Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

salahadin

Film beznadějně tápající v přemytologizované vizi, chabě natočený, s minimem napínavých scén, s absencí jakékoli atmosféry. Tupý scénář blábolí jednu "neuvěřitelnou" poučku za druhou, elitní komando bojových mnichů je spíš k popukání, rozuzlení je tak špatné, jak jen může být. Nevím, proč ve dvojce nehrál Vincent Cassel, ale udělal zatraceně dobře. Nejenže to nemá nic společného s původními Purpurovými řekami, ale zcela absurdně se na ně snaží v několika bodech navázat a to nejen postavou Niemanse, ale i totálně okopírovanými scénami, jen v prudce horší kvalitě. Mno nejvíc jsem se nasmál při scéně, kdy si oba hlavní hrdinové loknou Panoramixova lektvaru, který nedává sílu jen odbojným Galům v čele s Asterixem, ale i Renovi s Magimelem. Takhle jste mi neměli prznit moji oblíbenou jedničku!!! Opravdu tragicky se snažící snímek, který ale patří zakopat pod zem. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +technické zpracování, tedy hudba, kamera - děj za moc nestojí, tedy chabý scénář/// Jednička byla pěkná sračka. Dvojka je podprůměrná, ale z těchto vod ji tahá technické zpracování. Takže přežít se do dát, ale bohatě stačí jednou./// Celkem 54%/// ()

-OverLord-

Dvojce nejvíc ubližuje ta závěrečná pointa, která všechno tajemno rázem posílá do řiti - nadopovaní mnichové? No to snad ne.. Jinak jako mysteriozní detektivka supr, ale konec zamrzí. ()

Allien.9

Oproti prvnímu dílu velké zklamání. Po fenomenálním a děsivém klášterovském začátku následuje průměrný kriminální thriller s pár dobrými scénami (super mnich, Ježíš). Ale co je nejhorší... TENHLE FILM NEMÁ POINTU!!! A co se týče mě samotné, chyběl mi Vincent Cassel.:-( ()

Mi Nü-Chai

Zmatené jak Goro před Tokyem a prázdné jako dutý pařez, ale hodně cool. Skvělá kamera, střih, hudba i herci, špatné všechno ostatní. Komu to vadí, ať po mně klidně hodí v lidské kůži vázaným vydáním Zjevení Janova, ale mně se to i přes ten pitomoučký příběh (který ovšem na stranu druhou nebyl nudný ani protivný) díky zmiňovanému atraktivnímu kabátku a celkové dynamice filmu docela líbilo. ()

Satan

Velmi překvapen. Přibližné jedničce. Hodně nadprůměrná je první polovina filmu a jako u jedničky pokažený závěr. Taky trochu zamrzelo, že Reno nebyl až v tolika záběrech jako Magimel, ale to už je spíše nedoladěnost. Perfektní kamera a také atmosféra. ()

LION-MR.T

Jednička je skvělá,ale dvojka pokulhává. Skládá se z lehce zapamatujícími částmi,tak to vypadá,že scénař byl hotov někde za víkend. Jedná se o akční zábavičku s nezničetlnými mnichy,kteří skáčí po barácích a střely jim neublíží. No nakonec byly něčím nadopovaní. Jedná se více méně o zbytečné pokračování skvělého hororu,film se pokouší něčím zaujmout,ale zaujme pouze akčními scénamy,které se podařily. Střely za sebou zanechávají dlouhou stopu jako ve sci-fi filmech. Dvojka stejěn jako jednička nás dokáže zaujmout vizuální stránkou jako jednička,která nabízela daleko více,ale to je tak asi vším. Skáčeme od vraždy k vražde,furt cestujeme tam a zase tam. Z jedničky nezůstalo kromě hlavních herců nic. ()

Anderton

Čakal som atmosférickú blbosť v kláštore, dostal som akčnú blbosť v meste. Prvý diel považujem za sotva priemerný a z môjho uhľa pohľadu tak dvojka za svojim predchodcom nezaostáva. Ona je totiž zábavná svojou tuposťou a zbesilým tempom. No a záver samozrejme všetko iba priklincoval. Vo svojej podstate nechcená paródia, kedy sa napríklad pri naháňačke v supermarkete musíte chciať - nechciať nahlas smiať a "pobavíte sa aj vo finále, kopírujúce jednu scénu zo Smrtonosnej pasce 3 a pri prvej nekonečnej naháňačke, vykrádajúcej zase Bod zlomu, no a nezabúdajme na štýlové batérky v rukách drsných policajtov a farebný filter ukradnuté zo Sedem. Len som skutočne nepochopil, prečo si policajti nevyhľadali v nemocničných záznamoch všetkých Francúzov s gumennými kĺbmi a kolenami, okrem Reda ich tam asi veľa byť nemohlo a hneď by vedeli mená členov vražedného komanda. Vážne to nebola regulérna paródia? Už si nepamätám reklamnú kampaň z roku 2004. ()

