nemělo vzniknout ani v duté, pilinami vystlané lebzně scénáristy, natož zasvinit kilometry filmového pásu. 25%(13.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace