Přichází Satan - Procitnutí (TV film)

• český

Omen IV: Procitnutí

Omen IV: The Awakening

Horor

USA, 1991, 97 min

• balba

Tento díl byl už pěkný propadák oproti předchozím dílům..Bohatý bezdětný pár adoptuje malou holčičku , která začne projevovat parapsychické schopnosti a začíná vraždit.Pátrání ukáže , že je dcerou Damiena Thorna , hrdiny předchozích dílů.Film nevelkých kvalit.Jsem velice zvědavá jaký bude remake prvního dílu.(19.10.2006)

Kombinované převyprávění prvního a druhého dílu nakonec dopadá lépe, než by se zdálo. Má to tu atmosféru, která mi chyběla u druhého a třetího dílu, možná až moc velké opisování z jedničky lze nakonec přeci jen přičíst k dobru, než kritizovat. Je to jednodušší, prostší a „levnější“, ale hlavně díky výborně zvolené Asii Vietra pro roli malé démonické Delii (je fakt zajímavé, jak je podobná Samu Neilovi, který v předchozím díle hrál jejího otce) a zajímavé Faye Grant v roli její adoptivní matky to má nějaký švih. Původní Omen žádné pokračování nepotřeboval, protože sám o sobě je takřka dokonalý a strašidelný, ale pokud se někdy k nějakému pokračování ještě vrátím, bude to asi jen toto. Na „obyčejný TV film“ mě to docela překvapilo.(13.1.2013)

• mzss1

Panebože, tohle je ale fakt už peklo. Rekapitualce předchozích, podobných či souvisejících dílů. 1. Přichází Satan! (1976) - 80% = **** 2. Damien (1978) - 65% = *** 3. Omen 3: Poslední střetnutí (1981) - 36% = ** Takže třetí film fakt slabý, ale toto je peklo. Vůbec to nepřipomíná předchozí díla, je to taková spíš parodie. Pár hororových prvků se najde, ale nemá to absolutně žádný respekt. Takže opravdu bída. Námět není nejhorší, ale ani na tu jednu hvězdu se to bohužel nechytá. Takže tento brak hodnotím na 6% = odpad!(25.4.2013)

• Phobia

Tohle už s Damienem nemá lautr nic společného, s výjimkou kopírování motivů. Televizně laciné zpracování postrádá atmosféru a nová inkarnace Satana je prostě jen průměrná holčička s potměšile pichlavýma očima, nesympatické děcko beze stopy démoničnosti, ať si k tomu temné chorály hřmí a burácí po libosti (což bohužel většinou nedělají). Napětí, strach nebo alespoň pouhá zvědavost, co bude následovat? Ani omylem, jen sterilní, bezpečná nuda pro matky před porodem, kardiaky a nervově labilní dítka, nic pro horrorové fajnšmekry. Zbytečné pokračování, které nemělo vzniknout ani v duté, pilinami vystlané lebzně scénáristy, natož zasvinit kilometry filmového pásu. 25%(13.4.2010)

Příběn začíná ,když mladý pár jde adoptovat dítě holku mimino. V klášteře kde proběhla adopce má jedna jeptiška hrozný výčitky ,že dítě žije , ale matka představená jí zbije a zemře. Mimino novou matku škrábne do tváře a ta je z toho rozhozená. Dítě pokřtí na Deria ,ale kněz co dělal obřad je stižen smrtí. Po letech se u dívky projevují sklony k násilí. Rovněž nemá kamarády a zčínají okolo ní umírat lidi. Máma začíná mít pochybnosti ,že je normální. Najem si vyšetřovatele ,aby zjistil něco o jejím původu. On vyhledá jeptišku ,která měla výčitky na začátku , stala se z ní šlapka(jak zajímavý osud) a pak zase náká kazatelka. Jak jinak ani oni neujdou pomstě. Mámě se narodí konečně dítě. Jenže zjištuje ,že dívka je ve skutečnosti Damienovou dcerou. Rozuzlení je zajímavé a děsivé. Místy to sice kopíruje první díl ,ale pak se to líp rozjede. Důstojné završení celé serie.(27.12.2008)