Frajer42

Je to hodně Bessonovské a myslím si, že ne úplně nejšťastnější sestříhané. Evidentně totiž nejsem jediný divák, který měl každou chvíli pocit, že mu něco uniká. Mystická atmosféra a podmanivý vizuál zde skvěle fungují. Bohužel se neubráním pocitu, že obal na plné čáře převálcoval obsah. Z počátku je to celkem epicky roztočené divadlo se spoustou vražd s biblickým nádechem a vy tedy očekáváte stejně epický finiš a ono to celé sklouzne k vysvětlení, které nedává z žádné části pořádný smysl. Od nadlidské síly a nesmrtelnosti mnichů po metamfetaminu, který v tomto filmu účinkuje mimochodem po vypití, a to okamžitě a k tomu je v krvi nevystopovatelný . A bohužel to není jediný logický nesmysl, na který v průběhu narazíte. Snímek si ohýbá pravidla a hledá zkratky na každém kroku, aby mohl na oko působit co nejvíc cool dojmem, bohužel je to zcela na úkor uvěřitelnosti, takže ve finále nemáte pocit nějakého výjimečného zážitku, ale spíše jej berete jako příjemnou jednohubku, na kterou za chvíli zapomenete. [70 %] ()

giallo

U solidního prvního dílu Purpurových řek totálně selhal nepovedený závěr. U druhého dílu selhává všechno a to hned už od začátku. Tolik pitomých oslých můstků a nesmyslů se jen tak v jednom filmu nevidí. Některé scény snad ani tvůrci nemohli myslet vážně....Žalostný propad. ()

Fingon

Jedna hvězdička za nasvícení scén, zvláště interiérů. Jinak naprosto zapomenutelný film, který neměl být nikdy natočen. Ps, už jste někdy viděli film s RUSKÝM dabingem? ()

Campbell

Dokonale jsem se bavil, myslím že, zas tak blbé to nebylo. Reno je sympaťák. Jen Ch. Lee se mi zdál trochu mimo. Ale bavil jsem se. ()

predators

Docela povedená honička za "nesmrtelnými" v náboženských hábitech. Příběh je docela nenásilně narýsován, bohužel tím ztrácí hlubší myšlenku nebo něco, co by mě trochu ohromilo. Dvojice RenoXMagimel se určitě zapotila až za ušima, ale závěrečná sprška je určitě zchladila:-) Akční pasáže dobry, příběh...no...no, celkový dojem...spokojený. A ty 4 teda dám:-) 68% ()

Slarque

Tmavé chodby, temná výzdoba, déšť, přítmí, brutální vraždy... a atmosféra nikde. V pár dramatických scénách střih natolik chaotický, že netuším, co se tam vlastně stalo. A scénář natolik dementní, že bez znalosti předlohy to sotva někomu může dávat smysl. Několikrát jsem se u toho aspoň zasmál (a to nejen mnichům s tréninkem z Matrixu). Adept na titul ptákovina roku. ()

klerik

Bessonov scenár je pomerne (zbytočne?) komplikovaný, času je málo a tak nám to na konci radšej zhrnie hlavný záporák. Pre mňa veľké plus, že už to nevykráda SEDEM. Je tam však guľomet, premety, naháňačky, prestrelky, kuše, kung-fu a to nieje pre každého. O dosť popcornovejšie pokračovanie, ktoré sa však rúti ako expres a akcie sú prosto farancúzske... ()

dopitak

Akční jako prase, ale ta atmosféra a napětí chybí. Film s mnichy, který má náboj, je Jméno růže. Tady by míň znamenalo víc. A vyjíždějící řopík střílející kulometem? wtf ()

Chrustyn

No, z thrilleru se stal spíše akční film a naprosto zmizela atmosféra a vlastně to vypadá, že i scénář se asi při natáčení jaksi vytratil. Nedokážu si totiž jinak vysvětlit řadu nelogičností, kteých je film plný. ()