Přichází Satan - Procitnutí (TV film)

• český

Omen IV: Procitnutí

Omen IV: The Awakening

Horor

USA, 1991, 97 min

• balba

Tento díl byl už pěkný propadák oproti předchozím dílům..Bohatý bezdětný pár adoptuje malou holčičku , která začne projevovat parapsychické schopnosti a začíná vraždit.Pátrání ukáže , že je dcerou Damiena Thorna , hrdiny předchozích dílů.Film nevelkých kvalit.Jsem velice zvědavá jaký bude remake prvního dílu.(19.10.2006)

• Jordan

Harvey Bernhard, ktorý stál produkčne za celou sériou Omen, chcel 10 rokov po jej skončení vytrieskať ešte nejaké peniaze, podojiť námet a jeho potenciál a tak dal dokopy najhorších a najpríšernejšie hrajúcich hercov v histórie kinematografie, dal príbeh napísať nejakému neskúsenému "pisálkovi" a réžiu zveril poloamatérom, ktorý dovtedy zrejme naozaj nič poriadne nenatočili a urobil túto zlátaninu, ktorá sa priživuje nehanebne používajúc niektoré trademarky a hlavne geniálne hudobné motívy jerryho goldsmitha pôvodného (a jediného dobrého) prvého dielu.(2.8.2011)

Tak zas tak špatné jak jsem čekal to nebylo. Problém je že tohle pokračování se snaží vyrovnat původnímu Omenu tak že ho často dost vykrádá. A druhý velký problém je hlavní herečka nahrazující Thorna, nejde jenom o naprosto špatnou herečku který je úděsná ale i to že jediný "zlo" který dokáže udělat je nechat pochcat se malýho kluka. Nicméně i tak mi film příjemně odsýpal a není tu zas tak moc hluchých míst. Jen si člověk musí zvyknout že to není Damien.(27.3.2014)

• JohnnyD

Úplne ukážkový príklad toho najhoršieho druhu pokračovaní: poloremaku, ktorý je vystavaný na tej istej synopse ako originál, len s obmenenými postavami. Z totálnej bezbrehej bezfarebnej nudy to vyťahuje len bizarný chorál pouličných zombies a jedna zmienka Damiena Thorna. Inak to je niečo ako Postrach Denis, či Ten chlapec je postrach, len s pár vraždami. Viem si to predstaviť prestrihané na rodinný film. Napriek tomu, aké hrozné filmy boli Omen 2 a Omen 3, Othenin-Girardovi sa podarilo v sérii Omen to isté, čo v tej dobe v Halloweenskej sérii: nakrútiť najhorší film ságy.(12.6.2015)

• Djkoma

Nejhorší díl ze série Omenů, který odchází od myšlenky jednoho antikrista v podání Damiena Thorna a přechází k ďábelské podstatě ženy. Nejen, že hlavní postava není moc ďábelská, ale celý příběh ji moc nepomáhá a je příliš obyčejný. Snad již nebudou další pokusy v sérii a bude zakončena tímto debaklem.(31.7.2007)